Pārsteidzošā Ventspils pilsēta – ūdenskritums Abavas rumba un neparastā Kurzemes pilsētiņa Sabile

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām, ostas pilsēta, kas atrodas netālu no Ventas ietekas Baltijas jūrā. Windava pirmo reizi Livonijas ordeņa zemēs pieminēta ar 1263.gadā. 1290.gadā šeit uzcēla Vindas pili. 1378.gadā Vinda ieguva pilsētas statusu. 1561.gadā pilsēta kļuva par Kurzemes hercogistes daļu. Kurzemes hercogistes laikā Vindas pils bija pilsētas fogta mītnes vieta. Pilsēta uzplauka Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā no 1642. līdz 1681.gadam. Tad Vindavas upes (Ventas upes) grīvā tika uzbūvēts liels kuģubūves centrs, ap pilsētu sāka celt ieroču darbnīcas, domnas, salpetri un ķieģeļu manufaktūras, sāka attīstīties tirdzniecība ar Rietumeiropu, galvenokārt ar Holandi. Pēc Kurzemes pievienošanas 1795.gadā Krievijas impērijai pilsēta tika nosaukta par Vindavu. Kopš 1917.gada pilsētas oficiālais nosaukums ir Ventspils.
Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūristu galamērķiem Latvijā. Pilsētas teritorijā atrodas gan vecpilsēta, gan meži, gan Zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdens kvalitāti. Šeit ir daudz objektu, kurus apskatīt, un lieliskas izklaides iespējas.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" - skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un Livonijas ordeņa pili.

Pēc tam apmeklēsim Ventspils viduslaiku pili - lielāko un vislabāk saglabājušos Livonijas ordeņa pili Latvijas teritorijā. Pils tika uzcelta 13.gadsimtā Ventas upes dienvidu krastā, 1 km attālumā no Baltijas jūras. Pirmo reizi tiek minēta 1290.gadā, un šis datums tiek uzskatīts par Ventspils dibināšanas datumu. 14.gadsimtā pils ieguva izskatu, kādu zinām šodien. 1451.gada vizitācijas aktā minēts, ka Ventspils pilī ir 7 brāļi bruņinieki, ar komturu priekšgalā, neskaitot kalpus. Pils tika nopietni bojāta poļu - zviedru kara laikā 1655. - 1660.gados. 1832.gadā pils tika pārvērsta par cietumu, kas šeit bija līdz pat 1959.gadam. 1977.gadā pils tika atjaunota. 2001.gada septembrī pilī tika atklāts Ventspils muzejs. Ventspils muzeja pastāvīgā ekspozīcija ir veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei. Varat apskatīt arī digitālo izstādi "Dzīvā vēsture". Muzejā regulāri notiek izstādes, koncerti un citi pasākumi.

Vēlāk, brauciens pa upi ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs". Brauciena laikā būs iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu, Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus.

Tālāk dodamies uz Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigas promenāde, kas ved līdz pat bākai. Pie mola apskatāmi interesanti objekti: uz paaugstinājuma kuģi "Azova" un "Grots", skulptūra "Govs-Matrozis" un milzu krēsls, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. Brīnišķīgu ainavu no augšas uz jūru, ostu un pilsētu var baudīt no 19 metrus augstā skatu torņa.

Brīvais laiks

Ceļojumu turpinām pie ūdenskrituma Abavas rumba

Apbrīnosim ūdenskritumu Abavas rumba, kas ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā. Šis vienpakāpes ūdenskritums, kas plūst cauri dolomīta krācēm, izveidojās uz Abavas upes. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un aptuveni 1 metru augsts. Upes dziļums ap ūdenskritumu ir neliels, tāpēc šī vieta ir ideāla atpūtai pie ūdens.

Tālāk ceļš ved uz Sabili

Dosimies pastaigā pa Sabili. Pilsētiņa terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Ap 13. - 14.gadsimtu šeit izveidojās amatnieku un tirgotāju apdzīvota vieta. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.
Sabiles simbols ir vīnogas ķekars, kas arī ir redzams pilsētas ģerbonī. Vīna vēsture Sabiles vīna dārzā aizsākās 14.gadsimtā un turpinās līdz mūsdienām. Vīna kalns ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs pasaulē. Vīna kalna augstums ir 33,7 metri (apmēram 115 metrus virs jūras līmeņa). Kopējā vīnogulāju platība ir 1,5 hektāri. Ir apmēram 15 dažādu šķirņu 650 vīnogulāju. No kalna paveras gleznains skats uz Sabili un Abavas upes krastiem. Blakus vīna kalnam uz laukuma var redzēt vairāk nekā 200 salmu leļļu, kas ietērptas dažādos apģērbos. Kopš 1999.gada katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē notiek Sabiles Vīna svētki (pilsētas svētki).

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ventspils pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR. Pils gida pakalpojumi 20.00 EUR grupai

Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs": 
45 minūtes - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.00 EUR 
1 stunda 5 minūtes - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR

Sabiles Vīna kalns - pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Ventspils Abavas-rumba Sabile