Sanktpēterburga – Pēterhofas pils ansamblis – pilsēta-cietoksnis Kronštate

Sanktpeterburgas gerbonis

Bezmaksas elektroniskā vīza uz Sanktpēterburgu ! …

Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 225.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Latvija – Igaunija – Krievija: Sanktpēterburga

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Narvā

Apstāšanās uz Igaunijas – Krievijas robežas

Ceļojumu turpinām uz Sanktpēterburgu

Sanktpēterburga ir otra lielākā Krievijas pilsēta, kurā dzīvo aptuveni 5,4 miljoni cilvēku. Pilsēta atrodas valsts ziemeļrietumos, Somu līča piekrastē un Ņevas upes grīvā. Sanktpēterburga ir federālas nozīmes pilsēta, Ziemeļrietumu federālā apgabala un Ļeņingradas apgabala administratīvais centrs. Mūsdienās tā ir viena no skaistākajām pilsētām ne tikai Krievijā, bet arī pasaulē, un bieži tiek dēvēta par "Ziemeļu Venēciju".
Ir grūti noticēt, ka kādreiz Sanktpēterburgas vietā bija nepārtraukti purvi. Pilsētu 1703.gada 16.maijā dibināja Krievijas cars Pēteris I, kad, pēc uzvaras pār zviedriem, viņš nolēma Zaķa salā uzbūvēt Pētera un Pāvila cietoksni. Pats pirmais pilsētas nosaukums ir Sankt-Piter-Burch. Tajā iemūžināts cara un apustuļa Pētera vārds. 1712.gadā uz Sanktpēterburgu pārcēlās Senāts, un pilsēta kļuva par Krievijas caristes galvaspilsētu.
Pirmais pasaules karš lielā mērā ietekmēja Sanktpēterburgas likteni. 1914.gada augustā, ņemot vērā pretvācu noskaņojumu, ar Nikolaja II rīkojumu pilsēta tika pārdēvēta par Petrogradu. 1917.gada 7.novembrī, Oktobra sociālistiskās revolūcijas laikā vara pilsētā nonāca boļševiku rokās, un tika izveidota Krievijas Padomju Republika ar galvaspilsētu Petrogradu. Pilsoņu kara laikā, pateicoties frontes un Vācu armijas tuvumam, V.I.Ļeņina valdība pārcēlās uz Maskavu, un 1918.gada 5.martā pilsēta zaudēja galvaspilsētas statusu. 1924.gada 26.janvārī pēc V.I.Ļeņina nāves, pamatojoties uz Petrogradas padomes lūgumu, II PSRS Vissavienības padomju kongresā Petrogradu pārdēvēja par Ļeņingradu.
Ļeņingradiešu varonība un izturība izpaudās Lielā Tēvijas kara laikā no 1941. līdz 1944.gadam. 1941.gada 8.septembrī iebrucējs sasniedza Lādogas ezeru, sagrāba Šliselburgu, pārņēma kontroli pār Ņevas izteku, bloķējot Ļeņingradu no sauszemes. Šī diena tiek uzskatīta par pilsētas aplenkuma sākumu, kuru veica nacistiskās Vācijas karaspēks no dienvidiem un Somijas karaspēks no ziemeļiem puses. Gandrīz 900 dienas un naktis pilnīgā blokādē iedzīvotāji ne tikai turēja pilsētu, bet arī sniedza milzīgu palīdzību frontē. Saskaņā ar dažādiem avotiem, blokādes gados gāja bojā no 600 tūkstošiem līdz 1,5 miljoniem cilvēku. 1943.gada 18.janvārī aplenkuma gredzens tika pārrauts, bet tikai 1944.gada 27.janvārī blokāde bija pilnībā pārtraukta. Pēc tās beigšanās Ļeņingradā bija palikuši tikai 560 tūkstoši iedzīvotāju. 1945.gada 1.maijā Ļeņingrada tika pasludināta par varoņpilsētu. Tūlīt pēc kara sākās pilsētas atjaunošana. 1945.gada septembrī sākās mācību gads un tika atklāta koncertsezona Filharmonijas Lielajā zālē.
Pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991.gadā pilsēta atkal mainīja nosaukumu. Iedzīvotāji referendumā nolēma, ka tā jāsauc tā, kā gribēja Pēteris I - par Sanktpēterburgu. Ar šo nosaukumu pazīstam joprojām. Viss vēsturiskais Sanktpēterburgas centrs ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija ar autobusu "Lielās pilsētas portrets". Apskatīsiet Sanktpēterburgas, vairāk nekā divus gadsimtus bijušās Krievijas impērijas galvaspilsētas, galvenos apskates objektus. Ekskursijas laikā iepazīsieties ar pasaulslavenajiem arhitektūras ansambļiem, apskatīsiet vēstures un kultūras pieminekļus, galvenos svinīgos laukumus un krastmalas.
Gids pastāstīs par galvenajiem vēsturiskajiem notikumiem, kas notika Sanktpēterburgā-Petrogradā-Ļeņingradā un lielā mērā noteica Krievijas likteni trīs gadsimtu garumā.
Ievērojamākās vietas: Vasiļjevas salas strēle (Ņevas panorāma, Pētera un Pāvila cietoksnis, biržas ēka), "Puškina māja", Universitātes galvenā ēka, Zinātņu akadēmijas ēka, Kunstkamera, Admiralitātes krastmala, Senāta laukums, Īzaka laukums, Admiralitātei klāt piegulošās ielas, Pils krastmala, Pils laukums, Koņušņaja laukums, Smoļnijs, kreiseris "Aurora".

