Ievērojamākās vietas Biržos - "Alus ceļš" Rinkušķu alus darītavā

Birzu gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 15.00 EUR bērniem

Cena 17.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Apmeklējam Karajimišķu ainavas liegumu. Karajimišķu ainavas liegums atrodas apmēram 3 km uz rietumiem no Biržiem. Lieguma teritorijā ir visblīvākais karsta kriteņu skaits (vairāk par 200 gab./ uz km2). Pati pazīstamākā un lielākā karsta kritene ir „Govs ala” („Karvės ola”). Speleologi uzskata, ka tai ir apmēram 200 gadi. Kritenes diametrs ir 10—12 metri, dziļums — apmēram 12,6 m. Bedres dibenā ir vaļējs caurums.

Tālāk dodamies uz Biržiem

Apmeklējam Biržu novada muzeju „Sėla”. Biržu pils reprezentācijas ēka tika atjaunota 1978.-1988.gadā, 1988.gadā tajā tika iekārtota Biržu publiskā bibliotēka, bet 1989.gadā - Biržu novada muzejs „Sėla”. Tika atjaunots arī kunigaiša Radvila laikā būvētais nīderlandiešu tipa bastionu cietokšņa komplekss, kura uzdevums bija aizsargāt Lietuvas ziemeļu robežu XVII-XVIII gadsimtos, divi pulvertorņi un tilts.

Dodamies pie Širvēnas ezera

Pastaiga pa tiltu līdz Astravas muižai. Širvēnas ezers ir vecākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. 1928. gadā, kad otrā ezera pusē, Astravas muižas ēkās tika izveidota linu fabrika, pāri Širvēnas ezeram tika uzbūvēts 525 m garš un 2,45 m plats gājēju tilts, kas savieno Astravu un Biržu pilsētu.

Pēc tam dodamies uz Rinkušķiem

Ekskursija ar alus degustāciju Rinkušķu alus darītavā

Alus cienītājiem piedāvājam 2 stundu ekskursiju. Redzēsiet kā tiek brūvēts alus ar tradicionālām metodēm vienā modernākajām alus darītavām Lietuvā. Restorānā Rinkuškiai nodegustēsiet 7 dažādu šķirņu alu: Miežinis, Proginis, Alaus kelias, Seno rūsio, Rinkuškių juodasis elis, Rinkuškių Porterį, Sambarių alus ar aukstām uzkodām un karsto ēdienu.

Sievietēm un bērniem piedāvājam 1,5 stundu „Kvasa” ekskursiju. Redzēsiet kā tiek brūvēts alus ar tradicionālām metodēm vienā modernākajām alus darītavām Lietuvā. Restorānā Rinkuškiai nodegustēsiet „Seno rūsio” kvasu ar karsto ēdienu.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Biržu novada muzejs „Sėla” – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

2 stundu ekskursija Rinkušķu alus darītavā - 7 dažādu šķirņu alus degustācija, aukstās uzkodas un karstais ēdiens - 22.00 EUR pieaugušajam (ekskursija krievu valodā)

1,5 stundu ekskursija Rinkušķu alus darītavā - kvasa degustācija un karstais ēdiens - 12.00 EUR apmeklētājam (ekskursija krievu valodā)

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Riga Birzi