Vroclava – Krāsainie ezeri – Adršpahas-Teplicas klintis – majestātiskā Prāga – "sudraba pilsēta" Kutna Hora – Vigru klosteris

Cehija 2 gerbonisCeļojuma ilgums - 5 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 220.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena  Rīga  Lietuva  Polija: Vroclava

5.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju ar neliela apstāšanās atpūtai un pusdienām

Ierodamies Vroclavā

Vroclava - agrāk Breslava, ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā, Lejassilēzijas galvaspilsēta ar 640 tūkstošiem iedzīvotāj. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja čehu princis Vratislavs 915. – 921. gados. Līdz 990.gadam Vroclavu un visu Silēziju iekaroja Polijas karalis Meško I. Kopš 1335.gada pilsēta atkal ir daļa no Čehijas karalistes. 15.gadsimta beigās Vroclavu, kā arī visu Čehiju, pārņēma Hābsburgi. Austrijas mantojuma kara rezultātā, 1741.gadā Breslavu pievienojās Prūsijai. Un kopš 1871.gada pilsēta ir daļa no Vācijas impērijas. Breslava kļuva par otro svarīgāko pilsētu valstī pēc Berlīnes. Pēc Otrā pasaules kara pilsēta – jau kā Vroclava, apvienojās ar Poliju. Šodienas Vroclava ir viena no senākajām un skaistākajām Polijas pilsētām. Pilsēta atrodas Silēzijas zemienē Oderas upes krastos uz 12 salām. Caur pilsētu plūst piecas upes: Odera un tās četras pietekas. Pilsētas teritorijā upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti kopā ar mājīgajiem parkiem pilsētai piedod īpašu šarmu. Šeit viss izskatās kā pasakā: elegantas mājas, majestātiskas gotiskās baznīcas un senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstībā dzīvo apmēram 300 rūķu! Mazie pilsētas iedzīvotāji ir vroclaviešu mīlēti un aizsargāti, katram rūķim ir savs vārds un sava vēsture.
 
Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Ekskursijas laikā apmeklēsim Vroclavas senāko daļu - Doma salu (Ostrow Tumski), tādu mini-Vatikānu. Doma sala ir pilsētas garīgās dzīves un Vroclavas senākās daļas centrs, dažas ēkas ir saglabājušās no 9.gadsimta. Apmeklētājus sagaida 1244. – 1341.gados celts dievnams ar diviem 98 metrus augstiem torņiem - Sv. Jāņa Kristītāja katoļu katedrāle. Tāpat redzēsim: 18.gadsimta Arhibīskapa pili, Garīgo semināru, nelielu vecāko baznīcu - Sv. Mārtiņa baznīcu, šķībo torni, neparastu divstāvu baznīcu – Sv. Krusta (augšējā) un Sv. Bartolomeja (apakšējā), kas uzcelta 1350.gadā Silēzijas gotikas stilā. Netālu no baznīcas atrodas 1732.gad baroka skulptūra, kas veltīta Sv. Janam Nepomukam.
Šķērsojot Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu, garām kņazu Piastu dzimtas kapličai un senajam hospitāliešu bruņinieku ordeņa klosterim. Tālāk - krastmala un 1702.gadā dibinātā Vroclavas universitāte. Universitāte atrodas viduslaiku kņazu pilī, kuras būvniecība sākās 13.gadsimtā. Bet uz Cietuma ielas satiksiet rūķi-gūstekni ...
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās – 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis – rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada.
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.

Vakarā dodamies uz viesnīcu Vroclavas apkārtnē

 

2.diena  Vroclava  Krāsainie ezeri  Čehija: Adršphas-Teplicas klintis  Prāga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rudavas ainavu parku

Apmeklēsim Krāsainos ezerus - Rudavas ainavu parka krāsainās ūdenstilpes. Īpašā zaļā taka aizved līdz vietai, kur ezeri savienojas, pārsteidzot ar krāsu salikumiem. 18.gadsimtā, vietās, kur agrāk atradās vācu raktuves, izveidojās 4 ezeri: zaļais, sarkanais, zilais un mazs zaļš ezers, kas sausā vasarā izžūst. Savu krāsu ezeri ieguva pateicoties raktuvju sienu un dibena ķīmiskajam sastāvam.

