×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Vigra_Augustova_Druskininki_Birstona

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Vigra_Augustova_Druskininki_Birstona

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Vigru klosteris – unikālais Augustovas kanāls – kūrorts Druskininki un gleznainais Dzūkijas novads

Polijas Lietuvas UnijaCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 00.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Vigru klosteris – Augustova – Lietuva: Druskininki

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Vigru nacionālā dabas parkā

Apmeklēsim Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Ceļš tālāk ved uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496.gadā, bet pilsētas tiesības 1557.gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596. gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Kruīzs pa Augustovas kanālu. No Augustovas ostas dodamies ceļojumā uz Rospudas ieleju. Maršruts: Augustovas osta - upe Neta - ezers Necko - ezers Rospuda - Augustovas osta.

Brīvais laiks

Ceļojumu turpinām uz Lietuvu uz kūrortu Druskininki

Druskininki ir pilsēta Lietuvā, kas atrodas vistālāk uz dienvidiem, Nemunas upes labajā krastā priežu mežu ieskauta. Pilsētas centram cieši piegulst divi ezeri: Druskonis un Vijūnelis. Pilsētas iedzīvotāju skaits - aptuveni 13 tūkstoši.
Nosaukums Druskininki nāk no lietuviešu vārda "druska", kas tulkojumā nozīmē "sāls". Pirmo reizi Druskininku dziedniecības avoti minēti 18.gadsimtā, tad šeit sākās muižas un muižkunga mājas būvniecība.
1789.gadā pēdējais Lietuvas lielkņazs Staņislavs Augusts Poņatovskis Druskininkus pasludināja par dziedniecības vietu. Bet 1837.gadā, kad pilsēta bija kļuvusi par Krievijas impērijas daļu, ar imperatora Nikolaja I dekrētu šeit tika atvērta pirmā hidroterapijas dziedinātava. Pēc divpadsmit gadiem kūrorts kļuva par slavenu un iecienītu vietu ne tikai dziedināšanai, bet arī izklaidei.
Mūsdienās Druskininki ir vecākais un populārākais kūrorts valstī, bagāts ar ārstnieciskajiem avotiem un dubļu vannām. Pilsēta ir ideāli piemērota tūrismam un atpūtai: priežu meži, tīrs un svaigs gaiss, zaļi līdzenumi un pakalni, daudzi ezeri un blakus esošais unikālais Dzūkijas nacionālais parks. Kūrorta sanatorijas un viesnīcas ir atvērtas viesiem visu gadu, ik gadu šeit ierodas vairāk nekā 1 miljons tūristu.
Ievērojamākās vietas Druskininkos: ūdens atrakciju parks "AQUA Druskininkai", pacēlājs "Lynu kelias", slēpošanas kūrorts "Snow Arena", K. Dineika vārdā nosauktais veselības parks, galvenā promenāde - Viļņas aleja, muzikālā strūklaka, Druskoņa ezera krastmala, mākslinieka un komponista M. K. Čurļoņa memoriālais muzejs.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija "Manas vasaras Druskininku labvēlīgajos ūdeņos". Runīgā kundze, kas mistiski dzīvo Druskininkos kopš 19.gadsimta, cauru gadu vada šo izklaidējošo, intriģējošo tematisko ekskursiju. Ekskursijas laikā uzzināsiet, ar kādām izklaidēm bija slavens 19.gadsimta "Lietuvas vasaras centrs", apmeklēsiet moderno pilsētas dziednīcu, izjutīsiet greznuma sajūtu bijušajā cariskajā dziednīcā, nogaršosiet 3 veidu minerālūdeņus, izbaudīsiet skaistuma avota "Grožys" maģisko efektu, greznākajā pilsētas viesnīcā "Flores" apmeklēsiet Bali salas tropiskajā atmosfērā apvīto ziemas dārzu, dzirdēsiet interesantus faktus un leģendas no Druskininku kūrorta vēstures un mūsdienām.

