Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
"Mazūru vasaras galvaspilsēta" Mikolajki – senā pilsēta Olština – pārsteidzošā Toruņas pilsēta – Sv. Lipka – "Vilku midzenis"
Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 000.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Mikolajki – Olština – Toruņa
6.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas
Ceļš tālāk ved uz "Mazūru vasaras galvaspilsētu" Mikolajkiem
Dosimies pastaigā pa Mikolajkiem. Tā ir neliela pilsētiņa Mazūrijā, neparasti gleznainā vietā, kas atrodas starp diviem ezeriem: Talta un Mikolajku. Apdzīvota vieta vēsturiski izveidojās 15.gadsimtā. Mikolajki ir lauku pašvaldības (gminas) centrs un tajā dzīvo 4 tūkstoši iedzīvotāju. Pilsēta un visa Mikolajku lauku teritorija ir ļoti vērtīga: 23% aizņem ezeri, 22% klāta mežiem. Gminas teritorijā ir 4 dabas rezervāti.
Mūsdienās Mikolajki - "Mazūrijas vasaras galvaspilsēta", ar savu skaistumu un milzīgajām tūrisma izvēles iespējām piesaista ne tikai viesus no Polijas, bet arī no visas pasaules. Šī ir paradīze ūdens sporta cienītājiem, lieliska vieta ģimenes brīvdienām pie ūdens, lieliska bāze pārgājienu, riteņbraukšanas un zirgu izjādes cienītājiem.
Pēc tam izbraucam uz Olštinu
Olština - sena pilsēta, kas atrodas Linas upes krastos un kurā dzīvo 174 tūkstoši iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Olštinas ezeru novadā, caur pilsētu tek trīs upes, bet pilsētas administratīvajās robežās ir 15 ezeri. Olština ir Varmijas - Mazūrijas vojevodistes administratīvais centrs. Pirmās ziņas par pilsētu ir datēta ar 1334.gadu, kad Linas upes ielokā tika uzcelts koka sargtornis, un tam tika dots nosaukums "Allenstein". Olštinas nosaukums līdz 1945.gadam bija Allenšteina. Olštinas sarežģītā vēsture nav atraujama no Varmijas un bijušās Prūsijas zemes vēstures. Savā vairāk nekā 600 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā pilsēta vairākkārt ir mainījusi valstisko un teritoriālo piederību, te savijušās dažādas etniskās, kultūras un reliģiskās tradīcijas.
Apmeklēsim Varmijas un Mazūrijas muzeju, kas atrodas Varmijas bīskapu pilī. 14.gadsimta gotiskā pils ir vecākais un vērtīgākais Olštinas arhitektūras piemineklis. No 1516. līdz 1521.gadam par bīskapijas dienvidu apgabalu administratoru kalpoja astronoms Nikolajs Koperniks.
Pilī un muzeju zālēs ar savu skaistumu un neparastumu pārsteidz "kristāliskās" velves. Apmeklētāji iziet cauri administratora istabai, nokļūst ēdamzālē, iepazīstas ar kapelu. Pieejamas arī aizsardzības telpas. Lielu uzmanību piesaista skatu tornis, no kura var apbrīnot pilsētas panorāmu.
Starp daudziem Olštinas pils unikālajiem eksponātiem visvērtīgākais ir Nikolaja Kopernika 1517.gadā izveidotā astronomiskā eksperimentālā tabula. Kopernikam veltītā pastāvīgā ekspozīcija ir izvietota divās pils telpās: iekšējā galerijā un zālē, kas savulaik bija administratora privātais dzīvoklis. Šo telpu gotiskā stila arhitektūra ir lielisks fons ekspozīcijai, kurā Nikolajs Koperniks parādīts kā pils administrators, Olštinas aizstāvis Polijas-Teitoņu kara laikā, izglītots ekonomists un astronoms.
