Sanktpēterburga – vēsturiskā ciema Staraja Ladoga dārgumi – Katrīnas pils – pilsēta-cietoksnis Kronštate

Leningradas apgabala gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Sanktpēterburgu !...

Ceļojuma ilgums - 5 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 220.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Latvija – Igaunija – Krievija: Sanktpēterburga

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Narvā

Apstāšanās uz Igaunijas - Krievijas robežas

Ceļojumu turpinām uz Sanktpēterburgu

Sanktpēterburga ir otra lielākā Krievijas pilsēta, kurā dzīvo aptuveni 5,4 miljoni cilvēku. Pilsēta atrodas valsts ziemeļrietumos, Somu līča piekrastē un Ņevas upes grīvā. Sanktpēterburga ir federālas nozīmes pilsēta, Ziemeļrietumu federālā apgabala un Ļeņingradas apgabala administratīvais centrs. Mūsdienās tā ir viena no skaistākajām pilsētām ne tikai Krievijā, bet arī pasaulē, un bieži tiek dēvēta par "Ziemeļu Venēciju".
Ir grūti noticēt, ka kādreiz Sanktpēterburgas vietā bija nepārtraukti purvi. Pilsētu 1703.gada 16.maijā dibināja Krievijas cars Pēteris I, kad, pēc uzvaras pār zviedriem, viņš nolēma Zaķa salā uzbūvēt Pētera un Pāvila cietoksni. Pats pirmais pilsētas nosaukums ir Sankt-Piter-Burch. Tajā iemūžināts cara un apustuļa Pētera vārds. 1712.gadā uz Sanktpēterburgu pārcēlās Senāts, un pilsēta kļuva par Krievijas caristes galvaspilsētu.
Pirmais pasaules karš lielā mērā ietekmēja Sanktpēterburgas likteni. 1914.gada augustā, ņemot vērā pretvācu noskaņojumu, ar Nikolaja II rīkojumu pilsēta tika pārdēvēta par Petrogradu. 1917.gada 7.novembrī, Oktobra sociālistiskās revolūcijas laikā vara pilsētā nonāca boļševiku rokās, un tika izveidota Krievijas Padomju Republika ar galvaspilsētu Petrogradu. Pilsoņu kara laikā, pateicoties frontes un Vācu armijas tuvumam, V.I.Ļeņina valdība pārcēlās uz Maskavu, un 1918.gada 5.martā pilsēta zaudēja galvaspilsētas statusu. 1924.gada 26.janvārī pēc V.I.Ļeņina nāves, pamatojoties uz Petrogradas padomes lūgumu, II PSRS Vissavienības padomju kongresā Petrogradu pārdēvēja par Ļeņingradu.
Ļeņingradiešu varonība un izturība izpaudās Lielā Tēvijas kara laikā no 1941. līdz 1944.gadam. 1941.gada 8.septembrī iebrucējs sasniedza Lādogas ezeru, sagrāba Šliselburgu, pārņēma kontroli pār Ņevas izteku, bloķējot Ļeņingradu no sauszemes. Šī diena tiek uzskatīta par pilsētas aplenkuma sākumu, kuru veica nacistiskās Vācijas karaspēks no dienvidiem un Somijas karaspēks no ziemeļiem puses. Gandrīz 900 dienas un naktis pilnīgā blokādē iedzīvotāji ne tikai turēja pilsētu, bet arī sniedza milzīgu palīdzību frontē. Saskaņā ar dažādiem avotiem, blokādes gados gāja bojā no 600 tūkstošiem līdz 1,5 miljoniem cilvēku. 1943.gada 18.janvārī aplenkuma gredzens tika pārrauts, bet tikai 1944.gada 27.janvārī blokāde bija pilnībā pārtraukta. Pēc tās beigšanās Ļeņingradā bija palikuši tikai 560 tūkstoši iedzīvotāju. 1945.gada 1.maijā Ļeņingrada tika pasludināta par varoņpilsētu. Tūlīt pēc kara sākās pilsētas atjaunošana. 1945.gada septembrī sākās mācību gads un tika atklāta koncertsezona Filharmonijas Lielajā zālē.
Pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991.gadā pilsēta atkal mainīja nosaukumu. Iedzīvotāji referendumā nolēma, ka tā jāsauc tā, kā gribēja Pēteris I - par Sanktpēterburgu. Ar šo nosaukumu pazīstam joprojām. Viss vēsturiskais Sanktpēterburgas centrs ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija ar autobusu "Lielās pilsētas portrets". Apskatīsiet Sanktpēterburgas, vairāk nekā divus gadsimtus bijušās Krievijas impērijas galvaspilsētas, galvenos apskates objektus. Ekskursijas laikā iepazīsieties ar pasaulslavenajiem arhitektūras ansambļiem, apskatīsiet vēstures un kultūras pieminekļus, galvenos svinīgos laukumus un krastmalas.
Gids pastāstīs par galvenajiem vēsturiskajiem notikumiem, kas notika Sanktpēterburgā-Petrogradā-Ļeņingradā un lielā mērā noteica Krievijas likteni trīs gadsimtu garumā.
Ievērojamākās vietas: Vasiļjevas salas strēle (Ņevas panorāma, Pētera un Pāvila cietoksnis, biržas ēka), "Puškina māja", Universitātes galvenā ēka, Zinātņu akadēmijas ēka, Kunstkamera, Admiralitātes krastmala, Senāta laukums, Īzaka laukums, Admiralitātei klāt piegulošās ielas, Pils krastmala, Pils laukums, Koņušņaja laukums, Smoļnijs, kreiseris "Aurora".

