"Mazūru vasaras galvaspilsēta" Mikolajki – senā pilsēta Olština – brīnumainā Toruņa – krāsainā Gdaņska – kūrortpilsēta Sopota – majestātiskā Malborkas pils

Polija titulbilde 2Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 184.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Mikolajki – Olština – Toruņa

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš tālāk ved uz "Mazūru vasaras galvaspilsētu" Mikolajkiem
 
Dosimies pastaigā pa kūrortu. Tā ir neliela pilsētiņa Mazūrijā, neparasti gleznainā vietā, kas atrodas starp diviem ezeriem: Talta un Mikolajku. Apdzīvota vieta vēsturiski izveidojās 15.gadsimtā. Mikolajki ir lauku pašvaldības (gminas) centrs un tajā dzīvo 4 tūkstoši iedzīvotāju. Pilsēta un visa Mikolajku lauku teritorija ir ļoti vērtīga: 23% aizņem ezeri, 22% klāta mežiem. Gminas teritorijā ir 4 dabas rezervāti.
Mūsdienās Mikolajki - "Mazūrijas vasaras galvaspilsēta", ar savu skaistumu un milzīgajām tūrisma izvēles iespējām piesaista ne tikai viesus no Polijas, bet arī no visas pasaules. Šī ir paradīze ūdens sporta cienītājiem, lieliska vieta ģimenes brīvdienām pie ūdens, lieliska bāze pārgājienu, riteņbraukšanas un zirgu izjādes cienītājiem.

Pēc tam dodamies uz Olštinu

Olština - sena pilsēta, kas atrodas Linas upes krastos un kurā dzīvo 174 tūkstoši iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Olštinas ezeru novadā, caur pilsētu tek trīs upes, bet pilsētas administratīvajās robežās ir 15 ezeri. Olština ir Varmijas - Mazūrijas vojevodistes administratīvais centrs. Pirmās ziņas par pilsētu ir datēta ar 1334.gadu, kad Linas upes ielokā tika uzcelts koka sargtornis, un tam tika dots nosaukums "Allenstein". Olštinas nosaukums līdz 1945.gadam bija Allenšteina. Olštinas sarežģītā vēsture nav atraujama no Varmijas un bijušās Prūsijas zemes vēstures. Savā vairāk nekā 600 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā pilsēta vairākkārt ir mainījusi valstisko un teritoriālo piederību, te savijušās dažādas etniskās, kultūras un reliģiskās tradīcijas.

Apmeklēsim Varmijas un Mazūrijas muzeju, kas atrodas Varmijas bīskapu pilī. 14.gadsimta gotiskā pils ir vecākais un vērtīgākais Olštinas arhitektūras piemineklis. No 1516. līdz 1521.gadam par bīskapijas dienvidu apgabalu administratoru kalpoja astronoms Nikolajs Koperniks.
Pilī un muzeju zālēs ar savu skaistumu un neparastumu pārsteidz "kristāliskās" velves. Apmeklētāji iziet cauri administratora istabai, nokļūst ēdamzālē, iepazīstas ar kapelu. Pieejamas arī aizsardzības telpas. Lielu uzmanību piesaista skatu tornis, no kura var apbrīnot pilsētas panorāmu.
Starp daudziem Olštinas pils unikālajiem eksponātiem visvērtīgākais ir Nikolaja Kopernika 1517.gadā izveidotā astronomiskā eksperimentālā tabula. Kopernikam veltītā pastāvīgā ekspozīcija ir izvietota divās pils telpās: iekšējā galerijā un zālē, kas savulaik bija administratora privātais dzīvoklis. Šo telpu gotiskā stila arhitektūra ir lielisks fons ekspozīcijai, kurā Nikolajs Koperniks parādīts kā pils administrators, Olštinas aizstāvis Polijas-Teitoņu kara laikā, izglītots ekonomists un astronoms.

