Krievijas pērle Sanktpēterburga – pilsēta-cietoksnis Kronštate un Pēterhofa – bijusī Krievijas imperatoru rezidence

Sanktpeterburgas gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Sanktpēterburgu ! …

Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 5 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 167.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Latvija – Igaunija: Narva – Krievija: Sanktpēterburga

24.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju (nakts brauciens)

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Narvā

Apstāšanās uz Igaunijas – Krievijas robežas

Izbraucam uz Pēterburgu

Pa ceļam brokastis

Ierodamies Sanktpēterburgā

Sanktpēterburga ir otrā lielākā Krievijas pilsēta, kas atrodas Ņevas upes krastos un tajā dzīvo 4,8 miljoni cilvēku. Viena no skaistākajām pilsētām ne tikai Krievijā, bet arī pasaulē. Grūti noticēt, ka savulaik tās vietā bija nepārredzami purvi. Šo pilsētu 18. gadsimta sākumā nolēma būvēt Krievijas cars Pēteris I. Celtniecība sākās 1704.gadā, bet beidzās 1717.gadā. Pats pirmais pilsētas nosaukums bija Sankt-Pieter-Burch. Tajā iemūžināts cara un apustuļa Pētera vārds. Piecus gadus pirms būvniecības beigām valdnieks pārcēla galvaspilsētu no Maskavas uz šejieni.
20.gadsimta sākumā boļševiki Sanktpēterburgu pārdēvēja par Petrogradu. Bet dažus gadus vēlāk tā kļuva par Ļeņingradu - par godu līderim Vladimiram Iļjičam Ļeņinam. Un galvaspilsēta atkal tika pārcelta uz Maskavu. 1991.gadā, pēc Padomju Savienības sabrukuma, pilsēta atkal mainīja savu nosaukumu. Iedzīvotāji nolēma, ka to vajadzētu saukt tā, kā to gribēja Pēteris I - Sanktpēterburga. Ar šo nosaukumu tā zināma arī šodien. Sanktpēterburgas viss vēsturiskais centrs ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija ar autobusu pa Sanktpēterburgu "Lielās pilsētas portrets" ar Sanktpēterburgas centra galveno arhitektūras ansambļu apskati.

Iekārtojamies viesnīcā

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

2.diena – Sanktpēterburga

Brokastis viesnīcā

Pēc tam dosimies ekskursijā pa Ņevas prospektu. Uzzināsim, kā dzīvoja vairāk nekā trīs simtus gadus vecais Ņevas prospekts, kādi notikumi šeit ir bijuši. Nami atdzīvosies un atklās savus noslēpumus ...
Kājām noiesim no Vosstanija (Sacelšanās) laukuma līdz Admiralitātei. Aplūkosim Beloseļsku-Belozersku pili, kur greznajos interjeros saimnieki rīkoja balles un mūzikas vakarus. Dosimies pāri Aničkova tiltam un uzzināsim tā četru zirgu noslēpumus, kurus tēlnieks Pjotrs Klodts veidoja 20 gadus. Redzēsim Sanktpēterburgas galvenās ielas vecāko ēku - Aničkova pili. Tā tika uzcelta laikā, kad pilsēta beidzās aiz Fontankas upes, bet Ņevas prospekta vietā bija zaļš lauks. Pēc tam redzēsim tirgotāju Jeļisejevu veikalu - galveno pilsētas gastronomijas veikalu. Vēlāk aplūkosim grezno kompānijas "Zinger" namu, tā torņus un bēniņus. Ēkas apakšējos stāvus aizņem brīnišķīga liela grāmatnīca. Tālāk, redzēsim Kazaņas katedrāli, kas saskaņā ar imperatora Pāvila I ieceri ir Vatikāna krievu Sv. Pētera bazilikas "brālis". Šeit apglabāts komandieris Mihails Kutuzovs. Pēc tam redzēsim Stroganova pili - arhitekta Rastrelli krievu baroka stila šedevru. Izstaigāsim pagalmus-akas, uzzināsim par daudzdzīvokļu ēkām un to, kā viss tika iekārtots pirms revolūcijas laika dzīvokļos. Un paši varēsim justies kā Ņevas prospekta iedzīvotāji.
Pastaigas beigās gids pastāstīs, ko vēl var redzēt tuvumā. Un tie ir galvenie Sanktpēterburgas apskates objekti - Admiralitāte, piemineklis Pēterim I "Vara jātnieks", Īzāka katedrāle, Pils laukums, Ziemas pils, Pils krastmala, Pils tilts, Vasiļjevas sala.

