Austrumprūsija – unikālā Kēnigsberga - "diena ar Saules akmeni" Jantarnijā un Kuršu kāpas apburošais skaistums

Kaliningrada 1 gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Kaļiņingradas apgabalu ! …

Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 123.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Kaļiņingrada

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Apstāšanās uz Lietuvas – Krievijas robežas

No pašas mazākās Lietuvas pilsētas Panemunes, pa krāšņo "Karalienes Luīzas" tiltu, kas uzcelts pāri Nemunas upei, iebraucam Krievijas Kaļiņingradas apgabala Sovetskas (vēsturiski - Tilzīte) pilsētā.

Ceļojumu turpinām uz Kaļiņingradu

Kaļiņingrada - pilsēta Krievijā, Kaļiņingradas apgabala administratīvais centrs, kurā dzīvo 476 tūkstoši cilvēku. Tā atrodas pie Prēgeles upes ietekas Kaļiņingradas līcī. Pilsētu 1255.gadā dibināja Vācu ordeņa bruņinieki prūšu apdzīvotā zemē, nopostītās Tvangstes pils vietā. Līdz 1945.gadam pilsēta bija Austrumprūsijas centrs, kuras nosaukums līdz 1946.gada 4.jūlijam bija Kēnigsberga. Kaļiņingrada, iespējams, ir viena no interesantākajām Krievijas pilsētām, ar Eiropai raksturīgo arhitektūru un dzīvesveidu, kas rada tūristiem neviennozīmīgu iespaidu.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam dodamies uz Kaļiņingradas dzintara muzeju. Vienīgais Krievijā dzintara muzejs tika atvērts 1979.gadā. Tā atrodas Kaļiņingradas centrā Augšējā ezera krastā 19.gadsimta vidus cietokšņa tornī. Dzintara muzejs ir viena minerāla muzejs. Izstāde atrodas ēkas trīs stāvos ar kopējo platību aptuveni 1000 kvadrātmetru. Pēc satura tas ir sadalīts dabaszinātnes un kultūrvēstures nodaļās. Ekspozīcijā ir lielākais Krievijā "saules akmens", kas sver 4 kg 280 g.

Vēlāk, ekskursija "Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga". Ceļā dosimies ar autobusu un iepazīsimies ar visiem pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem. Apstāsimies Centrālajā laukumā, vietā, kur sākās Kēnigsbergas vēsture un kūsāja viduslaiku dzīve. Pastāvēsim spokainās Karaliskās pils ēnā. Tālāk izbrauksim pa loku apkārt viduslaiku pilsētai, redzēsim Karaliskos, Zakhaimas, Frīdlandes un citus vārdus. Izbaudīsim elitārā Amalienavas rajona mieru un komfortu, Maraunenhofas rajonā pastaigāsimies gar Augšējo ezeru, ielūkosimies "Marcipāna namiņā", un, protams, neaizmirsīsim pilsētas galveno laukumu. Ekskursiju beigsim pastaigājoties pa Kneiphofas salu, apbrīnojam Katedrāles varenību, atklāsim tiltu noslēpumu un apmeklēsim ērģeļmūzikas koncertu. Kādā no mājīgajām Zivju ciema kafejnīcām iedzersim tasi kafijas vai karstas šokolādes.

Brīvais laiks

 

2.diena – Kaļiņingrada – Jantarnija – Kaļiņingrada

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Pasaules okeāna muzeju

Pasaules okeāna muzejs tika nodibināts 1990.gada 12.aprīlī, taču tikai 1994.gadā tas varēja uzņemt pirmos apmeklētājus. Tas ir Krievijā pirmais visaptverošais jūras muzejs. Muzejā ir ekspozīcijas, kas veltītas kuģniecībai, jūras florai un faunai, okeāna ģeoloģijai un hidroloģijai, kā arī jūras bibliotēka un funkcionējoša ekoloģiskā stacija. Muzejs veic arī zinātnisko darbu. Varēsiet apskatīt muzeja kuģus: izpētes kuģi "Vitjaz", zemūdeni-muzeju "B-413", kosmosa sakaru kuģi "Kosmonauts Viktors Pacajevs", zvejas kuģi-muzeju "SRT-129" un peldošo bāku "Irbenskij".