Vēlāk, ekskursija pa Olštinas vecpilsētu. Vecpilsētā līdz mūsdienām ir saglabājies pilsētas nocietinājuma ielu tīklojums un mājas ar sarkaniem dakstiņu jumtiem, kas nav līdzīgas viena otrai. Uz robežas ar vecpilsētu redzēsim skaistu Jauno rātsnamu. Jaunais rātsnams, pēc skaita – otrais, tika uzcelts 19.gadsimta sākumā. Dodamies uz vecpilsētu pa 1378.gadā gotiskā stilā uzcelto Lielo vārtu galveno ieeju. Šie ir vienīgie no trim vārtiem, kas ir saglabājušies no aizsardzības sienas ap Olštinu. Tālāk dodamies cauri Zivju tirgu, kas ir vecpilsētas jaunākā daļa. Tirgus nomalē redzēsim "Olština avīzes" muzeja ēku, 20.gadsimta sākumā celtu divstāvu sarkanu ķieģeļu ēku. Nākamais apskates objekts ir neogotikas stilā 1876. - 1877.gadā uzceltā Kristus Glābēja evaņģēliski luteriskā baznīca. Blakus baznīcai atrodas 1346. - 1353.gados celtā Varmijas bīskapu pils, bijusī Varmijas diecēzes vadītāja rezidence. Netālu no pils redzēsim Česlava Nemana amfiteātri, kas ir vecpilsētas kultūras centrs.
Tālāk dosimies uz Vecpilsētas laukumu, ko no četrām pusēm ieskauj 17. un 18.gadsimta ēku loks. Uz laukuma atrodas 14.gadsimta vidū celtais gotiskais Vecais rātsnams. Tagad vecajā rātsnama ēkā atrodas vojevodistes publiskā bibliotēka. Redzēsim arī "Birģermeistara māju", kura fasādē saglabājušies 14.gadsimta arhitektūras elementi. Pastaigas beigās apmeklēsim Sv. Jēkaba katedrāli. Baznīca tika uzcelta gotikas stilā 14.gadsimta otrajā pusē, bet 63 metrus augstais tornis galīgo formu ieguva tikai 1596.gadā. Baznīcā ir ļoti plašs zvanu tornis, tās lepnums ir triptihi renesanses stilā un gotiskais krucifikss.
 
Brīvais laiks

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Toruņu

Vakarā ierodamies viesnīcā Toruņas apkātrnē

 

2.diena – Toruņa: vecpilsēta un Nikolaja Kopernika māja – Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Toruņu