Brīvais laiks

 

2.diena – Sanktpēterburga: Pētera un Pāvila cietoksnis un nakts kruīzs "Visa Pēterburga"

Brokastis viesnīcā

Ekskursija kājām pa Ņevas prospektu. Ejot pa Ņevas prospektu, uzzināsiet, kā veidojās Sanktpēterburgas galvenā iela, kā prospekts ir mainījies laika gaitā. Jūsu acu priekšā atvērsies trīs laukumu ansambļi. Vosstanija laukumu sauc par pilsētas otriem vārtiem, Ostrovska laukums ir viens no slavenajiem Krievijā izveidotajiem arhitektūras ansambļiem. Kazaņas laukumu veido grandioza Sanktpēterburgas galvenās katedrāles kolonāde.
Ņevas prospekta pirmsākumi ir 18.gadsimta sākumā, Pētera I laikā. Pamazām parasts meža izcirtums, kas savienoja Admiralitātes kuģu būvētavu ar Aleksandra Ņevska klosteri, pārvērtās par galveno Sanktpēterburgas maģistrāli, bet 19.gadsimta vidū jau bija ziemeļu galvaspilsētas biznesa un kultūras centrs.
Redzēsiet: Sākumā - Admiralitāte. Tālāk upes Moika krastmala, Volfa un Beranže konditoreja, Čičerina nams, Stroganova pils, luterāņu Sv. Pētera baznīca, Kazaņas laukums, Kazaņas katedrāle, Grāmatu nams, Engelharta nams, Kazaņas tilts, tirdzniecības centrs "Gostinnij Dvor", Armēņu baznīca, Sv. Katrīnas baznīca, Pilsētas dome , Pasāža, Ostrovska laukums, Publiskā bibliotēka, Aleksandrinska teātris, piemineklis Katrīnai II, Jelisejeva veikals, Fontankas upes krastmala, Aņičkova pils, Aņičkova tilts, Beloseļsku-Belozersku savrupmāja, Vosstanija laukums, Maskavas stacija.

Pēc tam dodamies uz vietu, kur dzimusi Pēterburga - uz Zaķu salu (Заячий остров), Pētera un Pāvila cietoksni

Ekskursija pa Pētera un Pāvila cietoksni - senāko pilsētas arhitektūras pieminekli. Cietoksni 1703.gadā dibināja Pēteris I. Tieši 1703.gada 27.maijs tiek uzskatīts par Sanktpēterburgas dzimšanas datumu, kaut sākotnēji pilsētas izveide nebija plānota. Pētera un Pāvila cietoksnis saskaņā ar Krievijas impērijas cietokšņu klasifikāciju ir I klases cietoksnis, pilsētas vēsturiskais kodols. Cietokšņa oficiālais nosaukums ir Sanktpēterburgas cietoksnis, 1914. - 1917.gados - Petrogradas cietoksnis.
Pētera un Pāvila cietoksnis ir unikāls 18. - 20.gadsimta vēstures, arhitektūras un nocietinājumu mākslas piemineklis. Cietokšņa teritorijā atrodas Sanktpēterburgas Valsts vēstures muzeja galvenais izstāžu komplekss. Cietokšņa teritorijā atrodas: Uzvaras vārti, Trubecka bastiona cietums, Ņevas vārti, Komendanta piestātne, Pētera un Pāvila katedrāle, Krievijas valdnieku kapa vietas, Komendanta nams, kapsēta, piemineklis Pēterim I, virsnieku apsardzes nams, artilērijas noliktava, Artilērijas, inženieru un sakaru karaspēka militāri-vēsturiskais muzejs, obelisks dekabristu nāvessoda izpildes vietā, pludmale, kā arī bastioni, vaļņi un ravelīni.
Pētera un Pāvila cietoksnis visā savā pastāvēšanas vēsturē nekad nav izmantots militāriem mērķiem. No 18.gadsimta pirmās ceturtdaļas līdz 20.gadu sākumam tas kalpoja kā cietums. Kopš 1924.gada šeit ir muzejs.