Brīvais laiks

 

2.diena – Sanktpēterburga: Valsts Ermitāža un nakts kruīzs "Visa Pēterburga"

Brokastis viesnīcā

Ekskursija kājām pa Ņevas prospektu. Ejot pa Ņevas prospektu, uzzināsiet, kā veidojās Sanktpēterburgas galvenā iela, kā prospekts ir mainījies laika gaitā. Jūsu acu priekšā atvērsies trīs laukumu ansambļi. Vosstanija laukumu sauc par pilsētas otriem vārtiem, Ostrovska laukums ir viens no slavenajiem Krievijā izveidotajiem arhitektūras ansambļiem. Kazaņas laukumu veido grandioza Sanktpēterburgas galvenās katedrāles kolonāde.
Ņevas prospekta pirmsākumi ir 18.gadsimta sākumā, Pētera I laikā. Pamazām parasts meža izcirtums, kas savienoja Admiralitātes kuģu būvētavu ar Aleksandra Ņevska klosteri, pārvērtās par galveno Sanktpēterburgas maģistrāli, bet 19.gadsimta vidū jau bija ziemeļu galvaspilsētas biznesa un kultūras centrs.
Redzēsiet: Sākumā - Admiralitāte. Tālāk upes Moika krastmala, Volfa un Beranže konditoreja, Čičerina nams, Stroganova pils, luterāņu Sv. Pētera baznīca, Kazaņas laukums, Kazaņas katedrāle, Grāmatu nams, Engelharta nams, Kazaņas tilts, tirdzniecības centrs "Gostinnij Dvor", Armēņu baznīca, Sv. Katrīnas baznīca, Pilsētas dome , Pasāža, Ostrovska laukums, Publiskā bibliotēka, Aleksandrinska teātris, piemineklis Katrīnai II, Jelisejeva veikals, Fontankas upes krastmala, Aņičkova pils, Aņičkova tilts, Beloseļsku-Belozersku savrupmāja, Vosstanija laukums, Maskavas stacija.

Pēc tam dodamies uz Sanktpēterburgas pērli - Valsts Ermitāžu

Apmeklēsiet Ermitāžas galveno muzeju kompleksu. Valsts Ermitāža (līdz 1917.gadam - Imperatora Ermitāža) ir viena no lielākajām pasaulē mākslas krātuvēm, kuras kolekcijas veidojās 18. - 19.gadsimtā. 1764.gadā dibinātais muzejs ir lielākais pasaulē pēc izstādīto eksponātu skaita.
Galvenajā muzeja kompleksā ietilpst savstarpēji savienotas ēkas: Ziemas pils, Mazā Ermitāža, Lielā (Vecā) Ermitāža, Jaunā Ermitāža un Ermitāžas teātris. Publiski pieejamas 365 istabas, kurās ir vairāk nekā 2 miljoni 700 tūkstoši eksponātu: 600 tūkstoši arheoloģisko atradumu, 15 tūkstoši gleznu no meistariem no visas pasaules, vairāk nekā miljons medaļu un monētu un daudz kas cits. Muzeja kompleksā ietilpst arī Ģenerālštāba ēka, Imperatora porcelāna fabrikas muzejs, restaurācijas un uzglabāšanas centrs un Menšikova pils.

