Līvānu stikla muzejs - Daugavpils - Aglonas Bazilika un Kristus Karaļa kalns

Latgales gerbonsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR bērniem

Cena 19.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Līvānos

Apmeklējam Līvānu stikla muzeju. Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot no 1887.gada, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot ap 4 000 Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Tālāk dodamies uz Daugavpili

Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas, kas padara to par nozīmīgu ekonomikas, kultūras un tūrisma centru. Daugavpils ir arī lielākā pilsēta Latgalē, tās kultūras, izglītības un rūpniecības centrs. Pilsēta atrodas abos Daugavas krastos, tikai 25 km attālumā no Lietuvas un 35 km no Baltkrievijas. Pilsētu ar Dinaburgas pili tās centrā dibināja Livonijas ordenis 13.gadsimtā, bet caur to plūduši vācieši, lietuvieši, poļi, zviedri un krievi. Pilsēta gadsimtu gaitā vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga, ar pārtraukumiem no 1275. līdz 1893.gadam, Borisogļebska 1656. - 1667.gados. Tikai 1920.gadā kļuva par Daugavpili, kuru zinām šodien. Vēsture ir ietekmējusi Daugavpili - tās arhitektūru, iedzīvotāju daudzveidību un kultūru.

Dosimies pastaigā pa Daugavpils vēsturisko centruRedzēsim daudzu arhitektūras stilu ēkas: jūgendstila, Krievijas impērijas, "latgaliešu baroka" (sarkano ķieģeļu ēkas) un daudz cita. Pilsētas centrā ir daudz skulptūru, pieminekļu un monumentu. Apmeklēsim Baznīcas kalnu - unikālu vietu, kur atrodas četru konfesiju dievnami.

Tālāk dodamies uz Daugavpils cietoksni. Cietoksnis tika uzcelts 1810.-1878.gados. Daugavpils cietoksnis, dažādos laikos tika saukts arī par Dinaburgu un Dvinsku, ir nozīmīgākais pilsētas kultūras un vēstures piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Dažādos laikos šajā izcilajā fortifikācijas būvē atradās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus. Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.

Izbraucam uz Aglonu

Apmeklējam Aglonas Baziliku. Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģisks centrs. Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15.augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu.

Pēc tam izbraucam uz Kristus Karaļa kalnu

Apmeklējam Kristus Karaļa kalnu. Kalna teritorijā izveidots skulptūru parks, kurā atainoti notikumi, kas saskaņā ar Derību norisinājušies no cilvēces pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šobrīd uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Līvānu stikla muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR, muzeja gida pakalpojumi grupai 5.00 EUR

Aglonas Bazilika – ieeja par ziedojumiem, ekskursija - pieaugušajiem 1.50 EUR, pensionāriem, skolēniem 1.00 EUR

Kristus Karaļa kalns – par ziedojumiem

 

 

Livani - Daugavpils - Aglona