Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī - Rakveres cietoksnis - Vīlandes pilsēta

Rakveres gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens 

Cena 24.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Paides pilsētā

Apmeklējam Laika centru "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī. Vallimē kalnā nocietinājuma tornī ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kas aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.

Ceļojumu turpinām uz Rakveri

Apmeklēsim Rakveres cietoksni. 13.gadsimta vidū senas igauņu koka pils vietā dāņi uzcēla pirmos akmens aizsardzības nocietinājumus, bet 14.gadsimta vidū uz Vallimaje pakalna tika uzcelta pils gredzenveida siena. Dānijas pakļautībā Rakveres pilskalns atradās no 1238. līdz 1346.gadam. Pēc Svētā Jurģa nakts sacelšanās Harju un Vīrumā vasaļi pārdevās Livonijas ordenim, un no 1343.gada 16.maija pilskalns piederēja Livonijas ordenim. Pilnīga pāreja notika 1346. un 1347.gados, kad Dānijas karalis savu hercogisti pārdeva Vācu ordenim, bet tas savukārt pārdeva Livonijas ordenim. Ordeņa laiks senajā pilskalnā ilga līdz 1558.gada jūlijam, kad krievi bez pretošanās pārņēma to no Livonijas ordeņa toreizējā fogta Herta Huina fon Ansteraida. Livonijas kara laikā cietoksnis atradās Krievijas caristes īpašumā, bet 1581.gada 4.martā Zviedrijas armija atkaroja cietoksni. 1600. - 1629.gados notika Poļu- zviedru karš, kura laikā poļi 1605.gadā cietoksni daļēji uzspridzināja, vēlāk to darīja arī zviedri, kopš tā laika no cietokšņa palikušas drupas.
Mūsdienās Rakveres cietoksnis piedāvā daudz aizraujošu aktivitāšu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem! Varat izmēģināt savus spēkus loka šaušanā, cīņas ar pīķiem un zobeniem, kalšanā, veidošanā no māla, cietokšņa monētas kalšanā un darīt daudzas citas interesantas lietas. Tiek izstādīta cietokšņa vēsture, vēsturiskie ieroči un spīdzināšanas kamera. Cietokšņa pagrabā var atrast viduslaiku vīnus. Senajā cietoksnī atrodas Šekenbergas krodziņš, kurā piedāvā ēdienus, kas pagatavoti pēc viduslaiku receptēm. 2009.gadā atvēra Sarkano laternu ielu, kā arī bārddziņa darba istabu.

Tālāk ceļš ved uz Vīlandi

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Vīlande - viena no vecākajām Igaunijas pilsētām, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā, skaistu mežu ieskauta. Pirmās rakstiskās ziņas par apdzīvotu vietu Vīlandē ir no 1154.gada. 13.gadsimta sākumā šīs zemes iekaroja Zobenbrāļu ordenis. 1224.gadā senās igauņu apmetnes vietā sāka būvēt iespaidīgu ordeņa akmens cietoksni. Rīgas arhibīskaps 1283.gadā apdzīvotai vietai, kas ieskāva Fellinas cietoksni, piešķīra pilsētas tiesības. 14.gadsimta sākumā Fellina kļuva par Hanzas savienības locekli. Livonijas kara laikā Fellīnu iekaroja krievu karaspēks un daļēji iznīcināja. Bet poļu - zviedru kara laikā, un, pēc tam, kad 1602.gadā Fellīnu iekaroja poļi, no bijušās pilsētas varenības palika tikai dažas sienas. 17.gadsimtā, kad Fellina bija Zviedrijas pakļautībā, tai tika atņemtas pilsētas tiesības. 1783.gadā Krievijas ķeizariene Katrīna II atjaunoja pilsētas tiesības un Fellīna kļuva par apriņķa centru. 1919.gadā Fellina tika pārdēvēta par Vīlandi (igauniski – Viljandi).
Mūsdienās Vīlande piesaista tūristus ar savu bagāto vēsturi un gleznaino dabu. Ievērojamākās pilsētas vietas: 13.gadsimta Fellinas pils drupas, neogotikas stila Sv. Pāvila baznīca, 19.gadsimta Vīlandes rātsnams, 17.gadsimta Sv. Jāņa baznīca. Mājīgās senās Vīlandes ieliņas ar koka apbūvi. Vecs, 1911.gadā celts, 30 metrus augsts ūdenstornis. Neorenesanses stila pilsētas tiesas ēka, Vīlandes muiža - baronu fon Ungernu-Šternbergu bijusī muiža. Pilsētas ainu atdzīvina lielas sarkanas betona zemenes un daudzie pieminekļi.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Laika centrs "Wittenstein" - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR

Rakveres cietoksnis - pieaugušajiem 11.00 EUR, skolēniem 9.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Paide Vilande Rakvere