Keilas ūdenskritums - ievērojamākās vietas Tallinā - Jegalas ūdenskritums

Tallinn Harju aprinkis

Ceļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 48.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, hostelis un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Keilas ūdenskritums - Tallina

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Apmeklējam Keilas ūdenskritumu. Tas ir 6 metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma.

Pēc tam izbraucam uz Tallinu

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Apmeklējam Igaunijas Jūras muzeju. Muzeja ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014.gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. Vasaras mēnešos uz kuģa ir atvērta kafejnīca, kur varat nogaršot ēdienus, kādi tika gatavoti kuģa komandai pirms simts gadiem. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu.

Pastaiga pa Tallinas vecpilsētu: Lejas pilsēta un Augšpilsēta: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, "Kalev" marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, "Garās kājas" iela, tornis "Garais Hermanis", Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska katedrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Nakts hostelī

 

2.diena - Tallina - Jegalas ūdenskritums - Rīga

Izrakstāmies no hosteļa

Dodamies brokastīs

Pēc tam izbraucam uz Kadriorgas pili

Kadriorgas pils ir uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies 18.gadsimta sākuma ķeizariskā vasaras rezidence. Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934.gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs.

Vēlāk dodamies uz Jegalas ūdenskritumu. Tas ir viens no visizcilākajiem Igaunijas dabas brīnumiem. Tas ir augstākais dabiskais ūdenskritums valstī – tā augstums ir 8 metri, garums – vairāk par 50 metriem.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana hostelī bez brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Igaunijas Jūras muzejs - pieaugušajiem 14.00 EUR, skolēniem 7.00 EUR

Kadriorgas pils - pieaugušajiem 6.50 EUR, skolēniem 4.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Jegalas Tallina Keilas