Ceļš tālāk ved uz Čehiju

Apmeklējam Adršpahas-Teplicas klintis (Adršpašsko-teplické skály), kuras atrodas Čehijas ziemeļaustrumu daļā aizsargājamā dabas teritorijā. Tas ir īsts Čehijas dabas brīnums. Klinšu pilsētiņa aizņem 17,72 kvadrātkilometrus un veidota no daudzām alām, aizām, labirintiem, ūdenskritumiem un kanjoniem. Klintis ir neparastas formas, katra no tām ir unikāla veidojuma. Īsta alpīnistu paradīze. Pastaiga pa Adršpahas klintīm sāksies Adršahas ciematā, kur visiem apmeklētājiem tiks izdalītas kartes ar tūrisma maršrutu un galvenajiem objektiem. Parkā pavadīsim 3 stundas. Pēc romantiskās klinšu vietas iepazīšanas gūsiet jaunus iespaidus un vienlaikus būsiet apburti ar tās skaistumu.

Turpinām ceļojumu, baudot Čehijas ainavas, uz Prāgu

Prāga ir Čehijas galvaspilsēta. Pilsēta, kas atrodas valsts vidienē, ir arī reģiona administratīvais centrs un divu rajonu: Prāga-Austrumi un Prāga-Rietumi, centrs. Pilsēta atrodas Vltavas upes krastos, tajā dzīvo 1,3 miljoni iedzīvotāju. Prāga ir Čehijas galvenais politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. Pirmā ziņas par slāvu apmetnēm mūsdienu pilsētas teritorijā parādījās 6.gadsimtā. Kopš 10.gadsimta Prāga ir čehu zemju, kuras apvienoja Pržemisloviči, galvaspilsēta. No 1526. līdz 1918.gadam Prāga bija galvenā pilsēta Bohēmijā un Hābsburgu dzimtas īpašums. No 1918. līdz 1992.gadam Prāga bija Čehoslovākijas galvaspilsēta, un kopš 1993.gada Čehijas galvaspilsēta. Vārds "Praha" ir saistīts ar čehu vārdu "prah" (slieksnis). Vēsturiskais pilsētas centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vakarā ierodamies viesnīcā Prāgas apkārtnē

 

3.diena  Prāga un Prāgas zooloģiskais dārzs

Brokastis viesnīcā

Ekskursija "Majestātiskā senā Prāga un Prāgas pils"

