Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Sietiņiezis – atpūtas parks "Beverīnas labirinti" un senā Valmieras pilsēta
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens
Cena 18.00 EUR skolēnam
Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!
No rīta izbraucam no skolas
Pa ceļam neliela apstāšanās
Ierodamies pie Sietiņieža
Sietiņiezis ir viens no augstākajiem baltā smilšakmens atsegumiem Latvijā. Klints atrodas Gaujas labajā krastā, tā kraujas augstums ir aptuveni 15 metri, bet klinšu garums - ap puskilometru. Ieža virsma klāta ar mazām aliņām, tā līdzinoties sietam. No tā cēlies Sietiņieža nosaukums.
Klints atgādina brīnišķīgu gaisīgu smilšu pili, ko uzcēlusi daba. Tā izveidojās lielu pārmaiņu procesā, kas notika miljoniem gadu garumā un turpinās līdz pat šai dienai, pateicoties kurām klints regulāri iegūst arvien jaunus veidus. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senleju, bet tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži.
Apmeklētāju ērtībām Sietiņieža apkārtnē ir ierīkotas takas, kāpnes un atpūtas vietas.
Ceļojumu turpinām uz Cempiem
Apmeklējam atpūtas parku "Beverīnas labirinti". Beverīnas novada Cempos atrodas koka skulptūru parks un labirinti - vieta aktīvai un pasīvai atpūtai, kā arī nelielu ballīšu organizēšanai. 3,5 ha teritorijā varēsiet aplūkot vairāk nekā 370 koka skulptūru. Parkā ir 5 labirinti: 630 metru garais tikai pieaugušajiem paredzētais nerātnais labirints "ar pipariņu". Pieejams arī ziedu - meditatīvais labirints, "šausmu" labirints mežā bezbailīgajiem. Bērniem patiks 25 metrus garais labirints "Tracis", kurā var apmaldīties upeņu krūmos un zaru labirints "Dižputna ligzda". Pieaugušajiem un bērniem - 69 lielformāta spēles un atrakcijas dabā. Izglītojoša dabas taka "Putnu iela". Vietas piknikiem un ugunskuriem.
Tālāk ceļš ved uz Valmieru
Valmiera ir viena no senākajām Latvijas pilsētām. Dažādos gadsimtos pilsētas nosaukums dokumentos tiek rakstīts atšķirīgi - Wolmaria, Wolmar, Waldemer, Wolmar. Nosaukuma izcelsmei ir divas versijas: viena ir saistīta ar Pleskavas kņazu Vladimiru Mstislaviču, kuru 1212.gadā Rīgas bīskaps Alberts iecēla par fogtu šajā teritorijā. Otra versija ir saistīta ar Dānijas karali Valdemāru, kuram no debesīm sūtītais karogs palīdzēja uzvarēt kādā no cīņām ar Livonijas iedzīvotājiem.
1224.gadā Valmiera nonāca Zobenbrāļu ordeņa pārziņā, kuri šeit lika pamatus akmens pilij. Tiek uzskatīts, ka Valmiera par pilsētu sāka veidoties 1283.gadā, kad Livonijas ordeņa mestrs Villekens fon Endorps vadīja Valmieras pils un Sv. Sīmaņa baznīcas celtniecību. 1323.gadā Valmiera pirmo reizi tiek minēta kā pilsēta, kurai ir sava pārvalde. Ekonomisko uzplaukumu Valmiera sasniedza 14. un 15.gadsimtā, un, kļuvusi par nozīmīgu tirdzniecības centru, pilsēta kļuva par Hanzas savienības locekli. 14. - 16.gadsimtos Valmiera bija tipiska, ar akmens sienām veidota viduslaiku pilsēta, kurā regulāri notika Livonijas pilsētu un landtāgu sanāksmes. 16., 17. un 18.gadsimtā kari starp Krieviju, Zviedriju un Polijas-Lietuvas ūniju, kā arī mēra epidēmijas un daudzie ugunsgrēki sagādāja Valmierai daudz nepatikšanu. Tā kļūst par parastu pilsētiņu. Situācija sāka uzlaboties tikai pēc 1785.gada, kad Valmiera ieguva apriņķa pilsētas tiesības. Pilsētas ekonomisko situāciju uzlaboja 1899.gadā uzbūvētā Rīgas - Pēterburgas dzelzceļa līnija, kas gāja caur Valmieru. 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā Valmierā tika atvērtas nozīmīgas izglītības iestādes, darbojās vairāki mazie uzņēmumi. 1928.gadā Valmierā tika atvērta dziļurbuma aka, no kuras sāka iegūt slaveno Valmieras minerālūdeni. Otrais pasaules karš Valmierai kļuva par triecienu. 1944.gadā trešdaļa pilsētas tika pilnībā iznīcināta, pilsētas centrs nodega.