Brīvais laiks

22.00 autobuss jūs uzņems pie viesnīcas un dodamies uz piestātni Senāta laukumā

23.00 nakts kruīzs pa upi "Visa Pēterburga" (kanāli un tiltu pacelšana). Ekskursijas laikā izpētīsiet nakts Sanktpēterburgu no upes puses un redzēsiet kulta vietas: Ermitāžu, Pētera un Pāvila cietoksni, Fontanku ar Čižiku-Pižiku, Marijas teātri, dažādas pilis un pilsētas citas vizītkartes. Iepazīšanās ar "Ziemeļu Venēciju" kulmināciju būs skats uz centrālajiem tiltiem, kas plaši paveras pāri Ņevai - izpeldēsiet tieši zem tiem!...
Maršruts: Ņeva - Fontanka - Krjukova kanāls - Moika - Ziemas kanāls - Ņeva - piestātne "Vara jātnieks", 15 minūšu stāvēšana - Ņeva (tiltu pacelšana) - Fontanka (līdz Mihailovska pilij) - Moika - Īzaka laukums. Upes kruīza noslēgums ir 01.45.

No upes Moika piestātnes ar autobusu atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Sanktpēterburga – Staraja Ladoga – Sanktpēterburga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz ciemu Staraja Ladoga

Ekskursija pa muzeju-rezervātu "Staraja Ladoga". Apmeklēsiet apbrīnojamu vietu - Ladogu, Krievijas vecāko ziemeļu pilsētu, kas dibināta ne vēlāk kā 753.gadā. Šī ir zeme, uz kuras atrodas slavenā "ceļa no varjagiem uz grieķiem" ziemeļu atzars, uz šejieni valdīt tika uzaicināts kņazs Ruriks. Tieši šeit, saskaņā ar leģendu un vēstures liecībām, 862.gadā izcēlās Ruriks ar karadraudzi. Vairāk nekā 700 gadus tieši Ladoga bija aktīvas valsts darbības centrs – ziemeļu Krievzemes galvaspilsēta, un tikai pēc tam šīs tiesības ieguva Novgoroda. Šeit redzēsiet Rurika un Pravieša Oļega laika Krievzemi, kņaza Aleksandra Ņevska Krieviju un Pētera I impēriju. Jūsu skatienam pavērsies majestātiska panorāma ar pirmskristiešu apbedījumu kalniem, pirmsmongoļu dievnamiem, klosteru ansambļiem un 12. - 16.gadsimtu nocietinājumiem. Šeit, kā vēsta leģenda, Ladogas ziemeļu nomalē atrodas Pravieša kņaza Oļega apbedījums.
Apmeklēsim veco Ladogas cietoksni - pirmo akmens cietoksni Ziemeļu Krievzemes teritorijā. Saskaņā ar Ipatija un Radzivila hronikām 862.gadā Ladožkas upes ietekas vietā Volhovā Ruriks pārbūvēja koka cietoksni, kur pēc tam apmetās ar savu vienību. Pravieša Oļega valdīšanas laikā 9. un 10.gadsimtu mijā koka nocietinājumu vietā tika uzcelts akmens cietoksnis. Sakarā ar šaujamieroču izplatīšanos 16.gadsimtā cietoksnis tika pārbūvēts. Līdz mūsu dienām ir saglabājušies Klimentovskas un Vorotnajas torņi, kā arī savienojums starp tiem.
Vārtu tornī apskatīsim muzeja ekspozīciju, kas atrodas torņa otrajā un trešajā stāvā. Ekspozīcijas sadaļas veltītas Ladogas apgabala dienvidu daļas vēsturei no neolīta laikmeta līdz 18.gadsimtam.
Aplūkosim Sv. Dmitrija Solunska koka baznīcu, kas cietokšņa teritorijā tika izmantota kā siltā baznīca dievkalpojumam ziemā. Baznīca pirmo reizi tika minēta 1646.gadā kā "suverēna valsts", taču tā, iespējams, tika uzcelta pēc Ladogas atjaunošanas pēc tā saukto Juku laika notikumiem.
Apmeklēsim Sv. Jura baznīcu - 12.gadsimta otrās puses baltakmens dievnamu, kas atrodas cietokšņa teritorijā. Baznīcā ir saglabājušies unikāli 12.gadsimta fresku fragmenti. Neparastākā freska atrodas altārī, pretēji kanoniem - freska, kurā attēlots Svētais Juris, kurš savalda čūsku.
Pēc tam pastaigāsim pa Varjagu ielu - vecāko ielu Krievijā! Pirmo reizi minēta 15. gadsimtā. Varjagu iela kļuva slavena pēc tam, kad arheologi tās teritorijā atrada unikālus 9. - 10.gadsimta priekšmetus. Šeit redzēsim: pieminekli senās Krievzemes dibinātājiem - kņazam Rurikam un Pravietim Oļegam, skulptūru "Piekūns", Akmens kapelu, kas uzcelta 1913.gadā 12.gadsimta baznīcas vietā, tirgotāju Kaļazinu māju.
