"Karameļu darbnīca" – strausu audzētava "Mazzariņi" un pasakainais Tērvetes dabas parks

Jelgavas gerbonis Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena 17.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Jelgavā

Salda un aizraujoša ekskursija "Karameļu darbnīcā". Šis ir uzņēmums, kurā dažādi saldumi tiek gatavoti ar mīlestību no izcili kvalitatīviem produktiem, izmantojot tikai dabīgas krāsvielas. Šeit var atrast gardumu ikvienam, kā arī pavērot karameļu gatavošanas procesu, piedalīties degustācijā, noklausīties stāstus un uz brīdi pat justies kā karameļu meistars un pats pagatavot savu karameli. Šeit tiek plānots:
- karameļu gatavošanas paraugdemonstrējums
- saldumu degustēšana
- radošā darbnīca "Uztaisi savu karameli"

Pēc tam apmeklēsim strausu audzētavu "Mazzariņi".  Strausu audzētava piedāvā iepazīties ar dažāda vecuma un dzimuma Āfrikas strausu sugas īpatņiem un iegūt izsmeļošu informāciju par lielākajiem putniem uz planētas. Kā arī ir iespēja apskatīt un pakomunicēt ar nelidojošiem putniem - emu no tālās Austrālijas un trīs nandu skrējējputniem, kas ieradušies no Dienvidamerikas.
Iespēja iegādāties izstrādājumus no strausa ādas, dizaina elementus no strausu olu čaumalām un rotaslietas no strausu spalvām un unikālas strausu tauku ziepes.

Ceļojumu turpinām uz Tērveti

Izstaigāsim Tērvetes dabas parku. Īpašu sajūsmu rada majestātiskais priežu sils, kurā atrodas parks. Daudzi koki ir gandrīz 300 gadus veci. Parkā ir pasaku varoņu koka skulptūras, pastaigu takas, tilti un tiltiņi pāri Tērvetes upes senlejai, kas apmeklētājus ieved rakstnieces Annas Brigaderes pasaku valstībā.
Tērvetes dabas parks ir brīnišķīga vieta ģimenēm ar bērniem un visiem, kas uz pasauli raugās ar bērna acīm un priecājas par dabas un pasaku saspēli. Šī vieta neatstās vienaldzīgus arī tos, kurus interesē seno zemgaļu vēsture. Trīs senie pilskalni parkā par to atgādina mūsdienu paaudzei.
Parka apmeklētājiem patiks Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs. Pasaku mežā var atrast ne tikai Annas Brigaderes pasaku un lugu varoņus, bet arī "dzīvus" pasaku tēlus - rūķus, meža raganu, princesi un citus. Apkārt Pasaku mežam vijas Meža mātes taka, kur izvietoti stendi un skulptūras, kas iepazīstina ar norisēm dabā. Apbrīnot meža skaistumu var no viena no augstākajiem novērošanas torņiem Latvijā, kas paceļas pāri priežu galotnēm.
Ja piekusīsiet staigāt, parkā varat izbraukt ar Pasaku bānīti. Bet savu veiklību pārbaudīt uz Gaisa takas.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes

"Karameļu darbnīca" - apmeklētājam 3.00 EUR

Strausu audzētava "Mazzariņi" - apmeklētājam 1.00 EUR

Tērvetes dabas parks:
ieejas biļete - pieaugušajiem 5.50 EUR, skolēniem 4.00 EUR
pasaku bānītis - apmeklētājam 1.50 EUR
gaisa takas - apmeklētājam no 4.00 EUR

 

 

Jelgava Mazzarini Tervete