Toruņa ir ziemeļu gotikas "pērle", viduslaiku pilsētas ar unikālu atmosfēru, kas atrodas Vislas upes krastos ar 207 tūkstošiem iedzīvotāju. Toruņas pilsēta radās, pateicoties Vācu ordenim, kurš ieradās Kulmas novadā un uzcēla 1230. – 1231.gados šeit cietoksni. Cietoksnis tika uzcelts ar nolūku - Prūsijas iekarošanai un kristietības sludināšanai. 15.gadsimtā, pievienojoties Hanzas savienībai, pilsēta sāka spēlēt svarīgu lomu tirdzniecībā. Trīspadsmit gadu karš starp Vācu ordeni un Polijas karalisti beidzās 1466.gadā ar otro Toruņas miera līgumu, kurā pilsēta nokļuva Polijas sastāvā kā autonomās Rietumprūsijas centrs. Pēc otrās Polijas – Lietuvas ūnijas dalīšanas 1793.gadā, pilsēta tika nodota Prūsijas karalistei. Pēc pirmā pasaules kara 1919.gadā Toruņa, kā Pomerānijas vojevodistes galvaspilsēta, kļuva par daļu Polijas. Šodienas Toruņa ir skaists viduslaiku ķieģeļu gotikas arhitektūras piemērs. Turklāt šajā pilsētā dzimis slavenais astronoms Nikolajs Koperniks. Toruņa ir arī slavena ar prjaņikiem, kas šeit tiek cepti saskaņā ar tradicionālo recepti gandrīz 700 gadus. Unikālo viduslaiku ēku klātbūtne pilsētā veicināja to, ka "Kopernika pilsēta" tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Toruņas vēsturisko centru. Pastaiga pa senajām Toruņas ielām ir aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi. Dodamies līdz 14.gadsimta sākumā celtai Sv. Jēkaba baznīcai, kuru dēvē par Toruņas "pērli" un ir viena no lielākajām un skaistākajām gotiskajām baznīcām Polijā. Blakus atrodas 13.gadsimta Jaunās pilsētas tirgus laukums. Ap laukumu atradās turīgu Toruņas pilsoņu mājas, taču tās bija mazāk greznas nekā ēkas ap Veco tirgus laukumu. Starp slavenākajām ēkām ir aptieka "Zelta lauva", kas darbojas kopš 1624.gada. Laukuma centrā redzēsim Sv. Trīsvienības baznīcu. Baznīca tapa 17.gadsimta vidū, bet ēka netika speciāli tai būvēta. Baznīcai atdeva Jauno rātsnamu, kas pēc vecās un jaunās pilsētas apvienošanās vairs netika izmantots paredzētajam mērķim. Sv. Trīsvienības baznīcas jaunā ēka arkādes stilā no sarkaniem ķieģeļiem tika uzcelta 19.gadsimta pirmajā pusē.
Pēc tam dodamies uz Veco tirgus laukumu, galveno Toruņas pilsētas laukumu, kas dibināts 13.gadsimtā. Reiz šeit bija veikali un tirgotāju mājas, vadmalas un maizes tirgotāju galdi, un viss nozīmīgais pilsētas dzīvē notika šajā laukumā. Pirms rātsnama redzēsim 1833.gadā uzcelto pieminekli Nikolajam Kopernikam. Vecā tirgus laukuma centrā paceļas 13.gadsimta beigās gotiskajā stilā celtais skaistais Vecais rātsnams. Toruņas iedzīvotāji šo rātsnamu dēvē par milzīgu kalendāru: pulksteņa tornis ir gads, 4 rātsnama malas - 4 gadalaiki, 12 zāles rātsnamā - 12 mēneši, 52 istabas rātsnamā - 52 nedēļas gadā. Un pat dienu skaits ir ievērots precīzi - it kā rātsnamā ir 366 logi, no kuriem viens tiek atvērts tikai garajā gadā. Vecajā rātsnamā atrodas tālajā 1861.gadā dibinātais novadpētniecības muzejs. Blakus Vecajam rātsnamam aplūkosim 1386.gadā celto slaveno Artusa tiesas ēku - īstu bruņinieku pili, sarkanu ķieģeļu celtni dekorētu ar augstiem tornīšiem. Pēc rekonstrukcijas 1626. un 1701.gadā šī ēka kļuva par vienu no elegantākajiem visā pilsētā. Aplūkosim arī namu "Zem zvaigznes", ar pasakaini skaistu baroka fasādi un dekorētu ar zvaigzni. Māja tika uzcelta 13.gadsimtā, taču pēc tam daudzreiz atjaunota un restaurēta. Nākamais apskates objekts ir Svētā Gara baznīca, kas tika svinīgi atklāta 1756.gadā. Baznīcas garums ir 46 metri, platums 14 metri, un tajā var ietilpt 1300 cilvēku. 