No 1960. līdz 2000.gadam Valmiera strauji aug, gan ekonomiskajā nozīmē, gan iedzīvotāju skaita ziņā. Valmiera attīstās daudz straujāk nekā citas Vidzemes pilsētas, tā nostiprinās kā Vidzemes nozīmīgākā pilsēta.
Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Izstaigāsim Rīgas ielu - pilsētas centrālo ielu. Apmeklēsim Dzirnavu ezeriņu, kas sākotnēji bijis daļa no viduslaiku Valmieras aizsardzības sistēmas, ko veidoja Rātes upītes dambji un slūžas. Ejot gar ezeru, redzēsim dažādas skulptūras un pieminekļus. Īpaša uzmanība jāpievērš Jansona darbam "Saules pulkstenis" un netālu esošajam neparastam labirintam. Tālākās pastaigas laikā nonāksim tieši uz Karātavu kalna. Viduslaikos šīs gleznainās, mierīgās vietas sauca par "bendes laukiem", bet netālu esošajā kalnā tika izpildīti nāvessodi. 1919.gadā Karātavu kalnā tika nošauti un apglabāti 11 komunistiski domājoši jaunieši. 1949.gadā šeit tika atvērts memoriāls.
Tālāk dosimies uz mazo un burvīgo Valmieras vecpilsētu. Tās centrā redzēsim Valmieras vēstures simbolu - Svētā Sīmaņa baznīcu, kas uzcelta 1283.gadā. Netālu no tās aplūkosim 13.gadsimta Livonijas ordeņa viduslaiku pils drupas. Starp pils drupām iekārtojies Valmieras muzejs - pilsētas vēstures krātuve. Muzeja komplekss atrodas astoņās 18. - 21.gadsimtu koka un mūra ēkās. Muzeja teritorijā starp koka ēkām redzēsim otru vecāko aptieku Latvijā, kas darbojās no 1755. līdz 1965.gadam.
Uzkāpsim arī Valterkalniņā, no kura paveras viens no ainaviskākajiem skatiem uz Gauju, Kazu krācēm, centrālo tiltu un pilsētu.
Vēlāk apmeklēsim Valmieras muzeju, kas ir valsts arheoloģijas piemineklis un izvietots 8 ēkās pils drupu teritorijā. Valmieras muzejs ir viena no nozīmīgākajām vēstures vērtību krātuvēm Vidzemē. Tajā ir aptuveni 60 000 vēstures, mākslas, arheoloģisko priekšmetu, fotogrāfijas un dokumenti, kas iegūti no dažādām vietām reģionā. Lielākās mākslas kolekcijas ir Teodora Ūdera, Jāņa Kalmītes, Rūdolfa Valdemāra Vītola un Pētera Postaža darbi. Rekonstruētajā Izstāžu namā un Rūdolfa Vītola vārdā nosauktajā izstāžu zālē katru gadu var apskatīt vairāk nekā divdesmit mākslas darbu, kā arī apmeklēt tematiskas, vēstures un kolekciju izstādes.
Pēc tam izbraucam uz Rīgu
Pa ceļam neliela apstāšanās
Vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
Atpūtas parks "Beverīnas labirinti" - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR
Valmieras muzejs: biļete muzeja izstāžu zāles un pastāvīgajās ekspozīcijas apmeklēšanai - pieaugušajiem 1.40 EUR, skolēniem ieeja bezmaksas
{gallery}Sietiniezis_Beverinas-labirinti_Valmiera{/gallery}