Peltsamā akmens cietoksnis un pārsteidzošā senā pilsēta Vīlande

Peltsama gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Peltsamā

Peltsamā akmens cietoksnis tika uzbūvēta upes krastā 1272.gadā. No 1570. līdz 1578.gadam cietoksnis bija Livonijas karaļa Magnusa rezidence. Vairākkārt nopostīto cietoksni Voldemārs Johans fon Lauvs 18.gadsimtā pārbūvēja par lepnu rokoko stilā veidotu pili. Pils un lielgabalu tornī izbūvētā baznīca 1941.gadā nodega. Baznīca tika atjaunota 1952.gadā, pils mūru konservācija sākās 1970. gados. Peltsamā pils pagalmā atrodas: Peltsamā muzejs, vīna pagrabs ar ēdienu muzeju, Igaunijas Preses muzejs, galerija pART, keramikas darbnīca, rokdarbu darbnīca un pils restorāns.

Apmeklējam Peltsamā muzeju. Muzejs dod ieskatu cietokšņa, pilsētas un draudzes krāšņajā vēsturē. Livonijas kara laikā pils kalpoja par Livonijas mestra mājvietu. 19.gadsimta laikā rokoko stila pils bija plaukstošs kultūras un rūpniecības centrs.

Pēc tam dodamies Peltsamā Pārtikas muzeju. Muzejs iepazīstina apmeklētājus ar pārtikas produktu ražošanu pilsētā sākot no 1920.gada. Dažādos laika posmos šeit tika ražota kafija, kartupeļu ciete, vīns, padomju kosmonautiem domāti produkti, kas pildīti tūbiņās.

Izbraucam uz Vīlandi

Vīlande - fantastiskā pilsētiņa, kas slēpjas dziļi Dienvidigaunijas mežos, glabā iespaidīgas pilsdrupas, kas reiz bijušas Livonijas ordeņa pils. Tuvumā esošā ezera skaistās ainavas un koka arhitektūra Vīlandi padara par iemīļotu vietu gan dabas, gan kultūras mīļotājiem.

Pastaiga ar gidu pa vecpilsētu

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
ieejas biļetes:
 
Peltsamā muzejs – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Peltsamā Pārtikas muzejs - bezmaksas

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Vilande Peltsama