Jegalas ūdenskritums – pasakainā Tallinas pilsēta – Sūrupi bākas – Keilas ūdenskritums – Padizes klosteris – gleznainā kūrortpilsēta Hāpsala

Igaunija GerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 72.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Jegalas ūdenskritums – Tallina

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies pie Jegalas ūdenskrituma

Apbrīnosim ūdenskritumu. Jegalas ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Jegala upes lejtecē 4 kilometrus no upes ietekas Somu līcī. Ūdenskrituma augstums ir apmēram 8 metri, platums - 50 metri. Ūdenskritumu vēl interesantāku padara izveidojusies dzega, zem kuras var iziet visā tā platumā. Šis ir platākais dabiskais ūdenskritums Igaunijā. Jegala upes lejtece, no ūdenskrituma līdz grīvai, ir viena no bagātākajām zivju vietām Igaunijā: tur ir lieli foreļu un lašu krājumi.

Ceļojumu turpinām uz Tallinu

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar 438 tūkstošiem iedzīvotāju, liela pasažieru un kravas osta. Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11.gadsimtā. 1219.gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13.gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14.gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā, 1561.gadā, Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710.gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918.gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991.gada augustā. Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Kadriorgas pils un parka ansambli. Itāļu baroka stila vasaras pils, kura pēc līdzības ar Versaļu ieskauj regulārais parks ar strūklakām, dzīvžogiem un puķu dobēm, pēc Krievijas cara Pētera I gribas Baltijas jūras krastā tika uzcelta 1718.gadā. Pils tika nosaukta par godu Krievijas imperatora sievai Katrīnai I par Jekaterinentāli (vācu Catherinethal), bet igauņi to nosauca par Kadriorgu, kas igauņu valodā nozīmē Katerīnas ieleja.
Itālijas arhitekta Nikola Mičeti projektētā pils un tās bagātīgi rotātā galvenā zāle ir viens no izsmalcinātākajiem baroka arhitektūras piemēriem ne tikai Igaunijā, un visā Ziemeļeiropā.
290 gadu pastāvēšanas laikā šis pils un parka ansamblis ir piedzīvojis labklājības un aizmirstības periodus, pārcietis 20.gadsimta revolucionārās vētras, tas bijis gan mūzu templis, gan varas simbols. Visi šie laikmeti ir atstājuši pēdas pils izskatā un ir ierakstījuši savu lapu Kadriorgas vēsturē.
Apmeklēsim Kadriorgas mākslas muzeju - vienīgo muzeju Igaunijā, kas veltīts Rietumeiropas un Krievijas mākslai no 16. līdz 18.gadsimtam.
Tagad baroka pilī tiek izstādītas un glabājas Rietumeiropas un Krievijas grafikas, glezniecības, tēlniecības un lietišķās mākslas darbi. Pagaidu izstādes, no ārzemju un vietējiem muzejiem, kā arī no privātām kolekcijām, sniedz apmeklētājiem iespēju labāk izprast muzeja kolekcijas nozīmi un vērtību.
Pils unikālais interjers padara muzeju īpašu, bet galvenās zāles lieliskā akustika padara to par iecienītu koncertu un teātra izrāžu vietu.
Apmeklēsim arī Mikela muzeju. Mikela muzejs atrodas blakus Kadriorgas pilij kādreizējā pils virtuves ēkā.
1994.gadā Johanness Mikels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātākajām privātajām mākslas kolekcijām Igaunijā. Viņa paša gleznas, grafika, skulptūras un galvenokārt porcelāns ir svarīgs papildinājums Kadriorgas mākslas muzeja kolekcijai.
Mikela muzejs kā vienīgais valsts muzejs Igaunijā, kuras pamatā ir privāta kolekcija, iepazīstina apmeklētājus arī ar citiem kolekcionāriem un mākslas darbiem no privātām kolekcijām. Muzeja pirmajā stāvā apmeklētāji var apskatīt gan mūsdienu, gan vēsturiskas kolekcijas.
 
Pusdienas "Solaris" centrā restorānā "Lido". Ēdiens "Lido" vienmēr ir svaigs un gatavots no dabīgiem produktiem, bez sintētiskām krāsām un garšas pastiprinātājiem. "Lido" ēdienkartē katru dienu ir vairāk nekā 266 ēdienu.
 
