Lielais Munameģis - Igaunijas Aviācijas muzejs un Tartu vecpilsēta

Tartu aprinkisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens 

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies pie Lielā Munameģa

Apmeklējam Lielo Munameģi, kas ir Baltijā augstākais kalns. Tā augstums ir 318 metri virs jūras līmeņa. No Lielā Munameģa skatu torņa 50 km rādiusā paveras lielisks skats uz Igaunijas dabu. Skaidrā laikā no Lielā Munameģa torņa var redzēt pat Pečoru Klosteri. Pašreizējais tornis ir sestais pēc kārtas, uzbūvēts 1939.gadā, un tā augstums pēc 1969.gada rekonstrukcijas ir 29,1 metrs. Torņa augšā atrodaties 346,7 metru augstumā virs jūras līmeņa. Pats pirmais tornis uzbūvēts 1812.gadā. Lielais Munameģis ir viens no svarīgākajiem Igaunijas nacionālajiem simboliem.

Pēc tam dodamies apmeklēt Igaunijas Aviācijas muzeju, kas darbojas kopš 2002.gada un ir veidojies uz privātas kolekcijas bāzes. Ekspozīcijā ir 25 lidmašīnas no Zviedrijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas, Šveices, Čehijas, Francijas, Anglijas, Somijas, Itālijas un ASV, 4 helikopteri, kā arī zenītložmetēji un zeme - gaiss raķetes. Modeļu kolekcijā ir vairāk nekā 400 augstas kvalitātes lidmašīnu, helikopteru un raķešu maketu. Emocijas un atklāšanas prieku ģimenēm piedāvā dažādas atrakcijas.

Izbraucam uz Tartu

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsdzīves punktu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.
Galvenie apmeklējamie objekti Tartu: rātsnams un Rātslaukums, Tartu universitāte, pilskalns, Doma baznīcas drupas, Eņģeļa tilts un Velna tilts, šķībais nams.

Pēc tam dodamies uz Tartu tirdzniecības centru

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Lielā Munameģa skatu tornis – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Igaunijas Aviācijas muzejs – pieaugušajiem 10.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Munamegis Tartu