Piekrastes zviedru muzejs - kūrortmazpilsēta Hāpsala - "Schloss Fall" muzejs - Keilas ūdenskritums un ievērojamākās vietas Tallinā

Igaunija GerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 49.00 EUR bērniem

Cena no 50.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Hāpsala - Keila Joa - Keilas ūdenskritums - Tallina

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Hāpsalā

Hāpsala - mierīga, draudzīga pilsētiņa atrodas mazāk nekā 2 stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas. Tai ir sena SPA kūrortu vietas vēsture. Kādreiz Hāpsala bija Krievijas aristokrātu iecienīta atpūtas vieta. Mūsdienās pilsētā norisinās dažādi starptautiski festivāli un darbojas apburoši restorāni.

Apmeklējam Piekrastes zviedru muzeju. Muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā. Zviedrijas karaļa atvērtajā namā iespējams iepazīties ar šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 izšūtu paklāju, kurā attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Tajā ir attēls, kurā Zviedrijas zemnieki 1345.gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padises klostera Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs nespēja beigt slavēt šo paklāju ar attēliem! Blakus muzeja ēkai tīklu būdā tika uzbūvēta koka buru laiva – Jaala, kuras paraugs nāk no Roņu salas.

Tālāk apmeklējam Hāpsalu bīskapa pili. Kā Sāres-Lēnes bīskapijas centrs 13.gadsimtā celtā Hāpsalas bīskapa pils un Doma baznīca ir viena no vislabāk saglabātajām pilīm Igaunijā. Apmeklējiet konventa ēkas muzeja kompleksu, izstāžu zāles ar pils atradumiem un noslēpumainos, velvju pagrabus. Šeit sastopams Igaunijā slavenākais spoks – Baltā Dāma. Aizsarggrāvī atrodams stilizēts viduslaikus atgādinošs bērnu rotaļu parks, liels šaha galds, loka šaušanas vieta un keramikas darbnīca. Uzkāpiet 38 metrus augstajā zvanu tornī un pusdienlaikā klausieties virs pilsētas skanošo zvanu spēli.

Pēc tam dodamies ekskursija pa Hāpsalu: brīnišķīga maza pilsētiņa ar šaurām ieliņām, miniatūrs rātsnams un romantiskas koka dzīvojamās mājas, Hāpsalas Bīskapa pilskalna konventa ēka-muzejs un Doma baznīca. Romantiskajā krastmalā slejas Kūrzāle (Kuursaal), kas ir viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā. Šeit variet baudīt gadu gaitā noslīpētu SPA kultūru. Pirmais Hāpsalas dūņu SPA centrs savas durvis vēra 1825.gadā un kopš tā brīža Hāpsala vienmēr SPA cienītājus ir piesaistījusi no visas pasaules, pat Krievijas carus.

Un beidzot bānītis "Peetrike" izvedīs piedzīvojumu pilnā tūrisma braucienā pa skaisto un romantisko Hāpsalas pilsētu.

Izbraucam uz Keila-Joa

Apmeklējam Keila-Joa muižu un muzeju ”Schloss Fall”. Neogotikas stilā būvētais Keila-Joa muižas komplekss tika pabeigts 1833.gadā, un šī projekta autors ir Hans fon Stakenšneiders (Hans von Stackenschneider), kas vēlāk kļuva par vienu no svarīgākajiem historicisma stila pārstāvjiem Krievijā. Keila-Joa muižas īpatnība ir lieliskā atrašanās vietā – dziļā ielejā plūstošā straujā upe, no 6 metrus augstuma krītošais čalojošais ūdenskritums, augsti krasti, no kuriem paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo dabu. Interesanti, ka cariskās Krievijas himnas ”Dievs sargā ķeizaru!” mūzikas autors A.Ļvovs pirmreizēji prezentēja to caram Nikolajam I tieši Keila-Joā.

Pēc tam apmeklējam Keilas ūdenskritumu. Tas ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma.

Dodamies uz Tallinu

Brīvais laiks

Nakts hostelī


2.diena - Tallina - Rīga

Izrakstāmies no hosteļa

Dodamies brokastīs

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Apmeklēsim Igaunijas Jūras muzeju - Hidroplānu ostu. Eiropas aizraujošākais muzejs ir Lennusadam (Hidroplānu osta, Igaunijas Jūras muzejs), kura ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014.gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. Vasaras mēnešos uz kuģa ir atvērta kafejnīca, kur varat nogaršot ēdienus, kādi tika gatavoti kuģa komandai pirms simts gadiem. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu.

Tālāk dodamies uz Kadriorgas pili

Apmeklējam Kadriorgas pili. Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies 18.gadsimta sākuma ķeizariskā vasaras rezidence. Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934.gados pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs.

Pēc tam apmeklējam Mikkela muzeju. Mikkela muzejs ir vienīgais privātkolekcijai veltītais valsts muzejs Igaunijā, kas iepazīstina ar kolekcionāriem un privātkolekcijās esošajiem mākslas darbiem. Pirmā stāva ekspozīcijā var aplūkot gan mūsdienu, gan arī vēsturiskās kolekcijas. 1994.gadā Johanness Mikkels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātīgākām Igaunijas privātajām mākslas kolekcijām. 2006.gadā ekspozīcija tika papildināta ar nelielu igauņu mākslas kolekciju.

Ekskursija pa vecpilsētu: Lejas pilsētu un Augšpilsētu: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, „Kalev” marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, iela „Garā kāja”, tornis „Garais Hermanis”, Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska kategrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Apmeklēsim tirdzniecības centru Tallinā

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* biļetes uz prāmjiem
* nakšņošana hostelī bez brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Tallinas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

 

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR, pensināriem 2.50 EUR, ģimenes biļete 5.00 EUR

Hāpsalu bīskapa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 2.00, ģimenes biļete 7.00 EUR

Tūrisma brauciens ar bānīti "Peetrike" 45 minūtes - braucējam 3.00 EUR

Muiža un muzejs ”Schloss Fall” - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem un pensionāriem 5.00, ģimenes biļete 16.00 EUR

Igaunijas Jūras muzejs - pieaugušajiem 14.00 EUR, skolēniem, studentiem 7.00 EUR, ģimenes biļete 28.00 EUR

Apvienotā biļete (Kadriorgas pils un Mikkela muzejs) pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 6.00 EUR, ģimenes biļete 16.00 EUR

Kadriorgas pils - pieaugušajiem 6.50 EUR, skolēniem, studentuiem, pensionāriem 4.50 EUR, ģimenes biļete 13.00 EUR

Mikkela muzejs - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.50 EUR, ģimenes biļete 10.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Hapsala Keila Tallina