19.gadsimtā tika uzbūvēts 64 metrus augstais tornis. Paejot garām krāsainām "piparkūku" mājām, kas atrodas tirgus laukumā, iziesim uz nelielo Jaunavas Marijas ielu. Apmeklēsim Sv. Jaunavas Marijas Debesbraukšanas baznīcu, kas uzcelta 1239.gadā saskaņā ar Franciskāņu ordeņa rīkojumu. 14.gadsimtā tās centrālā daļa bija augstākā Centrāleiropā - 26,8 metri. Tagad tā ir viena no skaistākajām baznīcām Ziemeļpolijā. Kompleksā ietilpst arī vissenākais klosteris, kas atrodas bijušā Vācu ordeņa teritorijā. Iekšpusē apmeklētājus gaida satriecošs skats: milzīga baznīcas arka nokaisīta ar zvaigznēm, sienas rotā unikāli kokgriezumi, freskas un statujas. Gleznojumi uz baznīcas sienām ir saglabājušās no 14.gadsimta. Pats slavenākais objekts baznīcā ir princeses Annas Vāsas, karaļa Sigismunda III Vāsas māsas, atdusas vieta. Dodamies garām cietuma ēkai. Ēka ir daļa no tā saucamā "izglītības trīsstūra" - krustceles, kur trīs izglītošanas institūcijas atrodas viena pretī otrai: universitāte, cietums un baznīca. Tālāk dodamies līdz Nikolaja Kopernika mājai. Nikolaja Kopernika māja – muzejs atrodas divās skaistās vēlās gotikas stila ēkās. Tiek uzskatīts, ka vienā no tām, ir dzimis zinātnieks. Kopernika māja ir daļa no Toruņas novadpētniecības muzeja un ir nozīmīgs tūristu piesaistes objekts pilsētā. Nākamā ievērības cienīgā vieta ir Svēto Jāņa Kristītāja un Jāņa Evaņģēlista katedrāle, kas celta 1233. - 1236.gados. Gotiskā katedrāle ir viens no skaistākajiem un vecākajiem Toruņas pieminekļiem. 14. un 15.gadsimtos katedrāle tika paplašināta. Svēto Jāņu katedrāle ir slavena ar savu zvanu, kas sver 7 tonnas. Tas tika atvests uz Toruņu 1500.gadā un nosaukts par "Kunga bazūni". Dodamies pie Toruņas pils drupām. Vācu ordeņa pils tika uzcelta 13.gadsimta beigās - 14.gadsimta sākumā pakava formā un bija daļa no viduslaiku pilsētas. Vairāku gadsimtu laikā pils tika iznīcināta. Līdz mūsdienām ir daļēji ir saglabājies pils tornis, pirmā stāva sienas un pagrabi.
Tālāk dosimies līdz Toruņas pilsētas aizsargmūriem. Gar Vislas upi no 13.gadsimta ir saglabājusies daļa pilsētas nocietinājuma ar vārtiem un daudziem torņiem. Tā visa kādreiz bija divkārša aizsardzības sienu līnija, kurā bija astoņi vārti un apmēram trīsdesmit torņi. Redzēsim 1489.gadā uzcelto Sv. Jura brālības vasaras rezidenci. Ēka uzcelta no ķieģeļiem gotiskā stilā un tāpēc tā ir lieliski saglabājusies līdz mūsdienām. Tagad šeit atrodas Toruņas sadraudzības pilsētu biedrība. Redzēsim arī labi saglabājušos viduslaiku pilsētas vārtus - Tilta vārtus, kas uzbūvēti 15.gadsimta beigās. Divstāvu taisnstūra ēka tika uzbūvēta no ķieģeļiem ar noapaļotiem stūriem. Vārtu fasāde ir rotāta ar trim nelieliem iedziļinājumiem sienā, atdarinot gotiskā stila logus, kā arī ar ornamentiem izrotātu dekoratīvu joslu vārtu augšējā daļā. Jūras vārti, kas būvēti 14.gadsimtā, sākotnēji bija vissvarīgākie no visiem pilsētas vārtiem, jo šeit sākās Karaliskais ceļš. Nākošie – 14.gadsimta Klostera vārti, kas pazīstami arī kā Svētā Gara vārti. Neskatoties uz nelielām renovācijām, šis vārti ir saglabājuši gotiskā torņa sākotnējo formu ar trim arkām. Mēs redzēsim arī 14.gadsimtā celto t.s. Baložu torni. Prūsijas karaspēks torni izmantoja kā baložu pasta savienojuma mezglu. Taisnstūrveida aizsardzības tornis, ķieģeļu ēka ar izliektu jumtu un pieciem jumta logiem, ir augstākā pilsētas nocietinājumu daļa. Pastaigas beigās apbrīnosim Slīpo torni, kas ir viens no jautrākajiem objektiem Toruņā. 14.gadsimtā uzceltais tornis ir 15 metrus augsts un sagāzies 1,4 metrus ziemeļu virzienā. Uzbūvēts uz smiltīm, tornis sasvērās uzreiz pēc uzcelšanas.
 
