Rakveres cietoksnis - Kohtlas raktuvju parks-muzejs - Ontikas stāvkrasts un Valastes ūdenskritums - Narva - Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris - Mustvē - Tartu vecpilsēta

Narvas regiona gerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 68.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Rakveres cietoksnis - Kohtlas raktuvju parks-muzejs - Ontikas stāvkrasts un Valastes ūdenskritums - Narva

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Rakverē

Rakvere ir Igaunijas piektā lielākā pilsēta Rakvere apmeklētājus piesaista ar iespaidīgajām 13.gadsimta pilsdrupām, modernu pilsētas laukumu un attīstītu SPA kultūru.

Apmeklējam Rakveres cietoksni. Rakverē esošais cietoksnis piedāvā daudzas aizraujošas aktivitātes visai ģimeni! Atbraucot uz cietoksni, nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16.gadsimta sadzīves apstākļiem, kur gan mazie, gan arī lielie apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca. Cietoksnī ir krogs "Shenkenberg", kur var nobaudīt ēdienus, kas pagatavoti pēc viduslaiku receptēm.

Pēc tam dodamies ekskursijā uz Kohtlas raktuvju parku-muzeju. Pazemes muzejs ir Kohtlas Raktuvju parka saistošākā un aizraujošākā atrakcija, kuru veido agrākās raktuvju ejas ar kopējo garumu 1 kilometrs. Ekskursijas laikā pārvēršamies par kalnračiem, uzliekot galvā ķiveres un pie jostas piestiprinot kalnraču lampas, nolaižamies 8 metru dziļumā esošajās raktuvju ejās, speram soļus īsto kalnraču pēdās un gūstam ieskatu viņu kādreizējā darba dzīvē krēslainos apstākļos, tādējādi izprotot degslānekļa rakšanas un rūpniecības pagātni un nākotni. Pazemes pārgājiena laikā apmeklēsim dažādas kalnraču pazemes darbavietas un sprāgstvielu noliktavu, brauksim ar īstu pazemes kalnraču vilcienu un iepazīsimies ar dažādu pazemes tehniku un rakšanas tehnoloģijām.

Tālāk ceļš ved uz Ontiku

Apbrīnosim Ontikas stāvkrastu un Valastes ūdenskritumu. Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 metrus augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Skatu laukums pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 metru augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā.

Izbraucam uz Narvu

Narva atrodas Igaunijas tālākajā austrumu punktā un lepojas ar vislabāk saglabājušos pili (Hermaņa cietoksnis). No pils paveras skats uz robežupi un aiz tās esošo Krievijas teritoriju. Narvā saplūst igauņu un krievu kultūra, un tā ir lieliska vieta atpūtai. Pilsēta, kas reiz bija izcils Eiropas baroka arhitektūras paraugs, Otrā pasaules kara laikā cieta lielus postījumus. Vēlāk tā tika gandrīz pilnībā pārbūvēta, līdz ar ko tagad tajā skatāma padomju laika arhitektūra un daži interesanti mūsdienu arhitektūras paraugi.

Iekārtojamies viesnīcā

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Narva - Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris - Mustvē - Tartu - Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Narvas cietoksni. Narvas cietoksnis ir vecākais un lielākais cietoksnis Igaunijā (būvēts 13.–17. gadsimtā), kopā ar Ivangorodas cietoksni Narvas upes pretējā krastā tas veido unikālu arhitektūras ansambli, kas ir viens no Ziemeļeiropas ievērojamākajiem šāda veida vēstures pieminekļiem. Cietokšņa trīs spārni un Hermaņa tornis ir atvērti apmeklētājiem. Noteikti uzkāpiet tajā, lai izbaudītu brīnišķīgo skatu uz apkārtni!

Izbraucam uz Kuremea

Apmeklējam Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteri. Klosteris darbojas kopš 1891.gada un līdz pat šodienai ir vienīgais pareizticīgo sieviešu klosteris. Senatnē šeit bija igauņu pagānu svētvieta, bet kalna pakājē pie avota notika upurēšanas rituāli. Mūsdienās avots ir pazīstams kā "Svētavots", tā ūdens ārstniecisko īpašību dēļ. Ja ir vēlēšanās, var ienirt avota dzestrajā ūdenī. Klostera vārti vienmēr ir atvērti, tāpēc staigājot pa klostera teritoriju, varat mierīgi novērot mūķeņu dzīvesveidu. Cilvēkiem, kurus interesē klostera vēsture un tā sadzīve, ir iespēja rezervēt ekskursiju ar mūķenēm. Viņas parādīs visu Pjuhticas klostera kompleksu, pastāstīs tā vēsturi un atļaus ieskatīties vietās, kas slēptas cilvēku acīm.

Svarīgi! Sievietēm jābūt svārkos, kuri sedz ceļus, apsegtiem pleciem, galvai apsegtai ar lakatu. Vīriešiem jābūt biksēs un kreklos ar garām piedurknēm.

Tālāk ceļš ved uz Mustvē pilsētiņu

Dosimies pastaigā pa Mustvē un apbrīnosim Peipusa ezera plašumus. Mustvē (igauņu Mustvee – "Melnais ūdens"). Ciema nosaukums rakstos pirmo reizi minēts 1343.gadā. 18.gadsimtā ciemu sāka apdzīvot krievu vecticībnieki, kuri bēga no vajāšanām Krievijā. 20.gadsimta sākumā Mustvē atradās septiņas baznīcas. Četras no tām ir saglabājušās: Sv. Trīsvienības baznīca, Sv. Nikolaja baznīca, vecticībnieku baznīca un luterāņu baznīca. Mūsdienās pilsēta Mustvē ir neatkarīga pašvaldība. Pilsētā ir vērts apskatīt vienu no igauņu eposa "Kalevipoegs" akmeņiem un sērojošas meitenes skulptūru. Mustvē ir slavena arī ar zivju kūpinājumiem.

Dodamies uz Tartu

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsdzīves punktu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.
Galvenie apmeklējamie objekti Tartu: rātsnams un Rātslaukums, Tartu universitāte, pilskalns, Doma baznīcas drupas, Eņģeļu tilts un Velna tilts, šķībais nams.

Brīvais laiks

19.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze 

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Tartu vēsturisko centru - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Rakveres cietoksnis - pieaugušajiem 11.00 EUR, skolēniem 9.00 EUR

Kohtlas Raktuvju parks - pieaugušajiem 17.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 10.00 EUR

Narvas cietoksnis - pieaugušajiem, pensionāriem 8.00 EUR, skolēniem, studentiem 4.00 EUR, ģimenes biļete 8.00 EUR

Pjuhticas klosteris - par ziedojumiem

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Rakvere Kohtla Ontika Narva Phujtica Mustve Tartu