Atveseļošanās un atpūtas komplekss "Atostogų parkas" - HBH "Juoza Alus" - kūrorts Palanga - delfīnu šovs - Kuršu kāpas apburošais skaistums - Klaipēda

Lietuva Gerbonis ACeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 69.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt !

 

1.diena - Rīga - "Atostogų parkas" - HBH "Juozo Alus" - Palanga

6.30 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies "Atostogų parkas", kas ir lielākais atveseļošanās un atpūtas komplekss Rietumeiropā, kur atpūtai un veselībai tiek piedāvāti 15 baseini. "Atostogų parkas" bija pirmais Lietuvā, kas veselības uzlabošanas nolūkos sāka izmantot ģeotermālo minerālūdeni. Komplekss aicina izbaudīt ūdens aktivitātes, unikālās pirts programmas, labsajūtas un spa procedūras.

Apmeklējam uz 3 stundām baseinu un pirts zonu:
tvaika pirti "Druskų pirtis"
tradicionālo lietuviešu pirti "Perenė"
aromātisko pirti "Riauška"
privāto infrasarkano pirti un džakuzi "Raudonoji" 
āra pirti "Širšių lizdas"
privāto āra pirti "Ponų pirtis"

Par papildus samaksu 3 EUR vienreizējs dzintara pirts "Saulės" apmeklējums. Lai radītu pirmo un lielāko dzintara pirti pasaulē, tika izmantotas trīs tonnas Baltijas jūras dzintara. Sienas, griesti un pat lāvas ir pārklātas ar dabisko dzintaru. Kopējā pirts platība ir 22 kvadrātmetri, un tajā vienlaicīgi var atrasties līdz 15 cilvēkiem. Pirts ir patīkami piepildīta ar darvas smaržu, cilvēks ieelpojot gaisu un caur ādu absorbē sevī dzintara pozitīvās īpašības: stimulē vielmaiņas procesus, nomāc dažādus iekaisumus, uzlabo asinsriti.
Ieteicamais apmeklējuma ilgums - līdz 30 minūtēm.

Par papildus samaksu 7 EUR procedūra "Jūras minerāli" baseinā ar ģeotermālo minerālūdeni! Šis ūdens nāk no 2154 metrus dziļa urbuma un piesātināts ar tādām minerālvielām kā K, Mg, Ca, Cl, tāpēc tam ir pozitīva ietekme uz sirdi un asinsvadiem, nerviem, kauliem un muskuļiem.

Pēc tam dodamies uz atpūtas kompleksu HBH "Juozo Alus". Pusdienas – lietuviešu nacionālā virtuve un vietējo brūvētais alus.

Tālāk izbraucam uz Palangu

Palangas vēsture sākas 18.gadsimtā, kad tā bija vienkāršs zvejnieku ciemats. 19.gadsimtā grāfs Tiškevičs, vietējās dabas krāšņuma apburts, šeit nolēma izveidot kūrortu. Šodien Palanga ir mūsdienīgs kūrorts ar daudzām viesnīcām un villām, plašu un tīru pludmali un attīstītu infrastruktūru.

Apmeklējam Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča muižā dzintara muzejs darbu sāka 1963.gada 3.augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, iekārtots krāšņā pilī un ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā. Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē ar aptuveni 30 tūkstošiem eksponātu.

Pēc tam dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu Palangu: Birutes parks, Birutes kalns, Basanavičusa iela (pilsētas centrs, kur daudz kafejnīcu, restorānu, izklaides), kūrorta simbols skulptūra "Jūratė un Kastytis", jūras tilts "Palangos tiltas", kas iestiepjas jūrā 470 metru garumā.

Iekārtojamies viesnīcā

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Palanga - Klaipēda - Kuršu kāpa - Klaipēda - Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Klaipēdas ostu

Ar prāmi pārceļamies uz Kuršu kāpu

Kuršu kāpa ir smilšaina pussala, kas atdala Baltijas jūru no Kuršu jomas. Kāpas garums ir 98 km, platums no 400 metriem līdz 3,8 km. Kuršu kāpa Lietuvas daļā ir 52 km gara un tiek saukta par Neringu. Tā apvieno 4 kūrorta ciemus: Nidu, Jodkranti, Pervalku un Preilu. Neringā dzīvo aptuveni 3500 iedzīvotāju. Šis nacionālais dabas rezervāts ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tikai šeit var redzēt "klejojošas" kāpas un dzirdēt, kā "klusi" dzied smiltis zem un čukst simtgadīgas priedes. Šeit - tīrākais jūras gaiss, unikālās "zilā karoga" pludmales, vienas no augstākajām kāpām Eiropā, sēņu un ogu bagāti meži, bet savvaļas dzīvnieki gandrīz nebaidās no cilvēka.

Apmeklējam "ūdens mākslinieku" – delfīnu, priekšnesumu. Šovs ir ļoti aizraujoša un jautra izstāde ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!...

