Ventspils - Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs - Kolkasrags

Venspils novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir ostas pilsēta, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā. 1253.gadā ir pirmo reizi minēta apdzīvota vieta Winda Livonijas ordeņa zemēs. 1290.gadā pirmo reizi minēta Winda kā Livonijas ordeņa pils. 1378.gadā Ventspils saņēma pilsētas tiesības. Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā. Pilsētas robežās atrodas vecpilsēta, mežs un zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdeni. Pilsētā ir daudz apskates objektu un lielisku izklaidēties iespēju.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" – skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un Livonijas ordeņa pili.

Apmeklēsim Livonijas ordeņa pili - Ventspils simbolu. Tas ir vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, uzbūvēts 13.gadsimta otrajā pusē, un līdz mūsdienām saglabājies gandrīz nemainīgs. 2001.gada septembrī pilī tika atvērts Ventspils muzejs.

Pēc tam, brauciens pa upi ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs". Brauciena laikā būs iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu, Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus.

Tālāk dodamies uz Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigas promenāde, kas ved līdz pat bākai. Pie mola apskatāmi interesanti objekti: uz paaugstinājuma kuģi "Azova" un "Grots", skulptūra "Govs-Matrozis" un milzu krēsls, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. Brīnišķīgu ainavu no augšas uz jūru, ostu un pilsētu var baudīt no 19 metrus augstā skatu torņa.

Brīvais laiks

Izbraucam uz Irbeni

Apmeklēsim Ventspils starptautisko radioastronomijas centru bijušajā Padomju armijas pilsētiņā Irbenē. Šodien pilsētiņu apsaimnieko Ventspils Augstskolas Inženierpētniecības centrs. Šeit joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 metrus garā pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra antena – 16 metrus garā RT-16.

Ceļojumu turpinām uz vienu no skaistākajām vietām Latvijā – Kolkasragu

Kolkasrags - pats tālākais Latvijas ziemeļrietumu punkts. Kolkasrags īpašs ar to, ka šeit satiekas atklātās jūras un līča ūdeņi, saulriets un saullēkts, un visi četri vēji.

Mājup brauksim gar Rīgas jūras līci, caur maziem, klusiem un skaistiem zvejnieku ciematiņiem.

Pa ceļam iespēja nopirkt kūpinātas zivis!

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Livonijas ordeņa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR

Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs":
45 minūtes - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.00 EUR
1 stunda 5 minūtes - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR

Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs - pieaugušajiem 7.00 EUR, pensionāriem 4.00 EUR, bērniem 3.00 EUR

 

 

Ventspils Irbene Kolkas-rags