"Vilku midzenis" - Svētā Lipke - dinozauru parks „Leba park” - Slovinski nacionālais parks - ievērojamākās vietas Gdaņskā un Sopotā

Polija gerbonis 2Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 152.00 EUR bērniem

Cena no 153.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - "Vilku midzenis" - Sv.Lipke - Gdaņska

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Dodamies uz Gerložu

Apmeklējam Hitlera štābu - "Vilku midzeni". 8 kvadrātkilometru platībā tika uzcelti 80 dažādi militāri objekti: 7 īpaši izturīgi dzelzsbetona bunkuri ar līdz pat 10 metrus biezām dubultām sienām un griestiem, vairāk nekā 40 bunkuru oficieru un palīgpersonāla izmitināšanai. Pašu vajadzībām tika uzcelta biroju ēkas, elektrostacija, dzelzceļš, lidosta, kazino, kino. Tuvojoties padomju karaspēkam, vācieši paši 1945. gada janvārī "Vilku midzeņa" apkārtni nomīnēja un saspridzināja, atstājot drupas, kuras tagad var apskatīt.

Pēc tam dodamies uz Sv.Lipkes klosteri

Apmeklējam jezuītu ordeņa klostera kompleksu, kas ir viens no lieliskākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Uzmanību piesaista baroka laika ērģeles (1721.gads). Ērģeļu spēles laikā kustās Dievmātes, eņģeļa Gabriela un Amora ar zvaniņiem figūras, centrālajā tornī viens eņģelis spēlē mandolīnu, kamēr citi eņģeļi rotē ap savu asi.

Izbraucam uz viesnīcu Gdaņskas apkaimē

 

2.diena – Gdaņska - dinozauru parks „Leba park” - Slovinski nacionālais parks - Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz kūrortpilsētiņu Leba

Apmeklējam dinozauru parku „Leba park”. Parka apmeklējuma laikā pieaugušie un bērni varēs justies kā Juras laikmeta ceļotāji. 20 hektārus plašajā parkā atrodas ne tikai 100 aizvēsturisku dzīvnieku modeļu, bet arī daudz interesantu ainavu kompozīciju. Šeit varat uzzināt daudz par dažādiem planētas Zeme attīstības periodiem. Līdztekus bērnu rotaļu laukumiem, mini zoodārzam un daudzām mazām kafejnīcām, parkā atrodas ģeoloģiskais muzejs.

Pēc tam izbraucam uz Rabku, no kurienes ar elektroautobusu dodamies uz Slovinski nacionālo parku

Slovinski nacionālais parks slavens ar saviem milzīgajiem kustīgajiem kāpu laukiem. Kāpas var pārvietoties ar ātrumu 9 metri gadā. Vietām, kāpām atkāpjoties, tiek atklātas koku kapsētas, kuras ir ar smiltīm apbērtu mežu atliekas, parādās arī veco kāpu kontūras. Mūsdienu parka teritorija kādreiz ir bijis jūras līcis, tagad palikuši piejūras ezeri Lebsko un Gardno. Parks, biosfēras rezervāts, ir vairāk nekā 250 savvaļas putnu sugu paradīze.

Aplūkosim parku un tā ievērojamāko objektu – milzīgo kāpu Lacka, kuras augstums ir 42 metri un garums - 5 km.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena - Gdaņska - Sopota - Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Gdaņsku

 

Gdaņska, agrākā Danciga. Lielākā metropole Baltijas jūras krastos. Pilsēta atrodas Polijas ziemeļu daļā, pēc iedzīvotāju skaita - 462 tūkstoši, sestā lielākā valstī. Kopā ar blakus esošo Sopotu un Gdiņu, tā veido tā saukto Trīspilsētu. Gdaņska pirmo reizi tika minēta 997.gadā, pateicoties Sv. Adalberta misijai Prūsijā. 1308.gadā Gdaņsku ieņēma Teitoņu ordeņa bruņinieki un pēc tam pievienoja Prūsijai. Pilsēta tika pārdēvēta par Dancigu. No 1361.gada Dancigas pilsēta iestājās Hanzas savienībā. Noslēdzoties Trīsdesmitgadu karam, starp Vācu ordeni un Polijas Karalisti, 1446.gadā Gdaņska apvienojās ar Poliju. Polijas Pirmās dalīšanas rezultātā 1793.gadā, pilsēta nokļuva Prūsijas sastāvā. Pēc Pirmā pasaules kara, saskaņā ar Versaļas miera līgumu 1919.gadā Danciga saņēma brīvpilsētas statusu. Savukārt, pēc Otrā pasaules kara Gdaņska atgriezās Polijā. Gdaņska ir Neptūna, dzintara un Jana Hevēlija pilsēta. Šodienas pilsēta: ietver Eiropas daudznacionālo kultūru, ūdens kanālu caurvīta, plaukstošs iepirkšanās un izglītības centrs. Tās stāsts ir tik interesants, ka par to nav iespējams pateikt pāris teikumos.

