Austrumprūsija – unikālā Kēnigsberga un "diena ar Saules akmeni" Jantarnijā

Kaliningrada 1 gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Kaļiņingradas apgabalu ! …

Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 109.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Kaļiņingradas apgabals – Kaļiņingrada

24.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas – Krievijas robežas

No pašas mazākās Lietuvas pilsētas Panemunes, pa krāšņo "Karalienes Luīzas" tiltu, kas uzcelts pāri Nemunas upei, iebraucam Krievijas Kaļiņingradas apgabala Sovetskas (vēsturiski - Tilzīte) pilsētā.

Dodamies uz Kaļiņingradu

Kaļiņingrada - pilsēta Krievijā, Kaļiņingradas apgabala administratīvais centrs, kurā dzīvo 476 tūkstoši cilvēku. Tā atrodas pie Prēgeles upes ietekas Kaļiņingradas līcī. Pilsētu 1255.gadā dibināja Vācu ordeņa bruņinieki prūšu apdzīvotā zemē, nopostītās Tvangstes pils vietā. Līdz 1945.gadam pilsēta bija Austrumprūsijas centrs, kuras nosaukums līdz 1946.gada 4.jūlijam bija Kēnigsberga. Kaļiņingrada, iespējams, ir viena no interesantākajām Krievijas pilsētām, ar Eiropai raksturīgo arhitektūru un dzīvesveidu, kas rada tūristiem neviennozīmīgu iespaidu.

Ekskursija "Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga". Ceļā dosimies ar autobusu un iepazīsimies ar visiem pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem. Apstāsimies Centrālajā laukumā, vietā, kur sākās Kēnigsbergas vēsture un kūsāja viduslaiku dzīve. Pastāvēsim spokainās Karaliskās pils ēnā. Tālāk izbrauksim pa loku apkārt viduslaiku pilsētai, redzēsim Karaliskos, Zakhaimas, Frīdlandes un citus vārdus. Izbaudīsim elitārā Amalienavas rajona mieru un komfortu, Maraunenhofas rajonā pastaigāsimies gar Augšējo ezeru, ielūkosimies "Marcipāna namiņā", un, protams, neaizmirsīsim pilsētas galveno laukumu. Ekskursiju beigsim pastaigājoties pa Kneiphofas salu, apbrīnojam Katedrāles varenību, atklāsim tiltu noslēpumu un apmeklēsim ērģeļmūzikas koncertu. Kādā no mājīgajām Zivju ciema kafejnīcām iedzersim tasi kafijas vai karstas šokolādes.

Pēc tam dodamies uz Pasaules okeāna muzeju

Pasaules okeāna muzejs tika nodibināts 1990.gada 12.aprīlī, taču tikai 1994.gadā tas varēja uzņemt pirmos apmeklētājus. Tas ir Krievijā pirmais visaptverošais jūras muzejs. Muzejā ir ekspozīcijas, kas veltītas kuģniecībai, jūras florai un faunai, okeāna ģeoloģijai un hidroloģijai, kā arī jūras bibliotēka un funkcionējoša ekoloģiskā stacija. Muzejs veic arī zinātnisko darbu. Varēsiet apskatīt muzeja kuģus: izpētes kuģi "Vitjaz", zemūdeni-muzeju "B-413", kosmosa sakaru kuģi "Kosmonauts Viktors Pacajevs", zvejas kuģi-muzeju "SRT-129" un peldošo bāku "Irbenskij".

Tie, kuri vēlēsies, varēs izbraukt ar kuģīti pa Prēgeles upi. Maršrutā "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" iekļauti galvenie apskates objekti: jaunais stilizētais komplekss "Zivju ciems", Jubilejas un Medus tilti, Katedrāles un Tirdzniecības biržas senās celtnes, Pasaules okeāna muzeja unikālie kuģi, divlīmeņu tilts, bijušās Kēnigsbergas ostas atjaunotās noliktavas un elevatori un Kaļiņingradas tirdzniecības ostas jaunajās piestātnes. Brauciena ilgums - 1 stunda.

Brauciens "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" ar kuģīti pa Prēgeles upi - 8.00 EUR skolēnam

Brauciens notiks, ja būs ne mazāk kā 20 skolēnu

Nakts viesnīcā

 

2.diena – Kaļiņingrada – Jantarnija – Kaļiņingrada

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kaļiņingradas dzintara muzeju. Vienīgais Krievijā dzintara muzejs tika atvērts 1979.gadā. Tā atrodas Kaļiņingradas centrā Augšējā ezera krastā 19.gadsimta vidus cietokšņa tornī. Dzintara muzejs ir viena minerāla muzejs. Izstāde atrodas ēkas trīs stāvos ar kopējo platību aptuveni 1000 kvadrātmetru. Pēc satura tas ir sadalīts dabaszinātnes un kultūrvēstures nodaļās. Ekspozīcijā ir lielākais Krievijā "saules akmens", kas sver 4 kg 280 g.