Pēc tam apmeklējam Nikolaja Kopernika māju. Muzejs vecpilsētā ir izvietots divās ēkās, un tiek uzskatīts ka vienā no tām 1473.gadā ir dzimis Nikolajs Koperniks. Mājā Nr.17 ir iekārtota izstāde, kurā izstādītie materiāli un priekšmeti saistīti ar astronoma Nikolaja Kopernika dzīvi, bet ēkā Nr.15 var iepazīties ar Toruņas 16.gadsimta pilsētas kultūru. Šeit jūs gaida arī 18 minūšu gara izrāde - gaismas un skaņas instalācija uz Toruņas 15.gadsimta modeļa fona. To, ka ārpusē joprojām ir 21.gadsimts, atgādina mūsdienu eksponāti: virtuālā realitāte, lidojošie globusi, 4D-kino.

Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam uz Gdaņsku
 
Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Gdaņskas apkārtnē
 
 

3.diena – Gdaņska – Sopota – Gdaņska

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Gdaņsku

Gdaņska, agrākā Danciga. Lielākā metropole Baltijas jūras krastos. Pilsēta atrodas Polijas ziemeļu daļā, pēc iedzīvotāju skaita - 462 tūkstoši, sestā lielākā valstī. Kopā ar blakus esošo Sopotu un Gdiņu, tā veido tā saukto Trīspilsētu. Gdaņska pirmo reizi tika minēta 997.gadā, pateicoties Sv. Adalberta misijai Prūsijā. 1308.gadā Gdaņsku ieņēma Teitoņu ordeņa bruņinieki un pēc tam pievienoja Prūsijai. Pilsēta tika pārdēvēta par Dancigu. No 1361.gada Dancigas pilsēta iestājās Hanzas savienībā. Noslēdzoties Trīsdesmitgadu karam, starp Vācu ordeni un Polijas Karalisti, 1446.gadā Gdaņska apvienojās ar Poliju. Polijas Pirmās dalīšanas rezultātā 1793.gadā, pilsēta nokļuva Prūsijas sastāvā. Pēc Pirmā pasaules kara, saskaņā ar Versaļas miera līgumu 1919.gadā Danciga saņēma brīvpilsētas statusu. Savukārt, pēc Otrā pasaules kara Gdaņska atgriezās Polijā. Gdaņska ir Neptūna, dzintara un Jana Hevēlija pilsēta. Šodienas pilsēta: ietver Eiropas daudznacionālo kultūru, ūdens kanālu caurvīta, plaukstošs iepirkšanās un izglītības centrs. Tās stāsts ir tik interesants, ka par to nav iespējams pateikt pāris teikumos.

Ekskursija pa Gdaņskas vēsturisko centru. Aizraujošo pastaigu pa Gdaņskas ielām sākam no Augstajiem vārtiem (Brama Wyžynna). Tas nozīmē, ka izstaigāsim Karaliskā ceļa maršrutu. Karaļa svīta uz Karalisko ceļu izbrauca tieši caur Augstajiem vārtiem un devās uz Gdaņskas centru. No vārtiem dosimies līdz dzintara muzeja ēkai. Muzejs atrodas vēsturiskā ēkā, kas sastāv no trim daļām: cietuma torņa, cietuma nama un spīdzināšanas kameras. Kādreiz šīs ēkas veidoja pilsētas nocietinājuma galveno daļu. Tālāk redzēsim 1487. - 1494.gados celto Sv. Jura brālības pagalmu, kas ir spilgts vēlās gotikas ar flāmu iezīmēm arhitektūras piemērs.
Nākamais apskates objekts ir 1612.-1614.gados celtie Zelta vārti, kas kopā ar cietuma vārtiem un torni veido seno pilsētas nocietinājumu posmu. Pastaigājoties pa Dlugi ielu apbrīnosim māju greznās fasādes. Īpaša interese ir par senajām ēkām: par Ufagena māju (dom Uphagena), vienīgo Polijā 18.gadsimta turīga pilsētnieka akmens namu, kā arī par renesanses stila Ferberu māju, Šūmanu māju un namu "Lauvas pils". Aplūkosim Galvenās pilsētas rātsnamu, kas ir viena no skaistākajām un majestātiskākajām Gdaņskas ēkām. Šodienas izskats tai ir kopš 16.-17.gadsimta. Pašlaik te atrodas pilsētas vēstures muzejs. Tūlīt aiz rātsnama ir Garā Tirgus (Dlugi Targ) laukums, kura veidošanās sākās 13.gadsimtā. Mazais, bet ļoti mājīgais laukums gadsimtiem ilgi piesaista ar savu pievilcīgo skaistumu un atmosfēru. Apkārt laukumam atrodas skaistas, daudzkrāsainas ēkas ar izcirstiem rotājumiem. Laukuma centrā redzēsim slaveno Neptūna strūklaku, kas simbolizē Gdaņskas saistību ar jūru.
Blakus atrodas Artusa pagalms – skaistākais viduslaiku akmens ēku komplekss. Artusa pagalms tika atjaunots 1477.gadā gotiskajā stilā, un tagad tādu to redz tūristi. Apbrīnosim vēl vienu no skaistajām Gdaņskas ēkām – "Zelta māju", celta renesanses stilā no 1609. līdz 1617.gadam. Tūlīt aiz laukuma redzēsim no 1564. – 1568.gadam būvētos Zaļos vārtus.
Tālāk mēs izstaigāsim Motlavas upes krastmalu līdz nākamajam apskates objektam – viduslaiku ostas ceļamkrānam "Dzērve" (brama Žuraw). Pacelšanas mehānisms celtnei tika uzbūvēts jau 14.gadsimta otrajā pusē. Šodien ceļamkrāns ir daļa no Gdaņskas Nacionālā jūras muzeja ekspozīcijas.
Dodamies uz Sv. Marijas ielu, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem nostūriem šajā pilsētas daļā. Tūristi novērtē šo ielu īpašās atmosfēras dēļ, kuru rada senais bruģa segums dīvainā savienojumā ar 15.-18.gadsimta akmens mājām. Aplūkosim Sv. Marijas vārtus, kas uzcelti līdz 1484.gadam, un 13.-16.gadsimtā gotiskajā stilā celto Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas baziliku. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka baznīca ir lielākā ķieģeļu baznīca pasaulē, vienlaikus tajā var atrasties līdz pat 25 tūkstošiem cilvēku.
Tālāk dodamies pie vecpilsētas rātsnama (Ratusz Starego Miasta). Rātsnams tika uzcelts 1587. - 1589.gadā holandiešu manierisma stilā. Netālu atrodas Lielās ūdens dzirnavas, kuras 1350.gadā uzcēla Teitoņu ordeņa mūki un tika uzskatītas par vienām no lielākajām Eiropā. 1993.gadā dzirnavas tika pārveidotas par modernu tirdzniecības centru, kura iekšienē šodien var redzēt bijušos dzirnavu riteņus. Un ceļojumu beigsim pie Sv. Katrīnas baznīcas, kas ir vecākā baznīca pilsētā. Baznīca dibināta 1227.gadā, bet 14.gadsimtā tā tika paplašināta. 76 metrus augsto baznīcas torni rotā baroka laikmeta kupols.
 
Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Sopotu

Pa ceļam apmeklēsim Olīvas katedrāli – pašu garāko Cisterciešu baznīcu pasaulē, tās garums sasniedz 107 metrus. Katedrāle uzcelta gotikas stilā 1189.gadā. Tā kā cisterciešu mūkiem bija jāievēro stingrs askētisms, arī templis tika iekārtots vienkāršs. Ievērojamākais katedrāles apskates objekts ir unikālās 18.gadsimta ērģeles ar 7896 stabulēm 110 reģistros, tās diapazons ietver tādas skaņas kā ūdens šļakatas, cilvēka balss un dzīvnieku kliedzieni.

Sopota ir populārākais un skaistākais Polijas kūrorts Baltijas jūras krastā. Sopotas kā kūrorta vēsture sākas 1823.gadā, kad bijušais Napoleona armijas ārsts Jans Hafners šeit ierīkoja ārstnieciskas vannas. Kopš tā laika šī piekrastes pilsēta ir kļuvusi par vienu no prestižākajiem Polijas kūrortiem. Sopota ir slavena arī ar savu ikgadējo dziesmu festivālu. Sopota ir neliela pilsēta ar aptuveni 42 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsētā nav daudz ievērojamu apskates objektu, bet tie visi ir skaisti, labi kopti, daži pat jautri un izskatās vairāk kā izklaide nekā apskates objekts, vārda burtiskā nozīmē.