Pēc tam izbraucam uz kūrortciematu Jantarniju

Jantarnija (vēsturiski - Palmnikene) - galvenā dzintara Meka. Palmnikene kā apdzīvota vieta radās 1654.gadā. Jantarnija unikalitāte ir tajā apstāklī, ka tikai šeit tiek iegūts pārsteidzoša skaistuma un īpašības dzintars. Tikai šajā ciematā atrodas pasaulē vienīgais dzintara ieguves kombināts, kurā iegūst un apstrādā dzintaru.

Apmeklējam Kaļiņingradas dzintara ieguves kombinātu. Apmeklējot dzintara ieguves kombināta tūrisma objektus, varēsiet izmantot unikālo iespēju apskatīt vienīgo pasaulē uzņēmumu, kas rūpnieciski iegūst dzintaru, iepazīties ar Baltijas dzintaru, atklāsiet senos dzintara ceļus, sekosiet Vācu ordeņa bruņinieku pēdās, iegremdēsieties pasaules slavenās Dzintara istabas vēsturē, apbrīnosiet Primorskas karjera panorāmu, uzzināsiet par dzintara ieguves un apstrādes metodēm, ieiesiet Dzintara piramīdā un, ievēloties vēlēšanos izjutīsiet "Baltijas akmens" dzīvo spēku.

Pēc tam dodamies uz muzeju un izstāžu kompleksu "Dzintara pils". Muzeja ekspozīcija ir izvietota 14.gadsimta Palmnikenes pilī. Papildus vēsturiskajai izstādei "Dzintara pilī" ir plaša dzintara izstrādājumu kolekcija, ieskaitot cilvēka lieluma piramīdu, kuras iekšpusē var pasēdēt, lai sajustu sastingušo sveķu ārstnieciskās īpašības. "Dzintara pils" pagrabā atrodas spīdzināšanas instrumenti, kas tika piemēroti uz cilvēkiem, kas nodarbojās ar nelikumīgu dzintara ieguvi. Otrajā stāvā var apskatīt Krievu pasaku un Austrumprūsijas piļu muzejus, kā arī apskatīt ekspozīciju, kas veltīta Jantarnijas ciemata vēsturei Prūsijas un Padomju laikos.

Vēlāk, pastaiga pa Jantarniju: pa lielisko Morisa Bekera vārdā nosaukto piejūras parku, kura veidošana sākta 19.gadsimta otrajā pusē, un pa jūras promenādi, kas ir vairāk nekā 2 km gara. Varēsiet apmeklēt arī vienu no labākajām smilšainajām pludmalēm Krievijā (kopš 2016.gada tai ir "Zilā karoga" statuss).

Atgriežamies Kaļiņingradā

Brauciens ar kuģīti pa Prēgeles upi. Maršrutā "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" iekļauti galvenie apskates objekti: jaunais stilizētais komplekss "Zivju ciems", Jubilejas un Medus tilti, Katedrāles un Tirdzniecības biržas senās celtnes, Pasaules okeāna muzeja unikālie kuģi, divlīmeņu tilts, bijušās Kēnigsbergas ostas atjaunotās noliktavas un elevatori un Kaļiņingradas tirdzniecības ostas jaunajās piestātnes. Brauciena ilgums - 1 stunda.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Kaļiņingrada – Kuršu kāpas nacionālais parks: "Dejojošais mežs" un "Efa augstiene" – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kuršu kāpas nacionālo parku

Kuršu kāpa ir smilšaina pussala, kas atdala Baltijas jūru no Kuršu jomas. Kāpas garums ir 98 km, platums no 400 metriem līdz 3,8 km. Daļa Kuršu kāpas atrodas Krievijas Federācijā, daļa Lietuvas Republikā, jo tā stiepjas no Zeļenogradskas pilsētas dienvidos līdz Klaipēdas pilsētai ziemeļdaļā. Šis nacionālais dabas rezervāts ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tikai šeit var redzēt "klejojošas" kāpas un dzirdēt, kā "klusi" dzied smiltis zem un čukst simtgadīgas priedes. Šeit - tīrākais jūras gaiss, unikālās "zilā karoga" pludmales, vienas no augstākajām kāpām Eiropā, sēņu un ogu bagāti meži, bet savvaļas dzīvnieki gandrīz nebaidās no cilvēka.

