Sangastes pils - "Igaunijas ziemas galvaspilsēta" Otepe - Hellenurmes ūdensdzirnavas un Tartu vecpilsēta

Valgamaa gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Apmeklējam Sangastes pili. Pils ir viena no Dienvidigaunijas vietām, kas ir apmeklēšanas vērta. Sangastes pils un muižas parks tika veidoti pēc līdzības ar slaveno Vindzoras pili Anglijā. Varat apskatīt arī stalli, pienotavu, klēti, ūdenstorni un dendroloģisko parku.

Pēc tam dodamies uz Otepi

Dosimies pastaigā pa pilsētiņu. Otepe - maza pilsētiņa Igaunijas dienviddaļā, kas atrodas starp augstiem pauguriem un skaistām ielejām. Tie, kam patīk sniegs, zina, ka šī ir īstā ziemas baudīšanas vieta. Šajā mierīgajā ziemas kūrortā, kurā netrūkst greznu SPA viesnīcu un restorānu, var baudīt slēpošanu, slidošanu un snovbordu. Vasarā var doties pārgājienos pa Otepes dabas parka takām, apbrīnot paugurus un ezerus, līkumotus ciemata ceļus un mazas upītes.

Izbraucam uz Elvu

Izglītojoša programma Hellenurmes ūdensdzirnavās "No ūdens līdz maizei jeb miltu malšana ūdensdzirnavās un maizes cepšana maizes ceptuvē". Kad viesi mājā, tad dzirnavnieks Harri iedarbina turbīnas, un ir iespēja redzēt, kā maļ miltus, mannu un putraimus. Dzirnavu saimnieces vadībā varēsiet no miltiem, ūdens un rauga paši uzcept maizi krāsnī un, dzerot tēju, klausīties senču gudrībās. Ikvienam būs iespējams savu uzcepto maizīti arī paņemt līdzi.

Pēc tam ceļš ved uz Tartu

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsdzīves punktu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.
Galvenie apmeklējamie objekti Tartu: rātsnams un Rātslaukums, Tartu universitāte, pilskalns, Doma baznīcas drupas, Eņģeļa tilts un Velna tilts, šķībais nams.

Pēc tam dodamies uz Tartu tirdzniecības centru

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Sangates pils - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Izglītojoša programma Hellenurmes ūdensdzirnavās - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 6.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sangaste Otepe Tartu