Un tirgotāja P.Kaļazina mājā apskatīsim ekspozīciju "Ladogas arheoloģija". Ekspozīcija iepazīstina ar dažādu kultūru un laikmetu priekšmetiem, sākot ar neolītu. Šeit ir izstādīti sadzīves priekšmeti, ieroči, kostīmi, kas dod priekšstatu par vietējo iedzīvotāju izskatu un sadzīvi dažādos laikos.
Tālāk, apmeklēsim Vecās Ladogas Nikolaja vīriešu klosteri, kas atrodas gleznainajā Volhovas upes kreisajā krastā augsta kalna ar nosaukumu "Uzvara" pakājē. Klosteris tika nodibināts 1240.gadā pēc uzvaras pār zviedriem Ņevas kaujā. Pats kņazs Aleksandrs Ņevskis lika pamatus klosterim un veltīja to svētajam Nikolajam Brīnumdarītājam. Klosteris izveidojās ap Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja baznīcu, kas uzcelta vēl agrāk, 12.gadsimtā. Mūsdienās Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja katedrāle ir galvenais klostera dievnams un unikāls senās Krievzemes arhitektūras piemineklis. Dievnamā nenotiek dievkalpojumi, jo noris atjaunošanas darbi. Starp klostera ēkām izceļas neparastie Svētie vārti, kas būvēti 1691.gadā, un Sv. Joana Hrizostoma, saukts arī Jānis Zeltamute, baznīca, kas celta 1873.gadā saskaņā ar senās bazilikas principiem. Tieši šajā dievnamā tika novietots šķirsts ar Svētā Nikolaja Brīnumdarītāja relikvijām. Netālu atrodas 1692.gadā celtais astoņstūru trīs stāvu telts veida zvanu tornis ar koka augšdaļu. Ap klosteri uzbūvēts akmens žogs. Tā stūros ir divstāvu ķieģeļu tornīši ar augstiem smailiem jumtiem, vienā no tiem atrodas kapela. Redzēsim arī 2010.gadā uzcelto jauno kapelu Tihvinas Dievmātes ikonai. Kopš 2002.gada klosteris ir funkcionējoša mūku mājvieta.
Pēc pusdienām dodamies uz 12.gadsimta vidū dibināto Vecās Ladogas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteri. 14.gadsimtā klosteris nodrošināja patvērumu topošajai svētajai Kašinskas Annai, Tveras kņaza Mihaila sievai, kura laikā, kad tatāri postīja Tveru, slēpās Ladogā. 1718.gadā uz klosteri tika izsūtīta Pētera I pirmā sieva cariene Jevdokija Lopuhina. Viņa dzīvoja klosterī līdz Pētera Lielā nāvei 1725.gadā. Pēc revolūcijas 20.gadsimta sākumā klosteris tika slēgts. Ticīgajiem tas tika atdots avārijas stāvoklī tikai 2000.gada sākumā. Klosteris atkārtoti tika atvērts 2005.gada 28.augustā. Mūsdienās klostera teritorijā, ko ieskauj ķieģeļu žogs, ietilpst vairāki desmiti akmens un koka ēku. Redzēsim: 1825. gadā uzceltos rietumu Svētos vārtus, Svētā Krusta paaugstināšanas baznīcu, kas celta kopā ar slimnīcas ēku 1862.gadā, maltītes uzņemšanas ēku, kas uzcelta 1917.gadā, Zvanu torni, kapelu virs mocekles Varvaras akas, ēku ar mūku cellēm. Apmeklēsim Ziemeļu Krievzemes pērli - 12.gadsimta Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcu ar freskām, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Tālāk, uz Mališevas kalna apbrīnosim Jāņa Kristītāja Kristus Piedzimšanas baznīcu. Baznīca ir zināma kopš 1276.gada, bet pašreizējā ēka uzcelta 1695.gadā. Jāņa Kristītāja dzimšanas baznīca ir bijusī Jāņa Kristītāja klostera četru pīlāru piecu kupolu katedrāle, mūsdienās funkcionējoša pareizticīgo baznīca ar Sv. Paraskevas Pjatnicas altāri un astoņstūra stabu formas zvanu torni. Tagad baznīca ir pieder Nikolaja klosterim. Ir zināms, ka cara Borisa Godunova ģimene atbalstīja klosteri. 1604.gada hronikā ir rakstīts, ka cars klosterim uzdāvināja divus zvanus, uz kuriem vienā bija iegravēts uzraksts: "Ladogai - manas valsts cietoksnim". Mališevas kalna pakājē Volhovas krastā redzēsim vecāko zināmo svēto avotu Krievijā - Sv. Paraskevas Pjatnicas svēto avotu. Šeit varēsiet smelties ūdeni - lūdzu, neaizmirstiet ērtos traukus!
Ekskursijas beigās apmeklēsim slavenos Ladogas kapu kalnus. Gleznainajā Volhovas krastā Sopkas apkārtnē paceļas kalnu grupa, no kurām lielāko sauc par Oļega kapu vai Pravieša Oļega pilskalnu. No šejienes varat baudīt skaistākos skatus uz apkārtni. Ar šo vietu saistītas daudzas leģendas un tradīcijas.