Dosimies pastaigā pa Sopotas ielām un tās neatņemamo daļu - smilšaino piekrasti. Izstaigāsim galveno gājēju ielu Monte Cassino. Iela ir visskaistākā pilsētas gājēju iela. Abās ielas pusēs atrodas mājīgas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali un atpūtas vietas. Redzēsim kūrorta centrālo apskates objektu - neparasto "Dejojošo namu". Ejot tālāk redzēsim 1899. - 1901.gados celto Sv. Jura romiešu - katoļu baznīcu, kas dekorēta ar garu, tievu tornīti ar šauru gotisku smaili. Pastaigāsimies pa galveno laukumu, kas atrodas vecpilsētas centrā. Laukuma centrā, papildus kafejnīcām un restorāniem, ir zaļā zona ar dekoratīvajiem kokiem. Te, visapkārt laukumam, ir mūsdienīgas ēkas, kas harmoniski iederas vecpilsētas arhitektūrā. Tālāk dodamies pie Sopotas bākas, kas uzcelta 1903. - 1904.gados 30 metru augstumā no sarkaniem ķieģeļiem. Šobrīd bāka nedarbojas, bet ir atvērta apmeklētājiem. No bākas paveras gleznaina Sopotas un tās apkārtnes panorāma. Pēc tam dodamies uz kūrorta laukumu. Ejot pa nelielajām alejām, nonāksim smilšainā pludmalē pie Baltijas jūras. Jūras krastā ir grezna piecu zvaigžņu viesnīca "Grand Hotel", kas tagad saucas "Sofitel Grand Sopot". Šī ēka, kuras galvenā fasāde ir vērsta uz jūru, joprojām atgādina krāšņos pagātnes laikus, kad Sopotā pulcējās prominences no visas Eiropas. Pils tika uzcelta jūgendstila stilā no 1924. līdz 1927. gadam un bija paredzēta azartspēļu spēlmaņiem. Tajā laikā tā arī tika saukta par "Casino Hotel". Blakus viesnīcai redzēsim garāko koka molu Eiropā - Sopotas molu. Tā garums ir 511,50 metri, no kuriem 458 metri atrodas Gdaņskas līcī. Pirmo reizi mols tika atvērts 1827.gadā. Tie, kuri vēlēsies, varēs pastaigāties pa šo Sopotas tiltu.
 
Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

4.diena – Gdaņska – Malborkas pils – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Ceļojumu turpinām uz Malborkas pilsētu

Apmeklējam Malborkas pili - cietoksni. Malborkas pils jeb Marienburgas pils no 1309. līdz 1456.gadam kalpoja par Teitoņu ordeņa lielmeistara rezidenci. Šī ir lielākā viduslaiku ķieģeļu pils pasaulē, viens no ķieģeļu gotikas arhitektūras standartiem un UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauts vēstures piemineklis. Pašreizējais atjaunotais Malborka pils komplekss, tāpat kā viduslaikos, sastāv no trim daļām: Augšējās pils, Vidējās pils, Lejas pils, un tā kopējā platība ir aptuveni 21 hektāri. Cietokšņa telpās ir atvērts muzejs, kurā tiek prezentētas ieroču, bruņu un dzintara rotaslietu kolekcijas. Mūsdienās pils ir viens no visvairāk apmeklētākajiem objektiem Polijā.
Pils pamatus 1274.gadā par godu Jaunavai Marijai Nogatas upes krastā ielika Vācu ordeņa bruņinieki. Pirmo būvniecības posmu var datēt ar 1278. - 1281. gadu. Šajā periodā pili vadīja komturs. Pils sastāvēja no galvenās pils un pils. 1309.gadā tika nolemts lielmestra ordeņa rezidenci pārcelt no Venēcijas uz Marienburgu. 14. un 15. gadsimtos pils, kuru ieskāva četras aizsardzības līnijas, ar milzīgiem pārtikas un ieroču krājumiem, iekšējo aku un lielu garnizonu, bija stipri nocietināts krustnešu punkts.
1410.gadā Grunvaldes kaujas laikā Polijas Karalistes un Lietuvas dižkunigaitijas karaspēks guva izšķirošu uzvaru pār Vācu ordeņa armiju. Marienburgas pili ielenca Polijas un Lietuvas karaspēks, pilsēta tika iznīcināta, bet pašu pili tā arī nevarēja ieņemt. Trīspadsmitgadu kara laikā, kas notika starp Polijas Karalisti un Vācu ordeni, 1457.gadā pils tika pārdota Polijas karalim Kazimiram IV Jogellonam. Tā pils nokļuva Polijas Karalistes sastāvā.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latiju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Olštinas vecpilsētu - 5.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Toruņas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Gdaņskas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Varmijas un Mazūrijas muzejs - pieaugušajiem 10 PLN, bērniem 8 PLN
 
Nikolaja Kopernika māja:
interaktīvā izstāde - pieaugušajiem 17 PLN, bērniem 13 PLN
4D kino - pieaugušajiem 17 PLN, bērniem 13 PLN

Sopotas mols - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN

Malborkas pils - 47 PLN pieaugušajiem, 37 PLN bērniem, audio gids apmeklētājam 10 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

 

Mikolajki Oltina Malborka Gdanska Sopota Toruna