Unikālais Augustovas kanāls - Varšava: vecpilsēta un Kopernika zinātnes centrs

Varsavas GerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 73.00 EUR bērniem

Cena no 75.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Augustova - Varšava

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496. gadā, bet pilsētas tiesības 1557. gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596. gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu.

Aizraujošs brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Tālāk dodamies uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Polijas galvaspilsētas vecpilsētu

Pastaiga pa Varšavas vecpilsētu ir aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Sāksim ceļojumu no Pils laukuma, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618. gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. 
Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā. 
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Zem baziliska", "Zem zelta caurules" un "Zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada. 
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.
 
Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Varšava - Lietuva - Rīga

Brokastis viesnīcā

Apmeklējam Kopernika zinātnes centru
"Kopernika zinātnes centrs" ir zinātnes muzejs. Centrs tika atvērts 2010.gada 5.novembrī, bet jau 2012.gada 25.septembrī centrs svinīgi uzņēma 2 miljono apmeklētāju.
Centrā ietilpst:
• divstāvu ēka ar kopējo platību 15 000 kvadrātmetru ar pastāvīgām un pagaidu izstādēm, laboratorijām un darbnīcām, konferenču telpu, kafejnīcām un restorāniem, kā arī biroju telpām un jumta dārzu;
• pazemes garāža un darbnīcu pazemes līmenī;
• multimediju planetārijs un skatu platforma;
• blakus esošais "Discovery" parks ar eksperimentālo staciju, mākslas galeriju un amfiteātri.
"Kopernika zinātnes centra" pastāvīgajā izstādē ir vairāk nekā 400 interaktīvu eksponātu. Ekspozīcija ir sadalīta sešās sadaļās, kas attiecas uz dažādām zināšanu jomām:
• Kustībā
• Cilvēki un vide
• Buzzz! - galerija pirmsskolas vecuma bērniem
• LightZone
• civilizācijas saknes
• "RE: Generation" - galerija jauniem pieaugušajiem
"Kopernika debesis" ir moderns planetārijs, kur var redzēt vairāk nekā tikai zvaigžņotās debesis un ar tām saistītās filmas. Izrāde ietver daudzus populārus zinātniskus jautājumus, tostarp astronomijas, dabaszinātņu un etnogrāfijas jomā. Viss tiek rādīti sfēriskajos ekrānos, kas ieskauj skatītājus no visām pusēm. Līdz ar to auditorijai ir pilnīgas iegremdēšanas sajūta attēlotajā pasaulē, ko papildina augstas kvalitātes skaņu sistēma.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija - 7.00 EUR personai (ar vietējo gidu)
* ieejas biļetes:

Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30.00 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 10.00 PLN

Kopernika zinātnes centrā (KZC) uz izstādi organizētām grupām – 15.00 PLN personai
Kopernika zinātnes centrā – laboratorijās:
Bioloģijas laboratorija – 190.00 PLN grupai + KZC biļete
Ķīmijas laboratorija – 190.00 PLN grupai + KZC biļete
Fizikas laboratorija – 190.00 PLN grupai + KZC biļete
Robotu darbnīca – 140.00 PLN grupai + KZC biļete

Planetārijā "Kopernika debesis"
Biļete organizētām grupām uz 2D seansu – 13.00 PLN personai
Biļete organizētām grupām uz 3D seansu – 18.00 PLN personai

Objektu apmeklēšanas kārtība un ieejas biļešu cena var mainīties

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

   

 

Augustova Varsava