Viļņa: vecpilsēta, Valdovu Rūmai un Ģedimina tornis

Vilniaus

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR bērniem

Cena 20.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Viļņā

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Viļņas vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku „republika” ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Tālāk apmeklējam Nacionālo muzeju LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI. LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI - Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils. Tas ir muzejs – valdnieku vēsturiskā rezidence. Pilī darbojas pastāvīgās ekspozīcijas ar daļēji atjaunotu vēsturisko interjeru.

Pēc tam apmeklēsim Ģedimina torni. Pils muzeja ekspozīcija iepazīstina ar 14.gadsimta otrās puses un 17.gadsimta sākuma Viļņas piļu pārbūves maketiem, apbruņojumu, senās Viļņas ikonogrāfiskajiem materiāliem. Torņa augšā ir uzbūvēts skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgā Viļņas panorāma. 

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:
 

VALDOVŲ RŪMAI - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR

Ģedimina tornis - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Vilnius