Pārsteidzošā kūrortpilsētiņa Birštona - uzņēmums "Lietuviškas midus" - Merķines piramīda - gleznainais kūrorts Druskininki - pasakainā Viļņa

dzukijos herbasCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 58.00 EUR bērniem

Cena no 60.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Birštona - Staklišķes - Merķines piramīda - Druskininki

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Birštonā

Dodamies pastaigā pa kūrortpilsētu Birštonu - balneoloģiskais un dūņu terapijas kūrorts atrodas 90 km attālumā no Viļņas. Pilsēta atrodas skaistā vietā, kur Nemūnas upe met vairākas cilpas. Birštona slavena ar minerālūdens avotiem un ārstnieciskajām dūņām, atklātām 19.gadsimtā. Bet jau viduslaikos šeit bija Lietuvas valdnieku iecienīta medību vieta, tāpēc viens no minerālūdens avotiem ir nosaukta par godu Lietuvas  dižkunigaitim Vītautam - Vytautas. Birštona – tīra un mājīga mazpilsētiņa, ideāli piemērota klusām ģimenes brīvdienām.

Pēc tam izbraucam uz Staklišķēm

Apmeklējam uzņēmumu "Lietuviškas midus". Ekskursija pa muzeju, rūpnīcu un alkoholiska medus dzēriena degustēšana. Būs iespēja dzirdēt stāstu par šī medus dzēriena rašanos un ražošanu, redzēt senus medus dzeršanas traukus, aplūkot saglabājušās ražošanas iekārtas un ierīces. Iepazīsieties ar mūsdienu lietuviešu apreibinošā medus dzēriena ražošanu. Dzēriena degustēšana – lielisks veids ne tikai kā pavadīt laiku, bet arī iepazīties ar Lietuvas kulinārijas mantojumu!

Dodamies uz Česukiem

Apmeklējam Merķines piramīdu. Piramīda - viena no visvairāk apmeklētajām vietām Dzūkijā, slavena ar savu bioenerģētisku. Ziņas par piramīdas brīnumiem izplatījās tālu aiz Lietuvas robežām. Gada laikā piramīdu apmeklē apmēram 50 000 cilvēku. Piramīda uzcelta 2003.gadā, bet 2009.gadā par ziedojumiem uzbūvēts 12,5 metrus augsts un 22 metrus diametrā plats stikla kupols, kā arī 3 krusti iepretī piramīdai. Pēc Povila un Onutes Žeku stāstiem un iniciatīvas piramīda uzcelta svētā vietā, ārstē no slimībām un atjauno garīgo līdzsvaru.

Pēc tam izbraucam uz Druskininkiem

Druskininki - minerālūdeņu kūrorts, 18.gadsimtā bija parasts lietuviešu ciems, līdz kamēr Lietuvas Lielkņazs un Polijas karalis ar savu dekrētu 1794.gada 20.jūnijā pasludināja Druskininkus par kūrortu. Tagad Druskininki – mūsdienīgs, neatkārtojams starptautisks kūrorts, kas nodrošina augstas kvalitātes rehabilitācijas, atpūtas un tūrisma pakalpojumus, pazīstams ar ilgām spa tradīcijām un attīstu tūrisma infrastruktūru.

Pastaiga pa kūrortu Druskininki: relaksācijas parks, Gaismas mūzikas strūklaka, avots "Skaistuma", Dievmātes ikonas "Visu sērojošo Prieks" baznīca, M.K.Čurļoņa māja, Sv. Jaunavas Marijas Škaplierines baznīca, Druskones ezers.

Brīvais laiks

Piedāvājam apmeklēt:

Sniega Arēnu vairāk

Akvaparku Aqua vairāk

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Druskininki - Viļņa - Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Naujasode

Apmeklējam A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Ratničeles upītes krastā Antana Česnuļa uzbūvētajās dzirnavās ir izvietota autora darbu ekspozīcija, kas atspoguļo Lietuvas tautas mākslas tradīcijas. Kompozīcija „Cilvēka un koka dzīve” – vecas priedes dabiskā skaistuma un ozola kokgriezumu unikāls apvienojums. Apkārt izvietoti lietuviešu tautas teātra personāži. Ekspozīcija tiek visu laiku papildināta ar jauniem darbiem.

