Ukraina: Noslēpumainā pilsēta Odesa un atpūta pie Melnās jūras

Oseda gerbonisCeļojuma ilgums - 5 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 435.00 EUR personai

Grupas organizētājiem ceļojums – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena  Rīga  Odesa – atpūta pie Melnās jūras

5.20 tikšanās lidostā "Rīga" (iepretim airBaltic birojam) un reģistrēšanās lidojumam Rīga - Odesa

Jums ir atļauts ņemt bagāžu ne vairāk kā 20 kg un rokas bagāžu līdz 8 kg

7.20 izlidojam uz Odesu

9.25 ierodamies Odesas lidostā

Izbraucam uz pilsētas vēsturisko centru

Odesa ir trešā lielākā pilsēta valstī ar 1 012 000 iedzīvotājiem un lielākā tirdzniecības osta Ukrainā. Odesai ir Dienvideiropas ostas pilsētas raksturs ar būtisku ebreju, armēņu, grieķu un citu tautu ietekmi pilsētas dzīvē. Viduslaikos Odesa bija Zelta ordas, Krimas hanistes, Lietuvas lielkņazistes un Osmaņu impērijas pakļautībā. Oficiāli Odesas kā pilsētas vēsture sākas no 1794.gada, kad Krievijas ķeizariene Katrīna II parakstīja rezolūciju par pilsētas un ostas dibināšanu Hadžibejas ciema vietā. Odesas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Odesas skaistums un ievērojamākās vietas ir apdziedātas daudzu literatūras klasiķu un lielisku mūziķu nemirstīgajos darbos. Šo dienvidu pilsētu pazīst un mīl visā pasaulē. Vairāk nekā 140 Odesā dzīvojošās tautības ir devušas ieguldījumu pilsētas kultūrā un vēsturē, radot unikālas vietas. Šodien Odesa un pilsētas pludmale ir ļoti populāra tūristu vidū. Šī "jūras pērle" vilina atpūtniekus no dažādām vietām. Un tas nav dīvaini, jo vilina viss: vietējais kolorīts, odesiešu viesmīlība un maigā Melnā jūra.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centruRedzēsiet skaistākās vecpilsētas vietas un uzzināsiet, kāda ir saikne starp pieminekli grāfam de Rišeljē un Dimā romānu "Trīs musketieri", kāpēc Odesas centrs atgādina šaha galdu, un Voroncova šķērsielai ir serpentīna forma, ko dara kuģis un lokomotīve uz "Pasāžas" jumta. Uzziniet par pieminekļu grāfam Voroncovam un ķeizarienei Katrīnai II piedzīvojumiem un dzirdiet daudz citu stāstu, kas padarīja šo pilsētu tik atšķirīgu no citām.
Ekskursijas maršruts: stūrītis "Vecā Odesa", Voroncova pils, Piejūras bulvāris, piemineklis grāfam de Rišeljē un Potjomkina kāpnes, Katrīnas laukums ar piemineklis ķeizarienei Katrīnai II, Pilsētas domes ēka, piemineklis Puškinam, fregates "Tīģeris" lielgabals, arheoloģijas muzejs un džentelmeņu Angļu klubs, Odesas operas un baleta teātris, Karaliskās pils skvērs, Lanžerona iela un Odesas pilsētas dārzs, Deribasa iela, viesnīca "Lielā Maskavas", tirdzniecības nams "Pasāža", Apskaidrošanās pareizticīgo katedrāle un piemineklis grāfam Voroncovam.

Pēc tam dodamies uz viesnīcu Odesas apkārtnē, Melnās jūras piekrastē

Atpūta pie Melnās jūras

 

2.diena – Ekskursija muzejā "Katakombas Moldavankā" – atpūta pie Melnās jūras

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Odesu

Eskursija muzejā "Katakombas Moldavankā". Būt Odesā un nedoties ekskursijā uz katakombām, ir tas pats kā būt Parīzē un neredzēt slaveno torni. Katakombas ir viens no slavenākajiem Odesas apskates objektiem, pilsētas vecākā daļa. Odesas pazemes alas ir savijušās labirintos, to kartes vēl nav izveidotas. Aicinām doties ekskursijā pa garākajām katakombām pasaulē un izjust pazemes dzīvi. Ekskursijas laikā redzēsiet: pazemes ezeru, karsta alas un akas, kas ir vecākas par 3 miljoniem gadu, palienes, "zagļu krējumu", aukstā kara laika bunkuru, pazemes baznīcu un vēl vairāk nekā 20 citus apskates objektus ... Tiks parādīti aizsprostojumi un "savvaļas katakombas". Apmeklēsiet arī karjeru un uzziniet, kā tika iegūts kaļķakmens, no kura tika uzcelta visa vecpilsēta.
Uzmanību! Apaviem jābūt ērtiem. Gaisa temperatūra katakombās visu gadu +14°C - +16°C. Tāpēc apģērbam jābūt piemērotam.