Brīvais laiks

22.00 autobuss jūs uzņems pie viesnīcas un dodamies uz piestātni Senāta laukumā

23.00 nakts kruīzs pa upi "Visa Pēterburga" (kanāli un tiltu pacelšana). Ekskursijas laikā izpētīsiet nakts Sanktpēterburgu no upes puses un redzēsiet kulta vietas: Ermitāžu, Pētera un Pāvila cietoksni, Fontanku ar Čižiku-Pižiku, Marijas teātri, dažādas pilis un pilsētas citas vizītkartes. Iepazīšanās ar "Ziemeļu Venēciju" kulmināciju būs skats uz centrālajiem tiltiem, kas plaši paveras pāri Ņevai - izpeldēsiet tieši zem tiem!...
Maršruts: Ņeva - Fontanka - Krjukova kanāls - Moika - Ziemas kanāls - Ņeva - piestātne "Vara jātnieks", 15 minūšu stāvēšana - Ņeva (tiltu pacelšana) - Fontanka (līdz Mihailovska pilij) - Moika - Īzaka laukums. Upes kruīza noslēgums ir 01.45.

No upes Moika piestātnes ar autobusu atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Sanktpēterburga – Pēterhofas pils un parku ansamblis – Sanktpēterburga: Pētera un Pāvila cietoksnis 

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Pēterhofu

Pēterhofa ir kādreizējā imperatoru ārpilsētas rezidence, kuru 18.gadsimta sākumā dibināja Pēteris I. Šajā teritorijā atrodas arhitektūras un parku komplekss, kas tagad ir valsts nozīmes muzejs-rezervāts, un ir dibināts pirms vairāk nekā trīs gadsimtiem. Majestātiskā un izsmalcinātā Pēterhofa, kas atrodas Somu līča krastā, visiem ir zināma kā apburošu strūklaku, gleznainu parku un dārzu karaļvalsts. Bet karaliskās pilis, kas mirdz greznībā, aizrauj ar savu eleganci un neparastu inženieru dizainu. Pēterhofa ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.
Apmeklēsiet majestātisko Pēterhofas Lielo pili - Pēterhofas pils un parka ansambļa galveno arhitektonisko dominanti. Šī lieliskā trīs stāvu celtne ar galerijām un baznīcas un ēkas pils rietumu spārnā dzirkstoši apzeltītiem kupoliem ir trīssimt metrus gara. Pils atrašanās vietas un sākotnējā izskata ideja piederēja Pēterim I. 18.gadsimta garumā un 20.gadsimta sākumā pie pils arhitektoniskā izskata veidošanas un daudzu atpūtas vietu dizaina strādāja tādi izcili krievu un Rietumeiropas meistari kā Braunšteins, Leblons, Miketti, Zemcovs, Rastrelli, Štakenšneiders.
Kopumā ēkā ir apmēram 30 zāles, starp kurām ir satriecošas svinību un balles zāles ar marmora sienām, parkets, kas inkrustēts ar retiem minerāliem, sienas ar apzeltījumu un griesti, kurus gleznojuši slaveni gleznotāji. Pils kolekcijā ir apmēram 3500 eksponātu.
Pēc tam izstaigāsiet Augšējo dārzu un Lejas parku.
Augšējais dārzs, kas atrodas uz terases uz dienvidiem no Lielās pils, tika izveidots 1714. - 1724.gados. Pirmkārt, Augšējais dārzs tiek uztverts kā galvenā ieeja imperatoru rezidencē. Tā izkārtojums tika veidots saskaņā ar paša Pētera I skicēm un laika gaitā mainījās tikai nedaudz. Šodien dārzu rotā 5 dīķi, skulptūras, lapenes un 5 strūklakas: "Nenoteiktā", "Ozolu", "Neptūns" un Kvadrātveida dīķu strūklakas. Netālu no austrumu dīķa ir izveidots rožu dārzs, netālu no rietumu - atdzīvināts Pētera aptiekas dārzs.
Lejas parks tika izveidots pēc Francijas karaļa Luija XIV lauku rezidences Versaļā parauga. Lejas parka izkārtojumu nosaka divas aleju sistēmas, kas kā vēdeklis iziet no Lielās pils un Marlī pils, un katra aleja beidzas vai nu ar pili, vai strūklaku. Galvenās pils nogāzēs ir izveidotas kaskādes: "Lielā", "Šaha kalns" un "Zelta kalns". Pirms katras no tām - pāru strūklakas: "Kausi", "Romiešu" un klasiskās. Tikai viena kaskāde, "Lauvas", atrodas parterī, un tieši ar to beidzas Pētera I idejas iemiesojums parka kompozīcijā.
Lejas parku 112,5 hektāru platībā rotā apmēram 150 strūklakas un 4 kaskādes. Parkā ir vairāki arhitektūras un parka ansambļi: Lielā pils ar kaskādi, kanālu un puķu dobēm, Lielā oranžērija ar augļu dārzu un siltumnīcām, "Monplezir" pils ar dārzu un siltumnīcām garšvielām, Marlī pils ar sakņu un augļu dārziem un zivju dīķiem.