Pēc tam dodamies uz Valsts Ermitāžu

Apmeklējam Ermitāžu, kas ir viens no lielākajiem mākslas un kultūras muzejiem pasaulē, kura kolekcijas veidojās 18. un 19.gadsimtā. 1764.gadā dibinātajā muzejā ir vislielākā eksponātu kolekcija pasaulē. 350 zālēs, kas atrodas piecās pilīs, ir vairāk nekā 2 miljoni 700 tūkstošu eksponātu: 600 tūkstoši arheoloģisko atradumu, 15 tūkstoši meistaru gleznojumu no visas pasaules, vairāk nekā miljons medaļu un monētu un vēl daudz kas cits ... Tiek uzskatīts, ka Ermitāžas izveides pamatā bija Pētera I personīgā kolekcija, kuru ievērojami paplašināja Katrīna II. Īsts muzeja lepnums ir Ziemas pils ēka, kurā atradās karaliskās ģimenes dzīvesvieta.

Brīvais laiks

23.00 Nakts kruīzs pa upi uz kuģa - "Visa Pēterburga" (kanāli un paceļamie tilti)

22.00 autobuss paņems jūs pie viesnīcas un dodamies uz piestātni Senāta laukumā

Ekskursijas laikā izpētīsiet nakts Sanktpēterburgu no upes puses un apskatīsiet kulta objektus: Ermitāžu, Pētera un Pāvila cietoksni, Fontanku ar Čižiku-Pižiku, teātri Mariinskij, dažādas pilis un citas pilsētas vizītkartes. Iepazīšanās ar "Ziemeļu Venēciju" kulminācija - skats uz centrālajiem tiltiem, kas būs plaši atvērti virs Ņevas. Dosieties tieši zem tiem!
Maršruts: Ņeva - Fontanka - Krjukova kanāls - Moika - Ziemas kanāls - Ņeva - piestātne "Vara jātnieks", apstāšanās uz 15 minūtēm - Ņeva (tiltu pacelšanās) - Fontanka (līdz Mihailovska pilij) - Moika – Īzaka laukums (Исаакиевская площадь).

Kruīza noslēgums 1.45

No upes Moika piestātnes ar autobusu atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Sanktpēterburga - pilsēta-cietoksnis Kronštate – Sanktpēterburga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz vietu, kur dzimusi Pēterburga - uz Zaķu (Заячий) salu, Pētera un Pāvila cietoksni

Apmeklēsim Pētera un Pāvila cietoksni - senāko pilsētas arhitektūras pieminekli. Cietoksni 1703.gadā dibināja Pēteris I. Tieši 1703.gada 27.maijs tiek uzskatīts par Sanktpēterburgas dzimšanas datumu, kaut sākotnēji pilsētas izveide nebija plānota. Pētera un Pāvila cietoksnis ir unikāls 18.-20.gadsimta vēstures, arhitektūras un nocietinājumu mākslas piemineklis. Cietokšņa teritorijā atrodas Sanktpēterburgas Valsts vēstures muzeja galvenais izstāžu komplekss. Tajā ietilpst Pētera un Pāvila katedrāle, Krievijas valdnieku kapa vietas, Baznīcas nams, namiņš Pētera I laivai, Artilērijas arsenāls, Monētu kaltuve, Komendanta nams, Inženieru nams, Trubeckoja bastiona cietums, bastioni, vaļņi, ravelīni un citas konstrukcijas. Pētera un Pāvila cietokšņa teritorijā nekad nav notikusi karadarbība. Kopš pastāvēšanas sākuma to sāka izmantot kā galveno politisko cietumu Krievijā.

