Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

"Vilku midzenis" - Svētā Lipke - ievērojamākās vietas Gdaņskā, Gdiņā un Sopotā - Malborkas pils - Elblonga

Polija gerbonis 2Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 97.00 EUR bērniem

Cena no 98.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - "Vilku midzenis" - Sv.Lipke - Gdaņska

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Dodamies uz Gerložu

Apmeklējam Hitlera štābu - "Vilku midzeni". 8 kvadrātkilometru platībā tika uzcelti 80 dažādi militāri objekti: 7 īpaši izturīgi dzelzsbetona bunkuri ar līdz pat 10 metrus biezām dubultām sienām un griestiem, vairāk nekā 40 bunkuru oficieru un palīgpersonāla izmitināšanai. Pašu vajadzībām tika uzcelta biroju ēkas, elektrostacija, dzelzceļš, lidosta, kazino, kino. Tuvojoties padomju karaspēkam, vācieši paši 1945. gada janvārī "Vilku midzeņa" apkārtni nomīnēja un saspridzināja, atstājot drupas, kuras tagad var apskatīt.

Pēc tam dodamies uz Sv.Lipkes klosteri

Apmeklējam jezuītu ordeņa klostera kompleksu, kas ir viens no lieliskākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Uzmanību piesaista baroka laika ērģeles (1721.gads). Ērģeļu spēles laikā kustās Dievmātes, eņģeļa Gabriela un Amora ar zvaniņiem figūras, centrālajā tornī viens eņģelis spēlē mandolīnu, kamēr citi eņģeļi rotē ap savu asi.

Izbraucam uz viesnīcu Gdaņskas apkaimē

 

2.diena - Gdaņska - Gdiņa - Sopota - Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Gdaņsku

Gdaņska, agrāk Danciga. Lielākā metropole Baltijas jūras krastā. Neptūna, dzintara un Johannesa Hevēlija pilsēta. Pilsēta, kas absorbējusi sevī Eiropā daudznacionālo kultūru. Ūdens kanālu caurvīta. Plaukstošs tirdzniecības un izglītības centrs. Pilsētas vēsture ir tik interesanta, ka to nav iespējams pateikt dažos teikumos.

Ekskursija pa vecpilsētuostas ceļamkrāns Motlavas upes krastā, netālu esošais Karaliskais ceļš, kas iet pa Dlugas un Dlugi Targ ielām, Neptūna strūklaka un Artusa pagalms, renesanses laika mājas, galvenās pilsētas Rātsnams, pilsētas vārti – Zaļie, Zelta, Augstie, Cietuma tornis, Sv.Jaunavas Marijas katedrāle.

Dodamies uz Olivas katedrāli

Apmeklējam Olīvas katedrāli – pašu garāko Cisterciešu baznīcu pasaulē, tās garums sasniedz 107 metrus. Katedrāle uzcelta gotikas stilā 1189.gadā. Tā kā cisterciešu mūkiem bija jāievēro stingrs askētisms, arī templis tika iekārtots vienkāršs. Ievērojamākais katedrāles apskates objekts ir unikālās 18.gadsimta ērģeles ar 7896 stabulēm 110 reģistros, tās diapazons ietver tādas skaņas kā ūdens šļakatas, cilvēka balss un dzīvnieku kliedzieni.

Izbraucam uz Gdiņu

Pastaiga pa pilsētu. Gdiņa - jauna pilsēta, pēc Pirmā pasaules kara tā tika uzcelta maza zvejnieku ciema vietā. 20.gadsimta 20.gados Polija ieguva piekļuvi jūrai un Gdiņā sākās ostas būvniecība. Šodien Gdiņa ir viena no lielākajām un varbūt vismodernāk aprīkotajām ostām pie Baltijas jūras. Lielākais Gdiņas lepnums ir fregate "Dar Pomorza" - kuģis muzejs. Šis burinieks tika uzbūvēts 1909.gadā. Tāpat šeit varat redzēt citu vēsturisku kuģi - militārām vajadzībām būvēto "Blyskavica".

Pēc tam dodamies uz Sopotu

Sopota - populārs Polijas kūrorts, kas atrodas starp Gdaņsku un Gdiņu, un kopā veido tā saukto Trīspilsētu (Trójmiasto) ar vairāk nekā 1 miljonu iedzīvotāju.

Ekskursija pa kūrortpilsētu: Monte Cassino varoņu bulvāris, Veselības (ūdensterapijas) laukums, Sv. Jura baznīca, Sv. Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīca, Greizā māja, Rātsnams, Glābēja baznīca, kūrorta māja, viesnīca "Grand", Sopotas bāka.

Apmeklējam Sopotas molu - visgarāko molu Baltijas jūrā. Tā garums ir 511,50 metri, no kuriem 458 metri ir Gdaņskas līcī.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena - Gdaņska - Malborkas pils - Elblonga – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Malborku

Apmeklējam Malborkas pili - cietoksni. Malborku, kādreizējo Marienburgu, 1276.gadā Teitoņu ordenis uzbūvēja kā bruņinieku pili. No 1276. līdz 1457.gadam Malborka bija ordeņa cietoksnis. Šodien šeit varat redzēt Eiropas lielāko gotisko viduslaiku pili, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Īpaši iespaidīgas ir Vidējās un Augstās pils sienas, nocietinājumi ar torņiem un vārtiem. Interesanta ir pils gotiskā iekšpuse un tās oriģinālā arhitektūra. Pilī glabājas bagātīga dzintara rotaslietu, kā arī porcelāna, ieroču un skulptūru kolekcija.

Pēc tam dodamies uz Elblongu

Elblonga 1237.gadā nodibināja Vācu ordeņa bruņinieki netālu no vietas, kur 9.gadsimtā bija Prūsijas tirdzniecības apmetne Truso. Elblonga ir piederējusi gan Vācu ordenim, gan Prūsijai Zviedrijai, kā arī Vācijai. Pilsēta ir slavena ar Elblongas kanālu, kura garums ir 82 kilometri. Tas Eiropas hidraulikas mākslas 19.gadsimta piemineklis ar savu unikālo kuģu pārvadāšanas mehānismu un slūžām.

Pastaiga pa pilsētu: Sv. Nikolaja baznīca, Tirgus vārti, Elblongas pils fragmenti, Baznīcas taka, Debesīs uzņemšanas baznīca, Vecā tirgus iela, senais tramvajs, Sv. Antona baznīca.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Naktī ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Gdaņskas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Sopotas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

"Vilku midzenis" - pieaugušajiem 15.00 PLN, bērniem 10.00 PLN

Sv. Lipkes klosteris - par ziedojumiem

Sopotas mols - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 4.00 PLN

Malborkas pils - pieaugušajiem 39.50 PLN, bērniem - 29.50 PLN (ja grupa līdz 50 cilvēkiem - pieaugušajiem 31.50 PLN, bērniem 21.50 PLN)

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

 

 

Vilku midzenis Lipka Elblonga Malborka Gdanska Sopota