Atgriežamies Sanktpēterburgā

Dodamies uz vietu, kur dzimusi Pēterburga - uz Zaķu salu (Заячий остров), Pētera un Pāvila cietoksni

Ekskursija pa Pētera un Pāvila cietoksni - senāko pilsētas arhitektūras pieminekli. Cietoksni 1703.gadā dibināja Pēteris I. Tieši 1703.gada 27.maijs tiek uzskatīts par Sanktpēterburgas dzimšanas datumu, kaut sākotnēji pilsētas izveide nebija plānota. Pētera un Pāvila cietoksnis saskaņā ar Krievijas impērijas cietokšņu klasifikāciju ir I klases cietoksnis, pilsētas vēsturiskais kodols. Cietokšņa oficiālais nosaukums ir Sanktpēterburgas cietoksnis, 1914. - 1917.gados - Petrogradas cietoksnis.
Pētera un Pāvila cietoksnis ir unikāls 18. - 20.gadsimta vēstures, arhitektūras un nocietinājumu mākslas piemineklis. Cietokšņa teritorijā atrodas Sanktpēterburgas Valsts vēstures muzeja galvenais izstāžu komplekss. Cietokšņa teritorijā atrodas: Uzvaras vārti, Trubecka bastiona cietums, Ņevas vārti, Komendanta piestātne, Pētera un Pāvila katedrāle, Krievijas valdnieku kapa vietas, Komendanta nams, kapsēta, piemineklis Pēterim I, virsnieku apsardzes nams, artilērijas noliktava, Artilērijas, inženieru un sakaru karaspēka militāri-vēsturiskais muzejs, obelisks dekabristu nāvessoda izpildes vietā, pludmale, kā arī bastioni, vaļņi un ravelīni.
Pētera un Pāvila cietoksnis visā savā pastāvēšanas vēsturē nekad nav izmantots militāriem mērķiem. No 18.gadsimta pirmās ceturtdaļas līdz 20.gadu sākumam tas kalpoja kā cietums. Kopš 1924.gada šeit ir muzejs.

Brīvais laiks

 

4.diena – Sanktpēterburga – pilsēta-cietoksnis Kronštate – Igaunija – Latvija – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kronštati

Unikāla iespēja apmeklēt vienu no interesantākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas uz Kotlinas salas Somu līcī. Padomju laikā Kronštate bija slēgta militārā pilsēta, kurā atradās daudz Baltijas flotes bāzu. Daļa ceļa uz Kronštati ies pa Sanktpēterburgas aizsprostu - aizsargdambi pret plūdiem.

Pilsētu-cietoksni Kronštati 1703.gadā dibināja Pēteris I kā jūras cietoksni un jūras karabāzi. Pirmo fortu uzcēla uz salas, kas tika uzbērta 1703. - 1704. gada ziemas laikā, uz smilšainas strēles, kas stiepjas no kontinentālās daļas uz ziemeļiem un beidzas netālu no Kotlinas salas. 1704.gada 18.maijā cietoksnis tika iesvētīts un nosaukts par Kronšloti. Šī diena tiek uzskatīta par Kronštates pilsētas dibināšanas datumu. 1706.gadā cietoksni papildināja ar vēl vienu fortu salas rietumu galā. Tieši šajā laikā muižnieki, tirgotāji ar ģimenēm un daudzi strādājošie tika pārcelti uz Kronštati uz pastāvīgu dzīvi. Tika uzcelta Pētera I trīs stāvu pils (nodegusi 18.gadsimta beigās) un Itāļu pils. 1717.gadā uz salas tika izveidota jūras slimnīca. Kopš 1720.gada Kronštate ir galvenā Baltijas flotes bāze. 1722.gadā tika uzcelts forts-sala "Citadele". No 1723. līdz 1747.gadam tika uzcelts centrālais cietoksnis, kas ieskauj Kronštati no jūras un sauszemes. Šī pilsēta ir jūras priekšpostenis, kas gandrīz trīs gadsimtus aizstāvēja Sanktpēterburgu. Kronštates vēsture ir pilna varoņdarbu un nežēlīgu traģēdiju, kas saistītas ar Krievijas floti, revolucionāriem un militāriem notikumiem. Šeit atrodas aptuveni 300 vēstures, kultūras un tehnikas pieminekļu, lai gan tos ne vienmēr ir viegli ieraudzīt un ne visus var brīvi apmeklēt. Kronštates vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. 2009.gada aprīlī Kronštatei ir piešķirts nosaukums "Militārās slavas pilsēta". 2013.gada maijā Krievijas Banka izlaida piemiņas monētu ar Kronštates ģerboni.

Ekskursija "Leģendārā Kronštate". Ekskursija kājām sāksies Kronštates mazākajā ieliņā - Bezimjannaja ieliņā, netālu no lielā čuguna Katla. Katls ir viens no pilsētas simboliem un atgādina leģendu, kas izskaidro Kotlinas salas nosaukuma izcelsmi.
Dosimies līdz Andreja laukumam un apstāsimies vietā, kur atradās slavenā Sv. Andreja katedrāle, kas tika iznīcināta reliģiskās vajāšanas laikā. Netālu redzēsim kapelu Tihvinas Dievmātes ikonai, kas atjaunota 2009.gadā tās vēsturiskajā vietā. Šī kapela tika uzcelta kā Sv. Andreja katedrāles miniatūra kopija.
Nākamais maršruta punkts ir Vēlmju Koks, pie kura varēsiet iedomāties vēlēšanos, un tā noteikti piepildīsies! Pa ceļam redzēsim muzikālo strūklaku, 1832.gadā uzcelto Kronštates tirdzniecības centru "Gostinij Dvor" un Jūras bibliotēkas ēku.
Tālāk dodoties gar Obvodnijas kanālu apskatīsim Admiralitātes ēkas, senās sarkano ķieģeļu ēkas, nodrošinājuma noliktavas (veikalus), kas uzceltas 1787. - 1798.gados.
Ejot pa Kārļa Marksa ielu, redzēsim vairākas interesantas 19.gadsimta ēkas un pieminekli Lielā Tēvijas kara laikā kritušajiem zemūdeņu jūrniekiem.
Uz Makarova ielas, kas iet gar Somu līci, aplūkosim daudzus Pētera I laika pieminekļus. Pirmās akmens mājas - "Guberņas mājas", kas uzceltas 1717. - 1725.gados, un kņazam A. Menšikovam klasicisma stilā 1720. - 1724.gados celto Itālijas pili. Netālu no pils atrodas piemineklis Pjotram Pahtusovam, Kronštates goda pilsonim, jūras braucējam, salu arhipelāga Novaja Zemļa pētniekam. Granīta postamenta otrajā pusē attēlots Kronštates ģerbonis, kas apstiprināts tālajā 1780.gadā. No pils paveras skaists skats uz Itāļu dīķi un tirdzniecības ostu. Panorāma ar Holandiešu virtuvi, zivju tirdzniecības letēm un muitu atgādina par laiku, kad Kronštate bija liela tirdzniecības osta. No šejienes paveras skats arī uz Kronštates cietokšņa pirmā forta - Kronšlota forta, siluetu.
Lai apskatītu ūdens līmeni Somu līcī, dosimies pie Baltijas jūras līmeņa mērītāja. Jūras virsma, kas iet caur Kronštates mērītāju ir vienāda ar 0 (nulle), kas ir sākumpunkts visu sauszemes augstuma un jūras dziļuma atskaites mēriem Krievijā. Joprojām darbojas plūdmaiņu mērītājs, kas no acīm ir paslēpts namiņā, kas stilizēts Pētera I laika arhitektūrā. Pie Zilā tilta iepretim plūdmaiņu rādītājam redzēsim piemiņas zīmi "Blokādes stagaram".
Ejot pa Makarova ielu šķērsosim Doku paceļamo tiltu un apskatīsim daļu no grandiozās Doku sistēmas - 18.gadsimta pirmajā pusē uzbūvētā Pētera I kanāla. Doku sistēma ietver: Petrovska kanālu, krustu, gravu un baseinu. Visas sistēmas daļas ir saglabājušās līdz mūsdienām un ir pārsteidzošas pēc saviem izmēriem. Šīs sistēmas kopējais garums ir vairāk nekā 2 km.
Tad apmeklēsim Petrovska parku - iecienītu atpūtas vietu vietējiem iedzīvotājiem, un apskatīsim uzcelto pieminekli Pēterim I, pilsētas dibinātājam.
Pēc tam nokāpsim līdz Petrovska piestātnei, kur varēsiet sajust visu jūras pilsētas romantiku - apbrīnot ostā stāvošos Krievijas flotes karakuģus, apskatīt 18.gadsimta bāku un ieelpot jūras gaisu.
Pa Komunisma ielu dosimies uz Kronštates centrālo laukumu - Enkuru laukumu. Šeit redzēsim: pieminekli admirālim Makarovam, Memoriālu revolucionāro notikumu upuriem, Slavas aleju, Makarova tiltu, Gravu parku un Jūras Nikolaja katedrāli - pēdējo un lielāko no jūras katedrālēm, kas tika uzceltas Krievijas impērijā 1903. - 1913.gados. Šodien tā ir galvenā Krievijas jūras katedrāle.

Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Krieviju

Apstāšanās uz Krievijas – Igaunijas robežas

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* ekskursija ar autobusu pa Sanktpēterburgu "Lielās pilsētas portrets" ar vietējo gidu – 10.00 EUR personai

* ekskursija kājām pa Ņevas prospektu ar vietējo gidu – 10.00 EUR personai

* nakts kruīzs "Visa Pēterburga" – no 1500 RUB personai

* ekskursija kājām "Leģendārā Kronštate" ar vietējo gidu – 8.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Valsts Ermitāžas Galvenais muzeju komplekss – pieaugušajiem 500 RUB, bērniem līdz 18 gadiem ieeja bez maksas. Audio gids krievu valodā 350 RUB, jebkurā citā valodā 500 RUB

Pēterhofas pils un parku ansamblis:
Pēterhofas Lielā pils - apmeklētājam 1000 RUB, audio gids- 500 RUB
Augšējais dārzs – bezmaksas ieeja
Lejas parks – apmeklētājam 1000 RUB

Pētera un Pāvila cietoksnis:
Ieeja cietoksnī - bezmaksas
Ekskursija pa cietoksni ar vietējo gidu - 5.00 EUR personai
Kompleksā biļete objektu apmeklēšanai cietoksnī - 750 RUB apmeklētājam
Biļetē iekļauts:
1. Pētera un Pāvila katedrāle un Krievijas valdnieku kapa vietas
2. Trubecka bastiona cietums
3. Kosmonautikas un raķešu tehnikas muzejs
4. Ekspozīcija "Vēsture Sanktpēterburga-Petrograda. 1703-1918"
5. Ekspozīcija "Pētera un Pāvila cietokšņa vēsture"
6. Ekspozīcija "Zinātnes un tehnikas muzejs"
7. Ekspozīcija "Arhitektūras keramikas muzejs
8. Ekspozīcija "Mūsdienu modernā pasaule"
Biļete dod arī tiesības bez maksas apmeklēt pagaidu izstādes cietokšņa teritorijā

 

Uzmanību! Tūrisma nodoklis par izmitināšanu Sanktpēterburgā tiek maksāts viesnīcā - 100 RUB diennaktī

Uzmanību! Bezmaksas elektroniskās vīzas uz Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu noformēšana – 10.00 EUR personai

Svarīgi! Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 70 RUB

 

 

Sanktpeterburga Kronstate Peterhofa Viborga