Ceļojums pa Baltijas jūru - Rīga - Stokholma - Helsinki - Tallina

MS Superstar

Ceļojuma ilgums - 6 dienas/ 5 naktis

Cena - no 258.00 EUR

Pieteikties ceļojumam

 

1. diena - Rīga - Stokholma

16.00 – reģistrācija uz kuģi Rīga - Stokholma

17.30 – kuģis dodas ceļā uz Stokholmu

Sākas Jūsu ceļojums uz Zviedriju pa Baltijas jūru uz kuģa MS Isabelle vai MS Romantika. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakts kajītē
 

2. diena - Stokholma

Brokastis uz kuģa - Zviedru galds

10.30 – kuģis ierodas Stokholmā

Stokholma pirmoreiz rakstiski ir pieminēta 1252. gadā, kad tā bija svarīgs dzelzs tirdzniecības punkts ceļā no Bergslāgenas raktuvēm. Jau 1289. gadā Stokholma minēta kā lielākā pilsēta Zviedrijā. Stokholma ietilpa arī Hanzas savienībā. Pilsēta atrodas uz 13 salām Mälarenas ezerā, kas atrodas blakus Baltijas jūrai. Stokholmas ēkas, pilis, bagātā kultūras vēsture un muzeji stāsta 700 gadus vecu vēsturi.

Piedāvājam apmeklēt: Gamla Stan (vecpilsēta) – Stokholmas vēsturisko centru, kas atrodas uz trim salām. Galvenā un lielākā sala – Stadsholmen. Šajā vietā 12.-13.gadsimtā tika dibināta Stokholma, un tieši šeit var atrast visvairāk apskates objektu. Izejot ārā no standarta tūrisma maršruta, kurā ietilpst Karaļa pils, Vācu baznīcas, Nobela muzeja u.c. apskates, vecpilsētā, piemēram, var iziet pa pašu šaurāko Zviedrijas galvaspilsētas ieliņu – Mortena Trotziga šķērsielu (Mårten Trotzigs grand), kuras platums ir tikai 90 centimetri. Līdz 1980.gadam vecpilsētas oficiālais nosaukums bija „Pilsēta starp tiltiem” (Staden mellan broarna). Vecpilsētas centrā atrodas Lielais laukums (Stortorget) – senākais laukums Stokholmā. 1520.gadā dāņu karalis Kristians II šeit sarīkoja masveida nāves sodu izpildi, kas vēlāk tika nosaukta „Stokholmas asinspirts”. Stāsta, ka balto akmeņu skaits (92) sarkanās ēkas fasādē Stortorget ielā 20, atbilst ar nāvi sodīto cilvēku skaitam.

Iesakām papildus apmeklēt: Vasa muzeju, ABBA muzeju, Karaļa pili, Skansen muzeju, Karalisko monētu krātuvi.

Nakts viesnīcā

 

3. diena - Stokholma - Helsinki

Brokastis viesnīcā

Līdz 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas

16.00 – reģistrācija uz kuģi Stokholma- Helsinki

17.00 – kuģis dodas ceļā uz Helsinkiem

Jūsu ceļojums pa Baltijas jūru turpinās uz kuģa MS Silja Serenade vai MS Silja Symphony. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakts kajītē

 

4. diena - Helsinki

Brokastis uz kuģa - Zviedru galds

9.55 – kuģis ierodas Helsinkos

Helsinki ir pasaules otrā galvaspilsēta, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem (pēc Reykjavikas Islandē). Helsinki sevi sauc par pilsētu, kur satiekas rietumi un austrumi, jo šo pilsētu ietekmē gan ritumu, gan austrumu kultūra. Helsinkus ieskauj arhipelāgs veidots no simtiem mazu salu - skaists reģions, kuru var apskatīt laivu kruīzā. Pilsēta ir arī pilna ar parkiem un brīvdabas laukumiem. Helsinkos redzēt apmēram 450 vēsturisku arhitektūras ēku. Somija ir slavena par tās dizaina stiliem, kurus visus var redzēt galvaspilsētā.

Piedāvājam apmeklēt: Senāta laukumu, Katedrāli, prezidenta pili un sardzes maiņu, Ziemeļeiropā lielāko pareizticīgo katedrāli ar brīnumaino ikonu, seno slēgto tirgu, kam līdzīgus cēla visā Krievijas impērijā. Ielūkojieties pie pilsētas „saimnieces” un studentu patroneses – Amandas Havis. Izstaigājiet pilsētas centrālo parku un apmeklējiet neparastu kapelu, kas līdzīga „īstam Noasa šķirstam”. Aplūkojiet pašu slavenāko somu arhitektūras objektu – Dzelzceļa staciju.

Iesakām papildus apmeklēt: Helsinku pilsētas muzeju, Sea Life, „Fazer” centru.

Nakts viesnīcā

 


5. diena - Helsinki - Tallina

Brokastis viesnīcā 

Līdz 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas

12.30 – reģistrācija uz kuģi Helsinki - Tallina

13.30 – kuģis Star/Superstar dodas ceļā uz Tallinu

15.30 – kuģis ierodas Tallinā

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar 451 tūkstošiem iedzīvotāju, liela pasažieru un kravas osta. Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11.gadsimtā. 1219.gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13.gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14.gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā, 1561.gadā, Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710.gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918.gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991.gada augustā. Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Piedāvājam apmeklēt: Lejas pilsētu un Augšpilsētu: Rātsnamu un Rātslaukumu, Rātes aptieku, Lielās Ģildes ēku, „Kalev” marcipāna istabu - muzeju, Nigulistes baznīcu, ielu „Garā kāja”, torni „Garais Hermanis”, Tompea kalna skatu laukumu (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīcu, Aleksandra Ņevska katedrāli, parlamenta ēku, Tompea pili. 

Iesakām papildus apmeklēt: Igaunijas jūras muzeju, Kadriorgas pili.

Nakts viesnīcā

 

6. diena - Tallina

Brokastis viesnīcā

Līdz 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas

 

Ceļojumā iekļauts:
biļete uz prāmi Rīga - Stokholma, nakšņošana B klases kajītē (bez loga) ar brokastīm zviedru galda restorānā
* nakšņošana Stokholmā *** viesnīcā ar brokastīm
* biļete uz prāmi Stokholma - Helsinki, nakšņošana B klases kajītē (bez loga) ar brokastīm zviedru galda restorānā
* nakšņošana Helsinkos *** viesnīcā ar brokastīm
* biļete uz prāmi Helsinki - Tallina
* nakšņošana Tallinā *** viesnīcā ar brokastīm
 
Nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās ~ 100.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/kruizi/185-1#sigFreeId6704ab2856

 

Riga-Stockholm-Helsinki-Tallinn