Ventspils pilsēta - ūdenskritums Abavas rumba - neparastā Kurzemes pilsēta Sabile

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir ostas pilsēta, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā. 1253.gadā ir pirmo reizi minēta apdzīvota vieta Winda Livonijas ordeņa zemēs. 1290.gadā pirmo reizi minēta Winda kā Livonijas ordeņa pils. 1378.gadā Ventspils saņēma pilsētas tiesības. Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā. Pilsētas robežās atrodas vecpilsēta, mežs un zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdeni. Pilsētā ir daudz apskates objektu un lielisku izklaidēties iespēju.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" – skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un Livonijas ordeņa pili.

Apmeklēsim Livonijas ordeņa pili - Ventspils simbolu. Tas ir vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, uzbūvēts 13.gadsimta otrajā pusē, un līdz mūsdienām saglabājies gandrīz nemainīgs. 2001.gada septembrī pilī tika atvērts Ventspils muzejs.

Pēc tam, brauciens pa upi ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs". Brauciena laikā būs iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu, Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus.

Tālāk dodamies uz Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigas promenāde, kas ved līdz pat bākai. Pie mola apskatāmi interesanti objekti: uz paaugstinājuma kuģi "Azova" un "Grots", skulptūra "Govs-Matrozis" un milzu krēsls, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. Brīnišķīgu ainavu no augšas uz jūru, ostu un pilsētu var baudīt no 19 metrus augstā skatu torņa.

Brīvais laiks

Izbraucam apbrīnot ūdenskritumu Abavas rumba

Abavas rumba ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā, kas sasniedz 1 metra augstumu un 35 metru platumu. Abavas rumba ir krāšņa un apskatāma visu gadu. Ūdenskritums izveidojies, ūdenim krītot pāri ieslīpam kāpņveida Pļaviņu svītas dolomīta slieksnim bez pārkares.

Tālāk ceļš ved uz Sabili

Dosimies pastaigā pa pilsētu. Sabile terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Šeit ap 13.-14.gadsimtu izveidojās amatnieku un tirgotāju miests. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs atzīts par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli. Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un Ginesa rekordists - vīnogu dārzs, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. 34 metrus augstajā nogāzē 1,5 hektāru platībā aug aptuveni 25 dažādu šķirņu vīnogas. Blakus vīnogu stādiem Vīna kalnā aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes, valrieksti.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Livonijas ordeņa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.50 EUR

Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs": 
45 minūtes - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.00 EUR 
1 stunda 5 minūtes - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR

Sabiles Vīna kalns – pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Ventspils Sabile