Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

"Vilku midzenis" - Svētā Lipke - dinozauru parks „Leba park” - Slovinski nacionālais parks - ievērojamākās vietas Gdaņskā un Sopotā

Polija gerbonis 2Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 134.00 EUR bērniem

Cena no 135.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - "Vilku midzenis" - Sv.Lipke - Gdaņska

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Dodamies uz Gerložu

Apmeklējam Hitlera štābu - "Vilku midzeni". 8 kvadrātkilometru platībā tika uzcelti 80 dažādi militāri objekti: 7 īpaši izturīgi dzelzsbetona bunkuri ar līdz pat 10 metrus biezām dubultām sienām un griestiem, vairāk nekā 40 bunkuru oficieru un palīgpersonāla izmitināšanai. Pašu vajadzībām tika uzcelta biroju ēkas, elektrostacija, dzelzceļš, lidosta, kazino, kino. Tuvojoties padomju karaspēkam, vācieši paši 1945. gada janvārī "Vilku midzeņa" apkārtni nomīnēja un saspridzināja, atstājot drupas, kuras tagad var apskatīt.

Pēc tam dodamies uz Sv.Lipkes klosteri

Apmeklējam jezuītu ordeņa klostera kompleksu, kas ir viens no lieliskākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Uzmanību piesaista baroka laika ērģeles (1721.gads). Ērģeļu spēles laikā kustās Dievmātes, eņģeļa Gabriela un Amora ar zvaniņiem figūras, centrālajā tornī viens eņģelis spēlē mandolīnu, kamēr citi eņģeļi rotē ap savu asi.

Izbraucam uz viesnīcu Gdaņskas apkaimē

 

2.diena – Gdaņska - dinozauru parks „Leba park” - Slovinski nacionālais parks - Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz kūrortpilsētiņu Leba

Apmeklējam dinozauru parku „Leba park”. Parka apmeklējuma laikā pieaugušie un bērni varēs justies kā Juras laikmeta ceļotāji. 20 hektārus plašajā parkā atrodas ne tikai 100 aizvēsturisku dzīvnieku modeļu, bet arī daudz interesantu ainavu kompozīciju. Šeit varat uzzināt daudz par dažādiem planētas Zeme attīstības periodiem. Līdztekus bērnu rotaļu laukumiem, mini zoodārzam un daudzām mazām kafejnīcām, parkā atrodas ģeoloģiskais muzejs.

Pēc tam izbraucam uz Rabku, no kurienes ar elektroautobusu dodamies uz Slovinski nacionālo parku

Slovinski nacionālais parks slavens ar saviem milzīgajiem kustīgajiem kāpu laukiem. Kāpas var pārvietoties ar ātrumu 9 metri gadā. Vietām, kāpām atkāpjoties, tiek atklātas koku kapsētas, kuras ir ar smiltīm apbērtu mežu atliekas, parādās arī veco kāpu kontūras. Mūsdienu parka teritorija kādreiz ir bijis jūras līcis, tagad palikuši piejūras ezeri Lebsko un Gardno. Parks, biosfēras rezervāts, ir vairāk nekā 250 savvaļas putnu sugu paradīze.

Aplūkosim parku un tā ievērojamāko objektu – milzīgo kāpu Lacka, kuras augstums ir 42 metri un garums - 5 km.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena - Gdaņska - Sopota - Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Gdaņsku

Gdaņska, agrāk Danciga. Lielākā metropole Baltijas jūras krastā. Neptūna, dzintara un Johannesa Hevēlija pilsēta. Pilsēta, kas absorbējusi sevī Eiropā daudznacionālo kultūru. Ūdens kanālu caurvīta. Plaukstošs tirdzniecības un izglītības centrs. Pilsētas vēsture ir tik interesanta, ka to nav iespējams pateikt dažos teikumos.

Ekskursija pa vecpilsētu: ostas ceļamkrāns Motlavas upes krastā, netālu esošais Karaliskais ceļš, kas iet pa Dlugas un Dlugi Targ ielām, Neptūna strūklaka un Artusa pagalms, renesanses laika mājas, galvenās pilsētas Rātsnams, pilsētas vārti – Zaļie, Zelta, Augstie, Cietuma tornis, Sv.Jaunavas Marijas katedrāle.

Pēc tam dodamies aizraujošā braucienā uz pirātu kuģa pa maršrutu Gdaņska – Vesterplate – Gdaņska

Braucienam tiek piedāvāti divi kuģi: Lev un Black Pearl, stilizēti pirātu galeoni. Brauciena laikā var baudīt kafiju, tēju, citus dzērienus un "Pirate Bar" jauko darbinieku pagatavotos karstos un aukstos ēdienus, kā arī klausīties dzīvo mūziku. Pēc ierašanās uz Vesterplates pussalu, ir iespēja palikt uz vienu stundu. Var apmeklēt poļu karavīru kaujas vietas un pēc tam atgriezties pilsētā ar nākamo kuģi.

Dodamies uz Olivas katedrāli

Apmeklējam Olīvas katedrāli – pašu garāko Cisterciešu baznīcu pasaulē, tās garums sasniedz 107 metrus. Katedrāle uzcelta gotikas stilā 1189.gadā. Tā kā cisterciešu mūkiem bija jāievēro stingrs askētisms, arī templis tika iekārtots vienkāršs. Ievērojamākais katedrāles apskates objekts ir unikālās 18.gadsimta ērģeles ar 7896 stabulēm 110 reģistros, tās diapazons ietver tādas skaņas kā ūdens šļakatas, cilvēka balss un dzīvnieku kliedzieni.

Pēc tam izbraucam uz Sopotu

Sopota - populārs Polijas kūrorts, kas atrodas starp Gdaņsku un Gdiņu, un kopā veido tā saukto Trīspilsētu (Trójmiasto) ar vairāk nekā 1 miljonu iedzīvotāju.

Ekskursija pa kūrortpilsētu: Monte Cassino varoņu bulvāris, Veselības (ūdensterapijas) laukums, Sv. Jura baznīca, Sv. Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīca, Greizā māja, Rātsnams, Glābēja baznīca, kūrorta māja, viesnīca "Grand", Sopotas bāka.

Apmeklējam Sopotas molu - visgarāko molu Baltijas jūrā. Tā garums ir 511,50 metri, no kuriem 458 metri ir Gdaņskas līcī.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

4.diena – Gdaņska - Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Gdaņskas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Sopotas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

"Vilku midzenis" - pieaugušajiem 15.00 PLN, bērniem 10.00 PLN

Sv. Lipkes klosteris - par ziedojumiem

Dinozauru parks „Leba park”- pieaugušajiem 40.00 PLN, bērniem līdz 15 gadiem 30.00 PLN

Brauciens ar elektroautobusu pa maršrutu Rabka – Slovinski nacionālais parks – Rabka 30.00 PLN personai

Slovinski nacionālā parka apmeklējums – pieaugušajiem 6.00 PLN, bērniem 3.00 PLN

Brauciens Gdaņska – Vesterplate – Gdaņska – pieaugušajiem 45.00 PLN, bērniem 30.00 PLN (brauciena ilgums 90 minūtes)

Sopotas mols - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 4.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

 

 

Leba Slowinski