Vakarā atgriežamies Sanktpēterburgā

Brīvais laiks

 

4.diena – Sanktpēterburga – Katrīnas pils – Sanktpēterburga: Valsts Ermitāža

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz pilsētu Puškina

Puškinai ir liela kultūrvēsturiska vērtība gan Sanktpēterburgas, gan visas Krievijas nozīmē. Pilsēta ir unikāls vēstures un arhitektūras piemineklis, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā "Sanktpēterburgas vēsturiskā centra un saistīto pieminekļu" sastāvdaļa.
Lielākā pilsētas vērtība ir Valsts muzejs-rezervāts "Carskoje Selo" - pilsētbūvniecības mākslas piemineklis un 18. - 20.gadsimta sākumā pils un parka ansamblis. Šeit atrodas Katrīnas un Aleksandra pilis ar tādu pašu nosaukumu parkiem, unikāliem skulpturāliem ansambļiem un arhitektūras šedevriem, kā arī Carskoje Selo licejs, kurā dzīvoja un mācījās izcilais krievu dzejnieks Puškins.

Apmeklēsiet Katrīnas pili, kas zināma arī kā Lielā Carskoje Selo pils un Lielā Katrīnas pils. Bijusī imperatoru pils, trīs Krievijas ķeizarieņu - Katrīnas I, Elizabetes un Katrīnas II, oficiālā vasaras rezidence. Ēkas pamati ielikti 1717.gadā pēc Krievijas ķeizarienes Katrīnas I pavēles, kuras vārdā tā ir nosaukta. 18.gadsimta laikā pils tika pārbūvēta vairākkārt, un tās pašreizējā formā ir vēlīnā baroka paraugs.
Šodien Katrīnas pils-muzeja ekspozīcija aptver vairāk nekā 300 gadus izcilā pieminekļa vēsturi un iepazīstina ar to arhitektu darbiem, kuri piedalījās tās celtniecībā un telpu noformēšanā 18. un 19.gadsimtos, kā arī iepazīstina ar restauratoru sasniegumiem, kuri pili atdzīvināja pēc Otrā pasaules kara. No kara laikā sagrautajām 58 pils zālēm 32 ir atjaunotas.
Katrīnas pils apskatē iekļauts: Parādes trepes, Pirmā izstāžu zāle, Lielā zāle, priekštelpas, Kavalērijas ēdamzāle, Baltā parādes ēdamzāle, Aveņkrāsas kolonnu telpa, Zaļo kolonnu telpa, Portretu zāle, Dzintara istaba - viena no slavenākajām pils telpām, Gleznu zāle, Mazā baltā ēdamistaba, Ķīniešu viesistaba, Aleksandra I privātās istabas, izstāde "Romanovu dinastija Carskoje Selo".