Pēc tam atgriežamies viesnīcā

Atpūta pie Melnās jūras

 

3.diena – "Vīna kultūras centrs" – atpūta pie Melnās jūras

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Šabo ciemu

"Standarta" ekskursija ar degustāciju "Vīna kultūras centrā". Ekskursijas ilgums - 2,5 stundas, tiks piedāvāta 6 "Šabo" vīna paraugu degustācija.
Kas sagaida vīna kultūras centrā "Šabo": Interesantums numur viens - senais "Karaliskais pagrabs", kas izveidots pirms vairāk nekā 200 gadiem; sens heresa pagrabs; milzīga pazemes noliktava, kas atrodas piecu un deviņu metru dziļumā zem zemes. Iespaidīgums numur divi - neparasts muzejs - labirints ar noslēpumainiem seniem mītiem. Interesantums numur trīs - kino zāle, kurā redzēsiet aizraujošu stāstu par "Šabo" un tā dibinātāju, Šveices vīndari, Lui Tardane. Izzinošā daļa - majestātiskais "Konjaka pagalms" ar ozolkoka mucām konjaka spirta izturēšanai; unikālā "Šampanieša māja" – klasiskā augstas kvalitātes šampanieša ražošanai; mūsdienīgā "Dzērienu pildīšanas ražotne", kuras aprīkojums garantē vīna sterilizāciju un dabisko īpašību saglabāšanu. Un, protams, ilgi gaidītais ekskursijas noslēgums - iepazīšanās ar TC "Šabo" produkciju kristāla degustācijas telpā, kas atrodas pazemē 5 stāvā starp mucām. Ak, vai!
Viesu ērtībai "Šabo" ir atvēris zīmola veikalu, kurā tiek piedāvāta viss sortiments - vairāk nekā 80 veidu, visaugstākās kvalitātes "Šabo" produkcijas. Blakus "Vīna kultūras centram" ir mājīgs restorāns "Šabo pagalms", kur kā cienīgs papildinājums jebkuram ēdienam tiek piedāvāti klusie un dzirkstošie vīni, brendijs, konjaki un "Šabo" vīnogu degvīns.

Pēc tam atgriežamies viesnīcā

Atpūta pie Melnās jūras

 

4.diena – Atpūta pie Melnās jūras – tirgus "Privoz" –  restorāns "Jazzy-Buzzy"

Brokastis viesnīcā

Atpūta pie Melnās jūras

12.00 izbraucam no viesnīcas

Dodamies uz Odesu

Apmeklēsim tirgu "Privoz"Esot Odesā un neaiziet uz "Privoz"? - tas nav iespējams! Tirgus ir tikpat sens kā Odesa, un visu šo gadu laikā ir uzsūcis sevī dienvidu galvaspilsētas būtību. "Privoz" - reiz bijis lielākais pārtikas tirgus Odesā, taču šodien, vietējo iedzīvotāju prāt’, te varat iegādāties "Visu ko, pat jaunu tēti un mammu!". Tiek uzskatīts, ka "Privozā" radās pasaulē slavenais Odesas humors. Un tomēr, "Privoz" nav iesaldēta populāra vieta, bet dzīvs organisms Odesas sirdī, kas katru dienu mainās. Nepietiek tikai apmeklēt - no šejienes nav iespējams aiziet bez pirkuma, un, ja tas notiks, varēsiet to nožēlot visu atlikušo dzīvi. "Privozā", pirmkārt, ir jāiegādājas īstus ukraiņu produktus: tikko nozvejotas Melnajā jūrā zivis, kūpinātas skumbrijas, žāvētus jūrasgrunduļus, speķi un slaveno batoniņu "Speķis šokolādē", smaržīgas asins desas, visus iespējamos marinējumus, dažādus augļus, Šustovas konjaku un šampanieti "Franču bulvāris"... "Privoza" produkcija ir vienmēr svaiga, jo privātie tirgotāji tos pārdod nelielās partijās. Turklāt, "Privozā" vienmēr ir lētāk nekā jebkur citur - it īpaši, ja iemācīsieties kaulēties. Ierasta lieta, ka jebkuru produktu "Privozā" ir jāpamēģina, jāpagaršo, bez tā nav prieka par pirkumu!

Pēc tam atvadu vakars ar Odesu restorānā "Jazzy-Buzzy". Restorāns "Jazzy-Buzzy" ir muzikāls restorāns nelielā viesnīcā "Одесский дворик". Restorānā valda mājīga romantiska atmosfēra, katru dienu vakaros skan dzīvā mūzika, un tāpat tiek piedāvāti gard ēdieni.

 

5.diena  Odesa  Rīga

01.00 izbraucam Odesas lidostu

2.05 reģistrēšanās lidojumam Odesa - Rīga

4.05 izlidojam uz Rīgu

6.10 ierodamies lidostā "Rīga"

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* lidojums Rīga - Odesa - Rīga (airBaltic, ekonomiskā klase)
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis *** viesnīcās ar brokastīm
* vakars restorānā "Jazzy-Buzzy"
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana 
* ekskursija ar vietējo gidu pa pilsētas vēsturisko centru - 9.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu uz "Katakombām Moldavankā" - 250 UAH personai
 
* "Standarta" ekskursija ar degustāciju "Vīna kultūras centrā" - 290 UAH personai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei! Latvijas un Eiropas pilsoņiem vīza uz Ukrainu nav nepieciešama. Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 30 UAH

 

 

Odesa lidojums