Lieliskas brīvdienas gardēžiem gleznainajā Dzūkijā un pievilcīgajā Suvalkijā

Lietuva Gerbonis ACeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 72.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Birštona – uzņēmums "Lietuviškas midus" – Šakotis muzejs un "Šakotis cepšanas paraugdemonstrējums" – Druskininki

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Birštonā

Dosimies pastaigā pa kūrortpilsētiņu. Birštona atrodas vienā no skaistākajiem Nemunas upes līkumiem, Lietuvas dienvidu daļā, 90 km attālumā no Viļņas un 39 km no Kauņas. Pilsētiņas platība ir tikai 13 km², iedzīvotāju skaits - aptuveni 2500.
Birštonas vēsture aizsākās 14.gadsimtā, kad uz augsta pakalna tika uzcelta Birštonas koka pils, kas bija Traķu kunigaitijas aizsardzības sistēmas daļa un viena no Lietuvas dižkunigaiša Vītauta Dižā medību muižām. 19.gadsimta vidū, kad tika atklāti minerālu avoti, ciems sāka augt un attīstīties kā kūrorts. 1854.gadā Birštonai tika piešķirts kūrorta statuss.
Šodien Birštona ir starptautisks kūrorts, kas slavens ar savu unikālo dabu, minerālu avotiem un karalisko ģimeņu vēsturi. Kūrorts ir dāsni apveltīts ar dabas resursiem: bagātīgiem minerālūdens avotiem, ārstnieciskajām dūņām, tīru gaisu un veselīgu klimatu. Birštonas sanatorijas un spa centri piedāvā visu nepieciešamo pilnvērtīgai atpūtai un kvalitatīvām procedūrām. Vairāk nekā 80% kūrorta teritorijas atrodas Nemunas loku reģionālajā parkā.
Pastaigas pa kūrortu laikā redzēsiet: Sv. Padujas Antonija baznīcu, kūrmāju, minerālūdens iztvaikošanas torni "Druskupis", minerālūdens paviljonu "Birutes villa", Vītauta parku, unikālo Kneipa dārzu, Nemunas promenādi, pieminekļus, skulptūras, strūklakas, puķu dobes un citus Birštonas rotājumus. Uzkāpjot Vītauta kalnā, apbrīnosiet skaisto Nemunas upes, mežu un kūrorta panorāmu. Birštonas ūdens paviljonos varēsiet pagaršot īstu negāzētu minerālūdeni.
Pēc tam uzkāpsim Birštonas skatu tornī. Torņa skatu laukums atrodas 45 metru augstumā, kopējais torņa augstums - 55 metri. Uz torņa ir izveidoti 6 atpūtas laukumi, kur var atvilkt elpu. Kāpšana bez apstāšanās līdz galvenajam skatu laukumam aizņem apmēram 7 minūtes. Pārvarot torņa 300 pakāpienus, apmeklētājiem paveras īpaša dabas parādība - Lietuvas lielākās upes Nemunas loki.  Nemunas upi var redzēt no abām pusēm, it kā jūs stāvat starp divām upēm. Līdz šim Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona, planiera vai fotogrāfijās, taču tagad šo visu skaistumu var baudīt no torņa. Blakus atrodas mežs, apskatāma Birštonas panorāma un Nemūnas ieleja.

Ceļš tālāk ved uz Staklišķu ciemu

Apmeklēsim uzņēmumu "Lietuviškas midus". Ekskursija uzņēmuma muzejā un alkoholiska medus dzēriena degustēšana. Būs iespēja dzirdēt stāstu par šī medus dzēriena rašanos un ražošanu, redzēt senus medus dzeršanas traukus, aplūkot saglabājušās ražošanas iekārtas un ierīces. Iepazīsieties ar mūsdienu lietuviešu apreibinošā medus dzēriena ražošanu. Dzēriena degustēšana – lielisks veids ne tikai kā pavadīt laiku, bet arī iepazīties ar Lietuvas kulinārijas mantojumu!

Ceļojumu turpinām uz "Romnesa Druskininkai"

Apmeklējam Šakotis muzeju. 2015.gadā par godu sacepto šakotis rekordskaitam tika atvērts pirmais un vienīgais pasaulē Šakotis muzejs, kurā tagad tiek izrādīts nepārspējamais šakotis, kas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā. Tā augstums ir 3 metri 72 cm, un šis milzis sver 86 kg! Muzejā ir izstādīti analogi lietuviešu šakotim, kas tiek cepti ārzemēs: Ungārijā, Zviedrijā, Japānā, Polijā un citās valstīs.
Pēc tam, "Šakotis cepšanas paraugdemonstrējums". No kā un kā tiek gatavots šakotis? Kāda ir atšķirība starp lietuviešu šakotis un vācu Baumkuchen? Kādus šakotis cepa akmens laikmetā? Programmas laikā uzzināsiet ne tikai šakotis rašanās vēsturi, redzēsiet visu tā sagatavošanas procesu, bet arī paši varēsiet piedalīsieties šajā procesā un, protams, izmēģināsiet šo brīnišķīgo kūku. Izklaidējošās degustācijas laikā viesi tiks aicināti nobaudīt vēl divu veidu tradicionālos restorāna "Romnesa" izstrādājumus.

