×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Limbazi_Veczemju-klintis_Ainazi_Salacgriva

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Limbazi_Veczemju-klintis_Ainazi_Salacgriva

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Limbaži un "Dzīvā sudraba muzejs" – gleznainās Veczemju klintis – Ainažu ievērojamākās vietas – Salacgrīva un nēģu taču saimniecība "Kurķis"

Limbazu novada gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes  bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Limbažos

Dosimies pastaigā pa pilsētiņas vēsturisko centru. Limbaži ir pilsēta Latvijas ziemeļos. 10. - 12.gadsimtā mūsdienu Limbažu vietā atradusies līvu pils Lembsele vai Lemesele. Limbažu kā pilsētas izveidošanās saistāma ar Rīgas arhibīskapa Limbažu pils celtniecību 13.gadsimtā. Literatūrā atrodamas norādes, ka bīskaps Alberts 1223.gadā sev šajā vietā uzcēlis pili, ap kuru vēlāk izveidojās jauna pilsēta - Lemzala. Līdz 16.gadsimta sākumam Lemzalu varēja sasniegt pa jūras ceļiem ar kuģiem, kas brauca augšup pa ūdeņiem bagāto Svētupi. Nelielā tirdzniecības vieta ap pili pārvērtās par lielu pilsētu un tika uzņemta Hanzas savienībā. Katru gadu Lemzalā notika vismaz trīs gadatirgi, kuru laikā pilsēta vienlaikus varēja uzņemt līdz pat 20 tūkstošiem cilvēku. Pilsētā tika iekārtota arī Rīgas bīskapa rezidenci. Zviedru valdīšanas laikā 17.gadsimtā pilsēta tika nosaukta par Limbažiem.
Mūsdienās pilsēta ir interesanta ar tās senajām ēkām un pilsdrupām. Aplūkosiet pilsdrupas un kādreizējo Rīgas arhibīskapa dzīvesvietu Tagad pils torņa vietā pie vārtiem ir uzbūvēts skatu tornis. Pagrabstāvā var redzēt vienīgo pilī saglabājušos telpu. Koka konstrukcija iezīmē vietu, kur kādreiz atradās Rīgas arhibīskapa dzīvesvieta. Netālu redzēsiet 19.gadsimta sākuma Limbažu muzeja ēku un Veco ugunsdzēsēju depo, kas celts 19.gadsimta otrajā pusē. Pēc tam apbrīnosiet Limbažu Sv. Jāņa luterāņu baznīcu, kas celta 1679. - 1680.gados, un Livonijas laika klostera teritorijā aplūkosiet Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīcu, kas celta 1900. - 1903.gados neobizantiešu stilā.

Pēc tam apmeklēsim "Dzīvā sudraba muzeju", kuru 2012.gadā izveidoja slavenais juvelieris un mākslinieks Oļegs Auzers. Muzejs dod iespēju pieskarties sudrabkaļa darbam. Šeit atradīsiet gan rotaslietas, gan mazus dekoratīvus priekšmetus, kā arī lielformāta mākslas darbus, starp kuriem ir unikālā "Nākotnes pils 3001", kas izveidota no vairāk nekā 30 kg sudraba un ir lielākais sudraba darbs Baltijā.
Muzejā varēsiet aplūkot sudraba priekšmetu izstādi, noklausīties lekciju par sudraba izmantošanu medicīnā, nobaudīt "dzīvo sudraba ūdeni", ieskatīties juvelierizstrādājumu darbnīcā un vērot, kā sudrabs pārvēršas par mākslas darbu vai rotu.

Tālāk izbraucam uz Vidzemes jūrmalu

Apbrīnosim Veczemju klintis. Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem. Netālu atrodas saimniecība, kur "Rīgas kinostudija" filmēja skatus filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta". 

Ceļojumu turpinām uz pierobežas pilsētiņu Ainažiem

Apmeklēsim Ainažu jūrskolas muzeju, kādreizējā ostas pilsētā Ainažos. Muzejs tika atvērts 1969.gadā jūrniecības skolas vecajā ēkā, kas tika dibināta 1864.gadā pēc Krišjāņa Valdemāra iniciatīvas. Jūrniecības skolas pastāvēšanas laikā šeit tika izglītoti vairāk nekā 1000 kapteiņu un tālbraucēju stūrmaņu. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar pirmās jaunā tipa jūrskolas Latvijas teritorijā darbību, kā arī ar buru kuģu būvniecības vēsturi Vidzemes piekrastē 19.gadsimta otrajā pusē un 20.gadsimta sākumā. Tagad muzeja kolekcijā ir vairāk nekā 9000 eksponātu. Muzeja dārzā varēsiet aplūkot enkuru kolekciju un Ainažu bākas augšējo daļu, kas kādreiz tika izskalota.

