Ventspils pilsētas svētki 2019.gada 3.augustā

Titulbilde ventspils

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 16.00 EUR bērniem

Cena 17.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir ostas pilsēta, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā. 1253.gadā ir pirmo reizi minēta apdzīvota vieta Winda Livonijas ordeņa zemēs. 1290.gadā pirmo reizi minēta Winda kā Livonijas ordeņa pils. 1378.gadā Ventspils saņēma pilsētas tiesības. Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā. Pilsētas robežās atrodas vecpilsēta, mežs un zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdeni. Pilsētā ir daudz apskates objektu un lielisku izklaidēties iespēju.

Pilsētas svētki katru gadu pulcē tūkstošiem viesu no Latvijas un ārvalstīm, un tradicionāli tiek piedāvāta plaša un daudzveidīga programma. Svinību ietvaros notiks tradicionālais Baltijas puķu paklāju festivāls un svētku parāde. Visas dienas garumā Ostas ielas promenādē, Rātslaukumā un Dzirnavu laukumā norisināsies dažādi muzikāli priekšnesumi un sporta aktivitātes, bet Reņķa dārzā tiks rīkota balle.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt 13.gadsimta otrajā pusē celto Livonijas ordeņa pili - Ventspils simbolu. Tas ir vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, kas līdz mūsdienām ir saglabājies gandrīz nemainīgs. 2001.gada septembrī pilī tika atvērts Ventspils muzejs.
Tāpat tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Piejūras brīvdabas muzeju - vienīgo Latvijas zvejniecībai veltīto brīvdabas muzeju, kura 4 hektāru teritorijā var aplūkot plašu jūras zvejas kuģu kolekciju un lielāko enkuru kolekciju Baltijas valstīs.
Īpašas sajūtas sniegs brauciens pa šaursliežu dzelzceļu "Mazbanītī". 2 km garais šaursliežu dzelzceļa posms savieno Piejūras brīvdabas muzeju, Jūrmalas parku un Piedzīvojumu parku.

Vakarā izbraucam uz Rīgu

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes

Livonijas ordeņa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 1.40 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0.60 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

"Mazbānītis" - biļetes cena vienam braucienam "Riņķa līnijā" pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR

 

 

Ventspils karte