Vigru klosteris – Opole un "Opoles Venēcija" – Zelta ieguve Zloty-Stok – krāšņā Mošnas pils – pasakainā Vroclava – Varšava

Opole gerbonisCeļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 188.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Vigru klosteris – Opole

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Vigru nacionālo dabas parku

Apmeklējam Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Augšsilēziju uz Opoles pilsētu

Vakarā ierodamies viesnīcā Opoles apkārtnē

 

2.diena – Opole – Zelta ieguves un metalurģijas muzejs Zloty-Stok – Mošnas pils – Opole

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Zloty-Stok pilsētiņu

Apmeklējam zelta ieguves un metalurģijas muzeju Zloty-Stok, kas iekārtots bijušajās zelta un arsēna raktuvēs, tika atvērts 1996.gada 28.maijā. Pirmais šeit veikto kalnrūpniecības darbību reģistrs tika veikts 1273.gadā. Bet zelta ieguves uzplaukums šajās raktuvēs bija 16.gadsimtā. Raktuves darbības laikā šeit tika iegūtas apmēram 16 tonnas tīra zelta.
Muzeja ekspozīcija ilustrē zelta ieguves vēsturi: senās kartes un raktuvju plānus, vēsturiskus darbarīkus, zelta ieguvēju lampas, minerālus, krāsnis zelta kausēšanai un ratiņus, uz kuriem tika transportēta vērtīgie izrakteņi. Brauciena uz raktuvi, uz "Melno" gaiteni, laikā redzēsiet 10 metrus augsto pazemes ūdenskritumu, kas ir vienīgais Polijā. Apskates objektos ir iekļauts neparasts stāsts: raktuves sānu gaiteņos atradās Šerfenberga laboratorija, kurā izdevās iegūt no arsēna rūdas stiprāko indi - arsēnu.
Uzmanību! Vajadzētu paņemt līdzi siltas drēbes, jo temperatūra raktuvēs visu gadu ir 7 °C.

Ceļojumu turpinām uz Mošnas ciemu

Mošnas pils ir lieliska 17.gadsimta celtne. Oriģināli baroka stilā veidotā pils ir viens no galvenajiem apskates objektiem Opoles vojevodistē. Kopējā pils ansambļa platība ir apmēram 200 hektāru. No 1866. līdz 1945.gadam pils piederēja Tīlu-Vinkleru dzimtai. 1896.gadā pilī izcēlās ugunsgrēks, sabojājot sienas, jumtu un daļu interjera. Drīz pils tika atjaunota, un austrumu pusē piebūvēts spārns ar ziemas dārzu neogotikas stilā. 1912. - 1914.gados rietumu spārna piebūve veikta neorenesanses stilā. Pēdējās rekonstrukcijas rezultātā pilī ir 365 istabas un telpas ar kopējo platību vairāk nekā 7000 m². Pils krāšņais viduslaiku interjers ir ar bagātīgiem rotājumiem un gleznojumiem, bet bijušo īpašnieku portreti grezno daudzu istabu sienas. Ēkas unikālo izskatu papildina 99 lieli un mazi torņi. Pils atrodas gleznainā parkā ar daudzām alejām un dīķiem. Aristokrātiskais šiks atrodams pat viesnīcā, kas aizņem vairākas pils telpas. Šeit strādā arī restorāns un muzejs.

Tālāk ceļš ved uz Opoli

Opole ir Opoles vojevodistes galvaspilsēta, reģiona kultūras un zinātnes centrs. Pilsēta atrodas Oderas upes krastos un tajā dzīvo 128 tūkstoši iedzīvotāju. Opole ir viena no vecākajām Polijas pilsētām, atrodas Augšsilēzijas vēsturiskajā reģionā un no viduslaikiem līdz 20.gadsimta sākumam bija tās galvaspilsēta. Pirmo reizi Opole pieminēta 845.gadā. Līdz 1945.gadam pilsēta atradās Vācijā ar nosaukumu Oppeln. 1945.gadā pilsētā iegāja Padomju karaspēks, pēc tam, pamatojoties uz Potsdamas konferences lēmumu, tā tika piešķirta Polijai. Dēļ gleznainās vecpilsētas, izveidotās sarežģītās kanālu sistēmas un tiltu, kas savieno pilsētas daļas, Opole tiek dēvēta par "Opoles Venēciju". Tieši cauri pilsētas centram plūst Oderas pieteka - Mlinuvkas upe. Ūdeņi, kas atrodas blakus ēkām un neskaitāmiem tiltiem, veido neaizmirstamus skatus. Vē Opole ir slavena ar to, ka vairāk nekā 50 gadus šeit tradicionāli tiek rīkoti poļu dziesmu svētki. Opoles simbols ir senais 13.gadsimta Pjastu tornis.

