×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Varsava_Krakova_Censtohova_Velicka

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Varsava_Krakova_Censtohova_Velicka

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Lieliskā Varšava – Krakova-karaļu pilsēta! – Veļičkas sāls raktuves – Čenstohova

1 Krakovas gerbonisCeļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Varšava – Krakova

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989.gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Varšavas vēsturisko centru - aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618.gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. 
Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā. 
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Māja zem baziliska", "Māja zem zelta caurules" un "Māja zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada. 
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.
 
Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Krakovu

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Krakovas apkārtnē

 

2.diena – Krakova – Veļička – Krakova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Veļičku

Ekskursija pa tūristu maršrutu Veļičkas sāls raktuvēs muzeja gida vadībā. Raktuves darbojas jau apmēram 700 gadus. Tās izveidotas kā pazemes labirints ar kopējo garumu vairāk kā 300 kilometri. Tūristu apskatei domātā daļa ir vairāk kā 4 kilometri un aptver 20 šahtas. 1978.gadā raktuves tika iekļautas UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Tas ir vienīgais kalnrūpniecības objekts, kas darbojas no viduslaikiem līdz mūsdienām. Nolaižoties 135 metrus dziļāk iepazīsieties ar šahtas seno vēsturi. Lejā pastāvīga temperatūra ir + 14 C robežās.

Ceļš tālāk ved uz Krakovu

Krakova - Karaļa pilsēta, kas atrodas Vislas upes krastos Polijas dienvidos netālu no Tatru kalniem. Pēc iedzīvotāju skaita (770 tūkstoši) un teritorijas, tā ir otra lielākā pilsēta Polijā pēc Varšavas. Pirmo reizi vēsturiskajos dokumentos Krakova minēta 966.gadā. Pirmais vēsturiski zināmais Polijas valdnieks Meško I šīs zemes atkaroja čehiem un iekļāva savā īpašumā. 1039.gadā, pateicoties valdniekam Kazimiram I, Krakova kļuva par Polijas galvaspilsētu. 1333.gadā Krakovā kronēja Kazimiru III. No 14.gadsimta sākas pilsētas pakāpeniskais uzplaukums. No 1386.gada, karaļa Jagaiļa valdīšanas laikā, pilsēta kļūst bagātāka, iedzīvotāju skaits palielinās līdz 100 tūkstošiem. 1610.gadā karaļu rezidence tika pārcelta uz Varšavu. Krakova, vienīgā no Polijas lielajām pilsētām, kas netika iznīcināta Otrā pasaules kara laikā. Vecpilsētā var redzēt daudz mākslas darbu, kā arī renesanses, baroka, gotikas stila ēkas. Krakova ir labi saglabājusies pilsēta ar gleznainām bruģētām ielām, daudzām baznīcām, muzejiem, kafejnīcām, restorāniem un bāriem. Krakovas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklēsim Karalisko pili Vāvelē. Vāveles pilī ietilpst karaļa pils, katedrāle un pils nocietinājumu sistēma. 10.gadsimta beigās, pēc Polijas valstiskuma izveidošanās, Vavele kļuva par politiskās un garīgās varas centru. No 11.gadsimta otrās puses līdz 17.gadsimta sākumam Karaliskā pils Vāvelē ir Polijas valdnieku un karaļu rezidence. Karaļa Kazimira Lielā valdīšanas laikā, no 1333. – 1370.gadam, Krakova kļūst par valsts galvaspilsētu, un vēlāk Jagailu valdīšanas laikā, Vāvele sasniedz ziedu laikus. Pēc Polijas - Lietuvas ūnijas noslēgšanas, Krakova izrādījās milzīgās Žečpospoļita nomalē, pakāpeniski zaudē savu politisko lomu, piekāpjoties Varšavai, kas atrodas valsts centrā. Līdz beidzot, karalis Sigizmunds III Vāsa galvaspilsētu pārcēla uz Varšavu.

