Bauska un Bauskas pils – Rundāles pils muzejs un parks – Mežotnes pils

Zemgales gerbonis Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 17.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Ierodamies Bauskā

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Bauska pirmo reizi minēta 1443.gadā, kad Livonijas ordeņa mestrs senajā pilskalnā Mūsas un Mēmeles upju satecē liek uzcelt cietoksni Bowsenborch. 1609.gadā Bauskai tika dāvāts savs zīmogs, ko uzskata par pilsētas tiesību piešķiršanas gadu.
Mūsdienās Bauskas vecpilsēta ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kurā ir saglabājies 16.gadsimta plānojums un kurā apskatāmas saglabājušās pilsētas dzīvojamās ēkas no 18.gadsimta beigām līdz 20.gadsimtam.
Apmeklēsim skaistu un koptu tirgus laukumu. Šeit redzēsiet Bauskas rātsnamu, kas celts 16.gadsimta beigās, un kas 17.gadsimtā esot bijis lielākais un greznākais Kurzemes un Zemgales hercogistē, un mūsdienās tas ir vienīgais rekonstruētais 17.gadsimta rātsnams Latvijā.
Izstaigāsim Rožu aleju, kur apskatīsim lieliskos rotājumus ar rožu motīviem, ko darinājuši baušķenieki no astoņiem Bauskas novada pagastiem. Kopumā māju fasāžu rotāšanā Rīgas ielā, no Kalna ielas līdz Baznīcas ielai, piedalījušies aptuveni 140 dalībnieku.
Strautnieku ielas dziļumā blakus Mēmeles upei uz mūra šķūņa sienas redzēsim keramikas mozaīku ar ūdens un zivju motīviem. Mozaīkas garums ir 30 metri, un tās veidošanā piedalījās vairāk nekā 50 Bauskas novada iedzīvotāju.
Tālāk apbrīnosim Svētā Gara evaņģēliski luterisko baznīcu. Kādreiz vācu draudzei celtā luterāņu Svētā Gara baznīca ir vecākā saglabājusies ēka Bauskas senajā daļā. Baznīca tika celta no 1591. līdz 1594.gadam, sākotnēji bez torņa, bet ar skaistām, rotātām ornamentālām svītrām, apmestām fasādēm. Tornis rietumu galā uzcelts 1614.gadā, bet 1623.gadā tam tika uzbūvēta divposmu torņa smaile ar kupolu un smaili. 1813.gadā torņa smaile bija jānojauc, jo tajā bija iespēris zibens. Svētā Gara baznīca visā garajā mūžā ir rūpīgi glabājusi liecības par pilsētas un pilsētnieku vēsturi un uzkrājusi ievērojamu mākslas pieminekļu kolekciju - dāvanas un piemiņas zīmes.
Pēc tam aplūkosim Bauskas Romas katoļu baznīcu, kas celta 1864.gadā. Blakus nelielajam dievnamam 1891.gadā tika uzcelts zvanu tornis.

Pēc tam apmeklējam Bauskas pili. Bauskas pils komplekss sastāv no divām daļām. Bauskas pils vecākā daļa ir iespaidīgs 15.gadsimta cietoksnis, ko Livonijas ordenis uzcēla pussalā, kur saplūst Mūsas un Mēmeles upes, savulaik droši aizstāvot ordeņa valsts robežu. Pilī dzīvoja Bauskas fogts, šeit atradās arī neliels karaspēks. Bauskas pils jaunākā daļa - Kurzemes hercoga rezidence tika uzcelta 16.gadsimta beigās. Bauskas pils ir vienīgā daļēji saglabājusies pirmo Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidence, vienīgā pils Latvijā, kurā var redzēt renesanses un manierisma izpausmes arhitektūrā un lietišķajā mākslā Kurzemes hercogistē.
Apskatīsim Livonijas ordeņa pils interjeru. Kompleksa modernākajā daļā apmeklējiet izstādes "Apģērbi un rotaslietas Kurzemes hercogistē 1561. - 1620.gados" un "Bauskas pils - militārais nocietinājums". Izpētiet viduslaiku cietokšņa aizsardzības sistēmu un lielgabalu kolekciju kompleksa vecajā daļā. No Vecās pils Lielā torņa apbrīnojiet pārsteidzošās Zemgales ainavas un skatu uz Mūsas un Mēmeles satekas vietu. Pēc pils apmeklēšanas, ejot pa īpašu pastaigu taku caur parku, pa pļavu un tiltu pāri kanālam, nokļūsiet Ķirbaksalā un redzēsiet vietu, kur sākas Lielupe. Bauskas pilī regulāri notiek klasiskās mūzikas koncerti.