Pēc tam dodamies uz Ainažu Ziemeļu molu. Mūsdienās no Ziemeļu mola ir saglabājies vairāk nekā pusotru kilometru garš posms, kas sastāv no lieliem laukakmeņiem. Mola paliekas ir redzamas tālāk jūrā kā lielas akmens salas. Tuvumā atrodas piejūras pļavas (Randu pļavas), kas bagātas ar dažādām putnu sugām, un no paša Ziemeļu mola iespējama putnu vērošana jūrā.
1911.gadā Valmieras šaursliežu pievadceļu biedrība izstrādāja projektu Ainažu ostas mola ziemeļu gala savienošanai ar krastu. Mola būves galvenais nolūks bija ierīkot šaursliežu dzelzceļa atzarojumu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai ar kuģiem atvesto labumu izcelšanu krastā un tālāku pārvadāšanu padarītu ērtāku. Dambis labāk aizsargātu ostas baseinu no ziemeļu vējiem. Dambja celtniecība sākās 1912.gadā, tā garums krastā bija 361 metrs, bet līcī - 482 metri. Uz aizsprosta tika uzliktas sliedes. Celtniecību pārtrauca Pirmais pasaules karš. 1915.gadā kara iestādes pavēlēja sliedes noņemt no dambja un aizvest. Dambja galā tika iznīcināta pagaidu piestātne, bet sprādzieni dambī radīja divas lielas bedres. 78% viļņlauža virsmas tika pilnībā iznīcinātas. Lai arī pēc Pirmā pasaules kara Ainažu ostā notika atjaunošanas darbi, kādreizējā lielā dzīvība tajā pakāpeniski norima.

Ceļš tālāk ved uz Salacgrīvu

Ekskursija un nēģu degustēšana zvejnieku saimniecībā "Kurķis". Tikai Salacgrīvā, vienīgajā vietā Eiropā, nēģu zveja joprojām notiek ar unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Salacas nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta pēc senajām metodēm no vairākus gadus gatavinātiem egļu kokmateriāliem, neizmantojot nevienu skrūvi vai naglu, tikai saites. Taci ierīko gandrīz visā upes platumā, no tā upes straumē iegremdē nēģu murdus, un notiek zveja. Katru gadu pirms sezonas sākuma zvejnieki atjauno taci. Tā nēģus ķer 6 mēnešus - no augusta līdz februārim. Atrašanās pie upes vasarā ir gan patīkama, gan romantiska, taču rudenī un ziemā nēģu makšķerēšana pārvēršas par skarbu cīņu par makšķerēšanas vietas saglabāšanu, jo stihijas iznīcināto taci var atjaunot tikai nākamajā vasarā.
Zvejnieku saimniecībā "Kurķis" saimnieks novadīs ekskursiju, varēsiet apskatīt nēģu taci un iepazīties ar nēģu zveju. Tāpat varēsiet arī nogaršot svaigi ceptus nēģus, īpašu gardumu - Salacas nēģus.

Pēc tam pastaigāsimies pa Salacas promenādi. Lai pasargātu Salacas upes labo krastu no erozijas, pilsēta nolēma uzbūvēt promenādi. Laikam ejot, vietējie iedzīvotāji sanesa akmeņus, un 2014.gada maijā promenāde tika atklāta. Salacas upes labajā krastā redzēsiet arī 1925.gadā celto kā četrstūrainu baltu torni ar sarkanu laternu bāku. Mūsdienās bāka ir pilsētas neoficiālais simbols. Bāka nedarbojas jau 30 gadus.

Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

"Dzīvā sudraba muzejs" - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 2.50 EUR

Ainažu jūrskolas muzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem 1.00 EUR

Zvejnieku saimniecība "Kurķis", ekskursija un nēģu degustēšana - apmeklētājam 3.50 EUR

 

{gallery}Limbazi_Veczemju-klintis_Ainazi_Salacgriva{/gallery}

 

Limbazi Veczemju-klintis Ainazi Salacgriva