Pastaigu sāksim no Strahovas klostera. Klosteri 12.gadsimtā dibināja Čehijas valdnieks Vladislavs II premonstriešu mūku ordenim. Strahovas klostera teritorijā atrodas: Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilika, nacionālās literatūras muzejs, Strahovas mākslas galerija un miniatūru muzejs. Klosterī ir arī alus darītava un restorāns, kurā piedāvā īpašu alu – "Sv. Norberts". Strahovas dārzs tika dibināts 17.gadsimtā.
Nākamais ievērības cienīgs objekts – Prāgas Loreta, Čehijas katoļu svētnīca. Prāgas Loreta ir Jaunavas Marijas namiņa Nācaretē kopija. Pateicoties čehu muižnieces Kateržinas Benignas no Lobkaviciem ticībai, 1626.gadā tika ielikts pirmais Loretas akmens. Prāgas Loreta – ēku komplekss, kas celts ap pagalmā atrodošos Svēto namiņu. Loretas pagalmā vēl ir galerija, kuras arkas rotātas freskām, kā arī svētajiem veltītas septiņas kapelas un divas strūklakas. Austrumu pusē ir Kristus dzimšanas baznīca. Kompleksa rietumu daļā atrodas Loretas dārgumu krātuve – unikāla reliģiska rakstura priekšmetu, liturģisko un baznīcas piederumu kolekcija. Virs kompleksa ir redzams tornis ar pulksteni un 27 zvani. Katru stundu visi zvani spēlē melodiju "Paldies tevi tūkstošiem reižu".
Izstaigāsim Hradčani laukumu. Laukums atrodas pie Prāgas pils centrālajiem vārtiem un gandrīz pilnībā saglabājis savu vēsturisko izskatu. Šeit atrodas 14.gadsimta Sv. Benedikta baznīca – pašreizējais karmelītu klosteris, un Marijas kolonna, kas celta 18.gadsimta vidū. Hradčani laukums piesaista ar skaistajām pilīm, kas atrodas ap to. Redzēsim arhitektūras pieminekļus: Arhibīskapa pili, uzceltu 1538.gadā, Šternbergas pili – 17.-18.gadsimta baroka stila celtni, Martinikas pili – 16.gadsimta renesanses laika ēku, Toskānas pili - celtu 1691.gadā agrīnā baroka stilā, Švarcenbergas pili - celtu 1555. - 1563.gados renesanses laikā un 1811.gadā celto Salmovas pili. No laukuma pa galvenajiem vārtiem – Giganta un Matiaša, dosimies uz Prāgas pili.
Apmeklējam Prāgas pili (Pražsky hrad) pa ekskursijas maršrutu "A". Majestātiskā Prāgas pils ir Čehijas simbols. Šodien tā ir lielākais aktīvais pils komplekss pasaulē. Prāgas pils ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un Ginesa rekordu grāmatā. Prāgas pils platība, ko ieskauj cietokšņa siena, ir aptuveni 70 000 m². Komplekss sastāv no trim galvenajiem lielajiem pagalmiem, ap kuriem ir koncentrētas ēkas. Pils teritorijā no dažādiem laikiem ir saglabājies plašs vairāku arhitektūras stilu piļu, dievnamu un citu ēku kopums. Pils apkārtni sauc par Hradčany. Prāgas pils teritorijā atrodas prezidenta rezidence. Viņu apsargā elites militārā vienība ar simtgadīgu vēsturi - prezidenta apsardzē ir 600 kareivju. Prāgas pils vārtu apsardzes maiņa notiek ik stundu no plkst. 7.00 līdz 20.00, piesaistot tūristu pūļus.
Nozīmīgākais apskates objekts ir Sv. Vīta katedrāle – apburošs gotiskās arhitektūras dievnams, viens no skaistākajiem Eiropā. Katedrāle ir Čehijas valsts garīgais simbols un iespaidīgākā celtne Prāgas pilī. Pirmais katedrāles akmens tika ielikts 1344.gadā, bet būvniecība tika pabeigta tikai 20.gadsimta sākumā. Katedrāle pārsteidz ar savu varenumu, tās torņi ir redzami gandrīz no jebkuras vietas Prāgā. Zvanu torņa augstums ir 96,5 metri. Baznīcas fasāde ir dekorēta ar akmens tēliem un mozaīkām. Mozaīka "Pastarā tiesa" atrodas uz katedrāles fasādes virs Zelta vārtiem. Vidū katedrāle dekorēti ar vitrāžām, statuetēm, kokgriezumiem, augstām gotiskām arkām, bet griesti rada viegluma sajūtu. Greznākā baznīcas daļa ir Sv. Vāclava kapela. Šeit atdusas Sv. Vāclava pīšļi. Viņš dzīvoja 10.gadsimtā, tiek uzskatīts par Čehijas aizstāvi un aizbildni. Pazemes daļā atrodas čehu valdnieku apbedījumi, kā arī valdnieku kronēšanas palāta ar karaliskajām regālijām.