Pēc tam, izbraukuma ekskursija uz pilsētu-cietoksni Kronštati
Šis ir ceļojums uz vienu no interesantām Krievijas pilsētām, kas atrodas uz Kotlinas salas Somu līcī. Tagad jums ir unikāla iespēja apmeklēt Kronštati, kas padomju laikā bija slēgta militārā pilsēta, kurā bijusi Baltijas flotes karabāze.
Daļa ceļa uz Kronštati iet pa Sanktpēterburgas aizsprostu - aizsargkonstrukciju pret plūdiem. Kronštati 1703.gadā dibināja Pēteris I kā jūras cietoksni un jūras karabāzi Kotlinas salā. Šī mazā pilsēta ir jūras priekšpostenis, kas gandrīz trīs gadsimtus aizstāvēja Sanktpēterburgu. Kronštates vēsture ir pilna varoņdarbu un ar nežēlīgām traģēdijām, kas saistītas ar Krievijas floti, revolucionāriem un militāriem notikumiem. Šeit atrodas aptuveni 300 vēstures, kultūras un tehnikas pieminekļu, lai tos ne vienmēr ir viegli ieraudzīt un ne visus var brīvi apmeklēt. Kronštates vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Kronštatei ir piešķirta "Militārās slavas pilsēta" nosaukums. Ekskursijas laikā redzēsiet: Enkuru laukumu, pieminekļus Pēterim I un admirālim Makarovam, Petrovskas piestātni, Itāļu pili, pieminekli blokādes stagaram, Baltijas jūras līmeņa mērītāju, cietokšņa sienu fragmentus, ūdenstorni, Petrovska kuģu remontdarbnīcu un daudz ko citu. Apmeklēsim arī Sv. Nikolaja katedrāli - galveno Krievijas jūras katedrāli. Brīvajā laikā varēsiet pastaigāties pa gleznaino pilsētas promenādi un papusdienot kādā no vietējām kafejnīcām.

Atgriežamies Sanktpēterburgā

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

4.diena – Sanktpēterburga – Pēterhofa – Igaunija – Latvija – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Pēterhofu

Pēterhofa ir kādreizējā imperatoru ārpilsētas rezidence, kuru 18.gadsimta sākumā dibināja Pēteris I. Pēterhofa ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Šajā teritorijā atrodas arhitektūras un parku komplekss, kas tagad ir valsts nozīmes muzejrezervāts, un ir dibināts pirms vairāk nekā trīs gadsimtiem. Majestātiskā un izsmalcinātā Pēterhofa, kas atrodas Somu līča krastā, visiem ir zināma kā apburošu strūklaku, gleznainu parku un dārzu karaļvalsts. Bet karaliskās pilis, kas mirdz greznībā, aizrauj ar savu eleganci un neparastu inženieru dizainu.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Krieviju

Apstāšanās uz Krievijas – Igaunijas robežas

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Naktī ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar autobusu pa Sanktpēterburgu "Lielās pilsētas portrets" ar vietējo gidu – 8.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu pa Ņevas prospektu – 10.00 EUR personai

* nakts kruīzs pa upi uz kuģa - "Visa Pēterburga" (kanāli un paceļamie tilti) – 20.00 EUR personai

* izbraukuma ekskursija ar vietējo gidu uz pilsētu-cietoksni Kronštati – 15.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Valsts Ermitāža:
Galvenais muzeja komplekss un atsevišķi objekti: Ģenerālštābs, Pētera I Ziemas pils, Menšikova pils, Imperatora porcelāna rūpnīcas muzejs – 700 RUB personai
Apskates ekskursija Galvenajā muzeja kompleksā – 250 RUB personai

Pētera un Pāvila cietoksnis:
Ieeja – bezmaksas
Pētera un Pāvila katedrāle un Krievijas valdnieku kapa vietas – 550 RUB personai
Trubeckoja bastiona cietums – 250 RUB personai
Ekspozīcija "Vēsture Sanktpēterburga-Petrograda. 1703-1918" – 200 RUB personai
Ekspozīcija "Pētera un Pāvila cietokšņa vēsture" – 100 RUB personai
Kompleksā biļete – 750 RUB personai:
1. Pētera un Pāvila katedrāle un Krievijas valdnieku kapa vietas
2. Trubeckoja bastiona cietums
3. Kosmonautikas un raķešu tehnikas muzejs
4. Ekspozīcija "Vēsture Sanktpēterburga-Petrograda. 1703-1918"
5. Ekspozīcija "Pētera un Pāvila cietokšņa vēsture"
6. Ekspozīcija "Zinātnes un tehnikas muzejs"
7. Ekspozīcija "Arhitektūras keramikas muzejs"
Ekskursijas "Trīs gadsimti virs pilsētas" un Pētera un Pāvila katedrāles zvanu torņa apmeklējuma biļete – 250 RUB personai

Pēterhofa:
Augšējais dārzs – bezmaksas ieeja
Lejas parks – bezmaksas ieeja
Lielā Pēterhofas pils – 1000 RUB personai

Tūrisma nodoklis par izmitināšanu Sanktpēterburgā tiek maksāts viesnīcā - 100 RUB diennaktī

 

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu noformēšana – 10.00 EUR personai

 

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Sanktpeterburga Kronstate Peterhofa