Kūrortpilsēta Birštona - "Lietuviškas midus" dzērienu degustācija - Merķines piramīda - ievērojamākās vietas Druskininkos - Viļņas vecpilsēta

dzukijos herbasCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 49.00 EUR bērniem

Cena no 50.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Birštona - Staklišķes - Merķines piramīda - Druskininki

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Birštonā

Ekskursija pa kūrortpilsētu Birštonu - balneoloģiskais un dūņu terapijas kūrorts atrodas 90 km attālumā no Viļņas. Pilsēta atrodas skaistā vietā, kur Nemūnas upe met vairākas cilpas. Birštona slavena ar minerālūdens avotiem un ārstnieciskajām dūņām, atklātām 19.gadsimtā. Bet jau viduslaikos šeit bija Lietuvas valdnieku iecienīta medību vieta, tāpēc viens no minerālūdens avotiem ir nosaukta par godu Lietuvas  dižkunigaitim Vītautam - Vytautas. Birštona – tīra un mājīga mazpilsētiņa, ideāli piemērota klusām ģimenes brīvdienām.

Pēc tam izbraucam uz Staklišķēm

Apmeklējam uzņēmumu "Lietuviškas midus". Ekskursija pa muzeju, rūpnīcu un alkoholiska medus dzēriena degustēšana. Būs iespēja dzirdēt stāstu par šī medus dzēriena rašanos un ražošanu, redzēt senus medus dzeršanas traukus, aplūkot saglabājušās ražošanas iekārtas un ierīces. Iepazīsieties ar mūsdienu lietuviešu apreibinošā medus dzēriena ražošanu. Dzēriena degustēšana – lielisks veids ne tikai kā pavadīt laiku, bet arī iepazīties ar Lietuvas kulinārijas mantojumu!

Dodamies uz Česukiem

Apmeklējam Merķines piramīdu. Piramīda - viena no visvairāk apmeklētajām vietām Dzūkijā, slavena ar savu bioenerģētisku. Ziņas par piramīdas brīnumiem izplatījās tālu aiz Lietuvas robežām. Gada laikā piramīdu apmeklē apmēram 50 000 cilvēku. Piramīda uzcelta 2003.gadā, bet 2009.gadā par ziedojumiem uzbūvēts 12,5 metrus augsts un 22 metrus diametrā plats stikla kupols, kā arī 3 krusti iepretī piramīdai. Pēc Povila un Onutes Žeku stāstiem un iniciatīvas piramīda uzcelta svētā vietā, ārstē no slimībām un atjauno garīgo līdzsvaru.

Pēc tam izbraucam uz Druskininkiem

Druskininki - minerālūdeņu kūrorts, 18.gadsimtā bija parasts lietuviešu ciems, līdz kamēr Lietuvas Lielkņazs un Polijas karalis ar savu dekrētu 1794.gada 20.jūnijā pasludināja Druskininkus par kūrortu. Tagad Druskininki – mūsdienīgs, neatkārtojams starptautisks kūrorts, kas nodrošina augstas kvalitātes rehabilitācijas, atpūtas un tūrisma pakalpojumus, pazīstams ar ilgām spa tradīcijām un attīstu tūrisma infrastruktūru.

Ierodamies viesnīcā

Brīvais laiks

Piedāvājam apmeklēt:

Sniega Arēnu vairāk

Akvaparku Aqua vairāk

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Druskininki - Viļņa - Rīga

Brokastis viesnīcā

Pēc tam ekskursija pa kūrortu Druskininki: relaksācijas parks, Gaismas mūzikas strūklaka, avots "Skaistuma", Dievmātes ikonas "Visu sērojošo Prieks" baznīca, M.K.Čurļoņa māja, Sv. Jaunavas Marijas Škaplierines baznīca, Druskones ezers.

Dodamies uz Sāls studiju

Apmeklējam "Sāļo stundu". Tas ir jautrs pasākums – nodarbības ar sāli skulptora Taurasa Česnuļevičusa darbnīcā. Kāpēc sāls? Tāpēc, ka kūrorta nosaukums ir "sāļš" (druska – sāls, Druskininki – sāļa vieta). Sāls studijā paši mīcīsiet, veidosiet, kasīsiet un krāsnī žāvēsiet savus sāls veidojumus. Un beidzot, tiks organizēta jūsu darbu izstāde!

Izbraucam uz Naujasode

Apmeklējam A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Ratničeles upītes krastā Antana Česnuļa uzbūvētajās dzirnavās ir izvietota autora darbu ekspozīcija, kas atspoguļo Lietuvas tautas mākslas tradīcijas. Kompozīcija „Cilvēka un koka dzīve” – vecas priedes dabiskā skaistuma un ozola kokgriezumu unikāls apvienojums. Apkārt izvietoti lietuviešu tautas teātra personāži. Ekspozīcija tiek visu laiku papildināta ar jauniem darbiem.

Pēc tam izbraucam uz Viļņu

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku „republika” ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa muzeju, rūpnīcu un 5 veidu alkoholisku medus dzērienu degustēšana – pieaugušajam 10.00 EUR

Merķines piramīda - par ziedojumiem

"Sāļā stunda" – apmeklētājam 4.00 EUR

A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Medus Druskininki