Līvānu stikla muzejs - ievērojamākās vietas Daugavpilī - Aglonas Bazilika un Kristus Karaļa kalns

Latgales gerbonsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR bērniem

Cena 19.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Līvānos

Apmeklējam Līvānu stikla muzeju. Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot no 1887.gada, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot ap 4 000 Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Tālāk dodamies uz Daugavpili

Daugavpils - otra lielākā Latvijas pilsēta, atrodas Daugavas (Zapadnaja Dvina) krastos valsts dienvidaustrumu daļā 232 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Pilsēta vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga (1275.gadā), Borisogļebska (1656.-1667.gados), Dvinska (1893.-1920.gados), Daugavpils - no 1920.gada.
 
Ekskursija pa Daugavpils vecpilsētu - ikvienam ceļotājam noteikti jāapmeklē: Baznīcu kalns – vieta, kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami: Mārtiņa Lutera katedrāle, Dievmātes Romas katoļu baznīca, Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle, Jaunbūves vecticībnieku draudzes Augšāmcelšanās, Dievmātes Piedzimšanas un Svētītāja Nikolas dievnams.
Pēc tam apmeklēsim pilsētas simbolu - Daugavpils cietoksni. Kas ir izcila fortifikācijas būve, kuras kopplatība ir lielāka par 150 hektāriem. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs.

Izbraucam uz Aglonu

Apmeklējam Aglonas Baziliku. Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģisks centrs. Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15.augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu.

Pēc tam izbraucam uz Kristus Karaļa kalnu

Apmeklējam Kristus Karaļa kalnu. Kalna teritorijā izveidots skulptūru parks, kurā atainoti notikumi, kas saskaņā ar Derību norisinājušies no cilvēces pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šobrīd uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Līvānu stikla muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR, muzeja gida pakalpojumi grupai 5.00 EUR

Aglonas Bazilika – ieeja par ziedojumiem, ekskursija - pieaugušajiem 1.50 EUR, pensionāriem, skolēniem 1.00 EUR

Kristus Karaļa kalns – par ziedojumiem

 

 

Livani - Daugavpils - Aglona