Sumbru audzētava - Lietuvas sirds Kauņas pilsēta un Lietuvas aviācijas muzejs

Kaunas gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR bērniem

Cena 20.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Pašiļu sumbru audzētavā

Pavērosim īsta sumbru ganāmpulka dzīvi. Savām acīm redzēsiet lielākos Eiropas savvaļas zālēdājdzīvniekus - Lietuvas sumbrus, kas ierakstīti Sarkanajā grāmatā. Vēl simts gadus atpakaļ uzskatīja, ka šie dzīvnieki ir pilnībā izzuduši. Bet, pateicoties entuziastiem, populācija tika atjaunota. Audzētavā būs unikāla iespēja no skatu laukuma tuvumā novērot sumbru dzīvi.

Pēc tam dodamies uz Kauņu

Kauņa ir otra lielākā un nozīmīgākā Lietuvas pilsēta. Pirmoreiz rakstos tā pieminēta 1361.gadā. Savulaik bijusi Lietuvas Republikas "pagaidu galvaspilsēta" (1920.-1940.gados). Kauņa lepojas ar kompaktu, labi saglabājušos vecpilsētu, kurā ir daudz vērtīgu kultūras un arhitektūras pieminekļu. Tagad Kauņu dēvē par studentu pilsētu un basketbola galvaspilsētu. Kauņa atrodas pie Neris ietekas Nemunā.

Apmeklējam Lietuvas aviācijas muzeju. Muzeja kopējā platība ir 4700 m², ekspozīcijā ir vairāk par 20 000 eksponātiem (tajā skaitā vairāk kā 40 lidmašīnas). Gan brīvdabas ekspozīcijā, gan telpās ir izstādītas sporta lidmašīnas, lietuviešu un poļu gaisa spēku lidmašīnas, helikopteri. Apmeklētāji var pasēdēt lidmašīnas An-2 trenažierī vai helikoptera Mi-8 pilotu kabīnes maketā. Atsevišķā zālē ir izvietota specializēta ekspozīcija, kas veltīta ugunsdzēsības vēsturei.

Pēc tam pastaiga pa vecpilsētu: Kauņas pils, Sv.Jura baznīca, Rātslaukums, Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāle-bazilika, Jezuītu baznīca, Pērkona nams, Vītauta Dižā baznīca, Viļņas iela, prezidentu pils, Laisves (Brīvības) aleja, piemineklis Vītautam Dižajam, Vienības laukums.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Sumbru audzētava – pieaugušajiem 1.20 EUR, skolēniem 0.60 EUR

Lietuvas aviācijas muzejs – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sumbri Kauna