Pēc tam, dosieties pastaigā pa Katrīnas parku. Kopā ar pils kompleksu Katrīnas parks ir neatņemama Carskoje Selo rezidences sastāvdaļa - pasaules skaistākais dārza mākslas piemineklis no 18.gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam. Parks sastāv no divām daļām: regulārā Vecā dārza un Angļu ainavu parka.
Izbaudīsiet ziedošu aleju un mākslīgu ūdenskrātuvju skatus un aplūkojiet daudzas unikālas celtnes un vēstures pieminekļus. Parka teritorijā atrodas: apmēram 100 dažādu skulptūru, Kamerona galerija, Augšējā vanna, paviljons "Ermitāžas virtuve", paviljons "Ermitāža", Marmora tilts, Granīta terase, paviljons "Grota", komplekss "Aukstā pirts", komplekss "Admiralitāte", Česmena kolonna, "Piramīda", Sarkanā kaskāde, paviljons "Koncertzāle", paviljons "Zāle uz salas" un daudz kas cits.

Atgriežamies Sanktpēterburgā

Dodamies uz Sanktpēterburgas pērli - Valsts Ermitāžu

Apmeklēsiet Ermitāžas galveno muzeju kompleksu. Valsts Ermitāža (līdz 1917.gadam - Imperatora Ermitāža) ir viena no lielākajām pasaulē mākslas krātuvēm, kuras kolekcijas veidojās 18. - 19.gadsimtā. 1764.gadā dibinātais muzejs ir lielākais pasaulē pēc izstādīto eksponātu skaita.
Galvenajā muzeja kompleksā ietilpst savstarpēji savienotas ēkas: Ziemas pils, Mazā Ermitāža, Lielā (Vecā) Ermitāža, Jaunā Ermitāža un Ermitāžas teātris. Publiski pieejamas 365 istabas, kurās ir vairāk nekā 2 miljoni 700 tūkstoši eksponātu: 600 tūkstoši arheoloģisko atradumu, 15 tūkstoši gleznu no meistariem no visas pasaules, vairāk nekā miljons medaļu un monētu un daudz kas cits. Muzeja kompleksā ietilpst arī Ģenerālštāba ēka, Imperatora porcelāna fabrikas muzejs, restaurācijas un uzglabāšanas centrs un Menšikova pils.

Brīvais laiks

 

5.diena – Sanktpēterburga – pilsēta-cietoksnis Kronštate – Igaunija – Latvija – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kronštati

Unikāla iespēja apmeklēt vienu no interesantākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas uz Kotlinas salas Somu līcī. Padomju laikā Kronštate bija slēgta militārā pilsēta, kurā atradās daudz Baltijas flotes bāzu. Daļa ceļa uz Kronštati ies pa Sanktpēterburgas aizsprostu - aizsargdambi pret plūdiem.

Pilsētu-cietoksni Kronštati 1703.gadā dibināja Krievijas cars Pēteris I kā jūras cietoksni un jūras karabāzi. Pirmo fortu uzcēla uz salas, kas tika uzbērta 1703. - 1704. gada ziemas laikā, uz smilšainas strēles, kas stiepjas no kontinentālās daļas uz ziemeļiem un beidzas netālu no Kotlinas salas. 1704.gada 18.maijā cietoksnis tika iesvētīts un nosaukts par Kronšloti. Šī diena tiek uzskatīta par Kronštates pilsētas dibināšanas datumu. 1706.gadā cietoksni papildināja ar vēl vienu fortu salas rietumu galā. Tieši šajā laikā muižnieki, tirgotāji ar ģimenēm un daudzi strādājošie tika pārcelti uz Kronštati uz pastāvīgu dzīvi. Tika uzcelta Pētera I trīs stāvu pils (nodegusi 18.gadsimta beigās) un Itāļu pils. 1717.gadā uz salas tika izveidota jūras slimnīca. Kopš 1720.gada Kronštate ir galvenā Baltijas flotes bāze. 1722.gadā tika uzcelts forts-sala "Citadele". No 1723. līdz 1747.gadam tika uzcelts centrālais cietoksnis, kas ieskauj Kronštati no jūras un sauszemes. Šī pilsēta ir jūras priekšpostenis, kas gandrīz trīs gadsimtus aizstāvēja Sanktpēterburgu. Kronštates vēsture ir pilna varoņdarbu un nežēlīgu traģēdiju, kas saistītas ar Krievijas floti, revolucionāriem un militāriem notikumiem. Šeit atrodas aptuveni 300 vēstures, kultūras un tehnikas pieminekļu, lai gan tos ne vienmēr ir viegli ieraudzīt un ne visus var brīvi apmeklēt. Kronštates vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. 2009.gada aprīlī Kronštatei ir piešķirts nosaukums "Militārās slavas pilsēta". 2013.gada maijā Krievijas Banka izlaida piemiņas monētu ar Kronštates ģerboni.

