Austrumprūsijas leģendas - unikālā Kēnigsberga un Kuršu kāpas apburošais skaistums

Kaliningrada gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Kaļiņingradas apgabalu ! …

Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 168.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Kaļiņingradas apgabals – Kaļiņingrada

24.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas – Krievijas robežas

No pašas mazākās Lietuvas pilsētas Panemunes, pa krāšņo "Karalienes Luīzas" tiltu, kas uzcelts pāri Nemunas upei, iebraucam Krievijas Kaļiņingradas apgabala Sovetskas (vēsturiski - Tilzīte) pilsētā.

Dodamies uz Kaļiņingradu

Kaļiņingrada - pilsēta Krievijā, Kaļiņingradas apgabala administratīvais centrs, kurā dzīvo 476 tūkstoši cilvēku. Tā atrodas pie Prēgeles upes ietekas Kaļiņingradas līcī. Pilsētu 1255.gadā dibināja Vācu ordeņa bruņinieki prūšu apdzīvotā zemē, nopostītās Tvangstes pils vietā. Līdz 1945.gadam pilsēta bija Austrumprūsijas centrs, kuras nosaukums līdz 1946.gada 4.jūlijam bija Kēnigsberga. Kaļiņingrada, iespējams, ir viena no interesantākajām Krievijas pilsētām, ar Eiropai raksturīgo arhitektūru un dzīvesveidu, kas rada tūristiem neviennozīmīgu iespaidu.

Ekskursija "Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga". Ceļā dosimies ar autobusu un iepazīsimies ar visiem pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem. Apstāsimies Centrālajā laukumā, vietā, kur sākās Kēnigsbergas vēsture un kūsāja viduslaiku dzīve. Pastāvēsim spokainās Karaliskās pils ēnā. Tālāk izbrauksim pa loku apkārt viduslaiku pilsētai, redzēsim Karaliskos, Zakhaimas, Frīdlandes un citus vārdus. Izbaudīsim elitārā Amalienavas rajona mieru un komfortu, Maraunenhofas rajonā pastaigāsimies gar Augšējo ezeru, ielūkosimies "Marcipāna namiņā", un, protams, neaizmirsīsim pilsētas galveno laukumu. Ekskursiju beigsim pastaigājoties pa Kneiphofas salu, apbrīnojam Katedrāles varenību, atklāsim tiltu noslēpumu un apmeklēsim ērģeļmūzikas koncertu. Kādā no mājīgajām Zivju ciema kafejnīcām iedzersim tasi kafijas vai karstas šokolādes.

Pēc tam dodamies uz Pasaules okeāna muzeju

Pasaules okeāna muzejs tika nodibināts 1990.gada 12.aprīlī, taču tikai 1994.gadā tas varēja uzņemt pirmos apmeklētājus. Tas ir Krievijā pirmais visaptverošais jūras muzejs. Muzejā ir ekspozīcijas, kas veltītas kuģniecībai, jūras florai un faunai, okeāna ģeoloģijai un hidroloģijai, kā arī jūras bibliotēka un funkcionējoša ekoloģiskā stacija. Muzejs veic arī zinātnisko darbu. Varēsiet apskatīt muzeja kuģus: izpētes kuģi "Vitjaz", zemūdeni-muzeju "B-413", kosmosa sakaru kuģi "Kosmonauts Viktors Pacajevs", zvejas kuģi-muzeju "SRT-129" un peldošo bāku "Irbenskij".

Brīvais laiks

Tiem, kuri vēlēsies, varēs izbraukt ar kuģīti pa Prēgeles upi.
Maršrutā "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" iekļauti galvenie apskates objekti: jaunais stilizētais komplekss "Zivju ciems", Jubilejas un Medus tilti, Katedrāles un Tirdzniecības biržas senās celtnes, Pasaules okeāna muzeja unikālie kuģi, divlīmeņu tilts, bijušās Kēnigsbergas ostas atjaunotās noliktavas un elevatori un Kaļiņingradas tirdzniecības ostas jaunajās piestātnes. Brauciena ilgums - 1 stunda.

Brauciens "Kaļiņingrada - Kēnigsberga" ar kuģīti pa Prēgeles upi - 9.00 EUR personai

Brauciens notiks, ja būs ne mazāk kā 20 cilvēku

Nakts viesnīcā

 

2.diena – Kaļiņingrada – Jantarnija – Kaļiņingrada

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kaļiņingradas dzintara muzeju. Vienīgais Krievijā dzintara muzejs tika atvērts 1979.gadā. Tā atrodas Kaļiņingradas centrā Augšējā ezera krastā 19.gadsimta vidus cietokšņa tornī. Dzintara muzejs ir viena minerāla muzejs. Izstāde atrodas ēkas trīs stāvos ar kopējo platību aptuveni 1000 kvadrātmetru. Pēc satura tas ir sadalīts dabaszinātnes un kultūrvēstures nodaļās. Ekspozīcijā ir lielākais Krievijā "saules akmens", kas sver 4 kg 280 g.

