Vigras klosteris - Olština - Klodavas sāls raktuves - ievērojamākās vietas Toruņā

Torunas rajona gerbonisCeļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 114.00 EUR bērniem

Cena no 115.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Vigras klosteris - Olština - Toruņa

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Vigras klosteri

Apmeklējam klosteri Vigros, tas palicis pēc kamendulu ordeņa un skaitās vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalku reģionā. Kamendulu ordeņa mūkus uz šejieni nosūtījis karalis Jans Kazimiežs, 1667.gadā uzdāvinot ordenim salu Vigras ezerā kopā ar medību muižu. Pāris desmitu gadu laikā, mūki uzbūvēja jaunu klosteri - iespaidīgu monumentālu klostera ēku kompleksu, kurā dominējošais bija baroka stils ar klasicisma un rokoko elementiem. Galvenais ēku komplekss tika izvietots uz mākslīgā paaugstinājuma, divos līmeņos. Tika izveidoti lieli pagrabi medus, vīna un alus glabāšanai. Slavu klosteris ieguva, kad 1999.gadā to apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II, kurš te dzīvoja pāris dienas.
Iespēja uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz visu pussalu un ezeru.

Tālāk dodamies uz Olštinu

Olština – Varmijas – Mazūrijas vojevodistes galvaspilsēta. Unikāls reģions, kas bagāts ezeriem, upēm un mežiem. Pilsēta ir ne tikai skaista, bet arī ar 650 gadu ilgu vēsturi.

Pastaiga pa pilsēta centrālo daļu – vecpilsēta: gotiskie Augstie vārti, Brīvības laukums, Rātsnams, Sv. Jēkaba katedrāle, Varmijas kapitula pils – vissenākā pilsētas celtne, kurā dzīvoja un kapitulam kalpoja Nikolajs Koperniks.

Vēlāk izbraucam uz viesnīcu Toruņas apkārtnē

 

2.diena – Toruņa – Klodava – Toruņa

Brokastis viesnīcā

Pēc tam izbraucam uz Klodavu

Ekskursija ar vietējo ekskursiju vadītāju pa tūristu trasi Klodavas sāls raktuvēsNobraucot ar ātrumu 6 metri/ sekundē 600 metru dziļumā, esiet pārliecināti – zemāk nekā nav! Šis tūristu maršruts ir visdziļākais ne tikai Polijā, bet visā pasaulē! Apmeklēsiet 1,5 km garo pazemes trasi, Sv. Kingas nodalījumu un pavērosiet sāls ieguves procesu.

Tālāk dodamies uz Toruņu

Toruņa - ziemeļu gotikas "pērle", viduslaiku pilsēta ar unikālu atmosfēru. Toruņas pirmsākumi rodami 13.gadsimtā, kad Teitoņu ordenis uzcēla savu pili - bāzi Prūsijas iekarošanai un kristianizācijai. Pievienojoties Hanzas pilsētu savienībai tā kļuva svarīga tirdzniecībā. Pilsētā ir saglabājies viduslaiku izvietojums ar pāris simtiem arhitektūras pieminekļu, galvenokārt gotikas un baroka stilā. Toruņas senākā daļa ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Turklāt, šajā Polijas pilsētā ir dzimis Koperniks. Pilsēta ir arī pazīstama ar saviem lieliskajiem un garšīgajiem prjaņikiem.

Apmeklējam Nikolaja Kopernika māju. Muzejs vecpilsētā ir izvietots divās ēkās, viena no tām tiek dēvēta par Nikolaja Kopernika dzimšanas vietu. Ir zināms, ka māja Nr.17 piederēja Koperniku ģimenei no 1464.gada. Šobrīd vienā ēkā atvērta izstāde, kurā izstādītie materiāli un priekšmeti saistīti ar astronoma Nikolaja Kopernika dzīvi. Blakus ēkā var apskatīt Toruņas 16.gadsimta sadzīves un kultūras priekšmetus. Apmeklētāju uzmanību piesaista Toruņas 15.gadsimta modelis, kas papildināts ar gaismas un skaņas efektiem.

Pēc tam ekskursija pa vecpilsētu. Redzēsiet lieliskus viduslaiku arhitektūras paraugus: Vecās pilsētas rātsnams, Artusa pagalms, Sv. Gara baznīca, Nikolaja Kopernika māja un piemineklis Nikolajam Kopernikam, slīpais tornis, paceļamie vārti, māja "Zem zvaigznes", Sv. Jāņa Kristītāja un Sv. Jāņa Evaņģēlista katedrāle.
 
Vakarā atgriežamies viesnīcā
 
 

3.diena – Toruņa - Rīga

Brokastis viesnīcā

Pēc tam apmeklējam prjaņiku muzeju

Toruņas prjaņiki – pilsētas zīmols un būtu dīvaini, ja Toruņā nebūtu sava prjaņiku muzeja. Prjaņiku ražošana sāka attīstīties 14.gadsimtā gadsimta, pateicoties labai pilsētas atrašanās vietai – pa tirdzniecības ceļiem bija viegli iegūt ārvalstu garšvielas. Prjaņiku muzejā uzzināsiet Toruņas prjaņiku izgatavošanas vēsturi. Izmantojot senās receptes un instrumentus kļūsiet par cepējiem, iemācīsieties no mīklas izveidot savu prjaņiku.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Toruņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Vigras klosteris - apmeklētājam 8.00 PLN

Ekskursija Klodavas sāls raktuvēs - pieaugušajiem 40.00 PLN, pensionāriem 30.00 PLN, bērniem, skolēniem, studentiem 24.00 PLN, ekskursijas vadītājs grupai - 60.00 PLN

Nikolaja Kopernika māja - pieaugušajiem 12.00 PLN, bērniem 9.00 PLN
Toruņas 15.gadsimta modelis - pieaugušajiem 14.00 PLN, bērniem 9.00 PLN
Kopernika māja + Toruņas 15.gadsimta modelis - pieaugušajiem 22.00 PLN, bērniem 15.00 PLN

Prjaņiku muzejs - pieaugušajiem 15.00 PLN, bērniem un jauniešiem no 6 līdz 26 gadiem 10.00 PLN, pensionāriem 13.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Olstina Toruna sals