Pēc tam izbraucam uz Viļņu

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 575 tūkstošiem iedzīvotājiem. Pirmo Viļņa reizi minēta 1323.gadā kā Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina galvaspilsēta. Laika posmā no 14. līdz 18.gadsimtam Viļņa bija galvenā pilsēta Lietuvas lielkņazistē. Pilsēta vislielāko uzplaukumu sasniedza Polijas - Lietuvas ūnijas karaļa Sigismunda I valdīšanas laikā, kad 1544.gadā Viļņa kļuva par karaļa galma pilsētu. Turpmākajos gados pilsēta nepārtraukti auga un attīstījās. Pēc trešās Polijas - Lietuvas ūnijas dalīšanas 1795.gadā, Viļņa kļuva par Krievijas impērijas daļu līdz pat 1918.gadam. No 1922. līdz 1939.gadam pilsēta bija Polijas sastāvā. Kopš 1939.gada Viļņa ir Lietuvas Republikas (vēlāk Lietuvas PSR) galvaspilsēta. 1991.gada 6. septembrī PSRS Valsts padome atzina Lietuvas neatkarību. Viļņa šodiena ir Lietuvas administratīvais, kultūras un politiskais centrs. Šeit, jebkurā diennakts laikā, dzīve rit pilnā sparā, un neticami mājīgā pilsētas atmosfēra ir vienkārši valdzinoša! Viļņa ir unikāla, brīnišķīga un aizraujoša pilsēta. Gandrīz katrs tūrists, kuram ir gadījies būt Lietuvas galvaspilsētā, iemīl šo lielisko pilsētu un sapņo vēlreiz šeit atgriezties. Viļņas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Viļņas vēsturisko centru