Pēc tam izbraucam uz kūrortciematu Jantarnija

Jantarnija (vēsturiski - Palmnikene) - galvenā dzintara Meka. Palmnikena kā apdzīvota vieta radās 1654.gadā. Jantarnija unikalitāte ir tajā apstāklī, ka tikai šeit tiek iegūts pārsteidzoša skaistuma un īpašības dzintars. Tikai šajā ciematā atrodas pasaulē vienīgais dzintara ieguves kombināts, kurā iegūst un apstrādā dzintaru.

Apmeklējam Kaļiņingradas dzintara ieguves kombinātu. Apmeklējot dzintara ieguves kombināta tūrisma objektus, varēsiet izmantot unikālo iespēju apskatīt vienīgo pasaulē uzņēmumu, kas rūpnieciski iegūst dzintaru, iepazīties ar Baltijas dzintaru, atklāsiet senos dzintara ceļus, sekosiet Vācu ordeņa bruņinieku pēdās, iegremdēsieties pasaules slavenās Dzintara istabas vēsturē, apbrīnosiet Primorskas karjera panorāmu, uzzināsiet par dzintara ieguves un apstrādes metodēm, ieiesiet Dzintara piramīdā un, ievēloties vēlēšanos izjutīsiet "Baltijas akmens" dzīvo spēku.

Pēc tam dodamies uz muzeju un izstāžu kompleksu "Dzintara pils". Muzeja ekspozīcija ir izvietota 14.gadsimta Palmnikenes pilī. Papildus vēsturiskajai izstādei "Dzintara pilī" ir plaša dzintara izstrādājumu kolekcija, ieskaitot cilvēka lieluma piramīdu, kuras iekšpusē var pasēdēt, lai sajustu sastingušo sveķu ārstnieciskās īpašības. "Dzintara pils" pagrabā atrodas spīdzināšanas instrumenti, kas tika piemēroti uz cilvēkiem, kas nodarbojās ar nelikumīgu dzintara ieguvi. Otrajā stāvā var apskatīt Krievu pasaku un Austrumprūsijas piļu muzejus, kā arī apskatīt ekspozīciju, kas veltīta Jantarnijas ciemata vēsturei Prūsijas un Padomju laikos.

Vēlāk, pastaiga pa Jantarniju: pa lielisko Morisa Bekera vārdā nosaukto piejūras parku, kura veidošana sākta 19.gadsimta otrajā pusē, un pa jūras promenādi, kas ir vairāk nekā 2 km gara. Varēsiet apmeklēt arī vienu no labākajām smilšainajām pludmalēm Krievijā (kopš 2016.gada tai ir "Zilā karoga" statuss).

Vakarā atgriežamies Kaļiņingradā

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 
 
3.diena – Kaļiņingrada – Svetlogorska – Zeļenogradska – Kaļiņingrada

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz kūrortpilsētiņu Svetlogorsku

Svetlogorska (līdz 1947.gadam vācu Rauschen) atrodas Kaļiņingradas pussalā, Baltijas jūras krastā. Tagadējā Svetlogorska, bijusī Raušena, ir tradicionāla kūrortpilsētiņa. Jau kopš 19.gadsimta sākuma zvejnieku ciems bija kļuvis par iecienītu Prūsijas muižniecības atpūtas vietu. Un šodienas Svetlogorskas dzīve ir vērsta uz atpūtnieku vajadzību apmierināšanu, pateicoties vairākām ārstnieciskajām sanatorijām, kūrorta dzīve neapstājas visu gadu. Svetlogorskā dzīvo 13 tūkstoši iedzīvotāju.

Ekskursijas laikā pa Svetlogorsku redzēsiet ne tikai skaisto jūru un baudīsiet apbrīnojami dzidro jūras gaisu, bet arī iepazīsities ar nozīmīgākajām apskates vietām. Redzēsiet: 1908. gadā uzbūvēto dziedinošā ūdens torni, saules pulksteni, pārsteidzošās skulptūras "Nimfa" un "Nāriņa", Makarova ērģeļu zāli, kas atrodas bijušās kapelas "Jaunava Marija - Jūras zvaigzne" vietā, 1907.gadā celto luterāņu baznīcu (tagad Sarovas Serafima baznīca) un Kluso ezeru. Dosimies arī pastaigā pa slaveno Svetlogorskas promenādi, kur ir daudz kafejnīcu, bāru un restorānu, un var apstāties un baudīt gardus zivju ēdienus.

Pēc tam dodamies uz Zeļenogradsku

Zeļenogradska (līdz 1946.gadam Kranca, vācu Cranz) ir maza, mājīga pilsētiņa, kas atrodas Baltijas krastā, 30 kilometru attālumā no Kaļiņingradas. Pilsētas austrumu nomalē sākas nacionālais parks "Kuršu kāpa", kura ciemi pieder Zeļenogradskas rajonam. Zelenogradskā dzīvo 15 tūkstoši iedzīvotāju.