Pēc tam dosimies uz Veco karaļu pili. Ēka tika uzcelta valdnieku Sobeslava I un Vladislava II valdīšanas laikā no 1135. - 1185.gadam. Vienu no lielākajām renovācijām 15.gadsimta laikā veica karalis Vladislavs II Jagellons, kas pilij piedeva modernas ēkas izskatu. Šeit atrodas 14.gadsimta Visu Svēto baznīca un Vladislava zāle - lielākā svinīgā telpa Eiropā. Kopš 2004.gada pilī ir izvietota pastāvīga izstāde "Prāgas pils vēsture".
Apskatīsim Sv. Jura (Sv. Irži) baziliku – vecāko baznīcu Prāgas pilī. Pirmo akmeni bazilikā 920.gadā iemūrēja valdnieks Vlatislavs I. Baznīcā ir apbedīti daudzi valdnieki.
Tāpat redzēsim Rožmberku pili, kuru cēla renesanses stilā 1545.-1574.gados Rožmberku dzimta, 15.gadsimta Migulka pulvertorni ar alķīmijas laboratoriju un rotaļlietu muzeju bijušajā birģermeistara rezidencē, 16.gadsimta baroka stilā celto Lobkovicu pili un slaveno Zelta ieliņu.
Pāriesim pāri Kārļa tiltam. Tilts ir 520 metrus garš, 9,5 metrus plats un atrodas 13 metru augstumā virs upes. Uz Kārļa tilta atrodas 30 skulptūras no 17. un 18.gadsimta. 47 metrus augstais tilta austrumu tornis (Staromestska mostecka vež) ir skaistākā 14.gadsimta celtne Eiropā. Abi rietumu torņi – Malostranskie (Malostranska mostecka vež) tika uzcelti dažādos gadsimtos: augstākais tornis tika uzcelts 1464.gadā, bet 1591.gadā tika uzcelts zemākais tornis.
Apmeklēsim Vecpilsētas laukumu (Staromeste), kas ir viens no galvenajiem, skaistākajiem un pasakainākajiem Prāgas laukumiem. Apskatām seno rātsnamu ar viduslaiku torņa pulksteni – Prāgas astronomisko pulksteni (Pražsky orloj). Pulkstenis ir ne tikai laukuma galvenais apbrīnas objekts, bet arī visas Prāgas. 56 metrus augsto gotisko tornis ar pulksteni uzcēla 1364.gadā. 1410.gadā tika uzstādīts astronomisks pulkstenis, bet kustīgās figūriņas ciparnīcā parādījās 17.gadsimtā. Šis ir trešais vecākais astronomiskais pulkstenis pasaulē un vecākais, kas darbojas arī mūsdienās.
Vecpilsētas laukuma centrā ir bronzas piemineklis, kas uzstādīts 1915.gadā čehu tautas varonim Janam Husam. Nākamā ievērības cienīgā vieta ir Sv. Mikulaša baznīca. Baznīca vairākkārt tika pārbūvēta, pēdējo reizi 1732.–1737.gadā. Tagad baznīca pieder Čehoslovākijas husītu baznīcai.
Tālāk aplūkosim Kinskiju pils, kas celta 1755.-1765. gadā. Tā ir skaista vēlā baroka pils, kas ir valsts arhitektūras piemineklis.
Pēc tam dodamies pie Jaunavas Marijas pirms Tīnas baznīcas, ar diviem skaistiem 80 metru gotikas torņiem. Dievnama būvniecība sākās 14.gadsimtā un tika pabeigta tikai 1511.gadā. 15.gadsimta sākumā Tinas baznīca kļuva ne tikai par vecpilsētas garīgo centru, bet arī par galveno husītu baznīcu Prāgā. 1621.gadā baznīca pārgāja jezuītiem. Tajā pat laikā no galvenās statujas tika izņemts zelta kauss, reformācijas simbols, un uzraksts "Patiesība uzvar".
Ekskursiju beigsim ar Tīnas pagalma apmeklēšanu. Tīna viduslaikos bija tirdzniecības centrs, nostiprināts ar sienām un grāvjiem. No 11.gadsimta visi tirgotāji, kuri ieradās Prāgā, bija spiesti pulcēties Tīnā. Mūsdienu Prāgā vēsturiskais objekts sastāv no 18 ēkām.
 
Vēlāk, dodamies uz Prāgas zooloģisko dārzu. Zooloģiskais dārzs tika atklāts 1931.gadā, un tā pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no apmeklētākajiem zooloģiskajiem dārziem pasaulē. Mūsdienās tas ir viens no visvairāk apmeklētākajām apskates vietām Čehijā. 2015.gadā Prāgas zooloģiskais dārzs ieguva 4. vietu pasaulē iecienītāko zooloģisko parku kategorijā.
Zooloģiskajā dārzā atradīsiet raibu dzīvnieku kolekciju no visas pasaules, apmeklēsiet 12 paviljonus un vairāk nekā 150 ekspozīcijas, kurās ir 4716 dzīvnieki no 680 sugām.
Apmeklēsiet vienreizējo salamandru paviljonu, kas veltīts lielākajiem abiniekiem pasaulē - Ķīnas milzu salamandrām. Dosieties pastaigā pa lielisko Ziloņu ieleju, kur jutīsities kā Indijas ziloņu dzimtenē. Un tas vēl nav viss! Prāgas zoodārzā atradīsiet daudz interesantu vietu, piemēram: gorillu paviljonu ar vienīgo gorillu grupu, kas tiek veiksmīgi pavairota Čehijā; Āfrikas māju ar plašām ganībām, kuras apdzīvo antilopju un žirafu ganāmpulki; Chambal - paviljonu, kurā dzīvo viena no apdraudētajām krokodilu sugām pasaulē - Gangas gaviāls; vai milzu lietus mežu siltumnīcu - Indonēzijas Džungļu paviljonu, kas ir mājas Sumatras orangutāniem.
Bērniem patiks Bororo rezervāta rotaļu laukums, trošu ceļš, tramvajiņš, vilciens un Bērnu zooloģiskais dārzs.
Papildus tam visam piesātināta pasākumu programma atdzīvinās un dažādos dzīvnieku apmeklējumu, pārvēršot to par neaizmirstamu piedzīvojumu!

