Rūjienas saldējums – Ķoņu dzirnavas – "Rūjienas šinšillas"

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Rūjienā

Apmeklējam Rūjienas pienotavu. Apmeklējot ražotni varēsiet uzzināt kā top saldējums, redzēt videofilmā  (7 min.) pašu saldējuma ražošanas procesu, kā arī varēsiet nobaudīt aptuveni 20 veidu saldējumus.
Rūjienas saldējums ir pārbaudīta vērtība, kas neraugoties uz vairākkārtējām pārmaiņām uzņēmumā, ir spējis saglabāt nemainīgu kvalitāti un joprojām tiek gatavots no īsta piena un krējuma. Ir saglabātas gadu gaitā iedibinātās tradīcijas augstvērtīgas produkcijas ražošanā, ar ko rūjienieši var lepoties.
Senajā ēkā, aprīkotā ar modernām iekārtām, joprojām ražo garšīgo Rūjienas saldējumu un piedāvā degustācijas interesentu grupām.

Tālāk ceļš ved uz Ķoņu dzirnavām, kuras aptuveni pirms 210 gadiem cēlis barons Džems fon Menzenkampfs.
Šodien dzirnavas ir viens no pirmajiem mehāniskajiem uzņēmumiem laukos un ar saglabātajām iekārtām ieņem unikālu vietu Latvijā. Ķoņu dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus maļ graudus, vērpj vilnu, šuj segas un spilvenus.
Ekskursijas laikā varēs izsekot graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem. Redzēsiet kā strādā uz retro stila mašīnām, kuras vēl joprojām ir darba kārtībā un veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs. Apmeklētāji nokļūs arī rokdarbu darbnīcā, kur varēs ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties brīnišķīgus aitu vilnas izstrādājumus, kas gatavoti no šeit pat dzirnavās pārstrādātās vilnas. Aitu vilnas segas lina pārvalkā ir patīkamas gan ziemā, gan vasarā, jo ir elpojošas - tajās nekad nav karsti vai auksti.

Pēc tam apmeklēsim "Rūjienas šinšillas". Iepazīstieties ar dzīvnieciņiem - šinšillām. Varēsiet uzzināt visu par šo jauko radību izcelsmi, dzīvesveidu un paradumiem. Pašlaik saimniecībā audzē aptuveni 1500 šinšillu.
Turot šo mīksto pūkaino kamoliņu, izjūti neatvairāmu sajūsmu, jo īpaši tāpēc, ka šinšillas nemaz nebaidās no cilvēkiem un mierīgi uzvedas rokās. Lai dzīvnieki nebaidītos no cilvēku izdotajām skaņām, audzētavā šinšillām ieslēdz radio. Tāpēc grauzēji zina par visu jauno mūzikā!
Šinšillu dabiskā dzīvesvieta ir Andu augstkalne Dienvidamerikā. Pirms 90 gadiem šis pūkainais dzīvnieciņš nekontrolētu medību dēļ atradās uz iznīcības robežas un joprojām ir iekļauts Sarkanajā grāmatā.

Izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Rūjienas pienotava - apmeklētājam 3.00 EUR

Ķoņu dzirnavas - apmeklētājam 2.00 EUR

"Rūjienas šinšillas" - apmeklētājam ~1.50 EUR

 

 

Rujiena Konu-dzirnavas Rujienas-sinsillas Valmiera