Pasakainais Minhauzena muzejs – Limbaži un "Dzīvā sudraba muzejs" – šinšillu un paipalu audzētava "Sautlāči"

Limbazu novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Duntē

Apmeklējam Minhauzena muzeju. Muzejā ataust atmiņā stāsti par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Savus skaistākos gadus barons Minhauzens pavadīja ar sievu Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur daudzus gadsimtus cilvēki nav pārtraukuši viens otram stāstīt Minhauzena stāstus. Minhauzena sievas Jakobīnes istabā redzēsiet īstas 18.gadsimta dāmas paradīzi. Savukārt barons Minhauzens sagaidīs ar tikko noķertu medījumu. Medību trofejas un medību taures, naži, ieroči, Minhauzena vaska figūra - šo visu un daudz ko citu varēsiet apskatīt barona Minhauzena muzejā. Muzeja otrajā stāvā aplūkosiet slavenību vaska figūras.
Pēc tam uzkāpsiet uz Atrakciju kuģa klāja. Lielākais koka izklaides kuģis Baltijā ir paredzēts jaunākajiem tūristiem - drosmīgu siržu un zinātkāru prātu īpašniekiem, kuri alkst piedzīvojumu! Kuģis ir 30 metrus garš un 4,50 metrus plats. Bet 15 metrus augstajā mastā plīvo Minhauzena karogs.

Ceļojumu turpinām uz Limbažiem

Dosimies pastaigā pa pilsētiņas vēsturisko centru. Limbaži ir pilsēta Latvijas ziemeļos. 10. - 12.gadsimtā mūsdienu Limbažu vietā atradusies līvu pils Lembsele vai Lemesele. Limbažu kā pilsētas izveidošanās saistāma ar Rīgas arhibīskapa Limbažu pils celtniecību 13.gadsimtā. Literatūrā atrodamas norādes, ka bīskaps Alberts 1223.gadā sev šajā vietā uzcēlis pili, ap kuru vēlāk izveidojās jauna pilsēta - Lemzala. Līdz 16.gadsimta sākumam Lemzalu varēja sasniegt pa jūras ceļiem ar kuģiem, kas brauca augšup pa ūdeņiem bagāto Svētupi. Nelielā tirdzniecības vieta ap pili pārvērtās par lielu pilsētu un tika uzņemta Hanzas savienībā. Katru gadu Lemzalā notika vismaz trīs gadatirgi, kuru laikā pilsēta vienlaikus varēja uzņemt līdz pat 20 tūkstošiem cilvēku. Pilsētā tika iekārtota arī Rīgas bīskapa rezidenci. Zviedru valdīšanas laikā 17.gadsimtā pilsēta tika nosaukta par Limbažiem.
Mūsdienās pilsēta ir interesanta ar tās senajām ēkām un pilsdrupām. Aplūkosiet pilsdrupas un kādreizējo Rīgas arhibīskapa dzīvesvietu Tagad pils torņa vietā pie vārtiem ir uzbūvēts skatu tornis. Pagrabstāvā var redzēt vienīgo pilī saglabājušos telpu. Koka konstrukcija iezīmē vietu, kur kādreiz atradās Rīgas arhibīskapa dzīvesvieta. Netālu redzēsiet 19.gadsimta sākuma Limbažu muzeja ēku un Veco ugunsdzēsēju depo, kas celts 19.gadsimta otrajā pusē. Pēc tam apbrīnosiet Limbažu Sv. Jāņa luterāņu baznīcu, kas celta 1679. - 1680.gados, un Livonijas laika klostera teritorijā aplūkosiet Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīcu, kas celta 1900. - 1903.gados neobizantiešu stilā.

Pēc tam apmeklēsim "Dzīvā sudraba muzeju", kuru 2012.gadā izveidoja slavenais juvelieris un mākslinieks Oļegs Auzers. Muzejs dod iespēju pieskarties sudrabkaļa darbam. Šeit atradīsiet gan rotaslietas, gan mazus dekoratīvus priekšmetus, kā arī lielformāta mākslas darbus, starp kuriem ir unikālā "Nākotnes pils 3001", kas izveidota no vairāk nekā 30 kg sudraba un ir lielākais sudraba darbs Baltijā.
Muzejā varēsiet aplūkot sudraba priekšmetu izstādi, noklausīties lekciju par sudraba izmantošanu medicīnā, nobaudīt "dzīvo sudraba ūdeni", ieskatīties juvelierizstrādājumu darbnīcā un vērot, kā sudrabs pārvēršas par mākslas darbu vai rotu.

Tālāk ceļš ved uz Vidrižiem

Apmeklējam šinšillu un paipalu audzētavu saimniecībā "Sautlāči". Saimniece novadīs interesantu ekskursiju, uzzinās visu par šinšillu izcelsmi, apbrīnosiet, varēsiet dzīvnieciņus paturēt rokās un paglāstīt. Turot šo mīksto pūkaino kamoliņu, rodas neatvairāma sajūsmas sajūta, it īpaši tāpēc, ka šinšillas nemaz nebaidās no cilvēkiem un mierīgi izturas viņu rokās Varbūt tieši šeit atradīsiet mīluli sev? Vai zinājāt, ka šinšillas ir lieliski mājdzīvnieki un to mūža ilgums var sasniegt 15 gadus?
Šinšillu dabiskā dzīvesvieta ir Andu augstiene Dienvidamerikā. Pirms 90 gadiem šis pūkainais dzīvnieciņš nekontrolētu medību dēļ atradās uz iznīcības robežas un joprojām ir iekļauts Sarkanajā grāmatā.
Būs iespējams apskatīt arī paipalas un citus reti sastopamus putnus.
 
Pēc tam izbraucam uz Rīgu
 
Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes: 

Minhauzena muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR
Atrakciju kuģis - skolēniem 2.00 EUR
 
"Dzīvā sudraba muzejs" - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR

Šinšillu un paipalu audzētava - apmeklētājam 2.00 EUR

 

 

Minhauzena Limbazi