Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis-Turaidas muzejrezervāts – Valmiera-"Gaujas nacionālā parka ziemeļu vārti" – Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti

Valmieras gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 23.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

9.00 izbraucam no skolas

Ierodamies Turaidā

Apmeklēsim Turaidas muzejrezervātu - īpaši aizsargājamu kultūras pieminekli. Turaidas muzejrezervāts izveidots 1988. gadā uz Siguldas novadpētniecības muzeja bāzes. Plašā Turaidas muzejrezervāta teritorija ir bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas vēsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 11. gadsimtu.  Mūsdienās muzejrezervāta 57,86 ha plašajā teritorijā atrodas Turaidas pils, Turaidas Rozes piemiņas vieta, Baznīckalns, Dainu kalns un Turaidas muižas ēkas. Šobrīd Turaidas vēsturiskā centra ēkās-pieminekļos un kultūrvidē izveidotas 40 muzeja ekspozīcijas, kuru veidošanā izmantots bagātīgs un interesants muzeja krājums ar vairāk nekā 90 000 vienībām.
Apmeklēsim Turaidas mūra pili, kuru sāka būvēt 1214. gadā Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām (agrāk šajā vietā bija Gaujas lībiešu vadoņa Kaupo koka pils). Pilī aplūkosim izstādes, kas atspoguļo pils vēsturi un rāda senlietas, kas atrastas pils izpētes laikā. No Turaidas pils 38 metrus augstā torņa apbrīnosim brīnišķīgo Gaujas senlejas un tās apkārtnes panorāmu.
Baznīckalnā apskatīsim Turaidas luterāņu baznīcu un ekspozīciju "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture". 1750. gadā celtā Turaidas baznīca ir viena no vecākajām koka baznīcām Latvijā. No 18. gadsimta vidus līdz mūsdienām tā saglabājusies bez būtiskām pārbūvēm.
Baznīcas simtgadīgas liepas pakājē apmeklēsim 17. gadsimta sākumā Turaidā dzīvojušās Maijas - Turaidas rozes piemiņas vietu. Viņas dzīvesstāsts un traģiskā nāve ir kļuvuši par romantisku leģendu par patiesu mīlestību, godu un personības spēku.
Apskatīsim plašās Turaidas muižas ēkas, kur vēsturisko ēku ekspozīcijās ietverts stāstījums par muižas 300 gadu vēsturi.
Turaidas muižas dārznieka mājā ir izvietota ekspozīcija par Gaujas lībiešiem. Gaujas lībiešu mantojuma izpēte ir viena no Turaidas muzejrezervāta pamattēmām, jo Turaidas muzejrezervāts atrodas senā Turaidas lībiešu pilsnovada centrālajā daļā. Lībieši ir Latvijas pamatiedzīvotāji ar senu un unikālu kultūru un bagātu vēsturi. 12. gadsimta beigās Gaujas lībieši apdzīvoja plašu teritoriju Gaujas lejtecē, šobrīd zināmi 13 seni pilskalni. Liecības par lībiešu kultūru glabā Turaidas pilskalns, kur atradās lībiešu koka pils, Baznīckalns, kur apglabāti pirmie kristītie lībieši, Dainu kalns - sena Gaujas lībiešu apmetnes vieta. Vārds "Turaida" no lībiešu valodas poētiski tiek tulkots kā "Dieva dārzs".
Izstaigāsim Tautasdziesmu parku - Dainu kalnu un Dziesmu dārzu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās 26 skulptūras , harmonējot ar dabas neatkārtojamo krāšņumu, rada īpašu gaisotni. Skulptūrās izteikta dainu poēzija - kuras pamatā ir vispārcilvēciskās vērtības - mīlestība, gods, attiecības ar apkārtējo vidi, līdzcilvēkiem, rūpes par tuviniekiem, tautu un dabu.
 
