Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Polijas divas galvaspilsētas: Varšava un Krakova - Veļičkas sāls raktuves - pasakainā Paradīzes ala - Čenstohova

Polija titulbilde 2Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 106.00 EUR bērniem

Cena no 107.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Varšava - Krakova

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Varšavu

Varšava – Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 1,7 miljoniem iedzīvotāju. Varšava uzbūvēta Vislas upes krastos, kas noteica tās straujo ekonomisko izaugsmi. Pirmo reizi rakstos Varšava minēta 1321. un 1342.gadā. 1596.gadā, pēc ugunsgrēka Vāveles pilī Krakovā, karalis Sigizmunds III Vaza savu rezidenci pārcēla uz Varšavu un pilsēta kļuva par valts faktisko galvaspilsētu.

Ekskursija pa vecpilsētuSigizmunda III Vazas kolonna, Pils laukums, Karaļa pils, Sv. Jāņa iela, Sv. Jāņa katedrāle, Senās pilsētas Tirgus laukums, Nāriņas skulptūra – Varšavas simbols, Gnojna kalns, Kanonijas laukums, Pivnas iela, barbakāns, Marijas Sklodovskas - Kirī māja muzejs, Jaunās pilsētas Tirgus laukums.

Dodamies uz Krakovu

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Krakova - Veļička - Krakova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Veļičku

Veļičkas sāls raktuves. Raktuves darbojas jau apmēram 700 gadus. Tās izveidotas kā pazemes labirints ar kopējo garumu vairāk kā 300 kilometri. Tūristu apskatei domātā daļa ir vairāk kā 4 kilometri un aptver 20 šahtas. 1978.gadā raktuves tika iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Tas ir vienīgais kalnrūpniecības objekts, kas darbojas no viduslaikiem līdz mūsdienām.
Nolaižoties 135 metrus dziļāk iepazīsieties ar šahtas seno vēsturi. Lejā pastāvīga temperatūra ir + 14 C, tāpēc būtu jāpaņem līdzi siltāku apģērbu.

Ekskursija ar vietējo gidu Veļičkas sāls raktuvēs pa tūristu maršrutu.

Pēc tam atgriežamies Krakovā

Krakova – viena no Eiropas skaistākajām pilsētām. Vecpilsētā ir saglabājušies vairāki simti vērtīgu arhitektūras pieminekļu. No 1038. līdz 1596.gadam Krakova bija Polijas galvaspilsēta, kā arī Polijas karaļu kronēšanas vieta. 1978.gadā pilsētas centrālā daļa tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Šeit uz Vāveles pakalna atrodas slavenā Karaliskā pils – Polijas valdnieku rezidence.

Ekskursija pa vecpilsētu: Matejkas laukums, Barbakans, Florianiešu iela, Tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca, Vadmalu tirgus ēka, piemineklis Ādamam Mickevičam, kņazu Čartorisku muzejs, Dominikāniešu baznīca, Franciskāņu baznīca, bīskapu pils, Sv. Pētera un Pāvila baznīca.

Pēc tam apmeklējam Karalisko pili Vāvelē. Krakovas Karaliskā pils Vāvele gadsimtiem ilgi bijusi pilsētas politiskais un kultūras centrs. Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā, kuru uzskata par Polijas kultūras un vēstures pieminekli. Pašos sākumos pils veidota romāņu stilā, tad pārveidota gotiskā stilā un vēlāk arī renesanses stilā. Vāvele sevī ietver karaļa pili, katedrāli un pils nocietinājumu sistēmu. 14.gadsimtā karaļa Kazimira Lielā valdīšanas laikā (no 1333. – 1370.gadam) Krakova kļuva par valsts galvaspilsētu, un vēlākajā Jagailu valdīšanas laikā, Vāvele sasniedza ziedu laikus. Pēc Polijas - Lietuvas ūnijas noslēgšanas, Krakova izrādījās milzīgās Žečpospoļita nomalē. Un 1609.gadā karalis Sigizmunds III Vaza galvaspilsētu pārcēla uz Varšavu.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

3.diena - Krakova - Paradīzes ala - Čenstohova - Rīga

Brokastis viesnīca

Dodamies uz Sventokšiskas kalniem

Apmeklējam Paradīzes alu – pašu skaistāko alu Polijā. Alu Sventokšiskas kalnos 1963.gadā atklāja vietējie iedzīvotāji. Kalna iekšienē šī ir īsta pazemes pasaule - daudz neparastas formas stalaktītu un stalagmītu kolonnu, pazemes ezeru, reti sastopamie perlamutra krāsās lodes formas veidojumu, t.s., „alas pērles”. Maršruta garums ir 180 metri, pastāvīgā temperatūra +9. Katru gadu alu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstošu tūristu no visas pasaules.

Pēc tam izbraucam uz Čenstohovu

Čenstohovā atrodas Jasno Goras klosteris, kur apskatāma Čenstohovas Dievmātes brīnumainā svētbilde. Klosterī Dievmātes svētbilde nokļuva 1382.gadā, un tiek uzskatīts, ka to gleznojis evaņģēlists sv. Lūkass. Tumšās sejas krāsas dēļ Dievmātes svētbilde tiek dēvēta arī par Melno Madonnu. Brīnumainā svētbilde ir pazīstama ar neskaitāmiem brīnumiem un pārdabiskām spējām, jau gadsimtiem ilgi dziedina un pārveido grēcinieku, kas ierodas šeit lai glābtos un atveseļotos, dvēseles. Čenstohovu gadā apmeklē pāri par četriem miljoniem tūristu un svētceļnieku, lai ieraudzītu Melnās Madonnas svētbildi. Klosterī ir interesanti apskatīt arī Bruņinieku zāli, arsenālu, klostera 600.gadiem veltītu muzeju un daudzo mākslas darbu kolekcijas.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Naktī ierodamies Rīgā


Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Krakovas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:
 
Karaliskā pils Vāvelē:
Karaliskā pieņemšanas zāle - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Karaliskie apartamenti - pieaugušajiem 25.00 PLN, bērniem 19.00 PLN (ar ekskursijas vadītāju poļu vai angļu valodā)
Kroņa dārgumi un ieroču glabātava - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Austrumu māksla - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Zudusī Vāvele - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Gara ala - pieaugušajiem 3.00 PLN
Pagaidu izstādes - pieaugušajiem 3.00 PLN
Katedrāle - pieaugušajiem 10.00 PLN, bērniem 5.00 PLN

Veļičkas sāls raktuves muzejs - pieaugušajiem 89.00 PLN, bērniem 69.00 PLN (krievu valodā ar ekskusijas vadītāju)

Paradīzes ala - apmeklētājam 18.00 PLN

Jasno Goras klosteris - par ziedojumiem

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Paradizes ala