Apmeklēsim "Dejojošo mežu". Mežs ir viens no slavenākajiem Kuršu kāpas apskates objektiem. Maršruts iepazīstina ar neparastu priežu meža posmu, kas tika stādīts 20.gadsimta 60.gadu sākumā Kruglojas kāpā. Sils pārsteidz tūristus ar to, ka gandrīz visas tā priedes ir izliektas, sazarotas vai pat dīvaini savītas. Interesanti, ka šajā meža daļā neatradīsiet nevienu citu koku. Līdz pat mūsdienām nav atbildes uz jautājumu, kas kalpoja tik dīvainai priežu "uzvedībai", jo pamatā tās aug ideāli taisnas.

Tālāk ceļš uz "Efa augstieni". Kuršu kāpas 42. kilometrā sākas ekoloģiskā taka "Efa augstiene", kas vijas gar Petšas kāpas dienvidrietumu nogāzi. Kāpa Petša (vācu valodā Petschberg) - viena no augstākajām kāpām Eiropā atrodas netālu no Morskoje ciema. Kāpas augstākais punkts - 64 metri virs jūras līmeņa, tika nosaukts par "Efa augstieni" par godu slavenajam kāpu inspektoram Vilhelmam Francim Efam, kurš bija pirmais, kas nāca klajā ar ideju stiprināt Kuršu kāpu. Uzkāpjot līdz novērošanas laukumam, nonākat īstā tuksnesī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Kuršu līci un smilšu kāpām. Atrodoties tās virsotnē, varat dzirdēt slavenās "dziedošās smiltis".

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Krievijas – Lietuvas robežas

Turpinām ceļojumu, baudot Kuršu kāpas dabu, uz Klaipēdu

Ar prāmi pārceļamies uz Klaipēdu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
* Krievijas Kuršu kāpas nacionālā parka ekoloģiskais nodoklis
* Lietuvas Kuršu kāpas nacionālā parka ekoloģiskais nodoklis
* prāmis no Kuršu kāpas uz Klaipēdu

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
ekskursija ar vietējo gidu "Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga" - 7.00 EUR personai

* ieejas biļetes:
 
Kaļiņingradas dzintara muzejs: pastāvīgā ekspozīcija - pieaugušajiem 460 RUB, bērniem 260 RUB
 
Pasaules okeāna muzejs:
izpētes kuģis "Vitjaz" - pieaugušajiem 200 RUB, bērniem no 16 līdz 18 gadiem 100 RUB, bērniem no 6 līdz 16 gadiem bezmaksas
zemūdene-muzejs "B-413" - pieaugušajiem 300 RUB, bērniem no 16 līdz 18 gadiem 150 RUB, bērniem no 6 līdz 16 gadiem 100 RUB
kosmosa sakaru kuģis "Kosmonauts Viktors Pacajevs" - pieaugušajiem 200 RUB, bērniem no 16 līdz 18 gadiem 150 RUB, bērniem no 6 līdz 16 gadiem 100 RUB
zvejas kuģis-muzejs "SRT-129" - pieaugušajiem 150 RUB, bērniem no 16 līdz 18 gadiem 100 RUB, bērniem no 6 līdz 16 gadiem 50 RUB
galvenais korpuss, ekspozīcija "Dziļums"+Akvariums - pieaugušajiem 300 RUB, bērniem no 16 līdz 18 gadiem 200 RUB, bērniem no 6 līdz 16 gadiem bezmaksas
 
Kaļiņingradas dzintara ieguves kombināts: ekskursiju pakalpojumu izmaksas apmeklējot Primorskas karjera novērošanas klāju un izstāžu zāli "Dzintara māja" - pieaugušajiem 800 RUB, bērniem 300 RUB
 
Muzeju un izstāžu komplekss "Dzintara pils" - pieaugušajiem 100 RUB, bērniem 50 RUB
 
Brauciens "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" ar kuģīti pa Prēgeles upi - pieaugušajiem 500 RUB, bērniem no 6 līdz 12 gadiem 250 RUB
 
 

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu noformēšana - 10.00 EUR personai

 

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Kaliningrada 1 kolektiviem karte