Vigras klosteris - unikālais Augustovas kanāls - ievērojamākās vietas kūrortpilsētā Druskininki - Merķines piramīda - Viļņas vecpilsēta

Polijas Lietuvas UnijaCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 60.00 EUR bērniem

Cena no 61.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Vigras klosteris - Augustova - Druskininki

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Vigras klosteri

Apmeklējam klosteri Vigros, tas palicis pēc kamendulu ordeņa un skaitās vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalku reģionā. Kamendulu ordeņa mūkus uz šejieni nosūtījis karalis Jans Kazimiežs, 1667.gadā uzdāvinot ordenim salu Vigras ezerā kopā ar medību muižu. Pāris desmitu gadu laikā, mūki uzbūvēja jaunu klosteri - iespaidīgu monumentālu klostera ēku kompleksu, kurā dominējošais bija baroka stils ar klasicisma un rokoko elementiem. Galvenais ēku komplekss tika izvietots uz mākslīgā paaugstinājuma, divos līmeņos. Tika izveidoti lieli pagrabi medus, vīna un alus glabāšanai. Slavu klosteris ieguva, kad 1999.gadā to apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II, kurš te dzīvoja pāris dienas.
Iespēja uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz visu pussalu un ezeru.

Tālāk dodamies uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496. gadā, bet pilsētas tiesības 1557. gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596. gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu.

Pastaiga pa pilsētu: tirgus laukums, Dievmātes Čenstohovas baznīca, vecā pasta ēka.

Vēlāk aizraujošs brauciens ar kuģīti pa kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Pēc tam izbraucam uz Druskininkiem

Druskininki - minerālūdeņu kūrorts, 18.gadsimtā bija parasts lietuviešu ciems, līdz kamēr Lietuvas Lielkņazs un Polijas karalis ar savu dekrētu 1794.gada 20.jūnijā pasludināja Druskininkus par kūrortu. Tagad Druskininki – mūsdienīgs, neatkārtojams starptautisks kūrorts, kas nodrošina augstas kvalitātes rehabilitācijas, atpūtas un tūrisma pakalpojumus, pazīstams ar ilgām spa tradīcijām un attīstu tūrisma infrastruktūru.

Ierodamies viesnīcā

Brīvais laiks

Piedāvājam apmeklēt:

Sniega Arēnu vairāk

Akvaparku Aqua vairāk

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Druskininki - Merķines piramīda - Viļņa - Rīga

Brokastis viesnīcā

Pēc tam ekskursija pa kūrortu Druskininki: relaksācijas parks, Gaismas mūzikas strūklaka, avots "Skaistuma", Dievmātes ikonas "Visu sērojošo Prieks" baznīca, M.K.Čurļoņa māja, Sv. Jaunavas Marijas Škaplierines baznīca, Druskones ezers.

Izbraucam uz Naujasode

Apmeklējam A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Ratničeles upītes krastā Antana Česnuļa uzbūvētajās dzirnavās ir izvietota autora darbu ekspozīcija, kas atspoguļo Lietuvas tautas mākslas tradīcijas. Kompozīcija „Cilvēka un koka dzīve” – vecas priedes dabiskā skaistuma un ozola kokgriezumu unikāls apvienojums. Apkārt izvietoti lietuviešu tautas teātra personāži. Ekspozīcija tiek visu laiku papildināta ar jauniem darbiem.

Dodamies uz Česukiem

Apmeklējam Merķines piramīdu. Piramīda - viena no visvairāk apmeklētajām vietām Dzūkijā, slavena ar savu bioenerģētisku. Ziņas par piramīdas brīnumiem izplatījās tālu aiz Lietuvas robežām. Gada laikā piramīdu apmeklē apmēram 50 000 cilvēku. Piramīda uzcelta 2003.gadā, bet 2009.gadā par ziedojumiem uzbūvēts 12,5 metrus augsts un 22 metrus diametrā plats stikla kupols, kā arī 3 krusti iepretī piramīdai. Pēc Povila un Onutes Žeku stāstiem un iniciatīvas piramīda uzcelta svētā vietā, ārstē no slimībām un atjauno garīgo līdzsvaru.

Pēc tam izbraucam uz Viļņu

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Viļņas vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku „republika” ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Vigras klosteris - apmeklētājam 8.00 PLN

Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30.00 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 10.00 PLN, bērniem līdz 6 gadiem 5.00 PLN

A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

Merķines piramīda - par ziedojumiem

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

  

 

Augustova Vigra