Kinopilsētiņa "Cinevilla" – Salmu muzejs – Sabile un ūdenskritums Abavas rumba

Tukuma novadsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Slampē

Apmeklējam kinopilsētiņu "Cinevilla". Pilsētiņas būvniecība tika sākta 2004.gadā, lai uzņemtu kinolenti "Rīgas sargi". Kinopilsētiņas apmeklējums atgādina iekāpšanu laika mašīnā - tajā paviesojoties, redzēsiet, kāda izskatījās Rīga pirms aptuveni 100 gadiem. Tur ir baznīca, vēsturiskie tilti, tirgus laukums, ielas bruģis, Daugavmala ar kuģīšiem, tramvajs, militārā tehnika un citi rekvizīti, kas ļauj ielūkoties kinofilmu tapšanas aizkulisēs.
 
Turpinām ceļojumu uz Tukumu
 
Apmeklēsim Salmu muzeju - unikālu vietu, vienīgo šāda veida muzeju Eiropā un visā pasaulē. Muzejs ir slavens ar eksponātu oriģinalitāti, unikalitāti un daudzveidību. Visi šeit izstādītie darbi ir izgatavoti tikai no salmiem un siena. Pašlaik muzeja ekspozīcijā ir gandrīz 500 dažādu salmu skulptūru, ieskaitot tematiskās kolekcijas.

Tālāk ceļš ved uz Sabili

Dosimies pastaigā pa pilsētiņu. Sabile terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Šeit ap 13.-14.gadsimtu izveidojās amatnieku un tirgotāju miests. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs atzīts par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli. Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un Ginesa rekordists - vīnogu dārzs, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. 34 metrus augstajā nogāzē 1,5 hektāru platībā aug aptuveni 25 dažādu šķirņu vīnogas. Blakus vīnogu stādiem aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes, valrieksti. Netālu no Vīna kalna aplūkosim "leļļu dārzu" - salmu leļļu kolekciju.

Pēc tam braucam aplūkot ūdenskritumu Abavas rumba

Abavas rumba ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā, kas sasniedz 1 metra augstumu un 35 metru platumu. Abavas rumba ir krāšņa un apskatāma visu gadu. Ūdenskritums izveidojies, ūdenim krītot pāri ieslīpam kāpņveida Pļaviņu svītas dolomīta slieksnim bez pārkares.

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kinopilsētiņa "Cinevilla" – apmeklētājam 5.00 EUR

Salmu muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.50 EUR, muzeja gida pakalpojumi - 6.00 EUR

Sabiles Vīna kalns – pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Cinevilla Tukums Sabile Abava