Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Vigru klosteris – Opole un "Opoles Venēcija" – Zelta ieguve Zloty-Stok – krāšņā Mošnas pils – pasakainā Vroclava – Varšava
Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 188.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Vigru klosteris – Opole
6.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas
Izbraucam uz Vigru nacionālo dabas parku
Apmeklējam Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.
Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Augšsilēziju uz Opoles pilsētu
Vakarā ierodamies viesnīcā Opoles apkārtnē
2.diena – Opole – Zelta ieguves un metalurģijas muzejs Zloty-Stok – Mošnas pils – Opole
Brokastis viesnīcā
Izbraucam uz Zloty-Stok pilsētiņu
Apmeklējam zelta ieguves un metalurģijas muzeju Zloty-Stok, kas iekārtots bijušajās zelta un arsēna raktuvēs, tika atvērts 1996.gada 28.maijā. Pirmais šeit veikto kalnrūpniecības darbību reģistrs tika veikts 1273.gadā. Bet zelta ieguves uzplaukums šajās raktuvēs bija 16.gadsimtā. Raktuves darbības laikā šeit tika iegūtas apmēram 16 tonnas tīra zelta.
Muzeja ekspozīcija ilustrē zelta ieguves vēsturi: senās kartes un raktuvju plānus, vēsturiskus darbarīkus, zelta ieguvēju lampas, minerālus, krāsnis zelta kausēšanai un ratiņus, uz kuriem tika transportēta vērtīgie izrakteņi. Brauciena uz raktuvi, uz "Melno" gaiteni, laikā redzēsiet 10 metrus augsto pazemes ūdenskritumu, kas ir vienīgais Polijā. Apskates objektos ir iekļauts neparasts stāsts: raktuves sānu gaiteņos atradās Šerfenberga laboratorija, kurā izdevās iegūt no arsēna rūdas stiprāko indi - arsēnu.
Uzmanību! Vajadzētu paņemt līdzi siltas drēbes, jo temperatūra raktuvēs visu gadu ir 7 °C.
Ceļojumu turpinām uz Mošnas ciemu
Mošnas pils ir lieliska 17.gadsimta celtne. Oriģināli baroka stilā veidotā pils ir viens no galvenajiem apskates objektiem Opoles vojevodistē. Kopējā pils ansambļa platība ir apmēram 200 hektāru. No 1866. līdz 1945.gadam pils piederēja Tīlu-Vinkleru dzimtai. 1896.gadā pilī izcēlās ugunsgrēks, sabojājot sienas, jumtu un daļu interjera. Drīz pils tika atjaunota, un austrumu pusē piebūvēts spārns ar ziemas dārzu neogotikas stilā. 1912. - 1914.gados rietumu spārna piebūve veikta neorenesanses stilā. Pēdējās rekonstrukcijas rezultātā pilī ir 365 istabas un telpas ar kopējo platību vairāk nekā 7000 m². Pils krāšņais viduslaiku interjers ir ar bagātīgiem rotājumiem un gleznojumiem, bet bijušo īpašnieku portreti grezno daudzu istabu sienas. Ēkas unikālo izskatu papildina 99 lieli un mazi torņi. Pils atrodas gleznainā parkā ar daudzām alejām un dīķiem. Aristokrātiskais šiks atrodams pat viesnīcā, kas aizņem vairākas pils telpas. Šeit strādā arī restorāns un muzejs.
Tālāk ceļš ved uz Opoli
Opole ir Opoles vojevodistes galvaspilsēta, reģiona kultūras un zinātnes centrs. Pilsēta atrodas Oderas upes krastos un tajā dzīvo 128 tūkstoši iedzīvotāju. Opole ir viena no vecākajām Polijas pilsētām, atrodas Augšsilēzijas vēsturiskajā reģionā un no viduslaikiem līdz 20.gadsimta sākumam bija tās galvaspilsēta. Pirmo reizi Opole pieminēta 845.gadā. Līdz 1945.gadam pilsēta atradās Vācijā ar nosaukumu Oppeln. 1945.gadā pilsētā iegāja Padomju karaspēks, pēc tam, pamatojoties uz Potsdamas konferences lēmumu, tā tika piešķirta Polijai. Dēļ gleznainās vecpilsētas, izveidotās sarežģītās kanālu sistēmas un tiltu, kas savieno pilsētas daļas, Opole tiek dēvēta par "Opoles Venēciju". Tieši cauri pilsētas centram plūst Oderas pieteka - Mlinuvkas upe. Ūdeņi, kas atrodas blakus ēkām un neskaitāmiem tiltiem, veido neaizmirstamus skatus. Vē Opole ir slavena ar to, ka vairāk nekā 50 gadus šeit tradicionāli tiek rīkoti poļu dziesmu svētki. Opoles simbols ir senais 13.gadsimta Pjastu tornis.