Tālāk dodamies uz Druskininkiem

Druskininki ir pilsēta Lietuvā, kas atrodas vistālāk uz dienvidiem, Nemunas upes labajā krastā priežu mežu ieskauta. Pilsētas centram cieši piegulst divi ezeri: Druskonis un Vijūnelis. Pilsētas iedzīvotāju skaits - aptuveni 13 tūkstoši.
Nosaukums Druskininki nāk no lietuviešu vārda "druska", kas tulkojumā nozīmē "sāls". Pirmo reizi Druskininku dziedniecības avoti minēti 18.gadsimtā, tad šeit sākās muižas un muižkunga mājas būvniecība.
1789.gadā pēdējais Lietuvas lielkņazs Staņislavs Augusts Poņatovskis Druskininkus pasludināja par dziedniecības vietu. Bet 1837.gadā, kad pilsēta bija kļuvusi par Krievijas impērijas daļu, ar imperatora Nikolaja I dekrētu šeit tika atvērta pirmā hidroterapijas dziedinātava. Pēc divpadsmit gadiem kūrorts kļuva par slavenu un iecienītu vietu ne tikai dziedināšanai, bet arī izklaidei.
Mūsdienās Druskininki ir vecākais un populārākais kūrorts valstī, bagāts ar ārstnieciskajiem avotiem un dubļu vannām. Pilsēta ir ideāli piemērota tūrismam un atpūtai: priežu meži, tīrs un svaigs gaiss, zaļi līdzenumi un pakalni, daudzi ezeri un blakus esošais unikālais Dzūkijas nacionālais parks. Kūrorta sanatorijas un viesnīcas ir atvērtas viesiem visu gadu, ik gadu šeit ierodas vairāk nekā 1 miljons tūristu.
Ievērojamākās vietas Druskininkos: ūdens atrakciju parks "AQUA Druskininkai", pacēlājs "Lynu kelias", slēpošanas kūrorts "Snow Arena", K. Dineika vārdā nosauktais veselības parks, galvenā promenāde - Viļņas aleja, muzikālā strūklaka, Druskoņa ezera krastmala, mākslinieka un komponista M. K. Čurļoņa memoriālais muzejs.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija kājām "Manas vasaras Druskininku labvēlīgajos ūdeņos". Šo izklaidējošo un intriģējošo ekskursiju vada runīga kundze, kas mistiski dzīvo Druskininkos kopš 19.gadsimta. Ekskursijas laikā uzzināsiet, ar kādām izklaidēm bija slavens 19.gadsimta "Lietuvas vasaras centrs", apmeklēsiet moderno pilsētas dziednīcu, izjutīsiet greznuma sajūtu bijušajā cariskajā dziednīcā, nogaršosiet 3 veidu minerālūdeņus, izbaudīsiet skaistuma avota "Grožys" maģisko efektu, greznākajā pilsētas viesnīcā "Flores" apmeklēsiet Bali salas tropiskajā atmosfērā apvīto ziemas dārzu, dzirdēsiet interesantus faktus un leģendas no Druskininku kūrorta vēstures un mūsdienām.

Brīvais laiks

 

2.diena – Druskininki – pacēlājs "Lynų kelias" – A. Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – muiža "Suvalkiečio sodyba" – vīna degustēšana vīna kafejnīcā "Vilkenta" – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz pacēlāju "Lynų kelias"

Aplūkosim kūrortu no putna lidojuma! Vagoniņš "Lynų kelias" Druskininkos ir vienīgais šāda veida transports Lietuvā. Tā ir lieliska izklaide kā bērniem, tā pieaugušajiem. Desmitvietīga kajīte jūs no stacijas pie ūdens atrakciju parka 7 - 8 minūšu laikā aizvedīs pāri Nemunai. "Lidojuma" augstums ir 45 metri, garums - 1,16 km.
Brauciena laikā apbrīnosiet elpu aizraujošus skatus uz priežu mežu, Nemunas upes lokiem, kūrorta panorāmu un Mīlestības salu. Nemunas otrajā krastā redzēsiet slēpošanas kompleksu "Snow Arena". Tā trošu vagoniņš savieno vasaru un ziemu!