Pastaiga pa šaurajām un līkumotajām ieliņām atklās visas senās viduslaiku pilsētas leģendas un noslēpumus. Ceļojums sāksies ar vienu no Viļņas simboliem – Aušras vārtiem, kas celti 16.gadsimta sākumā gotikas stilā. 1671.gadā virs vārtiem karmelīšu klostera mūki uzcēla kapelu, un tajā tika novietota brīnumdarītājas Vissvētākās Jaunavas Marijas glezna. Pēc tam aplūkosim Sv. Terēzas Romas katoļu baznīcu, agrīnā baroka arhitektūras piemineklis. Baznīca tika uzcelta 1650.gadā kā karmelīšu klostera galvenā baznīca. Tālāk – Sv. Gara baznīca, kas tika uzcelta 17.gadsimtā par godu Sv. Garam, kurš nolaidās uz apustuļiem. Pareizticīgā Sv. Gara klostera galvenā baznīca ir nozīmīgākā pareizticīgo baznīca Lietuvā. Pēc tam aplūkosim skaisto Lietuvas Nacionālās filharmonijas ēku. Vēlāk apskatām Sv. Kazimira baznīcu - pirmo baroka stilā 1604.gadā uzcelto baznīcu Lietuvā. Sv. Kazimira baznīca kopā ar blakus esošo klosteri tika uzcelta par godu Lietuvas aizbildnim Sv. Kazimiram. Baznīcu cēla jezuītu, ar dāsnu Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsas un Lietuvas lielkņazistes hetmaņa Leona Sapegi atbalstu. Pēc tam apmeklēsim 15.gadsimta Rātslaukumu, kas ir viens no vecākajiem laukumiem Viļņā. Aplūkosim Viļņas rātsnamu, kas ir izcila 14.gadsimta beigu sabiedriskā ēka klasicisma stilā. Senajām ēkām, kas apbūvētas ap laukumu, ir arī sava interesanta vēsture. Pirmkārt, tās ir 15.gadsimtā celtās gotikas stila Mazā ģilde un agrīnā klasicisma stila Lielā ģilde. Tāpat ir jāpiemin 16. - 17.gadsimta Trīsvienības klostera ēku un slavenā Lietuvas tēlnieka Marka Antakoļska māju. Pēc tam iziesim pa kādreizējo ebreju kvartālu, kas ir Viļņas vēsturiskā centra neatņemama sastāvdaļa. Ebreju kvartāls - šauras ieliņas un viduslaiku mājas, kurās joprojām jūtams senu laikmetu nospiedums. Tālāk mēs redzēsim Viļņas universitātes ēku. Universitāte dibināta 16.gadsimtā, un tās arhitektūras komplekss attīstījās vairāku gadsimtu garumā. Tāpēc universitātes ēkas celtas no gotikas un renesanses līdz baroka un klasicisma arhitektūras stiliem. Krāsainību kompleksam piedod 13 pagalmi, arkādes un galerijas.
Netālu, uz Daukanta laukuma atrodas krāšņā Prezidenta pils - Lietuvas Republikas prezidenta rezidence. Dodamies uz Katedrāles laukumu - Viļņas galveno laukumu. Aplūkosim katedrāli – Sv. Staņislava un Vladislava baziliku, kas ir vissvarīgākais katoļu dievnams Lietuvā. Katedrāles kazemātos tika glabāti izcili Lietuvas lielkņazistes cilvēki: dižciltīgie, bīskapi un prinči. Iepretim katedrālei atrodas 13. – 14.gadsimtā būvētais 57 metrus augstais zvanu tornis. Tālāk - piemineklis Lietuvas lielkņazam Ģediminam un atjaunotā Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils. Blakus Lejas pilij, Ģedimina kalna virsotnē, atrodas Ģedimina tornis. Pēc tam pastaigāsimies pa senāko Viļņas ielu - Pils ielu. Iela ir populāra pastaigas vieta ar gleznainiem pilsētas skatiem, daudziem arhitektūras un kultūrvēstures pieminekļiem, ar kafejnīcu, restorānu, muzeju un galeriju, viesnīcu, rotaslietu izstrādājumu un suvenīru veikaliņu pārpilnību. Tālāk, apbrīnojam seno Literatu ielu. Kopš 2008.gada rudens ielas sienas ir dekorētas ar veltījumiem - tēlnieku un gleznotāju nelieliem izstrādājumiem no koka, māla, metāla, stikla, filca un citiem materiāliem. Nākamais apskates objekts ir Sv. Miķeļa baznīca. Baznīca ir arhitektūras piemineklis, kuram ir raksturīgi pārejas elementi no gotikas līdz renesansei, kā arī Sapegu dzimtas atdusas vieta. Saskaņā ar Lietuvas lielkņazistes hetmaņa Sapegi rīkojumu 1594.gadā tika uzsākta baznīcas būvniecība, pabeigta 1625.gadā. Pēc tam redzēsim 1495. - 1500.gadā celto Sv. Annas baznīcu - skaistu, neparastu vēlās gotikas šedevru. Tuvumā atrodas 16.gadsimta Sv. Franciska un Bernarda baznīca. Baznīca ir viens no spilgtākajiem Viļņas gotikas piemēriem, 17. – 18.gadsimtā ieguvusi renesanses un baroka arhitektūras iezīmes. 
Visbeidzot apmeklēsim "Užupes Republiku". Užupe dažreiz tiek salīdzināta ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupe ir mākslinieku "republika". Užupei ir sava himna, konstitūcija, prezidents, bīskaps, divas baznīcas, viena no vecākajām kapsētām Viļņā, septiņi tilti, un aizbildnis - bronzas Užupes eņģelis.

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa muzeju, rūpnīcu un 5 veidu alkoholisku medus dzērienu degustēšana – pieaugušajam 10.00 EUR

Merķines piramīda - par ziedojumiem

A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Medus Druskininki