Šiluva - Panemunes pils - Suvalkija gardēžiem: lietuviešu nacionālo ēdienu degustēšana "Suvalkiečio sodyba" muižā un vīna degustēšana vīna kafejnīcā "Vilkenta"

Sudavas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Šiluvā, pilsētiņā, kur notika brīnums! ...

Šiluva ir mazpilsēta Raseiņu rajonā ar ~ 800 iedzīvotājiem. Pilsētiņa nebūt nav tik vienkārša. Šī ir svēta, skaista, mierīga vieta, viens no slavenākajiem svētceļojumu centriem Eiropā. Tā iegājusi kristietības vēsturē līdzīgi kā Lurda Francijā, portugāļu Fatima un citas pielūgsmes vietas, kur, saskaņā ar leģendām, cilvēkiem parādījās Dievmāte.

Šiluva – Vissvētākās Jaunavas Marijas leģendārās parādīšanās vieta 1608.gadā. Šeit notika brīnums: vietējie bērni, kas ganīja lopus, ieraudzīja uz akmens stāvošu skaistu sievieti ar mazuli rokās. 17.gadsimtā šajā vietā tika uzcelta koka kapela. Mūsdienās tās vietā ir 1912. - 1924.gados celtā, 44 metrus augstā, majestātiskā sniegbaltā Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas kapela Šiluvā. Kapelas altārī ir iebūvēts tas pats akmens, uz kura parādīšanās laikā stāvēja Vissvētākā Jaunava Marija ar bērniņu.
Apskatīsim rūpīgi koptu aleju ar skaistām skulpturālām kompozīcijām, kas veltītas Jēzus Kristus dzīvei. Aleja vienā pusē ir Dievmātes skulptūra, kas vienmēr rotāta ar ziediem. Aleja otrā pusē ir piemineklis veltīts pāvestam Jānim Pāvilam II, kurš 1993.gadā vizītes laikā Lietuvā apmeklēja Šiluvu.
Apmeklēsim arī Vissvētākās Jaunavas Marijas Kristus dzimšanas baziliku, kas celta no 1760. līdz 1775.gadam vēlā baroka stilā. Uz baznīcas galvenā altāra ir glezna, kur attēlota Vissvētākā Jaunava Marija ar bērnu. Glezna ir pazīstama ar saviem brīnumiem.

Tālāk ceļš ved uz Panemunes pili

Panemunes pils atrodas Jurbarkas rajonā Nemunas gleznainajā labajā krastā. Savulaik šajā vietā atradās zemaišu muižnieka Staņislava Stankeviča-Bileviča muiža. 1597.gadā viņš muižas zemi un ēkas pārdeva ungāru izcelsmes zemes īpašniekam Janušam Eperiešu.
Tiek uzskatīts, ka pils celtniecība sākās 1604.gadā. 1610.gadā tika uzcelta skaista Panemunes renesanses pils. 1759.gadā pili pārdeva Lietuvas lielkņazistes karognesējam Antonam Gelgaudam. Jaunais īpašnieks rekonstruēja pili, iztīrīja parku un iekārtoja šeit greznu dzīvesvietu savai ģimenei. 1828.gadā pils un muiža nonāca Eleonoras Gelgaudienes un viņas bērnu Antona un Jana rīcībā.
Abi dēli bija aktīvi 1831.gada sacelšanās dalībnieki. Polijas armijas ģenerālis Antons Gelgauds kļuva par nemiernieku komandieri Lietuvā. Kaujās ar cara armiju viņu pils tika izlaupīta un iznīcināta, bet gadu vēlāk tika tā kļuva par cara īpašumu. Tāpēc laika gaitā pils arvien vairāk tika postīta.
Šodien netālu no Panemunes pils atrodas vecs sakopts parks un 5 pakāpienveida dīķi. Spēcīgās pils mūra sienas veido skaistu norobežotu pagalmu, šeit ir iekārtota viesnīca un restorāns. Pils pieder Viļņas Mākslas akadēmijai.

Ceļojumu turpinām uz Suvalkiju

Suvalkija jeb Sūduva ir etnogrāfiskais novads, kas atrodas Lietuvas dienvidrietumos Nemunas kreisajā krastā, robežojas ar Poliju un Kaļiņingradas apgabalu. Šo vietu senie iedzīvotāji bija sūdavi (saukti arī jātvingi). Sūdavā dzimtbūšana tika atcelta agrāk nekā citos Lietuvas reģionos. Auglīgā augsne ir radījusi labvēlīgus apstākļus, lai reģiona iedzīvotāji kļūtu turīgākajiem 19. - 20.gadsimtā Lietuvā. Novads vienmēr bijis slavens ar izglītotiem cilvēkiem: viņu vidū Jonas Jablonskis ir lietuviešu valodas pamatlicējs, Vincs Kudirka ir Lietuvas himnas teksta un mūzikas autors u.c. ... Marijampoles pilsēta tiek uzskatīta par reģiona neoficiālo galvaspilsētu.

Ierodamies "Suvalkiečio sodyba" muižā

"Suvalkiečio sodyba" ir 19.gadsimta beigu etnogrāfiskā lauku muiža ar senām saimniecības ēkām, lielu pagalmu un dārzu. Lai saglabātu ne tikai Suvalkijas kultūras, bet arī kulinārijas mantojumu, ir izveidotas īpašas degustācijas programmas, kas ļauj "baudīt Lietuvas vēstures garšu".

Šeit jūs sagaida stundu gara ekskursija, kuras laikā saimniece iepazīstinās ar muižu, pastāstīs par Suvalkijas novada vēsturi, īpašām iezīmēm un sadzīvi.
Pusdienas - lietuviešu virtuves kulinārais mantojums:
Pamatēdiens - Kugelis (pēc senas receptes krāsnī gatavots sacepums no rīvētiem kartupeļiem ar gaļu).
Deserts - mājās gatavots ābolu pīrāgs.
Dzēriens - cigoriņu kafija.
Vēlāk, šakotis cepšanas demonstrēšana un degustācija. No kā un kā tiek gatavots šakotis? Kādus šakoti cepa akmens laikmetā? Ekskursijas laikā uzzināsiet ne tikai šakotis parādīšanās vēsturi, redzēsiet visu tā sagatavošanas procesu, bet arī paši varēsiet piedalīsieties šajā procesā un, protams, izmēģināsiet šo brīnišķīgo kūku.

Tālāk dodamies uz Kiduļai ciemu

Vīna degustācija vīna kafejnīcā "Vilkenta". Degustācijas laikā varēsiet izmēģināt 10 vīnu šķirnes: pieneņu vīnu, "Sešu ogu" vīnu, sarkano un rozā ar piparmētru upeņu vīnu, rozā vīnu no pienenēm un ogām, pussaldo un pussauso vīnu no ķiršiem, aroniju vīnu un karalisko medus vīnu. Viesmīlīgais saimnieks un pieredzējušais vīndaris Juozas izstāstīs par vīna darīšanu un iepazīstinās ar savu vīna filozofiju.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Panemunes pils - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem 1.00 EUR

Ekskursija pa "Suvalkiečio sodyba" muižu - 3.00 EUR personai

Pusdienas - Lietuvas virtuves kulinārais mantojums - 7.00 EUR personai

Šakotis cepšanas demonstrēšana un degustācija - 5.00 EUR personai

Vīna degustācija vīna kafejnīcā "Vilkenta" - 8.00 EUR pieaugušajiem

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Siluva Panemunes-pils Suvalkiecio-sodyba Vina-kafejnica-Vilkenta