Ceļojumu turpinām uz Valmieru

Valmiera (līdz 1917. gadam Volmara) - pilsēta, Gaujas upes krastos, ar aptuveni 22 750 iedzīvotājiem.
Valmiera ir viena no senākajām Latvijas pilsētām. Dažādos gadsimtos pilsētas nosaukums dokumentos tika rakstīts dažādi - Waldemer, Wolmaria, Wolmahr, Wolmar. Par tās nosaukuma izcelsmi ir divas versijas: viena ir saistīta ar Pleskavas kņazu Vladimiru Mstislaviču, kas šeit kopš 1212. gada ievāca meslus un sprieda tiesu; otra versija pieņem, ka pils ir nosaukta Dānijas karaļa Valdemāra II vārdā.
1224. gadā Valmiera nonāca Zobenbrāļu ordeņa kontrolē, kas šeit lika pamatus mūra pilij. Pēc Zobenbrāļu ordeņa sakāves 1237. gadā pār Valmieru valdīja Livonijas ordenis. 1283. gadā ordeņa mestra Villekena fon Endorpa vadībā sākās Valmieras pils un Sv. Sīmaņa katedrāles celtniecība.
1323. gadā Valmiera pirmo reizi minēta kā "Valdemāra pilsēta" ar pilsētas tiesībām.
Izdevīgā atrašanās vieta seno tirdzniecības ceļu tuvumā veicināja pilsētas attīstību un tirdzniecības pieaugumu. Valmieras ekonomikas ziedu laiki bija 14. un 15. gadsimts, kad tā bija arī Hanzas savienības locekle.
No 14. līdz 16. gadsimtam Valmiera bija tipiska akmens mūru ieskauta viduslaiku pilsēta, kurā regulāri notika pilsētu pārstāvju un landtāgu sapulces.
Kari starp Krieviju, Zviedriju un Polijas-Lietuvas ūniju 16., 17. un 18. gadsimtā, īpašnieku maiņas, kā arī mēra epidēmijas un vairāki ugunsgrēki, Valmierai nesa panīkumu.
Situācija sāka uzlaboties tikai pēc 1785. gada, kad Valmiera ieguva Krievijas impērijas Vidzemes guberņas apriņķa pilsētas tiesības. 1865. gada vasarā tika atklāts pirmais koka tilts pāri Gaujai. Pilsētas ekonomisko situāciju uzlaboja 1899. gadā izbūvētais Rīgas-Pēterburgas dzelzceļš, kas iet cauri Valmierai. 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Valmierā tika atvērtas nozīmīgas izglītības iestādes, strādāja vairāki nelieli rūpniecības uzņēmumi.
1926. gadā Valmiera kļūst par nozīmīgu Ziemeļvidzemes administratīvo, saimniecisko, izglītības, kultūras un sporta centru. Darbojās Ziemeļlatvijas teātris, simtiem skatītāju pulcēja sacensības, kurās piedalījās pasaules rekordists soļošanā Jānis Daliņš. 1928. gadā Valmierā atklāja dziļurbumu, no kura sāka iegūt slaveno Valmieras minerālūdeni.
Otrā pasaules kara 1944. gada septembra Sarkanās armijas uzbrukuma ("Rīgas operācijas") laikā 1/3 pilsētas tika pilnībā nopostīta, pilsētas centrs izdega.
Pēckara gados Valmieras centrālā daļa tika pārbūvēta. Visus pēckara gadus Valmiera ir bijusi novada centrs. Kopš 1959. gada Valmieras pārvaldībā ir arī pašreizējā novada teritorija.
1960. - 2000. gados Valmierā vērojama saimnieciskā izaugsme, aug iedzīvotāju skaits. Pilsēta attīstītās daudz straujāk nekā citas Vidzemes novada pilsētas, nostiprinoties par nozīmīgāko novada pilsētu.
Valmiera šodien - Gaujas nacionālā parka Ziemeļu vārti, pilsēta savus viesus priecē ne tikai ar skaistu dabu, bet arī ar kultūrvēsturiskiem pieminekļiem, interesantiem kultūras un sporta pasākumiem, aizraujošiem stāstiem un leģendām.