Pēc tam braucam uz kūrortciemu Jodkrantu

Apmeklēsim Raganu kalnu un apbrīnosim daudzās lietuviešu kalēju un kokgriezēju veidotās skulptūras. Blakus Jodkrantes ciemam ir 42 metrus augsta smilšu kāpa, saukta par Raganu kalnu. Tiek uzskatīts, ka tā bija svēta vieta pagāniem - kuršiem, kuri šeit pielūdza savas dievības. Inkvizīcijas laikos šeit rituālus izpildīja raganas, kuras noteiktā laika posmā mēģināja šeit ierasties no visas Eiropas! 19. - 20.gadsimta mijā Raganu kalnā plaši tika svinēti vasaras saulgrieži. Kopš 1979.gada periodiski Raganu kalnā ierodas kalēji un kokgriezēji.

Tālāk ceļš aizved pie Parnidžu kāpas

Uzkāpsim līdz Parnidžu kāpas skatu laukumam. 52 metrus augsto kāpu rotā 1995.gadā uzstādītais 13,8 metru augstais saules pulkstenis - kalendārs. No šejienes paveras skaists skats uz Kuršu jomu un Baltijas jūru, brīnišķīgo zaļo klejojošo kāpu panorāma, redzama pati augstākā pussalas kāpa - 68 metrus augstā Sklanditoju, priežu siliem klātie Urbo un Anģu kalni, kuru pakājē ir izkaisīti Nidas namiņi. Parnidžu kāpa - vienīgā vieta Lietuvā, no kuras var redzēt, kā saule "paceļas" no ūdens un "krīt" ūdenī. Sava izskata dēļ šī vieta tiek dēvēta par "Lietuvas Sahāru".

Vēlāk dosimies pastaigā pa kūrortpilsētiņu NiduNida ir Kuršu kāpas galvaspilsēta un elitāra kūrortpilsēta. Te ir īsts paradīzes stūrītis seno priežu vidū: košas mājas ar kārniņu un niedru jumtiem, labiekārtoti pagalmi ar puķu dobēm. Pilsētu no vienas puses apskalo saldūdens līcis, bet otrā pusē - Baltijas jūras sāļie ūdeņi, augstas smilšu kāpas un slaidās smaržīgās priedes, kas pietuvojušās pie pašas pludmales.

Brīvais laiks

Tie, kuri vēlēsies, Nidā varēs apmeklēt:
Dzintara muzeju, kurā var iegādāties rotaslietas un suvenīrus-autordarinājumus.
Slavenā vācu rakstnieka, Nobela prēmijas laureāta, literatūras dinastijas pārstāvja Tomasa Manna māju-muzeju.

Turpinām ceļojumu, baudot skaistās Kuršu kāpas dabas ainavas, uz Klaipēdu

Ar prāmi pārceļamies uz pilsētu

Klaipēda – ostas pilsēta atrodas vietā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma, un ir trešā lielākā pilsēta Lietuvā. Ir zināma precīza pilsētas dzimšanas diena - tas ir 1252.gada 1.augusts, kad Kurzemes bīskaps Heinrihs pasludināja Mēmelburgas (Mēmeles) cietoksni par Kurzemes bīskapijas centru. Vēsturiski pilsēta vienmēr ir piesaistījusi ar savu stratēģisko atrašanās vietu un izeju uz Baltijas jūru.

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Vecpilsētas kārtīgais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru. Aplūkosim 18. un 19.gadsimta pildrežģu stila ēkas, senās noliktavas, Danas upes krastmalu un burinieku "Meridiāns". Tāpat redzēsim Teātra laukumu un Tāravas Anniņas skulptūru.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* biļetes uz prāmi
* Kuršu kāpas nacionālā parka ekoloģiskais nodoklis
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

"Atostogų parkas" baseinu un pirts zonas apmeklējums uz 3 stundām: pieaugušajiem no 16 līdz 64 gadiem – 22.00 EUR, bērniem no 5 līdz 15 gadiem – 12.00 EUR, pensionāriem no 65 gadiem – 12.00 EUR, vecākiem ar bērnu līdz 15 gadiem – 44.00 EUR
Vienreizējs dzintara pirts "Saulės" apmeklējums ar baseinu un pirts zonas biļeti + 3.00 EUR personai
Procedūra "Jūras minerāli" baseinā ar ģeotermālo minerālūdeni ar baseinu un pirts zonas biļeti + 7.00 EUR personai

Uzmanību!
Bērniem līdz 4 gadiem baseinu un pirts zona ir bez maksas
Bērniem līdz 4 gadiem ieeja "Jūras minerālos" nav atļauta
Noma: dvielis – 2.00 EUR, halāts – 3.00 EUR

Palangas dzintara muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 2.00 EUR

Delfīnu šovs - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem, skolēniem, pensionāriem 3.00 EUR (no 1.jūnija līdz 31.augustam - pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, skolēniem, pensionāriem 4.50 EUR)

Dzintara muzejs Nidā – pieaugušajiem 1.25 EUR, skolēniem 0.60 EUR

Tomasa Manna māja-muzejs – pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Atostogu HBH Palanga Kursukapa Klaipeda