Vēlāk ekskursija pa Krakovas vēsturisko centru - "Karaliskais ceļš". Ceļojums sākas no Jana Matejko laukuma, kas ir viena no skaistākajām vietām pilsētā. Laukuma centru rotā piemineklis Polijas karalim Vladislavam Jagailim (Jogaila), kas uzcelts par godu lietuviešu-poļu karaspēka uzvarai pār krustnešiem kaujā pie Grunvaldes 1410.gadā. Aplūkosim skaisto Sv. Floriana baznīcu, kas celta 14.gadsimtā. Tāpat redzēsim Jana Matejko Krakovas Mākslas akadēmiju – vecāko mākslas augstskolu Polijā un 1889.gadā celto apgabala dzelzceļa administrācijas ēku.
Tālāk dodamies uz barbakānu. Barbakāns – aizsardzības arhitektūras pērle, varens bastions, kas bija svarīgs 15.gadsimta pilsētas nocietinājuma elements. Pēc tam redzēsim pilsētas aizsardzības sienas fragmentus un 14.gadsimtā uzbūvētos Floriāna vārtus, pēdējos saglabājušos pilsētas vārtus Krakovā, kas ir daļa no aizsardzības sienām. Izejot caur Floriāna torņa arku, nokļūsim uz Floriāna ielas. Šī iela sāka veidoties jau 14.gadsimtā, un tāpēc mājas šeit ir dažādu laikmetu un stilu. Katrai Floriāna ielas mājai ir savs nosaukums un vēsture. Vispazīstamākās ir: konditoreja kafejnīca "Mihalika bedre", izcilā poļu mākslinieka Jana Matejko māja, farmakoloģijas muzejs un "Māja zem etiopiešiem". 
Pēc tam dodamies uz Tirgus laukumu. Laukums sāka veidoties 13.gadsimtā. Tas nav tikai pilsētas centrs, bet arī vēsturiskā, kultūras un tūrisma dzīves centrs. Laukumu ieskauj ēkas, katrai ir savs arhitektoniskais izskats un sava vēsture. Laukuma vidū redzēsim "Vadmalu tirgus" ēku (Sukiennice), kas 1555.gadā tika atjaunota renesanses stilā. Ēkas pirmo stāvu aizņem suvenīru veikali, bet otrajā stāvā atrodas Polijas glezniecības muzejs. Vienā "Vadmalu tirgus" pusē ir maza, gandrīz tūkstošgadīga romānikas stila Sv. Vojceha baznīca un 1898.gadā uzceltais piemineklis Ādamam Mickēvičam. Otrā "Vadmalu tirgus" pusē atrodas pilsētas rātsnama tornis. Tagad rātsnamā atrodas Krakovas vēstures muzejs. Daļa muzeja atrodas kazemātos zem laukuma. Virs laukuma paceļas greznie Sv. Marijas katoļu baznīcas gotiskie torņi. 1962.gadā baznīca no Vatikāna saņēma Mazās bazilikas titulu. Pāriesim uz nelielo Marijas laukumu. Te redzēsim Sv. Barbaras baznīcu, kas būvēta no 1394. līdz 1399.gadam. Leģenda vēsta, ka baznīca veidota no materiāliem, kas palika pāri pēc Sv. Marijas baznīcas uzcelšanas.
Nākamais ievērības cienīgais objekts ir 13.–14.gadsimtā celtā Svētā Trīsvienības bazilika, kas tagad ir Dominikāņu ordeņa padotībā. Pēc tam apmeklēsim Visu Svēto laukumu. Aplūkosim Vielopolski (Palac Wielopolskich) pili, kas celta 1553. - 1560. gados, un 13.gadsimta pirmajā pusē dibināto majestātisko Sv. Franciska baznīcu. Ēku uzcēla Franciskāņu ordeņa mūki grieķu (raksturīgs austrumu dievnamiem) krusta formā. Tālāk pa Grodzkas ielu aiziesim līdz Sv. Pētera un Pāvila baznīcai, dibinātai 1619.gadā. Šī katoļu baznīca ir pirmā baroka stila ēka Krakovā. Blakus tai atrodas 11.gadsimtā dibinātā Sv. Andreja baznīca, kas ir saglabājusi savu sākotnējo romānikas formu līdz pat šai dienai.

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Krakova – Čenstohova – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Ceļojumu turpinām uz Čenstohovu

Čenstohovā apmeklējam Jasno Goras klosteris, kurā apskatāma Čenstohovas Dievmātes brīnumainā svētbilde. Klosterī Dievmātes svētbilde nokļuva 1382.gadā, un tiek uzskatīts, ka to gleznojis evaņģēlists sv. Lūkass. Tumšās sejas krāsas dēļ Dievmātes svētbilde tiek dēvēta arī par Melno Madonnu. Brīnumainā svētbilde ir pazīstama ar neskaitāmiem brīnumiem un pārdabiskām spējām, jau gadsimtiem ilgi dziedina un pārveido grēcinieku, kas ierodas šeit lai glābtos un atveseļotos, dvēseles. Čenstohovu gadā apmeklē pāri par četriem miljoniem tūristu un svētceļnieku, lai ieraudzītu Melnās Madonnas svētbildi. Klosterī ir interesanti apskatīt arī Bruņinieku zāli, arsenālu, klostera 600.gadiem veltītu muzeju un daudzo mākslas darbu kolekcijas.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Krakovas vēsturisko centru - 10.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Ekskursija krievu valodā Veļičkas sāls raktuves muzejā - pieaugušajiem 93 PLN, bērniem 73 PLN
 
Karaliskā pils Vāvelē:
Karaliskā pieņemšanas zāle - pieaugušajiem 25 PLN, bērniem 15 PLN
Karaliskie privātie apartamenti - pieaugušajiem 27 PLN, bērniem 21 PLN
Karaliskie dārgumi - pieaugušajiem 25 PLN, bērniem 15 PLN
Zudusī Vāvele - pieaugušajiem 12 PLN, bērniem 8 PLN
 
Jasno Goras klosteris - par ziedojumiem

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.40 PLN

 

{gallery}Varsava_Krakova_Censtohova_Velicka{/gallery}

 

Varsava Krakova Velickas-sals-raktuves Censtohova