Ekskursija "Leģendārā Kronštate". Ekskursija kājām sāksies Kronštates mazākajā ieliņā - Bezimjannaja ieliņā, netālu no lielā čuguna Katla. Katls ir viens no pilsētas simboliem un atgādina leģendu, kas izskaidro Kotlinas salas nosaukuma izcelsmi.
Dosimies līdz Andreja laukumam un apstāsimies vietā, kur atradās slavenā Sv. Andreja katedrāle, kas tika iznīcināta reliģiskās vajāšanas laikā. Netālu redzēsim kapelu Tihvinas Dievmātes ikonai, kas atjaunota 2009.gadā tās vēsturiskajā vietā. Šī kapela tika uzcelta kā Sv. Andreja katedrāles miniatūra kopija.
Nākamais maršruta punkts ir Vēlmju Koks, pie kura varēsiet iedomāties vēlēšanos, un tā noteikti piepildīsies! Pa ceļam redzēsim muzikālo strūklaku, 1832.gadā uzcelto Kronštates tirdzniecības centru "Gostinij Dvor" un Jūras bibliotēkas ēku.
Tālāk dodoties gar Obvodnijas kanālu apskatīsim Admiralitātes ēkas, senās sarkano ķieģeļu ēkas, nodrošinājuma noliktavas (veikalus), kas uzceltas 1787. - 1798.gados.
Ejot pa Kārļa Marksa ielu, redzēsim vairākas interesantas 19.gadsimta ēkas un pieminekli Lielā Tēvijas kara laikā kritušajiem zemūdeņu jūrniekiem.
Uz Makarova ielas, kas iet gar Somu līci, aplūkosim daudzus Pētera I laika pieminekļus. Pirmās akmens mājas - "Guberņas mājas", kas uzceltas 1717. - 1725.gados, un kņazam A. Menšikovam klasicisma stilā 1720. - 1724.gados celto Itālijas pili. Netālu no pils atrodas piemineklis Pjotram Pahtusovam, Kronštates goda pilsonim, jūras braucējam, salu arhipelāga Novaja Zemļa pētniekam. Granīta postamenta otrajā pusē attēlots Kronštates ģerbonis, kas apstiprināts tālajā 1780.gadā. No pils paveras skaists skats uz Itāļu dīķi un tirdzniecības ostu. Panorāma ar Holandiešu virtuvi, zivju tirdzniecības letēm un muitu atgādina par laiku, kad Kronštate bija liela tirdzniecības osta. No šejienes paveras skats arī uz Kronštates cietokšņa pirmā forta - Kronšlota forta, siluetu.
Lai apskatītu ūdens līmeni Somu līcī, dosimies pie Baltijas jūras līmeņa mērītāja. Jūras virsma, kas iet caur Kronštates mērītāju ir vienāda ar 0 (nulle), kas ir sākumpunkts visu sauszemes augstuma un jūras dziļuma atskaites mēriem Krievijā. Joprojām darbojas plūdmaiņu mērītājs, kas no acīm ir paslēpts namiņā, kas stilizēts Pētera I laika arhitektūrā. Pie Zilā tilta iepretim plūdmaiņu rādītājam redzēsim piemiņas zīmi "Blokādes stagaram".
Ejot pa Makarova ielu šķērsosim Doku paceļamo tiltu un apskatīsim daļu no grandiozās Doku sistēmas - 18.gadsimta pirmajā pusē uzbūvētā Pētera I kanāla. Doku sistēma ietver: Petrovska kanālu, krustu, gravu un baseinu. Visas sistēmas daļas ir saglabājušās līdz mūsdienām un ir pārsteidzošas pēc saviem izmēriem. Šīs sistēmas kopējais garums ir vairāk nekā 2 km.
Tad apmeklēsim Petrovska parku - iecienītu atpūtas vietu vietējiem iedzīvotājiem, un apskatīsim uzcelto pieminekli Pēterim I, pilsētas dibinātājam.
Pēc tam nokāpsim līdz Petrovska piestātnei, kur varēsiet sajust visu jūras pilsētas romantiku - apbrīnot ostā stāvošos Krievijas flotes karakuģus, apskatīt 18.gadsimta bāku un ieelpot jūras gaisu.
Pa Komunisma ielu dosimies uz Kronštates centrālo laukumu - Enkuru laukumu. Šeit redzēsim: pieminekli admirālim Makarovam, Memoriālu revolucionāro notikumu upuriem, Slavas aleju, Makarova tiltu, Gravu parku un Jūras Nikolaja katedrāli - pēdējo un lielāko no jūras katedrālēm, kas tika uzceltas Krievijas impērijā 1903. - 1913.gados. Šodien tā ir galvenā Krievijas jūras katedrāle.