Pēc tam apmeklēsim Hidroplānu ostu (Igaunijas Jūras muzeju). Hidroplānu osta kopā ar hidroplānu angāru tika uzcelta pirms vairāk nekā simts gadiem pēc Krievijas cara Nikolaja II pavēles kā daļa no Pētera Lielā jūras cietokšņa. Angārs ir unikāla arhitektūras celtne: tā ir pasaulē pirmā tik liela dzelzsbetona konstrukcija bez nesējbalstiem. Līdz Otrajam pasaules karam šeit atradās hidroplāni.
Mūsdienās Hidroplānu ostā atrodas viens no izcilākajiem jūras muzejiem Ziemeļeiropā. Šeit ir īsta 20.gadsimta 30.gadu zemūdene "Lembit", laivas un buru kuģi, gadsimtu vecs ledlauzis "Suur Tõll", hidroplāns Short184, mīnas, lielgabali un citi dabiska izmēra eksponāti. Tāpat šeit strādā arī kafejnīca "MARU" un muzeja veikals.
Hidroplāna ostas muzejs ir neaizmirstams piedzīvojums visai ģimenei: daudz aizraujošas informācijas, ceļojums apkārt pasaulei Dzeltenajā zemūdenē, filmēšanās jūras spēku formas tērpos, liels akvārijs, simulatori un daudz kā cita tikpat interesanta.
Muzejs un hidroplāna angārs ir ieguvuši neskaitāmas balvas: Tūrismam draudzīgākais muzejs Igaunijā 2012, EuropaNOSTRAGrandPrix 2013, īpašā balva "Gada muzejs Eiropā 2014" un daudzas citas.

Iekārtojamies viesnīcā

Tālāk ekskursija kājām pa Tallinas vecpilsētu. Vecpilsēta nosacīti sastāv no divām daļām: Lejaspilsētas un Augšpilsētas. Augšpilsētā, kas uzbūvēta Tompea kalnā, sākotnēji dzīvoja muižniecība, tai pat laikā tirgotāji, amatnieki un citi mazāk pārtikuši iedzīvotāju slāņi apmetās Lejaspilsētā. Augšpilsētu no Lejaspilsētas atdalīja cietokšņa siena, kuras lielākā daļa ir lieliski saglabājusies arī līdz mūsdienām.
Ekskursijas laikā pa vecpilsētas pašām interesantākajām un skaistākajām vietām uzzināsiet par pilsētas dibināšanu un svarīgiem notikumiem, kas noteica Tallinas likteni. Dzirdēsiet stāstus par Tallinas iedzīvotājiem dažādos gadsimtos, redzēsiet senos torņus, pilsētas mūri, baznīcu smailes, "Veco Tomasu" uz rātsnama ēkas, ielas Lühike jalg un Pikk jalg, kas tulkojumā nozīmē "īsā kāja" un "garā kāja", tirgotāju mājas, ģildes un iedvesmosieties no viduslaiku arhitektūras.
Pastaiga sāksies Lejaspilsētas centrā - Rātslaukumā, kuru ieskauj izsmalcinātas tirgotāju mājas. Iepazīsieties ar Tallinas rātsnamu - vienīgo gotiskā stila rātsnamu, kas ir saglabājies Ziemeļeiropā. Ēkas vēsture aizsākās 13.gadsimtā, bet pašreizējo izskatu tā ieguva 1404.gadā. Viens no Tallinas simboliem vējrādītājs "Vecais Tomas" rātsnama torni rotā kopš 1530.gada. Redzēsim rātsnama aptiekas ēku - vienu no vecākajām aptiekām Eiropā, kas darbojas kopš 15.gadsimta sākuma. Izpētīsim Latīņu kvartālu un pabūsim bijušajā pilsētas galvenajā artērijā Pikk ielā. Redzēsim 1410.gadā celtās Lielās ģildes gotisko ēku, Melngalvju brālības namu - sabiedrisko ēku, kas 16.gadsimtā pārbūvēta renesanses stilā. Apbrīnosim vecpilsētas arhitektūras dominanti - Sv. Olafa (Oleviste) baznīcu, kas uzcelta 13.gadsimtā gotikas stilā un nosaukta par godu Norvēģijas karalim Olafam II Haraldsonam. 15. - 16.gadsimtu mijā galvenā torņa augstums ar smaili sasniedza 159 metrus, kas it kā padarīja Sv. Olafa baznīcu par augstāko celtni pasaulē. Aplūkosim 14.gadsimtā gotiskā stilā uzcelto Sv. Gara baznīcu, kas saglabājusi savu sākotnējo izskatu līdz mūsdienām, un Sv. Pētera un Pāvila katoļu katedrāli, kas celta neoklasicisma stilā 1845.gadā. Apbrīnosim vācu tirgotāju 13.gadsimta vidū dibināto gotisko Sv. Nikolaja baznīcu (Niguliste). Tās lieliskā baroka smaile, kas vainagota ar gaiļa formas vējrādītāju, ir redzama no jebkura Augšpilsētas punkta. Apskatīsim Igaunijas vecākā katoļu klostera - 13.gadsimtā dibinātā dominikāņu Sv. Katrīnas klostera, drupas, kā arī Katrīnas šķērsielu un Meistaru pagalmu.
Pēc Lejaspilsētas aplūkošanas, šķērsosim robežu un pāriesim uz Augšpilsētu, kurā dzīvoja bruņinieki, muižnieki un garīdznieki. Redzēsim īstu bruņinieka pili, turīgu muižnieku savrupmājas un uzzināsim par viņu dzīvi. Apmeklēsim vienu no Tallinas vecākajiem laukumiem - Kiriku laukumu, kur atrodas 1848.gadā neorenesanses stilā celtais Igaunijas bruņniecības nams. Redzēsim 13.gadsimtā dibināto baltakmens luterāņu Doma katedrāli, kas veltīta Svētajai Jaunavai Marijai, un Aleksandra Ņevska pareizticīgo katedrāli. Katedrāle tika uzcelta 1900.gadā, lai pieminētu imperatora Aleksandra III brīnumaino izglābšanos dzelzceļa avārijā 1888.gada 17.oktobrī. Pabūsim pie senās Tompea pils, ko 1219.gadā dibināja Dānijas karalis Valdemārs II. 13. - 14.gadsimtos akmens cietoksnis kalpoja par galveno atbalsta bāzi dāņiem Baltijas valstīs. Mūsdienās "Garā Hermaņa" tornī katru dienu tiek pacelts Igaunijas valsts karogs. Bet kādreizējā gubernatora pilī sanāk Igaunijas Republikas parlaments. No Augšpilsētas skatu laukumiem varēsiet apbrīnot skaisto skatu uz Tallinas vecpilsētu, redzēt daļu Tallinas līča un ostas un uzņemt neaizmirstamas fotogrāfijas.
Pēc tam nokāpsim līdz Dānijas karaļa dārzam - vienai no romantiskākajām vietām Tallinā. Saskaņā ar leģendu, Dānijas karaļa dārzs Tompea kalna nogāzē ir vieta, kur parādījās Dānijas valsts karogs. Un par šo leģendu vēsta skulptūra "Parādījās karogs".
Atpakaļceļš uz Lejaspilsētu ies pa Lühike jagl (Īsās kājas) ielu.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena – Tallina – Sūrupi bākas – Keilas ūdenskritums – Padizes klosteris – Hāpsala – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Sūrupi pussalu Sūrupi ciemu

Apbrīnosim Sūrupi apakšējo bāku. Romantiskā Sūrupi apakšējā bāka, kas ir četrstūrveida piramīdas formas un kurai ir slīpais jumts, atrodas uz apbrīnojami skaistā Sūrupi smilšakmens stāvkrasta. Apakšējā bāka tika uzcelta 1859.gadā 2245 metru attālumā no augšējās bākas. Apakšējās bākas augstums no pamatnes ir 15 metri, bet augstums virs jūras līmeņa - 18 metri. Kopā ar akmens Sūrupi bāku tās veido līniju ar pārklājuma leņķi 246,5⁰, kas palīdz kuģiem izbraukt no Tallinas līča, kursēt starp Naisāres salu un Vahemadalu krastu. Bākas pilsētiņas teritorijā atrodas četras ēkas - 1911.gadā celtā dzīvojamā ēka un tehniskā ēka, 1881.gadā celtā degvielas uzglabāšanas ēka un bāka.
Sūrupi apakšējā bāka ir vecākā koka bāka Ziemeļeiropā. Tā ir iekļauta Starptautiskās Jūras palīglīdzekļu asociācijas navigācijas un bākas pakalpojumu (IALA) 100 visvērtīgāko darbojošos vēsturisko bāku sarakstā. Viss bākas komplekss ir valsts aizsardzības kultūras piemineklis.

Pēc tam apmeklēsim Sūrupi augšējo bāku. 1759.gadā kontradmirālis Mordvinovs Admiralitātes valdei iesniedza priekšlikumu par bākas būvniecību Sūrupi pussalā. 1760.gadā bāka sāka, iespējams, darboties ar atklātu uguni.
19.gadsimta beigās tika uzbūvēta bākas kompleksa dzīvojamā ēka, pirts, eļļas uzglabāšanas šķūnis, pagrabs un stallis. Kompleksu ieskāva augsts kaļķakmens žogs.
1951. gadā bāka tika rekonstruēta 22 metru augstumā, bet citā formā. Kompleksā tika uzcelta jauna ēka ģeneratoriem, un iznīcinātās ēkas vietā tika uzcelta jauna. 1998. gadā pie bākas uzstādīja jaunu luktura stabu un modernizēja apgaismes ķermeņus. 2011. gadā uz laternas staba jumta tika uzstādīts jauns LED apgaismojuma aprīkojums, gaismas augstums tika paaugstināts par 2 metriem, un tā sektors paplašinājās, sasniedzot 360⁰.
Mūsdienās bākā ir tehniskā izstāde, kas apmeklētājus iepazīstina ar Igaunijas kuģniecības vēsturi un Suurupi bākas.
No skatu laukuma 63 metru augstumā virs jūras līmeņa paveras brīnišķīgs skats uz Tallinas līci un Lohusalu līci.

Dodamies uz Keila-Joa ciemu

Apbrīnosim Keilas ūdenskritumu. Ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Keilas pagastā uz Keilas upes. Ūdenskrituma augstums ir 6 metri, platums - līdz 70 metriem, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma
Gleznainais Keilas ūdenskritums atrodas parka teritorijā. Ceļš no parka līdz ūdenskritumam iet gar upes gultni pāri diviem iekārtiem tiltiem. Uz Keilas upes blakus ūdenskritumam ir atjaunota hidroelektrostacija. Kā arī netālu atrodas viens no gleznākajiem atjaunotajiem īpašumiem Igaunijā - Keila-Joa pils Schloss Fall.
Vietējiem iedzīvotājiem kāzu dienā ir tradīcija apmeklēt ūdenskritumu, kur viņi pie tilta margām piestiprina slēdzenes ar saviem vārdiem, bet atslēga pēc tam tiek iemesta ūdenskritumā.

Ceļš tālāk ved uz Padizes ciemu

Apmeklēsim Padizes klosteri. Pēc pēdējiem apjomīgajiem restaurācijas darbiem klosteris atkal ir atvērts apmeklētājiem!
Padizes klosteris tika izveidots 14.gadsimta sākumā. Cisterciešu ordeņa mūki šeit ieradās pēc tam, kad 1305.gadā Livonijas ordenis Daugavas grīvā iegādājās viņiem piederošo Daugavgrīvas klosteri. 1317.gadā sākās akmens ēkas celtniecība, kam pēc Dānijas karaļa Ērika VI pavēles bija jābūt nocietinātam. Klosteris ar pārtraukumiem tika celts vairāk nekā 200 gadus.
Tas ir vienīgais cisterciešu klosteris Ziemeļeiropā, kas ir tik labi saglabājies. Klosterī var apskatīt pastāvīgo ekspozīciju, baznīcu, kapenes, iekšpagalmu un pagrabu.
Cisterciešu klosteri parasti izceļas ar askētismu un trūcīgu interjeru, bet Padizes klosterī ir atrasti kokgriezumi un rotājumi.
No klostera viduslaiku interjera ir saglabājies 14.gadsimta baznīcas zvans (vecākais Igaunijā), kas atrodas Harju-Risti baznīcā, kā arī neparastā grupa "Golgāta", kas tiek izstādīta Sv. Nikolaja baznīcā.
Pateicoties labajai akustikai un īpašajai atmosfērai, Padizes klostera baznīcas zāle tiek augstu vērtēta kā koncertu norises vieta.

Ceļojumu turpinām Hāpsalas pilsētu

Apmeklējam Piekrastes zviedru muzeju. Šis Hāpsalas muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā.
Zviedrijas karaļa atvērtajā namā varēsiet iepazīties ar šīs tautas savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 metrus garu izšūtu paklāju, kurā rakstos attēlota Igaunijas zviedru dzīve. Tajā ir posms, kurā attēloti zviedru zemnieki, kuri par 34 sudraba markām 1345.gadā no Padises klostera iegādājas Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs neuzspēja pa īstam novērtēt šo paklāju-šedevru!...
Blakus muzeja ēkai uzbūvētas un izstādītas vairākas koka laivas, kuras tradicionālas Igaunijas zviedriem.
Tāpat šeit ir iespēja iegādāties kūpinātas zivis!
 
Pēc tam apmeklēsim Hāpsalas bīskapa pili, kas līdz 17.gadsimta beigām bija vietējo valdnieku rezidence, bet mūsdienās tiek uzskatīta par 13.gadsimta arhitektūras pērli. Šī ir viena no vislabāk saglabājušamies pilīm Igaunijā, kurā dzīvo slavenākais spoks Igaunijā - Baltā dāma!
Pils galvenajā daļā atrodas viduslaiku muzejs, kas iepazīstina ar pils celtniecības vēsturi un pilsētas Hāpsalas dzimšanu, kā arī ar Sāmsalas-Vīkas bīskapijas valdnieku un vietējo iedzīvotāji dzīvi. Lai labāk izprastu šo laiku, pats apmeklētājs var izmēģināt dažādas ierīces darbībā. Gar sienām izveidotas ejas, pa kurām virzoties varēsiet aplūkot pili un gleznaino Hāpsalas pilsētu no cita līmeņa.
Caur muzeju varēsiet nokļūt dienvidu spārnā, kur atrodas 1263. - 1270.gados celtā Svētā Nikolaja katedrāle. Doma katedrāle bija Sāmsalas-Vīkas bīskapijas galvenā baznīca. Šeit bija bīskapa tronis, oficiālā pārstāvība un darbavieta. Svētā Nikolaja katedrāle ir lielākā viena joma baznīca Baltijas valstīs. Mūsdienās katedrāles plašajā zālē ar izcilo akustiku bieži notiek koncerti.
Pils aizsarggrāvī atrodas bērnu parks ar rotaļu atrakcijām, kura izveidei iedvesma ir gūta no viduslaikiem.
Pils lielajā pagalmā ieeja bez maksas, bet pils muzejā ieeja ir par maksu.
 
Tālāk dosimies pastaigā pa gleznaino kūrortu.Vēsturiski apdzīvota vieta pašreizējās pilsētas vietā ir vismaz kopš 1279.gada, kad Hāpsala kļuva par Sāmsalas-Vīkas bīskapa galveno rezidenci un kalpoja tam turpmākos 300 gadus.
Hāpsalu, kuru no trim pusēm ieskauj jūra, aizņem 10,59 km2 lielu platību. Šai mierīgajai un viesmīlīgajai pilsētai, kas atrodas gleznainajā Hāpsalas līča krastā, ir ilga spa kūrorta vēsture. Kādreiz populārs Krievijas aristokrātijas galamērķis vasarās, mūsdienās Hāpsala ir izsmalcinātu restorānu un daudzu starptautisku festivālu pilsēta.
Hāpsalu - brīnišķīgā pilsēta ar šaurām ieliņām, miniatūru rātsnamu un romantiskām dzīvojamajām koka mājām. Romantiskajā promenādē atrodas Kūrzāle, viena no skaistākajām koka ēkām Igaunijā. Virs pilsētas paceļas bīskapa pils skatu tornis, bet leģenda par slaveno Balto dāmu apņem ar noslēpumu tā drupas. Hāpsalas spa atpūtai ir dziļas saknes. Pirmā dūņu spa Hāpsalā durvis atvēra 1825.gadā, un kopš tā laika Hāpsala ir piesaistījusi spa mīļotājus no visas pasaules.
Atrodoties Hāpsalā, neaizmirstiet iegādāties tradicionālo ar rokām adīto Hāpsalas vilnas šalli ar smalku un elegantu rakstu.

Brīvais laiks

Vakapusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Tallinas vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Kadriorgas pils un parka ansamblis:
vienotā biļete Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 7.00 EUR
vienotā ekskursija Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā ar vietējo gidu no 65.00 EUR grupai
 
Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs):
visas Hidroplānu ostas apmeklējums (angārs + pagaidu izstādes + visi muzeja kuģi) - pieaugušajiem 15.00 EUR, bērniem 8.00 EUR
pamatekskursija "Hidroplānu osta" ar vietējo gidu - 90.00 EUR grupai
 
Sūrupi augšējā bāka - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 3.00 EUR

Padizes klosteris:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem 4.00 EUR
ekskursija ar vietējo gidu - 60.00 EUR grupai

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.50 EUR

Hāpsalu bīskapa pils muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 5.00
ekskursija ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Jegala Tallina Surupi Keila Padize Hapsala