Apmeklējam Gdaņskas vēsturisko centru

Aizraujošo pastaigu pa Gdaņskas ielām sākam no Augstajiem vārtiem (Brama Wyžynna). Tas nozīmē, ka izstaigāsim Karaliskā ceļa maršrutu. Karaļa svīta uz Karalisko ceļu izbrauca tieši caur Augstajiem vārtiem un devās uz Gdaņskas centru. No vārtiem dosimies līdz dzintara muzeja ēkai. Muzejs atrodas vēsturiskā ēkā, kas sastāv no trim daļām: cietuma torņa, cietuma nama un spīdzināšanas kameras. Kādreiz šīs ēkas veidoja pilsētas nocietinājuma galveno daļu. Tālāk redzēsim 1487. - 1494.gados celto Sv. Jura brālības pagalmu, kas ir spilgts vēlās gotikas ar flāmu iezīmēm arhitektūras piemērs.
Nākamais apskates objekts ir 1612.-1614.gados celtie Zelta vārti, kas kopā ar cietuma vārtiem un torni veido seno pilsētas nocietinājumu posmu. Pastaigājoties pa Dlugi ielu apbrīnosim māju greznās fasādes. Īpaša interese ir par senajām ēkām: par Ufagena māju (dom Uphagena), vienīgo Polijā 18.gadsimta turīga pilsētnieka akmens namu, kā arī par renesanses stila Ferberu māju, Šūmanu māju un namu "Lauvas pils". Aplūkosim Galvenās pilsētas rātsnamu, kas ir viena no skaistākajām un majestātiskākajām Gdaņskas ēkām. Šodienas izskats tai ir kopš 16.-17.gadsimta. Pašlaik te atrodas pilsētas vēstures muzejs. Tūlīt aiz rātsnama ir Garā Tirgus (Dlugi Targ) laukums, kura veidošanās sākās 13.gadsimtā. Mazais, bet ļoti mājīgais laukums gadsimtiem ilgi piesaista ar savu pievilcīgo skaistumu un atmosfēru. Apkārt laukumam atrodas skaistas, daudzkrāsainas ēkas ar izcirstiem rotājumiem. Laukuma centrā redzēsim slaveno Neptūna strūklaku, kas simbolizē Gdaņskas saistību ar jūru.
Blakus atrodas Artusa pagalms – skaistākais viduslaiku akmens ēku komplekss. Artusa pagalms tika atjaunots 1477.gadā gotiskajā stilā, un tagad tādu to redz tūristi. Apbrīnosim vēl vienu no skaistajām Gdaņskas ēkām – "Zelta māju", celta renesanses stilā no 1609. līdz 1617.gadam. Tūlīt aiz laukuma redzēsim no 1564. – 1568.gadam būvētos Zaļos vārtus.
Tālāk mēs izstaigāsim Motlavas upes krastmalu līdz nākamajam apskates objektam – viduslaiku ostas ceļamkrānam "Dzērve" (brama Žuraw). Pacelšanas mehānisms celtnei tika uzbūvēts jau 14.gadsimta otrajā pusē. Šodien ceļamkrāns ir daļa no Gdaņskas Nacionālā jūras muzeja ekspozīcijas.
Dodamies uz Sv. Marijas ielu, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem nostūriem šajā pilsētas daļā. Tūristi novērtē šo ielu īpašās atmosfēras dēļ, kuru rada senais bruģa segums dīvainā savienojumā ar 15.-18.gadsimta akmens mājām. Aplūkosim Sv. Marijas vārtus, kas uzcelti līdz 1484.gadam, un 13.-16.gadsimtā gotiskajā stilā celto Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas baziliku. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka baznīca ir lielākā ķieģeļu baznīca pasaulē, vienlaikus tajā var atrasties līdz pat 25 tūkstošiem cilvēku.
Tālāk dodamies pie vecpilsētas rātsnama (Ratusz Starego Miasta). Rātsnams tika uzcelts 1587. - 1589.gadā holandiešu manierisma stilā. Netālu atrodas Lielās ūdens dzirnavas, kuras 1350.gadā uzcēla Teitoņu ordeņa mūki un tika uzskatītas par vienām no lielākajām Eiropā. 1993.gadā dzirnavas tika pārveidotas par modernu tirdzniecības centru, kura iekšienē šodien var redzēt bijušos dzirnavu riteņus. Un ceļojumu beigsim pie Sv. Katrīnas baznīcas, kas ir vecākā baznīca pilsētā. Baznīca dibināta 1227.gadā, bet 14.gadsimtā tā tika paplašināta. 76 metrus augsto baznīcas torni rotā baroka laikmeta kupols.