Ekskursija pa vēsturisko pilsētas centru: dosimies pastaigā pa Ignacy Daszyński vārdā nosaukto laukumu, kura galvenais objekts ir Cerēras - auglības dievietes, strūklaka. Pēc tam aplūkosim Dievmātes un Sv. Vojceha baznīcu, kas ir vecākais 10.gadsimta dievnams Opolē. Apbrīnosim Svētās Trīsvienības franciskāņu baznīcu. 14.gadsimta sākumā nodedzinātās baznīcas vietā franciskāņu mūki uzcēla baznīcu, kura tika nosaukta par Svētās Trīsvienības. Baznīcā zem galvenā altāra atrodas kaps, kurā atdusas slavenās poļu Pjastu dzimtas pārstāvji. Dosimies pastaigā pa tirgus laukumu. Aplūkosim rātsnamu, kas celts 1864.gadā Florences Palazzo Vecchio stilā, un unikālo baroka stila akmens māju ansambli. Pēc tam apskatīsim Sv. Sebastiana baznīcu. Dievnama uzcelšana 1696.gadā šajā vietā bija saistīta ar brīnumainu cilvēku glābšanu no mēra. 1680.gadā šeit bija krodziņš, kurā cilvēki uzturējās. Mēra epidēmijas laikā neviens no viesiem nesaslima. Pēc tam apbrīnosim 1005.gadā celto neparasti skaisto Svētā Krusta katedrāli. 73 metrus augstais baznīcas tornis ir pilsētas dominējošais elements. Tālāk ceļš ved uz Paseka salu. Apskatīsim Opoles simbolu - seno 13. gadsimta Pjastu torni. Šī ir vienīgā celtne, kas saglabājusies Pjastu pils. Aplūkosim Tūkstošgades amfiteātri, ikgadējo poļu dziesmu svētku norises vietu. Netālu atrodas Poļu dziesmu muzejs. Visbeidzot, dosimies uz Mlinuvkas upes krastmalu, pastaigāsimies pa pārsteidzošo "Opoles Venēciju".
Brīvais laiks
Brīvajā laikā varēsiet apbrīnot daudzstāvu senās pildrežģu ēkas un tradicionālās fasādes, kas krāsotas košās krāsās, neskaitāmos tiltus, kas savieno pilsētas seno daļu ar Paseka salu. Brīnišķīgais apgaismojums vakarā pastaigu pa "Opoles Venēciju" padara par neaizmirstamu.
Vēlu vakarā atgriežamies viesnīcā
3.diena – Opole – Vroclava: vecpilsēta, zoodārzs + Āfrikariums
Brokastis viesnīcā
Izbraucam uz Vroclavu
Apmeklējam zoodārzu un Āfrikariumu. Āfrikariums - šis ir ne tikai unikāls un vienīgais tāds projekts Polijā, bet arī viens no modernākajiem Eiropā. Āfrikariuma celtniecība izmaksāja 220 miljonus zlotu un ilga divus gadus. Platība ir 1,5 hektāri un visu baseinu ietilpība ir 15 miljoni litru ūdens, kuros mīt 4500 augu veidu un vairāk nekā 200 dzīvnieku sugu. Apmeklētāji var vērot roņus un pingvīnus, kā arī nīlzirgus, krokodilus un citus eksotiskus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Ekskursijas maršruts iet pa īpašu stikla tuneli, un apmeklētājiem ir iespaids, ka tie ir zemūdens pasaulē. Vroclavas Āfrikariums atrodas pilsētas zoodārzā, tāpēc tā biļete vienlaikus ir arī biļete uz Āfrikariumu.
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās – 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis – rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada.
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.
Brīvais laiks
Vēlu vakarā dodamies uz viesnīcu Vroclavas apkārtnē
4.diena – Vroclava – Varšava – Lietuva – Rīga
Brokastis viesnīca
Ceļojumu turpinām uz Varšavu
Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Pēc tam izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Poliju
Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Vēlu vakarā ierodamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
Zelta raktuves apmeklējums ar braucienu ar pazemes vilcieniņu uz vienīgo pazemes ūdenskritumu Polijā - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem 24 PLN
ieeja pils torņos - pieaugušajiem 12 PLN, bērniem 8 PLN
ieeja parka teritorijā - pieaugušajiem 10 PLN, bērniem 6 PLN
Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 4.25 PLN
http://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-polija/1015-65#sigFreeId8bc7fd7ea8