Turpinām ceļojumu, apbrīnojot Polijas dabas ainavas, uz Toruņu
Toruņa ir ziemeļu gotikas "pērle", viduslaiku pilsētas ar unikālu atmosfēru, kas atrodas Vislas upes krastos ar 207 tūkstošiem iedzīvotāju. Toruņas pilsēta radās, pateicoties Vācu ordenim, kurš ieradās Kulmas novadā un uzcēla 1230. – 1231.gados šeit cietoksni. Cietoksnis tika uzcelts ar nolūku - Prūsijas iekarošanai un kristietības sludināšanai. 15.gadsimtā, pievienojoties Hanzas savienībai, pilsēta sāka spēlēt svarīgu lomu tirdzniecībā. Trīspadsmit gadu karš starp Vācu ordeni un Polijas karalisti beidzās 1466.gadā ar otro Toruņas miera līgumu, kurā pilsēta nokļuva Polijas sastāvā kā autonomās Rietumprūsijas centrs. Pēc otrās Polijas – Lietuvas ūnijas dalīšanas 1793.gadā, pilsēta tika nodota Prūsijas karalistei. Pēc pirmā pasaules kara 1919.gadā Toruņa, kā Pomerānijas vojevodistes galvaspilsēta, kļuva par daļu Polijas. Šodienas Toruņa ir skaists viduslaiku ķieģeļu gotikas arhitektūras piemērs. Turklāt šajā pilsētā dzimis slavenais astronoms Nikolajs Koperniks. Toruņa ir arī slavena ar prjaņikiem, kas šeit tiek cepti saskaņā ar tradicionālo recepti gandrīz 700 gadus. Unikālo viduslaiku ēku klātbūtne pilsētā veicināja to, ka "Kopernika pilsēta" tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Vakarā ierodamies viesnīcā Toruņas apkārtnē
2.diena – Toruņa: vecpilsēta – Nikolaja Kopernika māja un "Prjaņika dzīvais muzejs"
Brokastis viesnīcā
Dodamies uz Toruņu
Tālāk dosimies līdz Toruņas pilsētas aizsargmūriem. Gar Vislas upi no 13.gadsimta ir saglabājusies daļa pilsētas nocietinājuma ar vārtiem un daudziem torņiem. Tā visa kādreiz bija divkārša aizsardzības sienu līnija, kurā bija astoņi vārti un apmēram trīsdesmit torņi. Redzēsim 1489.gadā uzcelto Sv. Jura brālības vasaras rezidenci. Ēka uzcelta no ķieģeļiem gotiskā stilā un tāpēc tā ir lieliski saglabājusies līdz mūsdienām. Tagad šeit atrodas Toruņas sadraudzības pilsētu biedrība. Redzēsim arī labi saglabājušos viduslaiku pilsētas vārtus - Tilta vārtus, kas uzbūvēti 15.gadsimta beigās. Divstāvu taisnstūra ēka tika uzbūvēta no ķieģeļiem ar noapaļotiem stūriem. Vārtu fasāde ir rotāta ar trim nelieliem iedziļinājumiem sienā, atdarinot gotiskā stila logus, kā arī ar ornamentiem izrotātu dekoratīvu joslu vārtu augšējā daļā. Jūras vārti, kas būvēti 14.gadsimtā, sākotnēji bija vissvarīgākie no visiem pilsētas vārtiem, jo šeit sākās Karaliskais ceļš. Nākošie – 14.gadsimta Klostera vārti, kas pazīstami arī kā Svētā Gara vārti. Neskatoties uz nelielām renovācijām, šis vārti ir saglabājuši gotiskā torņa sākotnējo formu ar trim arkām. Mēs redzēsim arī 14.gadsimtā celto t.s. Baložu torni. Prūsijas karaspēks torni izmantoja kā baložu pasta savienojuma mezglu. Taisnstūrveida aizsardzības tornis, ķieģeļu ēka ar izliektu jumtu un pieciem jumta logiem, ir augstākā pilsētas nocietinājumu daļa. Pastaigas beigās apbrīnosim Slīpo torni, kas ir viens no jautrākajiem objektiem Toruņā. 14.gadsimtā uzceltais tornis ir 15 metrus augsts un sagāzies 1,4 metrus ziemeļu virzienā. Uzbūvēts uz smiltīm, tornis sasvērās uzreiz pēc uzcelšanas.