Brīvais laiks

Pēc tam, izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Krieviju

Apstāšanās uz Krievijas – Igaunijas robežas

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 4 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* ekskursija ar autobusu "Lielās pilsētas portrets" ar vietējo gidu - 10.00 EUR personai

* ekskursija kājām pa Ņevas prospektu ar vietējo gidu - 10.00 EUR personai

* nakts kruīzs "Visa Pēterburga" - no 1500 RUB personai

* izbraukuma ekskursija uz muzeju-rezervātu "Staraja Ladoga" ar vietējo gidu - 12.00 EUR personai

* ekskursija kājām "Leģendārā Kronštate" ar vietējo gidu - 8.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Pētera un Pāvila cietoksnis:
Ieeja cietoksnī - bezmaksas
Ekskursija pa cietoksni ar vietējo gidu - 5.00 EUR personai
Kompleksā biļete objektu apmeklēšanai cietoksnī - 750 RUB apmeklētājam
Biļetē iekļauts:
1. Pētera un Pāvila katedrāle un Krievijas valdnieku kapa vietas
2. Trubecka bastiona cietums
3. Kosmonautikas un raķešu tehnikas muzejs
4. Ekspozīcija "Vēsture Sanktpēterburga-Petrograda. 1703-1918"
5. Ekspozīcija "Pētera un Pāvila cietokšņa vēsture"
6. Ekspozīcija "Zinātnes un tehnikas muzejs"
7. Ekspozīcija "Arhitektūras keramikas muzejs
8. Ekspozīcija "Mūsdienu modernā pasaule"
Biļete dod arī tiesības bez maksas apmeklēt pagaidu izstādes cietokšņa teritorijā

Muzejs-rezervāts "Staraja Ladoga":
Ieeja vecās Ladogas cietokšņa teritorijā - pieaugušajiem 50 RUB, personām no 16 līdz 18 gadiem 20 RUB, bērniem līdz 16 gadiem bez maksas
Muzeja ekspozīciju vienotā biļete - pieaugušajiem 200 RUB, personām no 16 līdz 18 gadiem 100 RUB, bērniem līdz 16 gadiem bez maksas
Sv. Jura baznīcas freskas - pieaugušajiem 80 RUB, personām no 16 līdz 18 gadiem 50 RUB, bērniem līdz 16 gadiem bez maksas

Katrīnas pils un katrīnas parks - pieaugušajiem 1200 RUB, studentiem 600 RUB, skolēniem no 16 gadiem 430 RUB, bērniem līdz 16 gadiem ieeja bez maksas. Ekskursija ar bezmaksas audio gidu

Valsts Ermitāžas Galvenais muzeju komplekss – pieaugušajiem 500 RUB, bērniem līdz 18 gadiem ieeja bez maksas. Audio gids krievu valodā 350 RUB, jebkurā citā valodā 500 RUB

 

Uzmanību! Tūrisma nodoklis par izmitināšanu Sanktpēterburgā tiek maksāts viesnīcā - 100 RUB diennaktī

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu noformēšana – 10.00 EUR personai

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Sanktpeterburga Staraja-Ladoga Puskina Kronstate