Ekskursija kājām pa Valmieru, kuras laikā iepazīsiet pilsētu, pastaigāsieties pa gleznainākajām Valmieras vietām un dzirdēsiet interesantus stāstus un leģendas par pilsētu.
Ekskursiju sāksim uz Valmieras galvenās ielas - Rīgas ielas ar skulptūras "Gaismas strūklaka" apmeklējumu, kas ir veltījums pilsētas 725 gadu jubilejai.
Pastaigāsimies gar Dzirnavu ezeru, kas atrodas Valmieras viduslaiku nocietinājuma - Zilā bastiona pakājē. Pašas ūdensdzirnavas šeit darbojās no 17. gadsimta līdz 1937. gadam, kad dzirnavu ēka tika nojaukta. Šo ar interesantu vēsturi apvīto ezeru kā smalks ziedu pušķis pašā vidū rotā eleganta strūklaka. Apkārt Dzirnavu ezeram vijas pastaigu takas un iekārtotas skatu platformas. Pa ceļam apbrīnosim arī Matiasa Jansona skulptūru "Saules pulkstenis", kas ataino laika ritējumu.Tālāk ceļš aizvedīs līdz 1919. gadā dibinātajam Valmieras Drāmas teātrim, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras rātslaukumam. Mūsdienās gandrīz vēsturiskā rātsnama vietā atgriezusies Valmieras pilsētas dome.No rātslaukuma dosimies uz mazo, bet burvīgo Valmieras vecpilsētu. Tās centrā apskatīsim Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luterisko baznīcu, Valmieras vērtīgāko vēstures un arhitektūras pieminekli. Baznīcas celtniecība sākās 1283. gadā. Tā kā baznīcas celšanas vieta tikusi iesvētīta un pamatakmens likts 28. oktobrī, Sīmaņa dienā, tai dots nosaukums par godu šim Kristus māceklim. Dievnams joprojām saglabā savu viduslaiku izskatu, kas veidots jauktā stilā, apvienojot romānikas un agrīnās gotikas stilus. Tās baroka stila tornis tika uzcelts 18. gadsimta vidū. Pie baznīcas ieejas ir novietots ķēdes fragments no kauna staba, pie kura līdz pat 19. gadsimta sākumam sodīja ļaudis, kuri nebija pakļāvušies sava laika likumiem. Kā atgādinājums par Livonijas karu ir baznīcas ziemeļu sienā iemūrētās divas akmens lodes, kas bija sadragājušas to. Baznīcā atrodas 15. - 16. gadsimta godājamu pilsētnieku kapu plāksnes, ievērojamā Eiropas meistara Fridriha Ladegasta 1886. gadā radītās ērģeles, altārglezna un 1739. gadā darinātā kancele.
Blakus baznīcai apskatīsim 13. gadsimta Livonijas ordeņa viduslaiku pils drupas. Pilsdrupu teritorijā atrodas Valmieras muzejs - pilsētas vēstures krātuve. Starp muzeja koka ēkām apskatāma otra vecākā aptieka Latvijā, kas darbojās no 1755. līdz 1965. gadam.
Pastaigas noslēgumā uzkāpsim Valterkalniņā, no kura paveras lielisks skats uz airēšanas trasi "Kazu krāces", vecpilsētu un centrālo tiltu pār Gauju.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Tālāk ceļš ved uz Cempiem

Apmeklēsim Beverīnas koka skulptūru parku un labirintus. Beverīnas novada Cempos atrodas koka skulptūru parks un labirinti - vieta aktīvai un pasīvai atpūtai, kā arī nelielu ballīšu organizēšanai.
3,5 ha teritorijā varēsiet aplūkot vairāk nekā 370 koka skulptūru. Parkā ir 5 labirinti: ziedu meditatīvais labirints, "šausmu" labirints mežā bezbailīgajiem, zaru labirints "Dižputna ligzda", 25 metrus garais labirints "Tracis", kurā var apmaldīties upeņu krūmos, un 630 metrus garais tikai pieaugušajiem paredzētais nerātnais labirints "ar pipariņu". 
Parkā "Beverīnas labirinti" ir arī vairāk kā 100 lielformāta kustību un prāta spēļu, atrakcijas un puzles brīvā dabā. Boulings, līdzsvara spēles diviem, trijiem vai četriem spēlētājiem, 15 metrus gara ozolkoka dižslieka ložņāšanai, izglītojoša dabas taka "Putnu iela", aritmētiskā pingvīnu spēle un citas spēles atraktīvas dienas pavadīšanai.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* Valmieras apskates ekskursija ar vietējo gidu - 2.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Turaidas muzejrezervāts:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, pensionāriem 4.30 EUR, skolēniem 1.15 EUR
apskates ekskursija ar muzejrezervāta gidu - 30.00 EUR grupai

Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca:
baznīcas apmeklējums - par ziedojumu
baznīcas torņa apmeklējums - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, pensionāriem - 0.50 EUR

Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR