Autobusu ceļojums - Lietuvas četras galvaspilsētas: Kauņa - Traķi - Viļņa - Kernave

Lietuva Gerbonis A

Izbraukšanas datums - 30.marts

Pieejamas brīvas vietas

Ceļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Cena 59.00 EUR pieaugušajiem

Cena 55.00 EUR bērniem līdz 18 gadiem

Ceļojumā paņemam Bauskā !

Pieteikties ceļojumam

 

1.diena - Rīga - Kauņa - Traķi - Viļņa

7.00 izbraucam no Rīgas t/c Origo

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Kauņā

Kauņa ir otra lielākā un nozīmīgākā Lietuvas pilsēta. Pirmoreiz rakstos tā pieminēta 1361.gadā. Savulaik bijusi Lietuvas Republikas "pagaidu galvaspilsēta" (no 1920. līdz 1940.gadam). Kauņa lepojas ar kompaktu, labi saglabājušos vecpilsētu, kurā ir daudz vērtīgu kultūras un arhitektūras pieminekļu. Tagad Kauņu dēvē par studentu pilsētu un basketbola galvaspilsētu. Kauņa atrodas pie Neris ietekas Nemunā. 

Apmeklējam Lietuvas aviācijas muzeju. Muzeja kopējā platība ir 4700 m², ekspozīcijā ir vairāk par 20 000 eksponātiem (tajā skaitā vairāk kā 40 lidmašīnas). Gan brīvdabas ekspozīcijā, gan telpās ir izstādītas sporta lidmašīnas, lietuviešu un poļu gaisa spēku lidmašīnas, helikopteri. Apmeklētāji var pasēdēt lidmašīnas An-2 trenažierī vai helikoptera Mi-8 pilotu kabīnes maketā. Atsevišķā zālē ir izvietota specializēta ekspozīcija, kas veltīta ugunsdzēsības vēsturei.

Pēc tam ekskursija pa vecpilsētu: Kauņas pils, Sv.Jura baznīca, Rātslaukums, Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāle-bazilika, Jezuītu baznīca, Pērkona nams, Vītauta Dižā baznīca, Viļņas iela, prezidentu pils, Laisves (Brīvības) aleja, piemineklis Vītautam Dižajam, Vienības laukums.

Izbraucam uz Traķiem

Apmeklējam Traķu ezerpili. Uz vienas no Galves ezera salām atrodas Traķu pils - vienīgā pils Austrumeiropā, kas uzcelta uz salas. Pils būvniecību pabeigta 1409.gadā. Kad pēc Grīnvaldes kaujas Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils zaudēja savu stratēģiski - militāro nozīmi un uzreiz kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu.
Traķu vēstures muzeja ekspozīcija stāsta par Traķu un ezerpils vēsturi. Pils rietumu spārnā no 1992.gada atvērtas 16 zāles, kurās var redzēt mēbeļu, cauruļu, pastmarku, pulksteņu, keramikas, grāmatu, karšu, medību trofeju kolekcijas. Tāpat varat redzēt bagātu arheoloģijas kolekciju.

Izbraucam uz Viļņu

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Viļņa - Kernave - Rīga

Brokastis viesnīcā

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku „republika” ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Tālāk apmeklējam Nacionālo muzeju LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI. LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI - Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils. Tas ir muzejs – valdnieku vēsturiskā rezidence. Pilī darbojas pastāvīgās ekspozīcijas ar daļēji atjaunotu vēsturisko interjeru.

Pēc tam apmeklēsim Ģedimina torni. Pils muzeja ekspozīcija iepazīstina ar 14.gadsimta otrās puses un 17.gadsimta sākuma Viļņas piļu pārbūves maketiem, apbruņojumu, senās Viļņas ikonogrāfiskajiem materiāliem. Torņa augšā ir uzbūvēts skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgā Viļņas panorāma.

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Izbraucam uz Kernavi

Ekskursija pa Kernavu – pēdējo pagānu valsti Eiropā. Kernavā dibinājās Lietuvas vēsture un valstiskums. Tā ir Lietuvas pirmās valsts vēsture. Jau 13.gadsimtā bija svarīgs ekonomiskais un politiskais centrs, šeit valdīja Lietuvas lielkņazs Traidens. 1390.gadā Kernavi pilnībā nopostīja krustneši. No tā laika vislabāk nocietinātā aizsardzības kompleksa līdz mūsdienām ir palikuši pieci gleznaini pakalni Neris upes krastā. 2004.gadā Kernave iekļauta Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Pēc tam apmeklējam arheoloģijas un vēstures muzeju. Iepazīsieties ar muzeja ekspozīciju, uzzināsiet daudz interesanta par pilskalnu nozīmi, mērķi un atradumiem katrā no tiem. Muzeja arheoloģiskajā kolekcijā ir apmēram 20 000 eksponātu, vecākais no tiem ir no akmens laikmeta. Bagātajā numismātiskajā kolekcijā ir gan romiešu monētas, gan Lietuvas pirmās sudraba monētas no viduslaikiem. Kā arī iepazīsieties ar etnogrāfijas un vēstures eksponātiem – darbarīkiem, amatnieku rīkiem, sadzīves priekšmetiem.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* papildvieta autobusā 30.00 EUR
* vienvietīgs numurs viesnīcā 15.00 EUR
* Kauņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Lietuvas aviācijas muzejs – pieaugušajiem 1.60 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0.80 EUR

Traķu vēstures muzejs - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.50 EUR

VALDOVŲ RŪMAI - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR

Ģedimina tornis – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.50 EUR

Kernaves arheoloģijas un vēstures muzejs – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 1.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Kaunas-Trakai-Vilnius