Piekrastes zviedru muzejs - kūrortmazpilsēta Hāpsala - Keilas ūdenskritums - ievērojamākās vietas Tallinā

Igaunija Gerbonis

Ceļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 49.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, hostelis un ieejas biļetes bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Hāpsala - Keilas ūdenskritums - Tallina

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Apmeklējam Piekrastes zviedru muzeju. Muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā. Zviedrijas karaļa atvērtajā namā iespējams iepazīties ar šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 izšūtu paklāju, kurā attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Tajā ir attēls, kurā Zviedrijas zemnieki 1345.gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padises klostera Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs nespēja beigt slavēt šo paklāju ar attēliem! Blakus muzeja ēkai tīklu būdā tika uzbūvēta koka buru laiva – Jaala, kuras paraugs nāk no Roņu salas.

Izbraucam uz Hāpsalu

Hāpsala - mierīga, draudzīga pilsētiņa atrodas mazāk nekā 2 stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas. Tai ir sena SPA kūrortu vietas vēsture. Kādreiz Hāpsala bija Krievijas aristokrātu iecienīta atpūtas vieta. Mūsdienās pilsētā norisinās dažādi starptautiski festivāli un darbojas apburoši restorāni.

Apmeklējam Hāpsalu bīskapa pili. Kā Sāres-Lēnes bīskapijas centrs 13.gadsimtā celtā Hāpsalas bīskapa pils un Doma baznīca ir viena no vislabāk saglabātajām pilīm Igaunijā. Apmeklējiet konventa ēkas muzeja kompleksu, izstāžu zāles ar pils atradumiem un noslēpumainos, velvju pagrabus. Šeit sastopams Igaunijā slavenākais spoks – Baltā Dāma. Aizsarggrāvī atrodams stilizēts viduslaikus atgādinošs bērnu rotaļu parks, liels šaha galds, loka šaušanas vieta un keramikas darbnīca. Uzkāpiet 38 metrus augstajā zvanu tornī un pusdienlaikā klausieties virs pilsētas skanošo zvanu spēli.

Pēc tam dodamies ekskursijā pa Hāpsalu: brīnišķīga maza pilsētiņa ar šaurām ieliņām, miniatūrs rātsnams un romantiskas koka dzīvojamās mājas, Hāpsalas Bīskapa pilskalna konventa ēka - muzejs un Doma baznīca. Romantiskajā krastmalā slejas Kūrzāle (Kuursaal), kas ir viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā. Šeit variet baudīt gadu gaitā noslīpētu SPA kultūru. Pirmais Hāpsalas dūņu SPA centrs savas durvis vēra 1825.gadā un kopš tā brīža Hāpsala vienmēr SPA cienītājus ir piesaistījusi no visas pasaules, pat Krievijas carus.

Un beidzot, bānītis "Peetrike" izvedīs piedzīvojumu pilnā tūrisma braucienā pa skaisto un romantisko Hāpsalas pilsētu.

Izbraucam uz Keilas ūdenskritumu

Apmeklējam Keilas ūdenskritumu. Tas ir 6 metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma.

Dodamies uz Tallinu

Nakts hostelī


2.diena - Tallina - Rīga

Izrakstāmies no hosteļa

Dodamies brokastīs

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Apmeklējam Kadriorgas pili, kas uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies 18.gadsimta sākuma ķeizariskā vasaras rezidence. Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934.gados pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs.

Vēlāk apmeklēsim Tallinas televīzijas torni. Tallinas televīzijas tornis Piritas priekšpilsētā ir visaugstākā celtne Tallinā un visā Igaunijā - 314 metrus augsts. Tornis ir arī tūrisma, kultūras un brīvā laika centrs. Atjaunotajā tornī sagaida: no 170 metru augstuma paverošs panorāma skats, interaktīva multimēdijas tehnika, skats tieši uz zemi caur platformas stikla grīdu, atrakcijas bērniem, mini telestudija.

Pēc tam pastaiga pa Tallinas vecpilsētu: Lejas pilsēta un Augšpilsēta: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, "Kalev" marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, "Garās kājas" iela, tornis "Garais Hermanis", Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska katedrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* biļetes uz prāmjiem
* nakšņošana hostelī bez brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Hāpsalu bīskapa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Tūrisma brauciens ar bānīti "Peetrike" 45 minūtes - braucējam 3.00 EUR

Kadriorgas pils - pieaugušajiem 6.50 EUR, skolēniem 4.50 EUR

Tallinas televīzijas tornis - pieaugušajiem 10.00 EUR, skolēniem 6.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Hapsala Keila Tallina