Ainažu jūrskolas muzejs - Kabli putnu stacija un Pērnava

Pernavas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens no 1.maija

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Ainažos - pilsētā Latvijā pie pašas Igaunijas robežas

Apmeklējam Ainažu jūrskolas muzeju. Ekspozīcija izvietota atjaunotā kapteiņa Veides kalpu mājā. Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā. Muzejā var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Ainažu jūrskolas muzejs ar savu darbību atgādina plašai sabiedrībai par pirmo latviešu un igauņu jūrskolu, tās darbību, panākumiem un nozīmi, tā ceļot latvisko pašapziņu. Pēc muzeja apmeklējuma dārzā simtgadīgo ozolu sniegtajā ēnā iespējams atpūsties, aplūkot seno enkuru kolekciju. Pašlaik muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 9000 krājuma vienību. To vidū nozīmīgākās kolekcijas ir Ainažu kartes, plāni, jūrskolnieku diplomi, mācību pieraksti, grāmatas, fotogrāfijas, navigācijas instrumenti, burukuģu būves rīku, jūrnieku sadzīves priekšmeti u.c.

Tālāk dodamies uz Kabli Igaunijā

Apmeklējam Kabli putnu staciju. Kabli putnu stacijā rudeņos tiek uzstādīts milzīgs 17 metrus augsts murdveida slazds, ar kura palīdzību jau gandrīz 40 gadus tiek gredzenoti putni un veikti gājputnu kustības pētījumi. Putnu stacijā var iepazīties ar gājputnu ceļiem, ornitoloģiju un vērtīgo vietējo krastmalas reljefu. No putnu stacijas līdz Kabli dabas centram ved 1,8 km gara, interesanta un izglītojoša mācību taka, kuras malās izvietotas informācijas plāksnes, putnu būrīšu pasaule un vairāki torņi putnu un skaistās apkārtnes vērošanai.

Vēlāk izbraucam uz Pērnavu

Kopš 1996.gada kūrortpilsēta Pērnava tiek dēvēta Igaunijas vasaras galvaspilsētu. Pilsētu dibināja Hanzas savienības tirgotāji 1346.gadā un kļuva par nozīmīgu ostu vēlajos viduslaikos. Šai viduslaiku pilsētai ir raksturīgs bezrūpības un romantikas gars. Igaunijas lielākajā kūrortpilsētā Pērnavā ir daudz restorānu, kokteiļbāru un spa - no liela ūdens parka līdz mājīgai ūdens procedūras vietai un pirtij vēsturiskā stilā. Plašas balto smilšu pludmales, sekli ūdeņi un "labākā saule Igaunijā" piesaista gan igauņus, gan daudzos viesus. Skaistā promenāde ir ideāli piemērota pārgājieniem, riteņbraukšanai un skrituļslidām, bet bērnu rotaļu laukumi, strūklakas un rotaļu laukumi palīdzēs padarīt jūsu bērna dienu jautru un prieku pilnu.

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu: Sv. Elizabetes baznīca, Sv.Katrīnas baznīca, rātsnams, Tallinas vārti, Sarkanais tornis, 17.gadsimta dzīvojamās mājas.

Pēc tam dodamies uz Pērnavas tirdzniecības centru

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ainažu jūrskolas muzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Ainazi Kabli Pernava