Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
"Vilku midzenis" – Sv. Lipka – krāsainā Gdaņska – kūrortpilsēta Sopota – majestātiskā Malborkas pils
Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 000.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: "Vilku midzenis" – Sv.Lipka – Gdaņska
6.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas
Tālāk ceļš ved uz Gerložu
Apmeklējam Hitlera štābu - "Vilku midzeni". Cietokšņa teritorijā bija uzbūvētas 80 celtnes, tajā skaitā 50 bunkuru. Šeit pašu vajadzībām bija uzcelta elektrostacija, dzelzceļš, lidosta, centrālajā daļā atradās svarīgāko valsts pārstāvju dzīvojamās ēkas, kazino, kino. Tuvojoties padomju karaspēkam, vācieši paši 1945. gada janvārī "Vilku midzeņa" apkārtni nomīnēja un saspridzināja, atstājot drupas, kuras tagad var apskatīt.
Pēc tam izbraucam uz Sv. Lipkas klosteri
Apmeklēsim Sv. Lipkas jezuītu ordeņa klostera kompleksu, kas ir viens no lieliskākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Uzmanību piesaista baroka laika ērģeles (1721.gads). Ērģeļu spēles laikā kustās Dievmātes, eņģeļa Gabriela un Amora ar zvaniņiem figūras, centrālajā tornī viens eņģelis spēlē mandolīnu, kamēr citi eņģeļi rotē ap savu asi.
Turpinām ceļojumu, apbrīnojot Polijas ainavas, uz Gdaņsku
Vakarā ierodamies viesnīcā Gdaņskas apkārtnē
2.diena – Gdaņska – Sopota – Gdaņska
Brokastis viesnīcā
Dodamies uz Gdaņsku
Gdaņska, agrākā Danciga. Lielākā metropole Baltijas jūras krastos. Pilsēta atrodas Polijas ziemeļu daļā, pēc iedzīvotāju skaita - 462 tūkstoši, sestā lielākā valstī. Kopā ar blakus esošo Sopotu un Gdiņu, tā veido tā saukto Trīspilsētu. Gdaņska pirmo reizi tika minēta 997.gadā, pateicoties Sv. Adalberta misijai Prūsijā. 1308.gadā Gdaņsku ieņēma Teitoņu ordeņa bruņinieki un pēc tam pievienoja Prūsijai. Pilsēta tika pārdēvēta par Dancigu. No 1361.gada Dancigas pilsēta iestājās Hanzas savienībā. Noslēdzoties Trīsdesmitgadu karam, starp Vācu ordeni un Polijas Karalisti, 1446.gadā Gdaņska apvienojās ar Poliju. Polijas Pirmās dalīšanas rezultātā 1793.gadā, pilsēta nokļuva Prūsijas sastāvā. Pēc Pirmā pasaules kara, saskaņā ar Versaļas miera līgumu 1919.gadā Danciga saņēma brīvpilsētas statusu. Savukārt, pēc Otrā pasaules kara Gdaņska atgriezās Polijā. Gdaņska ir Neptūna, dzintara un Jana Hevēlija pilsēta. Šodienas pilsēta: ietver Eiropas daudznacionālo kultūru, ūdens kanālu caurvīta, plaukstošs iepirkšanās un izglītības centrs. Tās stāsts ir tik interesants, ka par to nav iespējams pateikt pāris teikumos.
Blakus atrodas Artusa pagalms – skaistākais viduslaiku akmens ēku komplekss. Artusa pagalms tika atjaunots 1477.gadā gotiskajā stilā, un tagad tādu to redz tūristi. Apbrīnosim vēl vienu no skaistajām Gdaņskas ēkām – "Zelta māju", celta renesanses stilā no 1609. līdz 1617.gadam. Tūlīt aiz laukuma redzēsim no 1564. – 1568.gadam būvētos Zaļos vārtus.
Tālāk mēs izstaigāsim Motlavas upes krastmalu līdz nākamajam apskates objektam – viduslaiku ostas ceļamkrānam "Dzērve" (brama Žuraw). Pacelšanas mehānisms celtnei tika uzbūvēts jau 14.gadsimta otrajā pusē. Šodien ceļamkrāns ir daļa no Gdaņskas Nacionālā jūras muzeja ekspozīcijas.
Dodamies uz Sv. Marijas ielu, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem nostūriem šajā pilsētas daļā. Tūristi novērtē šo ielu īpašās atmosfēras dēļ, kuru rada senais bruģa segums dīvainā savienojumā ar 15.-18.gadsimta akmens mājām. Aplūkosim Sv. Marijas vārtus, kas uzcelti līdz 1484.gadam, un 13.-16.gadsimtā gotiskajā stilā celto Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas baziliku. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka baznīca ir lielākā ķieģeļu baznīca pasaulē, vienlaikus tajā var atrasties līdz pat 25 tūkstošiem cilvēku.
Tālāk dodamies pie vecpilsētas rātsnama (Ratusz Starego Miasta). Rātsnams tika uzcelts 1587. - 1589.gadā holandiešu manierisma stilā. Netālu atrodas Lielās ūdens dzirnavas, kuras 1350.gadā uzcēla Teitoņu ordeņa mūki un tika uzskatītas par vienām no lielākajām Eiropā. 1993.gadā dzirnavas tika pārveidotas par modernu tirdzniecības centru, kura iekšienē šodien var redzēt bijušos dzirnavu riteņus. Un ceļojumu beigsim pie Sv. Katrīnas baznīcas, kas ir vecākā baznīca pilsētā. Baznīca dibināta 1227.gadā, bet 14.gadsimtā tā tika paplašināta. 76 metrus augsto baznīcas torni rotā baroka laikmeta kupols.
Brīvais laiks
Vēlāk izbraucam uz Sopotu
Pa ceļam apmeklēsim Olīvas katedrāli – pašu garāko Cisterciešu baznīcu pasaulē, tās garums sasniedz 107 metrus. Katedrāle uzcelta gotikas stilā 1189.gadā. Tā kā cisterciešu mūkiem bija jāievēro stingrs askētisms, arī templis tika iekārtots vienkāršs. Ievērojamākais katedrāles apskates objekts ir unikālās 18.gadsimta ērģeles ar 7896 stabulēm 110 reģistros, tās diapazons ietver tādas skaņas kā ūdens šļakatas, cilvēka balss un dzīvnieku kliedzieni.
Sopota ir populārākais un skaistākais Polijas kūrorts Baltijas jūras krastā. Sopotas kā kūrorta vēsture sākas 1823.gadā, kad bijušais Napoleona armijas ārsts Jans Hafners šeit ierīkoja ārstnieciskas vannas. Kopš tā laika šī piekrastes pilsēta ir kļuvusi par vienu no prestižākajiem Polijas kūrortiem. Sopota ir slavena arī ar savu ikgadējo dziesmu festivālu. Sopota ir neliela pilsēta ar aptuveni 42 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsētā nav daudz ievērojamu apskates objektu, bet tie visi ir skaisti, labi kopti, daži pat jautri un izskatās vairāk kā izklaide nekā apskates objekts, vārda burtiskā nozīmē.
Vakarā atgriežamies viesnīcā
3.diena – Gdaņska – Malborkas pils – Polija – Lietuva – Rīga
Brokastis viesnīcā
Ceļojumu turpinām uz Malborkas pilsētu
Apmeklējam Malborkas pili - cietoksni. Malborkas pils jeb Marienburgas pils no 1309. līdz 1456.gadam kalpoja par Teitoņu ordeņa lielmeistara rezidenci. Šī ir lielākā viduslaiku ķieģeļu pils pasaulē, viens no ķieģeļu gotikas arhitektūras standartiem un UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauts vēstures piemineklis. Pašreizējais atjaunotais Malborka pils komplekss, tāpat kā viduslaikos, sastāv no trim daļām: Augšējās pils, Vidējās pils, Lejas pils, un tā kopējā platība ir aptuveni 21 hektāri. Cietokšņa telpās ir atvērts muzejs, kurā tiek prezentētas ieroču, bruņu un dzintara rotaslietu kolekcijas. Mūsdienās pils ir viens no visvairāk apmeklētākajiem objektiem Polijā.
Pils pamatus 1274.gadā par godu Jaunavai Marijai Nogatas upes krastā ielika Vācu ordeņa bruņinieki. Pirmo būvniecības posmu var datēt ar 1278. - 1281. gadu. Šajā periodā pili vadīja komturs. Pils sastāvēja no galvenās pils un pils. 1309.gadā tika nolemts lielmestra ordeņa rezidenci pārcelt no Venēcijas uz Marienburgu. 14. un 15. gadsimtos pils, kuru ieskāva četras aizsardzības līnijas, ar milzīgiem pārtikas un ieroču krājumiem, iekšējo aku un lielu garnizonu, bija stipri nocietināts krustnešu punkts.
1410.gadā Grunvaldes kaujas laikā Polijas Karalistes un Lietuvas dižkunigaitijas karaspēks guva izšķirošu uzvaru pār Vācu ordeņa armiju. Marienburgas pili ielenca Polijas un Lietuvas karaspēks, pilsēta tika iznīcināta, bet pašu pili tā arī nevarēja ieņemt. Trīspadsmitgadu kara laikā, kas notika starp Polijas Karalisti un Vācu ordeni, 1457.gadā pils tika pārdota Polijas karalim Kazimiram IV Jogellonam. Tā pils nokļuva Polijas Karalistes sastāvā.
Pēc tam izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Poliju
Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Vēlu vakarā ierodamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
"Vilku midzenis" - pieaugušajiem 15 PLN, bērniem 10 PLN
Sv. Lipkas klosteris - par ziedojumiem
Brauciens Gdaņska – Vesterplate – Gdaņska – pieaugušajiem 55 PLN, bērniem 35 PLN (brauciena ilgums 90 minūtes)
Sopotas mols - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN
Malborkas pils - pieaugušajiem 47 PLN, bērniem 37 PLN, audio gids apmeklētājam 10 PLN
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN
http://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-polija/154-53#sigFreeIdea51deb4dd