Ceļojumu turpinām uz Rundāli

Ekskursija pa Rundāles pili. "Mazā Versaļa" - Rundāles pils ansamblis, viens no izcilākajiem baroka un rokoko arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Pils celta laikā no 1736. līdz 1740.gadam kā Kurzemes hercoga Ernesta Johana Bīrona - Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta, vasaras rezidence. Pils celta pēc arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un viņa vadībā. Lielākā daļa interjeru radīta laikā no 1765. līdz 1768.gadam, kad pilī strādāja Berlīnes tēlnieks Johans Mihaels Grafs un itāļu gleznotāji no Pēterburgas Frančesko Martini un Karlo Cuki.
Pils austrumu spārnā apmeklētājiem atvērta Zelta zāle, Baltā zāle un Lielā galerija. Centrālajā daļā atrodas hercoga apartamenti - parādes saloni un privāto apartamentu telpas, bet rietumu sprārnā - restaurēti hercogienes apartamenti.
Rundāles pils teritorijā ir pieejami ēdināšanas pakalpojumi - restorāns un kafejnīca.
 
Tālāk ceļš ved uz Mežotni
 
Apmeklēsim Mežotnes pili. Pils ir viens no spilgtākajiem klasicisma arhitektūras paraugiem Latvijā, kuru vēl ievērojamāku padara rūpīgi plānotā, harmoniskā ainava, vienā ansamblī ieaujot pašu pili, tās izteiksmīgās palīgēkas, ainavu parku, kas atrodas netālu no Lielupes un skaisto ainavu aiz upes.
Mežotnes muižas vēsture sākās 17.gadsimta vidū hercoga Jēkaba valdīšanas laikā. 1795.gadā Krievijas cariene Katrīna II nodeva Mežotnes muižu mūža lietošanā savu mazbērnu audzinātājai Šarlotei fon Līvenai. Dažus gadus vēlāk cars Pāvils I nodeva Mežotnes muižu Līveniem dzimtas īpašumā, bet bērnu audzinātāju iecēla grāfienes kārtā. Pašreizējā Mežotnes pils ēka tika uzcelta no 1797. līdz 1802.gadam pēc itāļu arhitekta Džakomo Kvarengi projekta.
Mežotnes lepnums ir angļu stila ainavu parks, kura pamatā ir dabas skaistums. Parkam ir trīs daļas - parādes pagalms, vasaras parks un ziemas parks. Parka vidū ir dabiska grava, kas norobežo vasaras parku no ziemas parka.
Tagad Mežotnes pilī atrodas viesnīca, tiek piedāvātas telpas konferencēm, banketiem un kāzām.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Bauskas pils:
apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 2.50 EUR
apskates ekskursija ar pils gidu 20.00 EUR grupai

Rundāles pils:
Mazais loks. Parādes zāļu komplekss (Baltā un Zelta zāle, Lielā galerija), hercoga parādes apartamenti un hercoga otrais darba kabinets. Šajā maršrutā NAV iekļauti hercoga privātie un hercogienes apartamenti. Pieaugušajiem 8.00 EUR, bērniem 2.00 EUR
Lielais loks. Parādes zāļu komplekss (Baltā un Zelta zāle, Lielā galerija), hercoga parādes un privātie apartamenti un hercogienes apartamenti. Pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 3.50 EUR

Mežotnes pils - pieaugušajiem 3.50 EUR, bērniem, pensionāriem 3.00 EUR. Pils gida pakalpojumi 22.00 EUR grupai

 

 

Bauska Rundale Mezotne