Liepāja-vēju pilsēta – pārsteidzošais Karostas cietums – strausu audzētava "Nornieki" un piena muiža "Berghof"

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Liepājā

Liepāja - trešā lielākā pilsēta Latvijā, lielākā pilsēta Kurzemes novadā un nozīmīga Baltijas jūras piekrastē neaizsalstoša osta. Šodien Liepāja ir pazīstama kā "pilsēta, kurā piedzimst vējš". Imanta Kalniņa sacerētā dziesma ar tādu pašu nosaukumu ir kļuvusi par pilsētas himnu.
Sākotnēji mūsdienu pilsētas vietā bija Kuršu zvejnieku ciems. Villa Liva kā Livonijas ordeņa jūras osta pirmo reizi minēta 1253.gadā. 1300.gadā Livonijas ordeņa bruņinieki šeit uzcēla katedrāli, uzbūvēja nocietinātu pili, un pašu pilsētu apjoza ar akmens mūri. 1418.gadā Livu nodedzināja lietuviešu karaspēks. 15.gadsimtā Livu šķērsoja tirdzniecības ceļš no Amsterdamas uz Maskavu. 1560.gadā Kurzemes hercogs Gothards Ketlers ieķīlāja nu jau minētu kā Libow Prūsijas hercogam Albrehtam, bet 1609.gadā tā atgrieztās hercogistes paspārnē. 1625.gada 18.martā tika dāvāts pilsētas tiesības, šo dienu svin kā pilsētas dienu. Mūsdienu vārdu - Liepāja (Leepaja), 1649.gadā pirmo reizi minēja Pauls Einhorns darbā "Historia Lettica" ("Latviešu vēsture"). 1701.gadā Ziemeļu kara laikā Līvu okupēja Kārļa XII zviedru karaspēks, taču kara beigās pilsēta atradās Polijas-Lietuvas ūnijas pakļautībā. Pēc Kurzemes hercogistes pievienošanas Krievijas impērijai 1795.gadā pilsēta tika nosaukta par Lībavu. 1919.gadā Liepāja sešus mēnešus bija Latvijas valdības uzturēšanās vieta.
 
Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Lielākā daļa Liepājas apskates objektu atrodas pilsētas centrā un ziemeļu daļā, kur ielas joprojām ir bruģētas un kur jūtama šīs pilsētas viduslaiku elpa. Liepāja ir bagāta ar dažādiem arhitektūras stiliem: koka mājām, Krievijas impērijas laikmeta ēkām, kā arī jūgendstila ēkām. Apmeklēsim Rožu laukumu - pilsētas sirdi un liepājnieku un pilsētas viesu iemīļotu satikšanās vietu. No promenādes pavērsies gleznains skats uz Liepājas koncertzāli, jahtu piestātnēm, zvejas laivām un majestātiskajiem ostas celtņiem. Izstaigāsim Latvijas mūziķu Slavas aleju, kur redzēsim 39 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 12 plāksnes ar mūzikas grupām. Aplūkosim Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli ar pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm. Netālu no ieejas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" apmeklēsim neaizmirstamu vietu - "Spoku koku".
 
Pēc tam, ekskursija Karostas cietumā - vienīgajā tūristiem atvērtajā militārajā cietumā Eiropā. Karostas cietuma jeb virssardzes ēka tika uzcelta ap 1900.gadu slimnīcas vajadzībām, taču jau no paša sākuma tā kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Visos laikos un jebkuras valdības laikā ēkas mērķis nemainījās. Sodu šeit izcieta revolucionāri, cara armijas matroži un apakšvirsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika "tautas ienaidnieki", padomju armijas un Latvijas Republikas armijas karavīri. Pēdējie ieslodzītie savas kameras atstāja samērā nesen - 1997.gadā. Visā cietuma pastāvēšanas laikā nevienam nav izdevies izbēgt no tā. Šodien Karostas cietums ir atzīts par apbrīnojamāko un neparastāko viesnīcu pasaulē!
Redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvoja ieslodzītie, kā jūtas ieslodzītais karcerī, iepazīsities ar dažādām interesantām ekspozīcijām, aplūkosiet padomju pilsoņa viesistabu, Otrā pasaules kara mantojumu un daudz ko citu. Varēsiet apmeklēt cietuma bufeti, kā arī pie bufetnieces iegādāties autentiskus militārās pilsētiņas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros noskatīsieties 16 minūšu filmu "Militārā pilsēta", kas stāsta par tās celtniecību un vēsturi. Ekskursijas beigās tiks piedāvāts pārģērbties un nofotografēties dažādu laikmetu militārajās formās.

Tālāk ceļš ved uz Snēpeles ciemu

Ekskursija pa strausu saimniecību "Nornieki". Saimniecība tika nodibināta 2005.gadā, bet pirmās strausu ģimenes šeit sāka dzīvot 2011.gadā, ar gadiem tā izveidojās par lielāko strausu audzētavu Latvijā. Saimniecībā audzē strausus, ražo strausu gaļu, kā arī audzē Āfrikas būru šķirnes kazas.
Ekskursija ar vietējo gidu. Varēsiet redzēt vienkopus vairāk nekā 100 strausu. Uzzināsiet daudz interesanta par Āfrikas strausiem un Āfrikas kazām, par šo dzīvnieku dzīves ciklu, to audzēšanu, pavairošanu, uzvedības īpatnībām un daudz ko citu.
Saimniecībā "Nornieki" ir iespēja iegādāties strausa gaļu, izstrādājumus no strausa ādas un spalvām.

Ceļojumu turpinām uz piena muižu "Berghof"

Ekskursija piena muzejā piena saimniecībā "Berghof". Piena muižā atrodas vienīgais piena muzejs Latvijā. Muzejs savas durvis vēris 2007.gadā un piedāvā atcerēties, saprast, izjust un nobaudīt - kas ir piens, no kurienes tas rodas un kas ar to notiek, līdz tas nonāk pie mums uz galda. Viss par pienu no govs tesmeņa līdz pat stikla pudelei vai tetrapakai!
Ekskursijas "Piena stāsts" laikā iepazīsieties ar piena nozares vēsturi Latvijā, aplūkosiet piensaimniecībā izmantojamo tehniku, apskatīsiet muzeja eksponātus un uzzināsiet, kā top skābais krējums un sviests.
Muzejā ir aplūkojami 250 eksponātu, kas šeit nonākuši no dažādām vietām, kolhoziem, kā dāvinājumi no piensaimniecībām, uzņēmumiem un privātpersonām. Viens no vērtīgākajiem muzeja eksponātiem ir britu karalienes dāvinājums Latvijas piena rūpniekiem par labāko eksporta sviestu 20.gadsimta 30.gados un to laiku sviesta kārbiņa. Speciāli Piena muzejam izgatavota runājoša koka govs Venta un teliņš Druvis, kuri apmeklētājiem stāsta, kā rodas piens.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Karostas cietums:
ekskursija pa cietumu - pieaugušajiem 3.50 EUR, bērniem 2.00 EUR
ekskursija pa cietumu ar šova elementiem - pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm!" - pieaugušajiem 4.50 EUR, bērniem 3.00 EUR

Ekskursija pa strausu fermu "Nornieki" - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Ekskursija "Piena stāsts" piena muzejā - pieaugušajiem 4.90 EUR, bērniem 3.00 EUR

 

 

Liepaja Strausu-ferma-Nornieki Piena-muiza-Berghof