Pēc tam apmeklēsim Nikolaja Kopernika māju. Muzejs vecpilsētā ir izvietots divās ēkās, un tiek uzskatīts ka vienā no tām 1473.gadā ir dzimis Nikolajs Koperniks. Mājā Nr.17 ir iekārtota izstāde, kurā izstādītie materiāli un priekšmeti saistīti ar astronoma Nikolaja Kopernika dzīvi, bet ēkā Nr.15 var iepazīties ar Toruņas 16.gadsimta pilsētas kultūru. Šeit jūs gaida arī 18 minūšu gara izrāde - gaismas un skaņas instalācija uz Toruņas 15.gadsimta modeļa fona. To, ka ārpusē joprojām ir 21.gadsimts, atgādina mūsdienu eksponāti: virtuālā realitāte, lidojošie globusi, 4D-kino.
Tālāk dodamies uz "Prjaņika dzīvo muzeju". Toruņas prjaņiki ir pilsētas zīmols un būtu dīvaini, ja Toruņā nebūtu sava prjaņiku muzeja. Prjaņiku ražošana sāka attīstīties 14.gadsimtā gadsimta, pateicoties labai pilsētas atrašanās vietai – pa tirdzniecības ceļiem bija viegli iegūt ārvalstu garšvielas. Toruņas "Prjaņika dzīvais muzejs" ir pirmais šāda veida interaktīvais veidojums Eiropā. Muzejā uzzināsiet Toruņas prjaņiku izgatavošanas vēsturi un pieredzējušu meistaru vadībā piedalīsities prjaņika gatavošanā. Pateicoties tam, vēstures mācīšanās kļūs par īstu piedzīvojumu!
Brīvais laiks
3.diena – Toruņa – Sv. Lipka – "Vilku midzenis" – Lietuva – Rīga
Brokastis viesnīcā
Ceļojumu, baudot Polijas ainavas, turpinām uz Sv. Lipkas klosteri
Apmeklējam Sv. Lipkas jezuītu ordeņa klostera kompleksu, kas ir viens no lieliskākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Uzmanību piesaista baroka laika ērģeles (1721.gads). Ērģeļu spēles laikā kustās Dievmātes, eņģeļa Gabriela un Amora ar zvaniņiem figūras, centrālajā tornī viens eņģelis spēlē mandolīnu, kamēr citi eņģeļi rotē ap savu asi.
Tālāk ceļš ved uz Gerložu
Apmeklēsim Hitlera štābu - "Vilku midzeni". Cietokšņa teritorijā bija uzbūvētas 80 celtnes, tajā skaitā 50 bunkuru. Šeit pašu vajadzībām bija uzcelta elektrostacija, dzelzceļš, lidosta, centrālajā daļā atradās svarīgāko valsts pārstāvju dzīvojamās ēkas, kazino, kino. Tuvojoties padomju karaspēkam, vācieši paši 1945. gada janvārī "Vilku midzeņa" apkārtni nomīnēja un saspridzināja, atstājot drupas, kuras tagad var apskatīt.
Pēc tam izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Poliju
Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Vēlu vakarā ierodamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
Varmijas un Mazūrijas muzejs - pieaugušajiem 10 PLN, bērniem 8 PLN
"Prjaņika dzīvais muzejs" - pieaugušajiem 24 PLN, bērniem un jauniešiem no 6 - 26 gadiem 19 PLN (Programma angļu vai vācu valodā)
Sv. Lipkas klosteris - par ziedojumiem
"Vilku midzenis" - pieaugušajiem 15 PLN, bērniem 10 PLN
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN
http://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-polija/685-6#sigFreeId40d2466d88