Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

“Baltās Dāmas laiks”-nozīmīgākais vasaras pasākums Hāpsalā!..

Hapsalas gerbonis

Izbraukšana 2024. gada augustā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 28.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Hāpsalā

Ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Hāpsala (igauņu: Haapsalu, vācu un zviedru: Hapsal) ir piekrastes kūrortpilsēta Igaunijas ziemeļrietumos, Lēnes apriņķa administratīvais centrs. Kopš 2017. gada tā ir Hāpsalas pašvaldības administratīvais centrs. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 9550 cilvēku.
Vēsturiski apdzīvota vieta pašreizējās pilsētas teritorijā ir pastāvējusi nepārtraukti vismaz kopš 1279. gada, kad Hāpsala kļuva par Sāmsalas-Vīkas bīskapa galveno rezidenci un kalpoja tam turpmākos 300 gadus.
Šodien Hāpsala ir brīnišķīga pilsēta ar šaurām ieliņām, miniatūru rātsnamu un romantiskām koka mājām. Romantiskajā krastmalā atrodas Kūrzāle, viena no skaistākajām koka ēkām Igaunijā. Virs pilsētas paceļas bīskapa pils sargtornis, bet slavenā leģenda par Balto dāmu apvij noslēpumā pils drupas. SPA kultūrai Hāpsalā ir dziļas saknes. Pirmais dūņu SPA Hāpsalā durvis vēra 1825. gadā, un kopš tā laika Hāpsala ir piesaistījusi SPA cienītājus no visas pasaules.
Hāpsalas vecpilsēta, pilsētas vēsturiskā un kultūras vērtība, atrodas pussalā, kas dienvidrietumos turpinās ar kontinentam piekļāvušos sērīšu virkni. Starp sērītēm atrodas sekli līcīši - Lielais un Mazais Vīks. Vecpilsētu var iedalīt viduslaiku pilsētā un 20. gadsimta sākuma kūrorta zonā. Viduslaiku daļa ir bīskapa pils teritoriju ar šim laikmetam raksturīgo Kooli, Jaani, Vee, Linda, Rüütli un Väike-Mere ielu tīklu un būvēm. To ieskauj kūrorta ziedu laikos celtu kokgriezumu ēku josla ar promenādi, Āfrikas pludmali un parkiem.
Ekskursijas laikā izstaigāsim vecpilsētas senās ieliņas, iepazīsieties ar ievērojamām vēsturiskām apskates vietām, uzzināsiet par slavenībām, kuras saistītas ar šo pilsētu, un dzirdēsiet igauņu leģendu par Balto dāmu. Pastaigāsimies gar jūras krastu pa Hāpsalas promenādi, kur redzēsiet no koka darināto Kūrzāli, saules pulksteni, slavenā komponista Čaikovska soliņu un daudz ko citu.
Atrodoties Hāpsalā, neaizmirstiet iegādāties tradicionālo ar rokām adīto Hāpsalas vilnas šalli ar smalku un elegantu rakstu!..

Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā.

Pēc tam, apmeklēsim Hāpsalas bīskapa pili. Hāpsalas pils celta 13. gadsimtā kā Sāres-Lēnas bīskapijas centrs. Tā kopā ar Doma baznīcu ir viena no ievērojamākajām un skaistākajām Igaunijas viduslaiku cietokšņu būvēm. Hāpsalu bīskapa pils, kas līdz 17. gadsimta beigām bija vietējo valdnieku rezidence, mūsdienās tiek uzskatīta par 13. gadsimta arhitektūras pērli.
Pils galvenajā daļā atrodas viduslaiku muzejs, kas iepazīstina ar pils celtniecības vēsturi un Hāpsalas pilsētas rašanos, kā arī Sāmsalas-Vīkas bīskapijas valdnieku un tās iedzīvotāju dzīvi. Lai labāk izprastu to laiku, apmeklētājs var izmēģināt darbībā dažādus mehānismus. Gar sienām stiepjas ir izveidotas ejas, pa kurām var izpētīt pili un apskatīt gleznaino Hāpsalas pilsētu no pilnīgi jauna līmeņa, kas atrodas virs pašas pilsētas līmeņa.
Izejot caur muzeju varēsiet nokļūt līdz dienvidu spārnā esošai Doma baznīcai, kas pirmo reizi rakstos minēta 1279. gadā. Tā bija Sāmsalas-Vīkas bīskapijas galvenā baznīca. Šeit atradās tronis, bīskapa oficiālā pārstāvniecība un darba vieta. Mūsdienās Hāpsalas Doma baznīca ir viena no lielākajām viena joma baznīcām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Baznīcas plašā zāle ar izcilu akustiku bieži tiek izmantota koncertiem. Baznīcā darbojas Igaunijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Sv. Jāņa draudze.
Pils aizsarggrāvī atrodas bērnu parks ar rotaļu atrakcijām, kura izveidei iedvesma ir gūta no viduslaikiem.
Kā vēsta leģenda, pilī mīt Igaunijas slavenākais spoks - Baltā Dāma!..

Tālāk, apmeklējam svētkus "Baltās Dāmas laiks"!.. Baltās Dāmas laiks jau trīs gadu desmitus ir viens no nozīmīgākajiem vasaras notikumiem Hāpsalā. Augusta nedēļas nogalē, kas ir vistuvāk pilnmēnesim, Hāpsalas vecpilsēta kļūst par trokšņainu gadatirgu, aizraujoša kultūras programma ilgs no rīta līdz vakaram, bet, kad satumst, bīskapa pilskalnā spēlē brīvdabas izrādi par Balto dāmu. Pusnaktī pilnmēness gaismā Hāpsalas katedrāles kapelas logā parādās sievietes siluets - Baltā Dāma. Šī stāsta galvenā varone ir jauna igauņu meitene Maila.
Leģenda par Balto Dāmu. Saskaņā ar leģendu, viens no vietējiem pilsētas pārvaldniekiem, pārģērbis savu mīļoto par kora zēnu, atvedis viņu uz Bīskapa pili, pār kura slieksni, saskaņā ar likumu, neviena sieviete neuzdrošinājās spert kāju. Dziedātāja apburošā balss piesaistīja uzmanību, tā atklājot bargā likuma pārkāpumu. Nabadzīte tika dzīva iemūrēta kapelas akmens sienā. Kopš tā laika, saskaņā ar pareģojumu, meitene katru gadu parādās šīs pašas kapelas logā kā nemirstīgas mīlestības zīme.

18.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija kājām pa Hāpsalu ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai
 
* Hāpsalas bīskapa pils muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 12.00 EUR, bērniem, pensionāriem 7.00
gida pakalpojumi - 80.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!