Ekskursija pa vēsturisko pilsētas centru: dosimies pastaigā pa Ignacy Daszyński vārdā nosaukto laukumu, kura galvenais objekts ir Cerēras - auglības dievietes, strūklaka. Pēc tam aplūkosim Dievmātes un Sv. Vojceha baznīcu, kas ir vecākais 10.gadsimta dievnams Opolē. Apbrīnosim Svētās Trīsvienības franciskāņu baznīcu. 14.gadsimta sākumā nodedzinātās baznīcas vietā franciskāņu mūki uzcēla baznīcu, kura tika nosaukta par Svētās Trīsvienības. Baznīcā zem galvenā altāra atrodas kaps, kurā atdusas slavenās poļu Pjastu dzimtas pārstāvji. Dosimies pastaigā pa tirgus laukumu. Aplūkosim rātsnamu, kas celts 1864.gadā Florences Palazzo Vecchio stilā, un unikālo baroka stila akmens māju ansambli. Pēc tam apskatīsim Sv. Sebastiana baznīcu. Dievnama uzcelšana 1696.gadā šajā vietā bija saistīta ar brīnumainu cilvēku glābšanu no mēra. 1680.gadā šeit bija krodziņš, kurā cilvēki uzturējās. Mēra epidēmijas laikā neviens no viesiem nesaslima. Pēc tam apbrīnosim 1005.gadā celto neparasti skaisto Svētā Krusta katedrāli. 73 metrus augstais baznīcas tornis ir pilsētas dominējošais elements. Tālāk ceļš ved uz Paseka salu. Apskatīsim Opoles simbolu -  seno 13. gadsimta Pjastu torni. Šī ir vienīgā celtne, kas saglabājusies Pjastu pils. Aplūkosim Tūkstošgades amfiteātri, ikgadējo poļu dziesmu svētku norises vietu. Netālu atrodas Poļu dziesmu muzejs. Visbeidzot, dosimies uz Mlinuvkas upes krastmalu, pastaigāsimies pa pārsteidzošo "Opoles Venēciju".

Brīvais laiks

Brīvajā laikā varēsiet apbrīnot daudzstāvu senās pildrežģu ēkas un tradicionālās fasādes, kas krāsotas košās krāsās, neskaitāmos tiltus, kas savieno pilsētas seno daļu ar Paseka salu. Brīnišķīgais apgaismojums vakarā pastaigu pa "Opoles Venēciju" padara par neaizmirstamu.

Vēlu vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Opole – Vroclava: vecpilsēta, zoodārzs + Āfrikariums

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Vroclavu

Vroclava - agrāk Breslava, ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā, Lejassilēzijas galvaspilsēta ar 640 tūkstošiem iedzīvotāj. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja čehu princis Vratislavs 915. – 921. gados. Līdz 990.gadam Vroclavu un visu Silēziju iekaroja Polijas karalis Meško I. Kopš 1335.gada pilsēta atkal ir daļa no Čehijas karalistes. 15.gadsimta beigās Vroclavu, kā arī visu Čehiju, pārņēma Hābsburgi. Austrijas mantojuma kara rezultātā, 1741.gadā Breslavu pievienojās Prūsijai. Un kopš 1871.gada pilsēta ir daļa no Vācijas impērijas. Breslava kļuva par otro svarīgāko pilsētu valstī pēc Berlīnes. Pēc Otrā pasaules kara pilsēta – jau kā Vroclava, apvienojās ar Poliju. Šodienas Vroclava ir viena no senākajām un skaistākajām Polijas pilsētām. Pilsēta atrodas Silēzijas zemienē Oderas upes krastos uz 12 salām. Caur pilsētu plūst piecas upes: Odera un tās četras pietekas. Pilsētas teritorijā upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti kopā ar mājīgajiem parkiem pilsētai piedod īpašu šarmu. Šeit viss izskatās kā pasakā: elegantas mājas, majestātiskas gotiskās baznīcas un senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstībā dzīvo apmēram 300 rūķu! Mazie pilsētas iedzīvotāji ir vroclaviešu mīlēti un aizsargāti, katram rūķim ir savs vārds un sava vēsture.

Apmeklējam zoodārzu un Āfrikariumu. Āfrikariums - šis ir ne tikai unikāls un vienīgais tāds projekts Polijā, bet arī viens no modernākajiem Eiropā. Āfrikariuma celtniecība izmaksāja 220 miljonus zlotu un ilga divus gadus. Platība ir 1,5 hektāri un visu baseinu ietilpība ir 15 miljoni litru ūdens, kuros mīt 4500 augu veidu un vairāk nekā 200 dzīvnieku sugu. Apmeklētāji var vērot roņus un pingvīnus, kā arī nīlzirgus, krokodilus un citus eksotiskus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Ekskursijas maršruts iet pa īpašu stikla tuneli, un apmeklētājiem ir iespaids, ka tie ir zemūdens pasaulē. Vroclavas Āfrikariums atrodas pilsētas zoodārzā, tāpēc tā biļete vienlaikus ir arī biļete uz Āfrikariumu.

Vēlāk ekskursija pa Vroclavas vēsturisko centru. Ekskursijas laikā apmeklēsim Vroclavas senāko daļu - Doma salu (Ostrow Tumski), tādu mini-Vatikānu. Doma sala ir pilsētas garīgās dzīves un Vroclavas senākās daļas centrs, dažas ēkas ir saglabājušās no 9.gadsimta. Apmeklētājus sagaida 1244. – 1341.gados celts dievnams ar diviem 98 metrus augstiem torņiem - Sv. Jāņa Kristītāja katoļu katedrāle. Tāpat redzēsim: 18.gadsimta Arhibīskapa pili, Garīgo semināru, nelielu vecāko baznīcu - Sv. Mārtiņa baznīcu, šķībo torni, neparastu divstāvu baznīcu – Sv. Krusta (augšējā) un Sv. Bartolomeja (apakšējā), kas uzcelta 1350.gadā Silēzijas gotikas stilā. Netālu no baznīcas atrodas 1732.gad baroka skulptūra, kas veltīta Sv. Janam Nepomukam.
Šķērsojot Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu, garām kņazu Piastu dzimtas kapličai un senajam hospitāliešu bruņinieku ordeņa klosterim. Tālāk - krastmala un 1702.gadā dibinātā Vroclavas universitāte. Universitāte atrodas viduslaiku kņazu pilī, kuras būvniecība sākās 13.gadsimtā. Bet uz Cietuma ielas satiksiet rūķi-gūstekni ...
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās – 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis – rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada.
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.

Brīvais laiks

Vēlu vakarā dodamies uz viesnīcu Vroclavas apkārtnē

 

4.diena – Vroclava – Varšava – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Ceļojumu turpinām uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Varšavas vēsturisko centru - aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618.gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā.
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Zem baziliska", "Zem zelta caurules" un "Zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada.
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.
 
Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Opoles vēsturisko centru - 5.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Vroclavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 6 PLN
 
Zelta ieguves un metalurģijas muzejs Zloty-Stok:
Zelta raktuves apmeklējums ar braucienu ar pazemes vilcieniņu uz vienīgo pazemes ūdenskritumu Polijā - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem 24 PLN
 
Mošnas pils:
pils ekstremālā tūre  - pieaugušajiem - pieaugušajiem 38 PLN, bērniem 32 PLN
ieeja pils torņos - pieaugušajiem 12 PLN, bērniem 8 PLN
ieeja parka teritorijā - pieaugušajiem 10 PLN, bērniem 6 PLN
 
Zoodārzs + Āfrikariums - pieaugušajiem 56 PLN, bērniem 46 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 45 PLN, bērniem 35 PLN
 
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

 

Vigru-klosteris Opole Zloti-Stok Mosnas-pils Vroclava Varsava