Ainažu jūrskolas muzejs - Kabli putnu stacija - kūrortpilsēta Pērnava

Pernavas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens no 1.maija

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Ainažos - Latvijas pierobežas pilsētā ar Igauniju

Apmeklējam Ainažu jūrskolas muzeju. Ekspozīcija izvietota atjaunotā kapteiņa Veides kalpu mājā. Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā. Muzejā var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Ainažu jūrskolas muzejs ar savu darbību atgādina plašai sabiedrībai par pirmo latviešu un igauņu jūrskolu, tās darbību, panākumiem un nozīmi, tā ceļot latvisko pašapziņu. Pēc muzeja apmeklējuma dārzā simtgadīgo ozolu sniegtajā ēnā iespējams atpūsties, aplūkot seno enkuru kolekciju. Pašlaik muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 9000 krājuma vienību. To vidū nozīmīgākās kolekcijas ir Ainažu kartes, plāni, jūrskolnieku diplomi, mācību pieraksti, grāmatas, fotogrāfijas, navigācijas instrumenti, burukuģu būves rīku, jūrnieku sadzīves priekšmeti u.c.

Pēc tam dodamies uz Kabli Igaunijā

Apmeklējam Kabli putnu staciju. Kabli putnu stacijā rudeņos tiek uzstādīts milzīgs 17 metrus augsts murdveida slazds, ar kura palīdzību jau gandrīz 40 gadus tiek gredzenoti putni un veikti gājputnu kustības pētījumi. Putnu stacijā var iepazīties ar gājputnu ceļiem, ornitoloģiju un vērtīgo vietējo krastmalas reljefu. No putnu stacijas līdz Kabli dabas centram ved 1,8 km gara, interesanta un izglītojoša mācību taka, kuras malās izvietotas informācijas plāksnes, putnu būrīšu pasaule un vairāki torņi putnu un skaistās apkārtnes vērošanai.

Tālāk izbraucam uz Pērnavu

Pērnava ir Igaunijas lielākā kūrortpilsēta. Ir pieejami dažādu veidu SPA - no liela ūdens atpūtas parka līdz mājīgām un vēsturiskām peldmājām. Plaša baltu smilšu pludmale, sekls ūdens jūrā un "vissiltākā saule Igaunijā" piesaista gan Igaunijas iedzīvotājus, gan ārzemju viesus. Skaistā pludmales promenāde ir kā radīta pastaigām un skrituļslidošanai.

Ekskursija pa vecpilsētu: Elizabetes baznīca, Jekaterinas baznīca, Tallinas vārti, Sarkanais tornis, 17.gadsimta dzīvojamās mājas.

Apmeklējam tirdzniecības centru Pērnavā

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ainažu jūrskolas muzejs - pieaugušajiem 1.14 EUR, skolēniem 0.57 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Ainazi Kabli Pernava