Pēc tam dodamies aizraujošā braucienā uz pirātu kuģa pa maršrutu Gdaņska – Vesterplate – Gdaņska

Braucienam tiek piedāvāti divi kuģi: Lev un Black Pearl, stilizēti pirātu galeoni. Brauciena laikā var baudīt kafiju, tēju, citus dzērienus un "Pirate Bar" jauko darbinieku pagatavotos karstos un aukstos ēdienus, kā arī klausīties dzīvo mūziku. Pēc ierašanās uz Vesterplates pussalu, ir iespēja palikt uz vienu stundu. Var apmeklēt poļu karavīru kaujas vietas un pēc tam atgriezties pilsētā ar nākamo kuģi.

Dodamies uz Olivas katedrāli

Apmeklējam Olīvas katedrāli – pašu garāko Cisterciešu baznīcu pasaulē, tās garums sasniedz 107 metrus. Katedrāle uzcelta gotikas stilā 1189.gadā. Tā kā cisterciešu mūkiem bija jāievēro stingrs askētisms, arī templis tika iekārtots vienkāršs. Ievērojamākais katedrāles apskates objekts ir unikālās 18.gadsimta ērģeles ar 7896 stabulēm 110 reģistros, tās diapazons ietver tādas skaņas kā ūdens šļakatas, cilvēka balss un dzīvnieku kliedzieni.

Pēc tam izbraucam uz Sopotu

Sopota - populārs Polijas kūrorts, kas atrodas starp Gdaņsku un Gdiņu, un kopā veido tā saukto Trīspilsētu (Trójmiasto) ar vairāk nekā 1 miljonu iedzīvotāju.

Ekskursija pa kūrortpilsētu: Monte Cassino varoņu bulvāris, Veselības (ūdensterapijas) laukums, Sv. Jura baznīca, Sv. Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīca, Greizā māja, Rātsnams, Glābēja baznīca, kūrorta māja, viesnīca "Grand", Sopotas bāka.

Apmeklējam Sopotas molu - visgarāko molu Baltijas jūrā. Tā garums ir 511,50 metri, no kuriem 458 metri ir Gdaņskas līcī.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

4.diena – Gdaņska - Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Gdaņskas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Sopotas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

"Vilku midzenis" - pieaugušajiem 15.00 PLN, bērniem 10.00 PLN

Sv. Lipkes klosteris - par ziedojumiem

Dinozauru parks „Leba park”- pieaugušajiem 40.00 PLN, bērniem līdz 15 gadiem 30.00 PLN

Brauciens ar elektroautobusu pa maršrutu Rabka – Slovinski nacionālais parks – Rabka 30.00 PLN personai

Slovinski nacionālā parka apmeklējums – pieaugušajiem 6.00 PLN, bērniem 3.00 PLN

Brauciens Gdaņska – Vesterplate – Gdaņska – pieaugušajiem 45.00 PLN, bērniem 30.00 PLN (brauciena ilgums 90 minūtes)

Sopotas mols - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 4.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

 

 

Leba Slowinski