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

4.diena  Prāga un "Dzelzceļa karaliste"  Kutna Hora  Polija: Vroclava

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz "Dzelzceļa karalisti" - skaistu, miniatūru, bet ideāli funkcionējošu pasauli. "Dzelzceļa karalistes" ekspozīcija aizņem vairāk nekā 3100 kvadrātmetrus un aptver gandrīz visus Čehijas administratīvos reģionus. Milzīgajos modeļos rūpīgi izveidotas pilsētas ar visiem ceļiem un ietvēm, mājām un ēkām, parkiem un ūdenstilpnēm. Uz ielām ir cilvēku figūras, kursē vilcieni, brauc automašīnas, strādā rūpnīcas. Ir ziemas un vasaras ainavas, dienu aizstāj nakts, ielās iedegas lampas, māju logi kļūst gaiši, automašīnas ieslēdz lukturus. Šeit ir arī interaktīvs Prāgas modelis, kas aizņem 65 kvadrātmetrus, un tas sastāv no vairāk nekā 1600 dažādiem modeļiem. Redzēsiet seno un jauno Prāgas pilsētu no putna lidojuma.

Ceļš tālāk ved uz Kuta Horu

Pastaigāsimies pa seno pilsētiņu. Kutna Hora ir neliela pilsēta Čehijā ar 21 tūkstoti iedzīvotāju. Pilsēta tika dibināta 13.gadsimta pirmajā pusē. Tieši sudraba ieguve kļuva par iemeslu, ka šeit izveidojās kalnraču apdzīvota vieta. 13.gadsimtā pilsētas sudraba raktuvēs ieguva trešo daļu no visa Eiropas sudraba, tāpēc pilsēta bija otra turīgākā Čehijas karalistē. Kutna Hora kļuva par pirmo pilsētu Eiropā, kuru sasniedza "sudraba drudzis". Bet 16.gadsimta vidū, sakarā ar sudraba izsīkšanu, pilsētas attīstība apstājās. Šodienas Kutna Hora – labi saglabājusies senā pilsēta, slavena ar daudziem arhitektūras pieminekļiem. Vēsturiskais pilsētas centrs atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Pēc tam apmeklēsim sudraba muzeju Hradeku14.gadsimtā celto pili, kas čehu valodā nozīmē "mazā pils". Šobrīd šeit atrodas sudraba muzejs. Muzeja ekspozīcijā parādīta Kutna Horas pilsētas vēsture "sudraba" labklājības laikā. Izstādē apkopoti eksponāti, kas demonstrē sudraba ieguves procesu. Uzliekot kalnrača ķiveri, ir iespēja nokāpt zem pils esošajās 1485. – 1505.gadu viduslaiku sudraba raktuvēs un izpētīt raktuves zem pilsētas.

Vēlāk dodamies uz pilsētas nomali – Sedleci

Apmeklējam Sedleces kaulu kapelu (Kostnice v Sedlci) jeb Visu Svēto baznīcu. Vēsturiskais piemineklis, kas satrauc pārāk jutīgus cilvēkus, tiek uzskatīts par visapmeklētāko vietu Kutna Horā. Šī ir vislielākā kaulu un galvaskausu kapela Eiropā. Kapelā daudzas interjera detaļas ir veidotas no cilvēku kauliem. Kauli tika paņemti kapsētā, kas pastāvēja Kutna Horā kopš 1278.gada. Rotājumi no kauliem ir kokgriezēja, neticami talantīga cilvēka, Františeka Rinta veidojumi 18.gadsimtā. Tieši viņš bija tas, kurš sašķiroja, sakārtoja un radīja kompozīcijas no kauliem, kas bija samesti kā pagadās. Līdz ar to tapa liels, no galvaskausiem veidots lukturis, kaulu virtenes uz sienām, plāksne ar meistara autogrāfu.

Turpinām braucienu, apbrīnojot Čehijas un Polijas ainavas

Vakarā ierodamies viesnīcā Vroclavas apkārtnē

 

5.diena  Vroclava  Vigru klosteris  Lietuva  Rīga

Brokastis viesnīcā

Ceļojumu turpinām, baudot Polijas ainavas, uz Vigru nacionālo dabas parku

Apmeklēsim Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Pēc tam dodamies uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 4 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* ekskursija ar vietējo gidu pa Vroclavas vēsturisko centru - 6.00 EUR skolēnam

* ekskursija ar vietējo gidu "Majestātiskā senā Prāga un Prāgas pils" - 15.00 EUR skolēnam

* ieejas biļetes:

Adršpahas-Teplicas klintis - pieaugušajiem 100 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 50 CZK

Prāgas zooloģiskais dārzs - pieaugušajiem 250 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 200 CZK

"Dzelzceļa karaliste" - pieaugušajiem 260 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 160 CZK

Sudraba muzejs Hradeks:
muzeja ekspozīcija - pieaugušajiem 70 CZK, bērniem 40 CZK 
viduslaiku sudraba raktuves apmeklējums - pieaugušajiem 160 CZK, bērniem 120 CZK

Sedleces kaulu kapela - pieaugušajiem 90 CZK, bērniem 60 CZK. Grupas biļete - pieaugušajiem 75 CZK, bērniem 50 CZK

Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.25 PLN

1 EUR = ~ 26.95 CZK