Brīvais laiks

 

2.diena – Druskininki – A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – Druskininki: pacēlājs "Lynų kelias" un restorāns "Forto Dvaras" – Grūtas parks –  Merķines piramīda – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Naujasodes ciemu

Pastaigāsimies pa A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Naujasodes ciemā gleznainās Ratničeles upītes krastā atrodas apbrīnojama vieta - Česnuļu ģimenes saimniecība. Starp pakalnu augstām priedēm un saulainām pļavām atrodas brīvdabas muzejs, īsta lietuviešu pasaku un leģendu pilsēta. Leģendām apvītas šeit savu dzīvi dzīvo koka skulptūras un kompozīcijas, ko veidojis Lietuvas Valsts balvas laureāts tēlnieks Antanas Česnulis. Šis apbrīnojamais cilvēks un talantīgais meistars 40 gadu laikā ir iemiesojis savu fantāziju kokā, ar mīlestību un humoru radot lietuviešu nacionālās folkloras varoņus.

Atgriežamies Druskininkos

Aplūkosim kūrortu no putna lidojuma! Vagoniņš "Lynų kelias" Druskininkos ir vienīgais šāda veida transports Lietuvā. Tā ir lieliska izklaide kā bērniem, tā pieaugušajiem. Desmitvietīga kajīte jūs no stacijas pie ūdens atrakciju parka 7 - 8 minūšu laikā aizvedīs pāri Nemūnai. "Lidojuma" augstums ir 45 metri, garums - 1,16 km.
Brauciena laikā apbrīnosiet elpu aizraujošus skatus uz priežu mežu, Nemūnas upes lokiem, kūrorta panorāmu un Mīlestības salu. Nemūnas otrajā krastā redzēsiet slēpošanas kompleksu "Snow Arena". Tā trošu vagoniņš savieno vasaru un ziemu!

Pēc tam, pusdienas restorānā "Forto Dvaras". Restorāns ir slavens ar tradicionālajiem lietuviešu ēdieniem. Izsmalcināta lietuviešu virtuve ar bagātīgu nacionālā mantojuma produktu klāstu.

Tālāk ceļš ved uz Grūtas ciemu

Apmeklēsim Grūtas parku. Parka un muzeja ekspozīcija iepazīstinās ar padomju ideoloģiju, tā laika pieminekļiem, smaga un bieži absurda perioda simboliem. Šāda ideoloģiska rakstura skulptūru atrašanās vienā vietā ir unikāla parādība pasaulē. Parkā ir arī mini zooloģiskais dārzs un rotaļu laukums ar dažām padomju laika "Lunaparka" atrakcijām. Varēsiet apmeklēt arī kafejnīcu, kas atbilst apkārtējā Grūtas parka stilam un noskaņai, un izmēģināt ēdienus no "padomju" ēdienkartes.

Ceļojumu turpinām uz Česuku ciemu

Aplūkosim Merķines piramīdu. Piramīda - viena no visvairāk apmeklētajām vietām Dzūkijā, slavena ar savu bioenerģētisku. Ziņas par piramīdas brīnumiem izplatījās tālu aiz Lietuvas robežām. Gada laikā piramīdu apmeklē apmēram 50 000 cilvēku. Piramīda uzcelta 2003.gadā, bet 2009.gadā par ziedojumiem uzbūvēts 12,5 metrus augsts un 22 metrus diametrā plats stikla kupols, kā arī 3 krusti iepretī piramīdai. Pēc Povila un Onutes Žeku stāstiem un iniciatīvas piramīda uzcelta svētā vietā, ārstē no slimībām un atjauno garīgo līdzsvaru.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Druskininkiem - 4.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:

Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 6 PLN

Kruīzs pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN

A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Pacēlājs "Lynų kelias": biļete turp-atpakaļ - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem (5 - 17 gadi) 4.50 EUR

Grūtas parks - pieaugušajiem 7.50 EUR, bērniem līdz 16 gadiem 4.00 EUR. Audio gids 13.30 EUR apmeklētājam

Merķines piramīda - apmeklējums par ziedojumu

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.40 PLN 

 

{gallery}Vigra_Augustova_Druskininki_Birstona{/gallery}

 

Vigru-klosteris Augustova Druskininki Merkines-piramida