Pēc tam izbraucam uz kūrortciematu Jantarnija

Jantarnija (vēsturiski - Palmnikene) - galvenā dzintara Meka. Palmnikena kā apdzīvota vieta radās 1654.gadā. Jantarnija unikalitāte ir tajā apstāklī, ka tikai šeit tiek iegūts pārsteidzoša skaistuma un īpašības dzintars. Tikai šajā ciematā atrodas pasaulē vienīgais dzintara ieguves kombināts, kurā iegūst un apstrādā dzintaru.

Apmeklējam Kaļiņingradas dzintara ieguves kombinātu. Apmeklējot dzintara ieguves kombināta tūrisma objektus, varēsiet izmantot unikālo iespēju apskatīt vienīgo pasaulē uzņēmumu, kas rūpnieciski iegūst dzintaru, iepazīties ar Baltijas dzintaru, atklāsiet senos dzintara ceļus, sekosiet Vācu ordeņa bruņinieku pēdās, iegremdēsieties pasaules slavenās Dzintara istabas vēsturē, apbrīnosiet Primorskas karjera panorāmu, uzzināsiet par dzintara ieguves un apstrādes metodēm, ieiesiet Dzintara piramīdā un, ievēloties vēlēšanos izjutīsiet "Baltijas akmens" dzīvo spēku.

Pēc tam dodamies uz muzeju un izstāžu kompleksu "Dzintara pils". Muzeja ekspozīcija ir izvietota 14.gadsimta Palmnikenes pilī. Papildus vēsturiskajai izstādei "Dzintara pilī" ir plaša dzintara izstrādājumu kolekcija, ieskaitot cilvēka lieluma piramīdu, kuras iekšpusē var pasēdēt, lai sajustu sastingušo sveķu ārstnieciskās īpašības. "Dzintara pils" pagrabā atrodas spīdzināšanas instrumenti, kas tika piemēroti uz cilvēkiem, kas nodarbojās ar nelikumīgu dzintara ieguvi. Otrajā stāvā var apskatīt Krievu pasaku un Austrumprūsijas piļu muzejus, kā arī apskatīt ekspozīciju, kas veltīta Jantarnijas ciemata vēsturei Prūsijas un Padomju laikos.

Vēlāk, pastaiga pa Jantarniju: pa lielisko Morisa Bekera vārdā nosaukto piejūras parku, kura veidošana sākta 19.gadsimta otrajā pusē, un pa jūras promenādi, kas ir vairāk nekā 2 km gara. Varēsiet apmeklēt arī vienu no labākajām smilšainajām pludmalēm Krievijā (kopš 2016.gada tai ir "Zilā karoga" statuss).

Vakarā atgriežamies Kaļiņingradā

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Kaļiņingrada – Sovetska – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Sovetsku

Apstāšanās uz Krievijas – Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* ekskursija "Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga" ar vietējo gidu - 6.00 EUR skolēnam

* ieejas biļetes:

Pasaules okeāna muzejs:
izpētes kuģis "Vitjaz" - 200 RUB pieaugušajam, skolēnam bez maksas
zemūdene-muzejs "B-413" - 300 RUB pieaugušajam, 100 RUB skolēnam
kosmosa sakaru kuģis "Kosmonauts Viktors Pacajevs" - 200 RUB pieaugušajam, 100 RUB skolēnam
zvejas kuģis-muzejs "SRT-129" - 200 RUB pieaugušajam, 100 RUB skolēnam
peldošā bāka "Irbenskij" - 200 RUB pieaugušajam, 100 RUB skolēnam
galvenais korpuss, ekspozīcija "Dziļums"+Akvariums - 300 RUB pieaugušajam, skolēnam bez maksas

Kaļiņingradas dzintara muzejs - 460 RUB pieaugušajam, 260 RUB skolēnam

"Dzintara rūpnīcas" demonstrāciju zāle - Primorskas karjera novērošanas klāja apmeklējums un izstāžu zāles "Dzintara māja" apmeklējums ar ekskursiju servisu (vienotā biļete) - 500 RUB pieaugušajam, 300 RUB skolēnam

Muzeju un izstāžu komplekss "Dzintara pils" - 100 RUB apmeklētājam

 

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu noformēšana - 10 EUR personai

 

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Kaliningrada 1 kolektiviem karte