"Šokolādes muzejs" Pūrē un pārsteigumiem pilnā Ventspils pilsēta

Ventspils gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Pūres pagastā

Pūrē, gleznainās Abavas upes krastā, atrodas viens no saldākajiem muzejiem pasaulē - "Šokolādes muzejs", kas ļauj pilnībā iegremdēties šīs apbrīnojamā salduma burvīgajā pasaulē! Šeit dzīvo paši kaislīgākie pasaules šokolādes mīļotāji, kuri ir izveidojuši Pure Chocolate un "Šokolādes muzeju". Vairāk nekā desmit gadus šeit tiek radīti izsmalcināti izstrādājumi no beļģu šokolādes, kas rotāti ar dabīgām garšām. Kopā ar šokolādes meistaru muzeja darbnīcā varēsiet ne tikai pagatavot šokolādes konfektes, bet arī nobaudīt tik daudz šokolādes, cik līdīs iekšā!
Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā":
• iepazīšanās ar kakao un šokolādes vēsturi
• atraktīvs ceļojums par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu
• ceļojums trifeļu istabā
• meistarklasē varēsiet nodegustēt šokolādi un izgatavot šokolādes figūriņu un praline

Tālāk ceļš ved uz Ventspili

Ventspils ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām, ostas pilsēta, kas atrodas netālu no Ventas ietekas Baltijas jūrā. Windava pirmo reizi Livonijas ordeņa zemēs pieminēta ar 1263.gadā. 1290.gadā šeit uzcēla Vindas pili. 1378.gadā Vinda ieguva pilsētas statusu. 1561.gadā pilsēta kļuva par Kurzemes hercogistes daļu. Kurzemes hercogistes laikā Vindas pils bija pilsētas fogta mītnes vieta. Pilsēta uzplauka Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā no 1642. līdz 1681.gadam. Tad Vindavas upes (Ventas upes) grīvā tika uzbūvēts liels kuģubūves centrs, ap pilsētu sāka celt ieroču darbnīcas, domnas, salpetri un ķieģeļu manufaktūras, sāka attīstīties tirdzniecība ar Rietumeiropu, galvenokārt ar Holandi. Pēc Kurzemes pievienošanas 1795.gadā Krievijas impērijai pilsēta tika nosaukta par Vindavu. Kopš 1917.gada pilsētas oficiālais nosaukums ir Ventspils.
Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūristu galamērķiem Latvijā. Pilsētas teritorijā atrodas gan vecpilsēta, gan meži, gan Zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdens kvalitāti. Šeit ir daudz objektu, kurus apskatīt, un lieliskas izklaides iespējas.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" - skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un Livonijas ordeņa pili.

Vēlāk apmeklēsim Piejūras brīvdabas muzeju - vienīgo zvejniecībai veltīto brīvdabas muzeju Latvijā, kur 4 ha lielajā teritorijā var apskatīt plašu jūras zvejas laivu un Baltijas valstīs lielāko enkuru kolekciju. Muzeja krājumu veido vairāk nekā 24 000 priekšmetu, kas izvietoti iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā. Muzeja teritorijā var iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām - apskatāma zvejas laivu attīstība no 18.gadsimta, ventiņu un lībiešu zvejnieku sētas, 19.gadsimta pēdējā ceturkšņa latviešu zemnieka dzīvojamā ēka "Smiltnieki", vējdzirnavas, rija, klēts, dūmnami, smēde, kūpinātava, tīklu būda un citas etnogrāfiskās ēkas.

Īpašas sajūtas sagādās brauciens ar vilcieniņu "Mazbānītis". "Mazbānītis" uz 600 mm šaursliežu dzelzceļa ir Piejūras brīvdabas muzeja apmeklētāju iecienīta izklaide. Šo dzelzceļu Pirmā pasaules kara laikā uzbūvēja vācu karavīri. Tā savienoja Ventspili ar zvejnieku ciemiem. Mūsdienās divas lokomotīves ar otrās un trešās klases vagoniem, kā arī ar iecienītajiem vaļējiem vagoniem, kursē pa 1,4 km garo Apļa līniju un pa 3 km garo Kalna līniju, kas ved uz Ventspils piedzīvojumu parku.

Tālāk, dodamies uz Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigas promenāde, kas ved līdz pat bākai. Pie mola apskatāmi interesanti objekti: uz paaugstinājuma kuģi "Azova" un "Grots", skulptūra "Govs-Matrozis" un milzu krēsls, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. No 19 metrus augstā skatu torņa var baudīt brīnišķīgu ainavu uz jūru, ostu un pilsētu.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā" - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 4.00 EUR, gida pakalpojums 7.00 EUR grupai

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 1.40 EUR, skolēniem 0.60 EUR

"Mazbānītis" - biļetes cena vienam braucienam "Riņķa līnijā" pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

 

Pure Ventspils