Ventspils – Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs – Miķeļbāka – Kolkasrags

Venspils novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir ostas pilsēta, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā. 1253.gadā ir pirmo reizi minēta apdzīvota vieta Winda Livonijas ordeņa zemēs. 1290.gadā pirmo reizi minēta Winda kā Livonijas ordeņa pils. 1378.gadā Ventspils saņēma pilsētas tiesības. Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā. Pilsētas robežās atrodas vecpilsēta, mežs un zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdeni. Pilsētā ir daudz apskates objektu un lielisku izklaidēties iespēju.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" – skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un iepazīsimies ar 13.gadsimta Livonijas ordeņa pils vēsturi.

Pēc tam apmeklēsim Piejūras brīvdabas muzeju - vienīgo Latvijas zvejniecībai veltīto brīvdabas muzeju, kura 4 hektāru teritorijā var aplūkot plašu jūras zvejas kuģu kolekciju un lielāko.

Tālāk ceļš ved uz Irbeni

Apmeklēsim Ventspils starptautisko radioastronomijas centru bijušajā Padomju armijas pilsētiņā Irbenē. Šodien pilsētiņu apsaimnieko Ventspils Augstskolas Inženierpētniecības centrs. Šeit joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 metrus garā pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra antena – 16 metrus garā RT-16.

Nākamais apskates objekts ceļā – Miķeļbāka

Miķeļtornis jeb Miķeļbāka – pirmā bāka uzbūvēta 1884.gadā. Pašreizējo veidolu Miķeļbāka ieguva 1957.gadā. Tā, ar 62 metrus augstumu, ir pati augstākā bāka Baltijā. Uz bākas izveidots skatu laukums, no kura paveras lielisks skats uz lībiešu krastu

Tālāk dodamies apskatīt vienu no skaistākajām vietām Latvijā – Kolkasragu

Kolkasrags - pats tālākais Latvijas ziemeļrietumu punkts. Kolkasrags īpašs ar to, ka šeit satiekas atklātās jūras un līča ūdeņi, saulriets un saullēkts, un visi četri vēji.

Mājup brauksim gar Rīgas jūras līci, caur maziem, klusiem un skaistiem zvejnieku ciematiņiem.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 1.40 EUR, skolēniem 0.60 EUR

Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

 

 

Ventspils Irbene Kolkas-rags