Kinopilsētiņa "Cinevilla" – Jaunpils viduslaiku pils un "Karameļu darbnīca"

Tukuma novads Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena 18.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Slampē

Apmeklējam kinopilsētiņu "Cinevilla". Pilsētiņas būvniecība sākās 2004.gadā, lai uzņemtu vēsturisko spēlfilmu "Rīgas sargi". Tagad pilsētiņā ir uzņemtas vairākas latviešu filmas, tostarp "Rūdolfa mantojums", "Sapņu komanda 1935" un "Nameja gredzens", kā arī vairākas ārvalstu filmas.
Kinopilsētas apmeklējums ir līdzīgs ceļojumam laika mašīnā - atrodoties šeit, sajutīsiet, kāda bija Rīga aptuveni pirms 100 gadiem. Šeit varēsiet aplūkot Rīgu kā Lielpilsētu, tas ir, Daugavmalu Vecrīgas pusē ar tās rosīgo dzīvi, tirgu un kuģīšu piestātnēm. Redzēsiet arī Mazpilsētu - Pārdaugavu, kur norisinājās saujiņas drosmīgu rīdzinieku svarīgākā cīņa pret daudzreiz pārāko Bermonta armiju. Šeit varēsiet aplūkot priekšpilsētu arhitektūrai raksturīgās koka ēkas ar bruģētiem laukumiem un lauku tirdziņu. Savukārt no vecpilsētas puses redzēsiet izveidoto tramvaja līniju ar īstu tramvaju.
Kinopilsētā vienkopus var redzēt arī trīs vēsturisku tiltu fragmentus, kas vizuāli ir līdzīgi oriģināliem - tiltiem, kas atradās Rīgā līdz 20.gadsimta sākumam.
Vēl viena kinopilsētas daļa tika uzcelta filmas "Rūdolfa mantojums" uzņemšanai. Dekorāciju komplekss ataino latviešu saimniecību, kāda tā bija 19.gadsimta beigās - ar dzīvojamo ēku, klēti, šķūni, pirtiņu dīķa malā un krāšņu puķu dobi pagalmā.
Jaunākās dekorācijas tika izveidotas vēsturiskajai filmai "Nameja gredzens". Tika izveidota 13.gadsimta zemgaļu dzīvesvietas rekonstrukcija. To veido zemgaļu pilsēta, osta, pils un kuģi.
Kinopilsētiņas teritorijā atrodas viesnīca ar moderniem un mājīgiem numuriņiem, kas iekārtoti atbilstoši populāru latviešu un ārzemju filmu noskaņai, kā arī krodziņš, kur var garšīgi paēst, piemēram, nobaudīt "sapņu komandas karbonādi franču gaumē".

Ceļojumu turpinām uz Jaunpili

Ekskursija pa Jaunpils pili. Senā bruņinieku pils Jaunpilī pārsteidz ar savu pamatīgumu un saglabājušos viduslaiku auru, kuru varēsiet sajust ne tikai gaiteņos un telpās, bet arī esot ekskursijā ar viduslaiku tēliem - mūku brāli Teodoru, pils sargu un citiem pils iemītniekiem.
Jaunpils pils celta 1301.gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis, ko no trim pusēm ieskauj dzirnavu dīķis. Sākotnēji šeit dzīvoja nelielas bruņinieku vienības, vēlākajos gados pils tika pārbūvēta, izbūvējot lielo aizsardzības torni un pārējos stāvus. 1576.gadā pili ieguva Rekes dzimtas pārstāvis Matiass fon der Reke. Šī dzimta saimniekoja pilī gandrīz 350 gadus.
Jaunpils pils muzeja izstāžu zālēs var aplūkot Livonijas ordeņa piļu maketus - Jaunpils un Dobeles maketus, ieroču un bruņu kopijas, arheoloģiskos atradumus, monētu kolekciju, kā arī uzzināt par pašu Jaunpili un Jaunpils iedzīvotāju likteņiem. Noslēpumainas viduslaiku kāpnes ved no bruņinieka pagraba uz pils pilskunga kabinetu un izstāžu zāli, kurā regulāri tiek rīkotas vietējo mākslinieku un amatnieku izstādes.
Mūsdienās Jaunpils pilī atrodas kultūras nams un muzejs. Vienā no vecākajām pils daļām, bruņinieka ēdamzālē, zem velvju griestiem atrodas viduslaiku krodziņš. Pilī ir arī viesnīca, kur var apmesties viduslaiku stila numuros.

Tālāk ceļš ved uz Jelgavu

Salda un aizraujoša ekskursija "Karameļu darbnīcā". Šis ir uzņēmums, kurā dažādi saldumi tiek gatavoti ar mīlestību no izcili kvalitatīviem produktiem, izmantojot tikai dabīgas krāsvielas. Šeit var atrast gardumu ikvienam, kā arī pavērot karameļu gatavošanas procesu, piedalīties degustācijā, noklausīties stāstus un uz brīdi pat justies kā karameļu meistars un pats pagatavot savu karameli. Šeit tiek plānots:
- karameļu gatavošanas paraugdemonstrējums
- saldumu degustēšana
- radošā darbnīca "Uztaisi savu karameli"

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kinopilsētiņa "Cinevilla" - apmeklētājam 5.00 EUR

Ekskursija Jaunpils pilī - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

"Karameļu darbnīca" - apmeklētājam 3.00 EUR

 

 

Cinevilla Jaunpils Jelgava