Tartu - Mustvē - Pjuhticas klosteris - Narva - gleznainais Ontikas stāvkrasts un Valastes ūdenskritums - Kohtlas raktuvju parks-muzejs

Narvas rajona geronisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 61.00 EUR bērniem

Cena no 63.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Tartu - Mustvē - Pjuhticas klosteris - Narva

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Tartu

Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsdzīves punktu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu: Tartu rātsnams un Rātslaukums, Tartu universitāte, pilskalns, Doma baznīcas drupas, Enģeļa tilts un Velna tilts, šķībais nams.

Izbraucam uz Mustvē

Apstāšanās Mustvē – pilsētā pie Peipusa ezera, kuras nosaukums rakstos pirmo reizi minēts 1343.gadā. 17.gadsimtā pilsētā apmetās daudzi vecticībnieki. Arī mūsdienās nozīmīgs Igaunijas vecticībnieku centrs. Kā arī Mustvē ir slavena ar zivju kūpinājumiem.

Tālāk dodamies uz Pjuhticas klosteri

Apmeklējam Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteri. Tas ir vienīgais pareizticīgo klosteris Igaunijā, kas aizvien darbojas. Klostera arhitektūras ansamblis ietver iespaidīgu baznīcu ar pieciem kupoliem, koka namus mūķenēm, skolu, māju veciem cilvēkiem un hospitāli, telpas svētceļotājiem, kapsētu un svēto avotu, kuram tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības. Apskati jebkurā gadalaikā var noslēgt ar peldi dziedējošā, mistiskā avota ūdeņos.

Svarīgi! Sievietēm jābūt svārkos, kuri sedz ceļus, apsegtiem pleciem, galvai apsegtai ar lakatu. Vīriešiem jābūt biksēs un kreklos ar garām piedurknēm.

Izbraucam uz Narvu

Narva - Narva atrodas Igaunijas tālākajā austrumu punktā un lepojas ar vislabāk saglabājušos pili (Hermaņa cietoksnis). No pils paveras skats uz robežupi un aiz tās esošo Krievijas teritoriju. Narvā saplūst igauņu un krievu kultūra, un tā ir lieliska vieta atpūtai. Pilsēta, kas reiz bija izcils Eiropas baroka arhitektūras paraugs, Otrā pasaules kara laikā cieta lielus postījumus. Vēlāk tā tika gandrīz pilnībā pārbūvēta, līdz ar ko tagad tajā skatāma padomju laika arhitektūra un daži interesanti mūsdienu arhitektūras paraugi.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Narva - Ontika - Kohtla - Rīga

Brokastis viesnīcā

Pēc tam apmeklējam Narvas cietoksni. Narvas cietoksnis ir vecākais un lielākais cietoksnis Igaunijā (būvēts 13.–17. gadsimtā), kopā ar Ivangorodas cietoksni Narvas upes pretējā krastā tas veido unikālu arhitektūras ansambli, kas ir viens no Ziemeļeiropas ievērojamākajiem šāda veida vēstures pieminekļiem. Cietokšņa trīs spārni un Hermaņa tornis ir atvērti apmeklētājiem. Noteikti uzkāpiet tajā, lai izbaudītu brīnišķīgo skatu uz apkārtni!

Izbraucam uz Ontiku

Aplūkosim Ontikas stāvkrastu un Valastes ūdenskritumu. Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 metrus augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Skatu laukums pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 metru augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā.

Tālāk dodamies ekskursijā uz Kohtlas raktuvju parku. Pazemes muzejs ir Kohtlas Raktuvju parka saistošākā un aizraujošākā atrakcija, kuru veido agrākās raktuvju ejas ar kopējo garumu 1 kilometrs.
Ekskursijas laikā pārvēršamies par kalnračiem, uzliekot galvā ķiveres un pie jostas piestiprinot kalnraču lampas, nolaižamies 8 metru dziļumā esošajās raktuvju ejās, speram soļus īsto kalnraču pēdās un gūstam ieskatu viņu kādreizējā darba dzīvē krēslainos apstākļos, tādējādi izprotot degslānekļa rakšanas un rūpniecības pagātni un nākotni.
Pazemes pārgājiena laikā apmeklēsim dažādas kalnraču pazemes darbavietas un sprāgstvielu noliktavu, brauksim ar īstu pazemes kalnraču vilcienu un iepazīsimies ar dažādu pazemes tehniku un rakšanas tehnoloģijām.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Pjuhticas klosteris - par ziedojumiem

Narvas cietoksnis - pieaugušajiem, pensionāriem 4.00 EUR, skolēniem, studentiem 2.00 EUR, ģimenes biļete 8.00 EUR

Kohtlas Raktuvju parks - pieaugušajiem 17.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 10.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Tartu Mustve Klosteris Narva Ontika Kohtla