Ekskursija pa Zeļenogradsku ir aizraujoša nesteidzīga pastaiga pa vecajām ieliņām, gleznaino pilsētas parku un promenādi. Ekskursijas laikā redzēsiet: krāšņo promenādi, Karalienes Luīzes laukumu, 1904.gada ūdenstorni, advokāta Maksa Krela bijušo villu, 1885.gadā uzcelto dzelzceļa staciju, 1904.gadā celto Sv. Adalberta luterāņu baznīcu, 20.gadsimta sākumā būvētās celtnes: bijušo Krancas kūrorta administrācijas ēku un kādreizējo Krancas pasta ēka, lielo parku un gleznainos skvērus, kā arī pārsteidzošos pieminekļus.

Vakarā atgriežamies Kaļiņingradā

Nakts viesnīcā

 
4.diena – Kaļiņingrada – Kuršu kāpas nacionālais parks: "Dejojošais mežs" - kāpa Petša un "Efa augstiene" – Lietuva – Rīga
 
Brokastis viesnīcā
 
Izbraucam uz Kuršu kāpas nacionālo parku
 
Kuršu kāpa ir smilšaina pussala, kas atdala Baltijas jūru no Kuršu jomas. Kāpas garums ir 98 km, platums no 400 metriem līdz 3,8 km. Daļa Kuršu kāpas atrodas Krievijas Federācijā, daļa Lietuvas Republikā, jo tā stiepjas no Zeļenogradskas pilsētas dienvidos līdz Klaipēdas pilsētai ziemeļdaļā. Šis nacionālais dabas rezervāts ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tikai šeit var redzēt "klejojošas" kāpas un dzirdēt, kā "klusi" dzied smiltis zem un čukst simtgadīgas priedes. Šeit - tīrākais jūras gaiss, unikālās "zilā karoga" pludmales, vienas no augstākajām kāpām Eiropā, sēņu un ogu bagāti meži, bet savvaļas dzīvnieki gandrīz nebaidās no cilvēka.
 
Apmeklējam "Dejojošo mežu". Mežs ir viens no slavenākajiem Kuršu kāpas apskates objektiem. Maršruts iepazīstina ar neparastu priežu meža posmu, kas tika stādīts 20.gadsimta 60.gadu sākumā Kruglojas kāpā. Sils pārsteidz tūristus ar to, ka gandrīz visas tā priedes ir izliektas, sazarotas vai pat dīvaini savītas. Interesanti, ka šajā meža daļā neatradīsiet nevienu citu koku. Līdz pat mūsdienām nav atbildes uz jautājumu, kas kalpoja tik dīvainai priežu "uzvedībai", jo pamatā tās aug ideāli taisnas.
 
Tālāk ceļš ved uz Petšas kāpu uz "Efa augstieni". Kuršu kāpas 42.kilometrā sākas ekoloģiskā taka "Efa augstiene", kas vijas gar Petšas kāpas dienvidrietumu nogāzi. Kāpa Petša (vācu valodā Petschberg) - viena no augstākajām kāpām Eiropā atrodas netālu no Morskoje ciema. Kāpas augstākais punkts - 64 metri virs jūras līmeņa, tika nosaukts par "Efa augstieni" par godu slavenajam kāpu inspektoram Vilhelmam Francim Efam, kurš bija pirmais, kas nāca klajā ar ideju stiprināt Kuršu kāpu. Uzkāpjot līdz novērošanas laukumam, nonākat īstā tuksnesī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Kuršu līci un smilšu kāpām. Atrodoties tās virsotnē, varat dzirdēt slavenās "dziedošās smiltis".
 
Izbraucam uz Rīgu
 
Apstāšanās uz Krievijas – Lietuvas robežas
 
Turpinām ceļojumu, baudot Kuršu kāpas dabu, uz Klaipēdu
 
Ar prāmi pārceļamies uz Klaipēdu
 
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
 
Pa ceļam kafijas pauze
 
Vakarā atgriežamies Rīgā
 
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
* Krievijas Kuršu kāpas nacionālā parka ekoloģiskais nodoklis
* Lietuvas Kuršu kāpas nacionālā parka ekoloģiskais nodoklis
* prāmis no Kuršu kāpas uz Klaipēdu
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
ekskursijas ar vietējiem gidiem:
 
"Unikālā Kaļiņingrada - Kēnigsberga"  - 8.00 EUR personai
 
Svetlogorska un Zeļenogorska - 10.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Pasaules okeāna muzejs:
izpētes kuģis "Vitjaz" - 200 RUB personai
zemūdene-muzejs "B-413" - 300 RUB personai
kosmosa sakaru kuģis "Kosmonauts Viktors Pacajevs" - 200 RUB personai 
zvejas kuģis-muzejs "SRT-129" - 200 RUB personai 
peldošā bāka "Irbenskij" - 200 RUB personai
galvenais korpuss, ekspozīcija "Dziļums"+Akvariums - 300 RUB personai
 
Kaļiņingradas dzintara muzejs - 460 RUB personai
 
"Dzintara rūpnīcas" demonstrāciju zāle - Primorskas karjera novērošanas klāja apmeklējums un izstāžu zāles "Dzintara māja" apmeklējums ar ekskursiju servisu (vienotā biļete) - 500 RUB personai
 
Muzeju un izstāžu kompleksu "Dzintara pils" - 100 RUB personai
 

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu noformēšana - 10.00 EUR personai

 

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Kaliningrada 2 karte 1