Tālāk ceļs ved uz Naujasodes ciemu

Apmeklēsim A. Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Naujasodes ciemā gleznainās Ratničeles upītes krastā atrodas apbrīnojama vieta - Česnuļu ģimenes saimniecība. Starp pakalnu augstām priedēm un saulainām pļavām atrodas brīvdabas muzejs, īsta lietuviešu pasaku un leģendu pilsēta. Leģendām apvītas šeit savu dzīvi dzīvo koka skulptūras un kompozīcijas, ko veidojis Lietuvas Valsts balvas laureāts tēlnieks Antanas Česnulis. Šis apbrīnojamais cilvēks un talantīgais meistars 40 gadu laikā ir iemiesojis savu fantāziju kokā, ar mīlestību un humoru radot lietuviešu nacionālās folkloras varoņus.

Ceļojumu turpinām uz Suvalkiju

Suvalkija jeb Sūduva ir etnogrāfiskais novads, kas atrodas Lietuvas dienvidrietumos Nemunas kreisajā krastā, robežojas ar Poliju un Kaļiņingradas apgabalu. Šo vietu senie iedzīvotāji bija sūdavi (saukti arī jātvingi). Sūdavā dzimtbūšana tika atcelta agrāk nekā citos Lietuvas reģionos. Auglīgā augsne ir radījusi labvēlīgus apstākļus, lai reģiona iedzīvotāji kļūtu turīgākajiem 19. - 20.gadsimtā Lietuvā. Novads vienmēr bijis slavens ar izglītotiem cilvēkiem: viņu vidū Jonas Jablonskis ir lietuviešu valodas pamatlicējs, Vincs Kudirka ir Lietuvas himnas teksta un mūzikas autors u.c. ... Marijampoles pilsēta tiek uzskatīta par reģiona neoficiālo galvaspilsētu.

Ierodamies "Suvalkiečio sodyba" muižā

"Suvalkiečio sodyba" ir 19.gadsimta beigu etnogrāfiskā lauku muiža ar senām saimniecības ēkām, lielu pagalmu un dārzu. Lai saglabātu ne tikai Suvalkijas kultūras, bet arī kulinārijas mantojumu, ir izveidotas īpašas degustācijas programmas, kas ļauj "baudīt Lietuvas vēstures garšu".
Šeit jūs sagaida stundu gara ekskursija, kuras laikā saimniece iepazīstinās ar muižu, pastāstīs par Suvalkijas novada vēsturi, īpašām iezīmēm un sadzīvi.
Pusdienas - lietuviešu virtuves kulinārais mantojums:
Pamatēdiens - Kugelis. (Lietuviešu nacionālais ēdiens Kugelis, gatavots pēc senas receptes krāsnī cepts kartupeļu sacepums ar cūkgaļu).
Deserts - mājās gatavots ābolu pīrāgs.
Dzēriens - cigoriņu kafija.

Tālāk ceļš ved uz Kiduļai ciemu

Vīna degustācija vīna kafejnīcā "Vilkenta". Degustācijas laikā varēsiet izmēģināt 10 vīnu šķirnes: pieneņu vīnu, "Sešu ogu" vīnu, sarkano un rozā ar piparmētru upeņu vīnu, rozā vīnu no pienenēm un ogām, pussaldo un pussauso vīnu no ķiršiem, aroniju vīnu un karalisko medus vīnu. Viesmīlīgais saimnieks un pieredzējušais vīndaris Juozas izstāstīs par vīna darīšanu un iepazīstinās ar savu vīna filozofiju.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Druskininkiem - 4.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:

Ekskursija uzņēmuma muzejā un 5 veidu alkoholisku medus dzērienu degustēšana - 12.00 EUR pieaugušajiem

"Romnesa Druskininkai":
Šakotis muzejs - 2.00 EUR apmeklētājam
"Šakotis cepšanas paraugdemonstrējums" - 5.00 EUR apmeklētājam
 
Pacēlājs "Lynų kelias": biļete turp-atpakaļ - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem no 5 līdz 17 gadiem un pensionāriem 4.50 EUR

A. Česnuļa skulptūru un atpūtas parks - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Muiža "Suvalkiečio sodyba":
ekskursija pa muižu - 3.00 EUR apmeklētājam
pusdienas - Lietuvas virtuves kulinārais mantojums - 7.00 EUR apmeklētājam

Vīna degustācija vīna kafejnīcā "Vilkenta" - 8.00 EUR pieaugušajiem

 

Pēc Jūsu vēlēšanās varam organizēt lietuviešu nacionālo vakaru Druskininkos. Cena no 30.00 EUR cilvēkam.

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Birstona Stakliskes A-Cesnula-parks Sakotis-muzejs Druskininki Suvalkiecio-sodyba Vilkenta